Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

11 minutes ago, bosMan_jr said:

Za Olimpijadu

 

Na Olimpijadu se mogu plasirati samo ekipe iz prvih 16 na SP. Sedam direktno i jos 4 kroz turnire sledece godine. 

 

Od 17-34 mesta se igra for the love of Fiba, zbog rangiranja ekipa, 

zato sto su vec tu pa sto da ne. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Na Olimpijadu se mogu plasirati samo ekipe iz prvih 16 na SP. Sedam direktno i jos 4 kroz turnire sledece godine. 

 

Od 17-34 mesta se igra for the love of Fiba, zbog rangiranja ekipa, 

zato sto su vec tu pa sto da ne. 

Grešiš, prvih 7 direktno na Olimpijadu i 16 koji idu u kvalifikacije. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Na Olimpijadu se mogu plasirati samo ekipe iz prvih 16 na SP. Sedam direktno i jos 4 kroz turnire sledece godine. 

 

Od 17-34 mesta se igra for the love of Fiba, zbog rangiranja ekipa, 

zato sto su vec tu pa sto da ne. 

Prvih 7 nece ici direktno jer postoji ogranicenje po kontinentu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Prvih 7 nece ici direktno jer postoji ogranicenje po kontinentu.

Quote

WHY DO WE PLAY CLASSIFICATION GAMES?

Classification games and ranking principles are necessary as the final ranking of the FIBA Basketball World Cup 2019 will be used to qualify directly 7 teams to the Tokyo 2020 Olympic Games 

 

 

and 16 teams to the FIBA Olympic Qualifying Tournaments.

http://www.fiba.basketball/sr/basketballworldcup/2019/competition-system

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Kina ako dobije VEN ide na OI, Tunis ako dobije Portoriko ide na OI. Australija takodje ako NZL ispadne, sto je verovatno.

 

Evropa ce biti klanje, a iz Amerike USA + ARG najverovatnije.

 

Zar Australija nije sad Azijska zona? Ako jeste, a mislim da jeste Kina ne ide Olimpijadu direktno, mora da pokusa kroz kvalifikacije, a Novi Zeland je siguran. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, A sad said:

 

Zar Australija nije sad Azijska zona? Ako jeste, a mislim da jeste Kina ne ide Olimpijadu direktno, mora da pokusa kroz kvalifikacije, a Novi Zeland je siguran. 

Ko bi ostao u Okeaniji? Novi Zeland, Papua, Samoa, Tonga ... logičnije bi bilo da prebace pola Azije u Okeaniju. Opet, šta znam, sve je moguće :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kankkunen said:

Ko bi ostao u Okeaniji? Novi Zeland, Papua, Samoa, Tonga ... logičnije bi bilo da prebace pola Azije u Okeaniju. Opet, šta znam, sve je moguće :classic_smile:

 

Nemam pojma, ne pratim ja to detaljno, ali znam da je Australija bila prvak na poslednjem prvenstvu Azije 2017 godine. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Lose sam razumeo jedan deo Kidovog posta, mislio sam da je napisao da prvih 7 idu direktno na OI. 

 

U svakom slucaju ekipe se mogu plasirati na OI iz 17-32 razigravanja.

 

Ja to i jesam napisao, ali je bilo zbrzano i bez dodatnih objasnienja.

 

ispravno glasi (a drugi su ispravili)

- Na OI direktno ide 7 ekipa sa ovog SP. Dve najbolje ekipe iz Evrope, Dve Najbolje iz Americas zone, Jedna iz Azije, jedna iz Afrike i

jos jedna za Okeaniju.

 

- Pored ovih 7 ekipa na OI ce moci potencijalno da se plasira jos 16 ekipa sa ovog SP, cisto po poretku, bez kljuca,

a borice se za 4 mesta na 4 kvalifikaciona turnira.

Za ova 4 kvalifikaciona turnira bice dodeljene jos 4 specijalne pozivnice, gde mogu biti pozvane i ekipe koje ne ucestvuju na ovom SP.

 

-Dvanaesta ekipa na Oi bice Japan

 

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Ja to i jesam napisao, ali je bilo zbrzano i bez dodatnih objasnienja.

