Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ne znam da li sam ikada do sada video da defanzivac koji se okreće bokom i tako ulazi u kontakt, pritom van balansa, dobija tj. izvlači faul u napadu, sem ako nije u pitanju neki razarajući kontakt ramenom ili laktom.

A da ne pominjem činjenicu da je napadač ubedljivo najveće ime i zvezda turnira, i da mu je to pride 5. faul, a meč se lomi u tim trenucima.

Bila je i ona lopta koju je Satoransky izgubio, ali im je vraćen posed + je apsolutno svaka 50/50 odluka u 4.-oj išla Česima.

 

Ono jes' nisam fan Grka, ali što je mnogo - mnogo je.

 

FIBA je od svih zvaničnih svetskih organizacija u ekipnim sportovima ubeljivo najveća sprdnja, i ne bi m čudilo da već na narednom prvenstvu ne vidimo nikog od NBA igrača, izuzev onih fringe, koji su na granici da upadnu na roster neke od ekipa.

 

P.S. Druga ubedljivo najveća zvezda turnira juče imala tretman kao da je no name klinac, koji se slučajno našao na turniru.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Noćna_mora_b92_fantazera said:

Ne znam da li sam ikada do sada video da defanzivac koji se okreće bokom i tako ulazi u kontakt, pritom van balansa, dobija tj. izvlači faul u napadu, sem ako nije u pitanju neki razarajući kontakt ramenom ili laktom.

A da ne pominjem činjenicu da je napadač ubedljivo najveće ime i zvezda turnira, i da mu je to pride 5. faul, a meč se lomi u tim trenucima.

Bila je i ona lopta koju je Satoransky izgubio, ali im je vraćen posed + je apsolutno svaka 50/50 odluka u 4.-oj išla Česima.

 

Ono jes' nisam fan Grka, ali što je mnogo - mnogo je.

 

FIBA je od svih zvaničnih svetskih organizacija u ekipnim sportovima ubeljivo najveća sprdnja, i ne bi m čudilo da već na narednom prvenstvu ne vidimo nikog od NBA igrača, izuzev onih fringe, koji su na granici da upadnu na roster neke od ekipa.

 

P.S. Druga ubedljivo najveća zvezda turnira juče imala tretman kao da je no name klinac, koji se slučajno našao na turniru.

Aha, znači ako si Adetokumbo i ako imaš 4 faula, ne sme da ti se svira 5., zanimljivo. :ajme: Kakve veze ima kako se ko zove...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Aha, znači ako si Adetokumbo i ako imaš 4 faula, ne sme da ti se svira 5., zanimljivo. :ajme: Kakve veze ima kako se ko zove...

Nema, ali nije bio faul. Hoce da kaze da sviras nepostojeci faulnajvecoj  zvezdi na turniru u  clutch time. Ako ti znas da je bio faul, molim te objasni situaciju. Balvin se kretao unazad i uleteo u putanju Janisa..Eto,sad ti objasni kako je bio faul Janisa?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pavaroti said:

Nema, ali nije bio faul. Hoce da kaze da sviras nepostojeci faulnajvecoj  zvezdi na turniru u  clutch time. Ako ti znas da je bio faul, molim te objasni situaciju. Balvin se kretao unazad i uleteo u putanju Janisa..Eto,sad ti objasni kako je bio faul Janisa?

Već sam ti objasnio... Čemu tolika buka, pao si na kladionici? Pogledaj opet situaciju, i videćeš da je Janis promenio pravac i ramenom uleteo u Balvina, tu nema veze da li je ovaj bio sa obe noge ili ne. U NBA bi verovatno dobio bacanja, ovde ne. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Već sam ti objasnio... Čemu tolika buka, pao si na kladionici? Pogledaj opet situaciju, i videćeš da je Janis promenio pravac i ramenom uleteo u Balvina, tu nema veze da li je ovaj bio sa obe noge ili ne. U NBA bi verovatno dobio bacanja, ovde ne. 

Ima, prvo je bio faul Balvina, pa rame Janisa..To je sustina!!! Nisam pao na kladionici 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Aha, znači ako si Adetokumbo i ako imaš 4 faula, ne sme da ti se svira 5., zanimljivo. :ajme: Kakve veze ima kako se ko zove...

 

Slabo čitaš, prijatelju.

 

Prvo, faul u napadu uopšte nije bio, ja ono ne bih imao obraza ni najgorem neprijatelju da sviram.

 

Što se odnosa prema Janisu i uopšte glavnim zvezdama turnira tiče, stvar je sasvim jasna.

