Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ako nam je cilj da topic dobaci do nivoa jednog borise, onda je apsolutno svejedno gde ce igrati

ja verujem da nam je svima koji volimo Zvezdu cilj da postane vrhunski igrač ali to dokle će dobaciti zavisi od mnogo faktora 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Topić talenat ranga Dončića onda svejedno gde će igrati, mi smo na konju.

 

Realnost je ipak malo drugačija i ja se po ovom pitanju potpuno slažem sa Šarcem:

- Topić nije talenat kalibra Dončića, ni blizu (niti takav trenutno postoji u Evropi)

- Topić je tek napunio 17 godina, dakle nema 22, 23 ili tako nešto

- fizički je on i dalje dečak

- Zvezda već ima u timu 3 seniorska plejmejkera i to veoma dobrog nivoa

- Zvezda ne treba pre početka EL odmah da skine gaće i kaže, jebite nas, mi ćemo ionako biti dno EL, možda ipak i nećemo, Zvezda ima rezultatske ambicije i gomilu (ne)razumnih navijača koji traže rezultat uvek

- Za Topića i bilo kog veoma mladog igrača su u ovoj fazi karijere najbitnije utakmice, da igra bilo gde profesionalnu košarku, da oseti igru protiv fizički jačih seniora, da razvija liderske sposobnosti nevezano za rezultat tog Slodesa ili X kluba

- Klub očito računa na njega u budućnosti i zato mu radi dvojnu licencu kako bi negde igrao dosta, a opet trenirao sa evroligaškim igračima i moguće dobio neke minute i u KKCZ dresu

- dvojna licenca nije moguća u ABA ligi niti u KLS jer KKCZ igra oba takmičenja, dakle može neki klub nižeg ranga i to neki sa kojim je KKCZ u dobrim odnosima

- Milenko Topić kao otac malog je blizak sa ljudima iz KKCZ i sigurno se sve radi i uz njegovu saglasnost i odobrenje

 

Možda bi bilo bolje da igra u nekom klubu jačem od Slodesa ali to nije moguće (ABA, KLS) ako želi da bude igrač KKCZ na dvojnoj licenci.

 

Ja ne vidim nijednu rupu u ovakvom razmišljanju. Sledećeg leta se radi nova evaluacija pa daj bože da bude spreman već tad za prvi tim KKCZ, ako ne, ne verujem da će igrati dve sezone u Slodesu.

  • Like 19
  • Love 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Chaose tvoje pozznavanje košarke uvek cenim i poštujem ali evo na sve ovo što si napisao ukazaću samo na jedan detalj koji si i sam spomenuo.

"najbitnije je za mladog igrača( Topić) da bilo gde igra profesionalnu košarku" 

tu je glavni problem, igranje u Slodesu nije profesionalna košarka već amaterska to jedini razlog neslaganja  

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ja koliko se sećam oduvek je bila praksa da talentovani klinci gule te niže lige na dvojnu licencu + igraju u juniorima + povremeno za matični tim . 

Takođe mi se čini da se ta praksa izgubila u prethodnih 10-15 godina, ali da se sada ponovo vraća, Miško i njegovi puleni su mi neki indikator 

Link to comment
Share on other sites

Nisam gleda Topica do sada ali vidim da pisete da je mali talenat. Ne znam ni koje je godiste ali ono sto je najbitnije je da momak dobije minute u sto je moguce ozbiljnijoj kosarci.

 

Idealno bi bilo aba2 ili kls.

 

E sad, ideja da trenira u kkcz a da igra nedje drugo je po meni nekako lose resenje. Kada pocne sezona prvi tim jednostavno nema ni vremena za trening, to su samo odredjeni specijali i taktita za prvog sledeceg protivnika. Tamo moze samo da gleda a od toga nema koristi. Mislim da je bolje da ste dogovorili sa nekim timom iz aba 2 lige, dali na jednogodisnju pozajmicu i da momak osjeti takmicarsku kosarku i da se bori za svoj status.

 

Generalno nema "jednog pravog" puta za uspjeh mladih igraca, sve zavisi i od karaktera, srece kao i drugih faktora.

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Chaose tvoje pozznavanje košarke uvek cenim i poštujem ali evo na sve ovo što si napisao ukazaću samo na jedan detalj koji si i sam spomenuo.

"najbitnije je za mladog igrača( Topić) da bilo gde igra profesionalnu košarku" 

tu je glavni problem, igranje u Slodesu nije profesionalna košarka već amaterska to jedini razlog neslaganja  

 

 

Pa ovo je druga liga Srbije, nije neki kvalitet sigurno, ali rekao bih da je to ipak neka profesionalna košarka, dva tima ulaze odatle u KLS što je, kakav god da je, najviši rang lige u zemlji. Kao što smo zaljučili, ABA i KLS nisu bile opcije za dvojnu registraciju jer je to nemoguće.

