Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

22 minutes ago, Kankkunen said:

Italija - Grčka 74-70   par puta sam odustajao, jedva čekaš da se završi.

stat. https://stats.basket.gr/32thAcropolisTournament/gamedetails/id/4F26A63A-C3FC-4DE9-A948-BE35EDE9E4C2

 

34:29 u skoku za Italiju protiv ekipe protiv koje objektivno ne bi smjeli da se sastave sa loptom, kad pogledamo sajz i fizikalije

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nemci su na papiru mnogo jači jer su bolji na svim pozicijama osim na poziciji Bogdana + timski su bolji, uigraniji

 

Tacno, ali na jednu utakmicu sve je moguce i ne vidim da su bas Amerika sa OI pa da su nepobedivi, cak naprotiv dovoljno je da ih malo ne ide sut nas malo da ide i mozemo i Nemce da pobedimo, a nije ni to jedini nacin za pobedu protiv jacih ekipa. Mada na njih ne mozemo pre nekog polufinala ako se dobro secam po projekcijama, a ako dodjemo do polufinala sve je moguce sa svakim protivnikom.

 

Bili smo i mi dosta jaci od Italijana na papiru na evropskom pa se desilo to sto se desilo. Ne bi ja reprezentacije i meceve visokog naboja na jednu utakmicu od cetvrtfinala pa na dalje toliko uzimao zdravo za gotovo po jacini po papiru, jer svako prvenstvo iskoci neko kao sto je Poljska na primer.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Tacno, ali na jednu utakmicu sve je moguce i ne vidim da su bas Amerika sa OI pa da su nepobedivi, cak naprotiv dovoljno je da ih malo ne ide sut nas malo da ide i mozemo i Nemce da pobedimo, a nije ni to jedini nacin za pobedu protiv jacih ekipa.

 

u jednoj utakmici svako može svakoga da dobije, pod uslovom da ima najbolje procente šuta ikada a da protivnika koji je očigledno jači, makar malo ne ide.

svi ostali scenariji su skoro pa neizvodljivi. mislim, naravno da moraš da pokažeš sposobnost da uradiš još nešto, kada ti stegnu šutere spolja ali u suštini, samo prangijato obara velikog favorita. a mi to možemo jednom da izvedemo u recimo 5x tekmi.

edit ovde pričam o usa repki naravno, njemci se mogu dobiti, iako su jači

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Tacno, ali na jednu utakmicu sve je moguce i ne vidim da su bas Amerika sa OI pa da su nepobedivi, cak naprotiv dovoljno je da ih malo ne ide sut nas malo da ide i mozemo i Nemce da pobedimo, a nije ni to jedini nacin za pobedu protiv jacih ekipa.

Jedna stvar je to da može da se desi da ih dobijemo ako odigramo na maksimumu, a druga stvar je to da su Njemci znatno bolji od nas na 1 i na 3 i, da nas častim, egal sa nama u reketu, i da bi objektivno trebali da dobiju jedno 8 od 10 tekmi protiv nas.

38 minutes ago, Sector said:

Francuzi su standardno jaki na papiru, ne vidim da su nešto slabiji od Njemaca.

Ako se Okobo ne pogubi kao na EP i ako Fournier bude pogađao u kontinuitetu, onda Francuska može da bude zajebana, ali ako De Colo ponovo bude morao da drži kompletnu spoljnu liniju sa 36 godina, to neće da valja za turnirsko takmičenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Francuzi su zauvek precenjeni, ali su u ovakvom raspad formatu i prvenstvu favoriti na papiru za medalju.

 

Francuzi ne mogu biti precenjeni, osim sto imaju jak sastav, jer imaju vise medalja od nas od 2000. na ovamo.

 

Zasto raspad prvenstvo kad nije ni pocelo?

 

Po meni mislim da ce biti izuzetno zanimljivo jer ima dosta kvalitetnih reprezentacija:

 

Amerika, Kanada, Spanija, Francuska, Nemacka, Australija, Slovenija, Grcka, Italija i mi.

 

A vidim tu jos kvalitetnih reprezentacija koje ce igrati dobrog basketa: Litvanija, Dominikanska Republika i Crna Gora ce zasigurno igrati dobrog basketa a ima tu i reprezentacija poput Brazila, Gruzije ili cak i Finske koji mogu da iznenade nekim pobedama mozda.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Francuzi ne mogu biti precenjeni, osim sto imaju jak sastav, jer imaju vise medalja od nas od 2000. na ovamo.