Organizacija koja ne samo da ne može da se stavi u istu rečenicu sa NBA (a uporedimo recimo FIFA SP I Ligu Šampiona, kao najjače klupsko takmičenje, ili može i bilo koji drugi svetski popularan timski sport), nego je svojim katastrofalnim vođenjem dovela sebe u situaciju da im je ULEB preuzeo primat, i daleko je stabilnija organizacija od njih, iako privatna, te bi morali da povedu malo računa o svojoj reputaciji, ako ne žele da nastave da tonu još dublje.

 

Dalje, voleo bih da mi navedeš jednu ozbiljnu sportsku organizaciju, gde najveće zvezde nemaju barem blagu protekciju i toleranciju od strane sudija.

A ovi su uspeli da im evo već neki peti put, cela hala zviždi idiotima od trećerazrednih sudija, koji upropaštavaju mečeve, svojim nebuloznim odlukama.

 

Jedina stvar koja spašava ovo prvenstvo da ne postane totalni fijasko, je sjajna kineska publika, koja puni hale na svim mečevima i navija bez obzira da li je u pitanju ekipa sa zvezdama ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FIBA je kretenska organizacija ali to najmanje veze ima sa tim da li je ovo bio faul. Sudjenje je izuzetno loše, organizacija loša itd. 

To na stranu, ne slažem se oko NBA igrača. 

Grčki trener je retard koji ne uspeva da MVPja NBA lige učini boljim bar od jednog Satoranskog. 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam situaciju samo u direktnom prenosu ali i meni je bio faul u napadu Janisa, jbg zaleti se kao voz i onda kada odvali nekoga prosto mora biti faul. Nije mi baš najjasnije ovo kretao se unazad pa kao zato je faul od odbrane. Ako te neko odvali to je faul makar levitirao u vazduhu, druga stvar valjda da se kretao unapred a ne unazad onda bi mogli da pričamo o faulu odbrane.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Noćna_mora_b92_fantazera said:

Ne znam da li sam ikada do sada video da defanzivac koji se okreće bokom i tako ulazi u kontakt, pritom van balansa, dobija tj. izvlači faul u napadu, sem ako nije u pitanju neki razarajući kontakt ramenom ili laktom.

A da ne pominjem činjenicu da je napadač ubedljivo najveće ime i zvezda turnira, i da mu je to pride 5. faul, a meč se lomi u tim trenucima.

Bila je i ona lopta koju je Satoransky izgubio, ali im je vraćen posed + je apsolutno svaka 50/50 odluka u 4.-oj išla Česima.

 

Ono jes' nisam fan Grka, ali što je mnogo - mnogo je.

 

FIBA je od svih zvaničnih svetskih organizacija u ekipnim sportovima ubeljivo najveća sprdnja, i ne bi m čudilo da već na narednom prvenstvu ne vidimo nikog od NBA igrača, izuzev onih fringe, koji su na granici da upadnu na roster neke od ekipa.

 

P.S. Druga ubedljivo najveća zvezda turnira juče imala tretman kao da je no name klinac, koji se slučajno našao na turniru.

Nista bolji tretman kod sudija nema ni jos veca zvezda i igrac od njega, Nikola Jokic. 

Link to comment
Share on other sites

 

Evo ima na ovom klipu oko 3:10 faul u napadu (probijanje) Janisa, dobra odluka. U trenutku kontakta Balvin je imao regularan defanzivan polozaj, Janis ovde uvaljuje rame iz punog trka i odnosi ga.

 

Elem, sudjenje zaista jeste ocajno i u pravu je valjda Marvin na prethodnoj strani kad rece da bi KLS postava sudija ovo bolje odsudila sto potvrdjuje i cinjenica da je FIBA-i Glisic ovde sudija od najveceg poverenja, covek je negde peti/sesti nas sudija po kvalitetu i rankingu. Ljudi zaista sve greske prave iz neznanja, sude sta vide poput pocetnika, bez ikakve taktike, kriterijumi ne postoje ni na vidiku. Usput je suspendovan i Conde koji je mozda najbolji sudija na prvenstvu kao kolateralna steta meca izmedju Litvanije i Francuske za odluku koju nije trebao on da donese. Zaista se nadam da nece vise direktno uticati na rezultat bilo kog meca, ali plasim se da je neminovno da se to desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Nista bolji tretman kod sudija nema ni jos veca zvezda i igrac od njega, Nikola Jokic. 

 

Ovo na dnu upisa koji si citirao se upravo na Nikolu odnosilo...mislio sam da je to jasno.

 

Po meni bez dileme 2 glavne zvezde i najveća imena turnira, ali Giannis mora dobiti malu prednost u tom smislu, zbog te MVP titule, koju jeste zaslužio.

 

 

 

Edit: @Manu

Dobro je što si ovo postavio, jer tek sad vidim situaciju kod 4. faula, ovo tek nije bio faul u napadu.

 

Realno, oštećeni su Grci solidno. Imaju za čim da žale.

Edited by Noćna_mora_b92_fantazera
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...