 

Eto, možda bi najbolje rešenje bilo pozajmica u ABA2 klub, ali KKCZ očito želi da ga drži uz prvi tim pa će verovatno i dobiti neke minute u KKCZ dresu tokom sezone. To ne bi bilo moguće da je na pozajmici negde.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Od ekipa iz Srbije ABA 2 igraju Sloga i Zlatibor a igraće i KLS tako da je to sasvim dovoljno utakmica da mlad igrač dobije priliku. Ovako dok prvi tim Zvezde obilazi Evropu Topić ostaje da sam trenira preko nedelje i čeka vikend da odigra rekreativnu utakmicu. Bolje bi bilo da ga pošalju u Kraljevo gde bi osetio takmičarske utakmice  pred publikom koja zna šta su koraci i dupla lopta. Gostovao bi po Makedoniji, CG, HR i SLO i kalio se na tim gostovanjima, ovako nabijaće statistiku što je dobro za neku eventualnu prodaju. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

ja verujem da nam je svima koji volimo Zvezdu cilj da postane vrhunski igrač ali to dokle će dobaciti zavisi od mnogo faktora 

sa ovim se slazem

ali ti ovde nastupas kao da je to sto ti zastupas jedini pravi 100% provereni nacin da se od talenta napravi vrhunski igrac

a ovo sto je kkcz, verovatno u dogovoru sa milenkom uradio, jedini pravi 100% provereni nacin da se talenat upropasti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

За први тим Реала је дебитовао 30. априла 2015. и тако постао најмлађи дебитант у историји краљевског клуба са само 16 година и два месеца старости.[2] Уједно је постао трећи најмлађи дебитант у историји прве шпанске АЦБ лиге.[3] У сезони 2015/16, Реал је освојио шпанско првенство након што су победили Барселону у финалу. Лука је играо на 31 мечу шпанске лиге ове сезоне, улазио је са клупе као резервни играч, а у просеку играо 14 минута и постизао је 4,9 поена, 2,8 скокова и 2 асистенције по утакмици. После тога се уписао у историју као најмлађи победник финала, имао је само 17 година и 115 дана.[4]

 

Rekoh da Dončić nije primer ali kad već insistiraš eto šta kažu o njegovoj karijere, ostavljam mogućnost da je sa 13-14 godina igrao i toj 4 španskoj ligi, nisam baš proverio

Eto da ja navedem primer jednog mladog igrača iz Srbije koji je otišao u mlađe kategorije Reala i tamo proveo 4 godine, poslali su ga da igra drugu ligu Španije pa je ovog leta kad je napunio 18 godina potpisao za jedan španski klub u prvoj ligi, ne šalje se igrač u amaterski rang takmičenja to je cela poenta oko ove situacije sa malim Topićem 

 

 

Nije Topic neki novi Doncic ali je primer kako se u ozbiljnom klubu postupa sa top prospektom koji imas.

 

Probali smo neke prospekte sa FMP-om i sta smo dobili za sve ove godine? 3-4 igraca... Gudurica, Dobrica, Davidovca... Lazarevica. A mnogo smo ih tako izgubili i gubimo ih. Prosto, u Zvezdi nece imati minute. U FMP-u ih takodje ne dobijaju koliko bi mi zeleli i trenira ih drugi trener. 

 

 

Inace, kad vec trazis podatke o Luki, mogao si vrlo lako da nadjes podatke o prici koju pricam, evo je:

 

U sezoni 14/15 je igrao 4. ligu Spanije u Real Madrid B timu, uporedo sa U-18 utakmicama. Tamo uglavnom igraju 18-19-godisnjaci koji su izgubili pravo da igraju U-18 a tim i dalje polaze neke nade u njih. Tamo je igrao i Tristan Vukcevic. Ti momci treniraju sa prvim timom, barem top prospekti. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Luka_Dončić 

Spoiler

In the 2014–15 season, Dončić mainly played with Real Madrid's under-18 team and reserve team. With the reserve team, he averaged 13.5 points, 5.9 rebounds, and 3.1 assists, helping them win Group B of the Liga EBA, the amateur fourth-division of Spanish basketball.[25][26] By the end of the season, he earned all-league honorable mention accolades from the basketball website Eurobasket.com.[25] 

 

Tada je i trenirao je sa prvim timom i Laso mu je dao priliku da debituje u A ekipi.

https://www.realmadrid.com/en/about-real-madrid/history/basketball-legends/luka-doncic