 

ispravno glasi (a drugi su ispravili)

- Na OI direktno ide 7 ekipa sa ovog SP. Dve najbolje ekipe iz Evrope, Dve Najbolje iz Americas zone, Jedna iz Azije, jedna iz Afrike i

jos jedna.

 

- Pored ovih 7 ekipa na OI ce moci potencijalno da se plasira jos 16 ekipa sa ovog SP, cisto po poretku, bez kljuca,

a borice se za 4 mesta na 4 kvalifikaciona turnira.

Za ova 4 kvalifikaciona turnira bice dodeljene jos 4 specijalne pozivnice, gde mogu biti pozvane i ekipe koje ne ucestvuju na ovom SP.

 

-Dvanaesta ekipa na Oi bice Japan

 

 

 

 

Mozda osam pozivnica, po dve iz svake federacije, bez Okeanije? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, A sad said:

 

Mozda osam pozivnica, po dve iz svake federacije, bez Okeanije? 

 

Da, sad vidim ovo po dve ekipe iz svake zone. Verovatno je samo po dve ekipe iz Americas, Europe.

Osam dodatnih pozivnica bilo bi previse i napravio grupe od po 6 ekipa na tim turnirima.

Verovatnije je 4 pozivnice ukupno, 5 ekipa po turniru.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Da, sad vidim ovo po dve ekipe iz svake zone. Verovatno je samo po dve ekipe iz Americas, Europe.

Osam dodatnih pozivnica bilo bi previse i napravio grupe od po 6 ekipa na tim turnirima.

Verovatnije je 4 pozivnice ukupno, 5 ekipa po turniru.

 

Ne znam, ali meni je logicnije da ima 6 ekipa u grupi nego 5. 

Ma, sve sto FIBA organizuje se na kraju pretvori u sprdnju. 

 

Ali i logicno je da u devet poslednjih na ovom prvenstvu bude najvise azijskih i africkih reprezentacija. Tako da se lako moze dogoditi da nijedna reprezentacija iz te dve federacije ne ucestvuje u kvalifikacijama. Zato mi ima logike da i oni dobiju pozivnice. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kido from Junkovac said:

 

Da, sad vidim ovo po dve ekipe iz svake zone. Verovatno je samo po dve ekipe iz Americas, Europe.

Osam dodatnih pozivnica bilo bi previse i napravio grupe od po 6 ekipa na tim turnirima.

Verovatnije je 4 pozivnice ukupno, 5 ekipa po turniru.

I piše na onoj slici da će biti po 6 ekipa u grupi 😁

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Gde je Delgi da nam kaze koliko je USA bolja od svih ostalih.

 

mocni Dogus Balbaj ih namucio 

 

mi smo na olimpijadi igrli egal tekmu u grupi sa amerima pa su nas otrtili u finalu. polako sa tim ocenama, turnir je tek poceo, pop nije od juce

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

mi smo na olimpijadi igrli egal tekmu u grupi sa amerima pa su nas otrtili u finalu. polako sa tim ocenama, turnir je tek poceo, pop nije od juce

Pri čemu nam je svima na Olimpijadi bilo jasno da Ameri mogu da otrte bilo koga 30 razlike, pa i nas. Ova ekipa USA ako ijednu ozbiljnu ekipu otrti, biće to izuzetak pre nego pravilo.

 

uini uzeo pp aparat 😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

mi smo na olimpijadi igrli egal tekmu u grupi sa amerima pa su nas otrtili u finalu. polako sa tim ocenama, turnir je tek poceo, pop nije od juce

Nebitno, Turska je bezveze ekipa, igrali su produzetke, i igrom slucaja pobedili, a ne kao spustili gas pa ovi sisli na minus 7,8 na samom kraju.

 

uostalom ni protiv Nimburka se nisu proslavili. Ekipa je ok i to je to.

prvi favorit i dalje ali daleko od toga da nema sanse da se igra sa njima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

 

prvi favorit i dalje ali daleko od toga da nema sanse da se igra sa njima.

 

 

meni je okej tvoja logika sve dok se razumemo da ta logika ima dva kraja. ako prvi favorit moze da izgubi od turske, moze i drugi favorit od italije, spanije ili neke trece ekipe u 1/4finalu.

 

turnirski princip je specificna biljka da parafraziram radonju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...