 

Zasto raspad prvenstvo kad nije ni pocelo?

 

Po meni mislim da ce biti izuzetno zanimljivo jer ima dosta kvalitetnih reprezentacija:

 

Amerika, Kanada, Spanija, Francuska, Nemacka, Australija, Slovenija, Grcka, Italija i mi.

 

A vidim tu jos kvalitetnih reprezentacija koje ce igrati dobrog basketa: Litvanija, Dominikanska Republika i Crna Gora ce zasigurno igrati dobrog basketa a ima tu i reprezentacija poput Brazila, Gruzije ili cak i Finske koji mogu da iznenade nekim pobedama mozda.

 

Mogli su jos vise i fejlovali su cesto kao najveci favoriti u poslednjih 20-ak godina u Evropi, ali ne pricam o tome.

 

Ovaj sastav je zauvek precenjen dokle god im igra Gober, Furnije, Batum, De Kolo, Nateklina, a nemaju prave zamene za njih jer jesu objektivno najbolje sta imaju, ali to samo tako deluje na papiru i svi kada gledaju ta imena imaju u glavi njihove karijerne maksimume i dobre partije za koje su fakat i dalje sporadicno sposobni, ali u realnosti su svi ne na silaznoj putanji nego u slobodnom padu.

 

Njihov najbolji igrac i najvazniji igrac u ovom sastavu je Jabusele i to za par razreda vaznosti u odnosu na De Koloa i Furnijea. Videli smo vec kako je to kad drzi polupenzioner celu bekovsku liniju sto rece Beo, Furnije je lik koji moze svakog da zatrpa, ali to vidimo retko do nikad u bitnoj turnirskoj utakmici, Gober je minus faktor protiv svakog ozbiljnog centra (sreca njegova pa ih nema mnogo ovde) i ako posmatramo realno, ovaj tim nije bauk cak ni za nas ovako krnje i pre imamo sanse protiv njih nego protiv Nemaca na primer.

 

Zasto raspad prvenstvo?

Zato sto se ne secam da je u 21. veku ovoliko bitnih igraca falilo na takmicenju. Amerikance i ne racunam, oni nikad ne posalju najvece zvezde na Mundobasket, mada je ovo fakat timski i koncepcijski gledano za njih beton tim kakve inace salju, ima glavu i rep, sve sto treba, iako ima 20+ igraca sa jacim statusom u ligi od ovih koji ce igrati.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

Ovaj sastav je zauvek precenjen dokle god im igra Gober, Furnije, Batum, De Kolo, Nateklina, a nemaju prave zamene za njih jer jesu objektivno najbolje sta imaju, ali to samo tako deluje na papiru i svi kada gledaju ta imena imaju u glavi njihove karijerne maksimume i dobre partije za koje su fakat i dalje sporadicno sposobni, ali u realnosti su svi ne na silaznoj putanji nego u slobodnom padu.

 

Njihov najbolji igrac i najvazniji igrac u ovom sastavu je Jabusele i to za par razreda vaznosti u odnosu na De Koloa i Furnijea. Videli smo vec kako je to kad drzi polupenzioner celu bekovsku liniju sto rece Beo, Furnije je lik koji moze svakog da zatrpa, ali to vidimo retko do nikad u bitnoj turnirskoj utakmici, Gober je minus faktor protiv svakog ozbiljnog centra (sreca njegova pa ih nema mnogo ovde) i ako posmatramo realno, ovaj tim nije bauk cak ni za nas ovako krnje i pre imamo sanse protiv njih nego protiv Nemaca na primer.

 

Ovako mozes svaku ekipu da ocrnis i baziras se na manama i kakva je krajnost svakom igracu. Taj sastav je ipak osvojio srebro na evropskom.

 

Bili neki igraci u padu ili ne svi nabrojani su i dalje dobri igraci.

 

Sastav koji ima:

De Koloa, Furnijea, Okoboa, Ntilikinu, Batuma, Jabuselea, Gobera i Fala ne moze biti precenjen jer je objektivno jedan od najjacih. Pritom Tarpi je igrao odlicno za reprezentaciju na evropskom, veoma koristan timski igrac. Francisko sto je potpisao za Bajern sad je takodje u rosteru kao sveza krv na pleju i kapiram da je zeljan dokazivanja s obzirom da je prvi put u sastavu reprezentacije na velikim takmicenjima.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...