Spoiler

At Real Madrid, Doncic experienced six successful years following his arrival in the youths in 2012. In the Whites' academy he continued a meteoric progression, with titles and individual trophies in all categories and crowning his successful march in May 2015 with the conquest of the Junior Euroleague and the MVP of the competition. At that time, Luka was already involved in first team training sessions and Pablo Laso gave him the opportunity to make his debut with the seniors on April 30, 2015. He became the youngest player to make his league debut in Real Madrid's history.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sa ovim se slazem

ali ti ovde nastupas kao da je to sto ti zastupas jedini pravi 100% provereni nacin da se od talenta napravi vrhunski igrac

a ovo sto je kkcz, verovatno u dogovoru sa milenkom uradio, jedini pravi 100% provereni nacin da se talenat upropasti

Možda si ti tako shvatio ali moj prvi upis nije uopšte bio u tom tonu, kasnije je upad dežurnog odveo diskusiju u neželjenom pravcu. Ni jedna opcija nije garant uspeha, ja nisam ni tvrdio da će igranje u ABA ligašu da mu donese vrhunsku karijeru samu od sebe a da sam uveren da je bolja opcija od amaterske lige to smatram i dalje.  Da postoji neki plan na nivou srpske košarke imali bi klubove kao nekad Hemofarm i Radnički gde bi igrači mogli da sazrevaju igrajući ABA ligu i EK. Iz tih klubova izašlo je sasvim dovoljno igrača koji su kasnije igrali u Zvezdi,Partizanu i širom Evrope ali se izgleda neko uplašio konkurencije i brže bolje ugasio košarku van Beograda.   

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Perkos2 said:

Možda si ti tako shvatio ali moj prvi upis nije uopšte bio u tom tonu, kasnije je upad dežurnog odveo diskusiju u neželjenom pravcu. Ni jedna opcija nije garant uspeha, ja nisam ni tvrdio da će igranje u ABA ligašu da mu donese vrhunsku karijeru samu od sebe a da sam uveren da je bolja opcija od amaterske lige to smatram i dalje.  Da postoji neki plan na nivou srpske košarke imali bi klubove kao nekad Hemofarm i Radnički gde bi igrači mogli da sazrevaju igrajući ABA ligu i EK. Iz tih klubova izašlo je sasvim dovoljno igrača koji su kasnije igrali u Zvezdi,Partizanu i širom Evrope ali se izgleda neko uplašio konkurencije i brže bolje ugasio košarku van Beograda.   

 

Ne! Ti si odveo pricu u pravcu optuzbi i etiketiranja da branim bezuslovno odluke kluba. Povezao me  sa Pinkom i SNS sektom a samo sam naveo jedan primer Teodosica a koliko vidim ima jos takvih slucajeva. Ti i jos neki ovde po defaultu za mene se kacite iako jos 10 forumasa se slazu sa odlukama igraca,oca,kluba itd, ali ne,  ja sam Pinkovac i dezurni branilac a oni ostali za gde se oni spremaju Happy ili B92? 

 

Imas pravo na svoje misljenje ili stav, za tebe je ova odluka pogresna, za neke druge  je ispravna. Za dve godine ili tri cemo videti ko je bio u pravu ali ni ti ni bilo ko ovde nikakve posledice ili koristi nece  imati od ove odluke. Samo Topic. Srecom oni su tako odlucili a ne mi ovde. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Perkose, samo zamisli da on ne ide nigde na pozajmicu, već ravnopravno konkuriše za ulazak u 12 na svakoj tekmi. 

Eto, sve to isto će biti, osim što će usput igrati i KLS2. 

Svi primeri koje ti daješ znače da on odlazi iz kluba na godinu dana, a to očigledno niko nije želeo, ni on, ni KKCZ. 

Nisam baš razumeo ovo što si napisao, ako ravnopravno konkuriše za tim onda sa timom treba da ide non stop a to onda znači da ne može da igra nigde na pozajmicu. Šta ja ko želeo stvarno ne znam pogotovo ne šta želi porodica Topić i sam igrač, nemam baš tolike moći da to provalim. Klub je uradio šta smatra da je ispravno , ja nisam tog uverenja i mislim da bi igrač brže sazreo da eto kao primer navodim igra u Slogi iz Kraljeva. Klub ima svoje argumente ja imam svoje, oni se plaše da im igrač ne pobegne ja samo želim da igrač napreduje i vrati se u Zvezdu spreman za ozbiljnu košarku. Jednostavno ne verujem da će mu igranje u Slodesu nešto doprineti čak šta više smatram da će nazadovati. 

   

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

Nisam baš razumeo ovo što si napisao, ako ravnopravno konkuriše za tim onda sa timom treba da ide non stop a to onda znači da ne može da igra nigde na pozajmicu.

 

nije idealno poredjenje ali recimo u nba cesto klinci imaju ugovor sa nba fransizom, treniraju sa njima redovno ali idu da igraju onu razvojnu ligu, jer tamo mogu svasta ciljano da testiraju od onoga sto vezbaju na treningu i usput malo nabace samopouzdanja i rutine, da ne bi nacisto propalikada se susretnu sa ozbiljnim azdajama.

 

na taj nacin ti nisi prepusten nekom levom treneru, vec sve vreme radis sa klubom a dobijas veliku minutazu u klubu koji ti je po nivou pogodan za razvoj. 

 

verovatno bi bilo idealnije da igra u nekom visem rangu takmicenja ali je ujedno (po meni) bolje to nego da uopste ne igra ili da igra 30+ minuta ali klub ne moze da kontrolise treninge, tj ekipa zvezde nije prisutna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Perkos2 said:

Nisam baš razumeo ovo što si napisao, ako ravnopravno konkuriše za tim onda sa timom treba da ide non stop a to onda znači da ne može da igra nigde na pozajmicu.

A sto bi isao sa timom recimo na putovanje na neku ABA utakmicu ako nije u konkurenciji da igra bas taj mec? Bolje da ostane u Beogradu i taj dan odigra utakmicu sa Slodesom. Kad bi isao svaku em bi mu placali prevoz i smestaj i smarali ga da se klati busem/avionom a ovako moze da odigra par desetina minuta tvrde seniorske kosarke, da odradi mozda i neki suterski trening prepodne (ili kad god nije prva ekipa tu) ili kondicioni ili da radi individualno tehniku... 

 

 

13 minutes ago, Perkos2 said:

 

Šta ja ko želeo stvarno ne znam pogotovo ne šta želi porodica Topić i sam igrač, nemam baš tolike moći da to provalim. Klub je uradio šta smatra da je ispravno , ja nisam tog uverenja i mislim da bi igrač brže sazreo da eto kao primer navodim igra u Slogi iz Kraljeva. Klub ima svoje argumente ja imam svoje, oni se plaše da im igrač ne pobegne ja samo želim da igrač napreduje i vrati se u Zvezdu spreman za ozbiljnu košarku. Jednostavno ne verujem da će mu igranje u Slodesu nešto doprineti čak šta više smatram da će nazadovati. 

   

Kako si doneo ovaj (bold1) zakljucak?! 😄 

 

Bold2: igranje u Slodesu ce mu doprineti da stice iskustvo i da oseti kako je kad uradi u tvrdo. Ono sto ce mu mnogo vise doprineti jeste to sto ce trenirati sa prvim timom a i dobiti priliku da igra sa prvim timom. To u Slogi iz Kraljeva ili bilo kom drugom klubu viseg ranga od KLS2 ne bi mogao da ima zbog propisa o dvojnoj registraciji. Prosto. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Npr. sledeće nedelje igramo gostovanje protiv budućnosti, Topić svo vreme trenira sa ekipom, ali se zna da neće u 12, ostaje u BG i igra za slodes. One tamo nedelje dolazi MZT Topić bude u timu i igra 5-10 minuta.

Povredi se neko od 3 pleja upada na njegovo mesto. 

Dovoljno prilika da se šiba sa seniorima, igra utakmice svake nedelje i dovoljno trenira što sa prvim timom, što sa juniorima , što individualno .

Neće on da nazaduje ako igra protiv drugoligaša jer većina tih ekipa iz druge kls lige će dobiti i to lagano pobednika juniorske EL

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

nije idealno poredjenje ali recimo u nba cesto klinci imaju ugovor sa nba fransizom, treniraju sa njima redovno ali idu da igraju onu razvojnu ligu, jer tamo mogu svasta ciljano da testiraju od onoga sto vezbaju na treningu i usput malo nabace samopouzdanja i rutine, da ne bi nacisto propalikada se susretnu sa ozbiljnim azdajama.

 

na taj nacin ti nisi prepusten nekom levom treneru, vec sve vreme radis sa klubom a dobijas veliku minutazu u klubu koji ti je po nivou pogodan za razvoj. 

 

verovatno bi bilo idealnije da igra u nekom visem rangu takmicenja ali je ujedno (po meni) bolje to nego da uopste ne igra ili da igra 30+ minuta ali klub ne moze da kontrolise treninge, tj ekipa zvezde nije prisutna.

Možemo uvek pronači još pitanja i potpitanja ali eto zadržaću se na ono o nekom levom treneru u eto kao primer uzimam Slogu iz Kraljeva, možda to i jeste neki levi trener neću da pametujem pošto ne znam baš sve trenere u KLS ili ABA2 ali me zanima ko će raditi u Zvezdi sa igračem koji ostane cele nedelje u Beogradu dok je ekipa na evroligaškim gostovanjima? da li i tog trenera možemo nazvati levim trenerom ili je ipak dovoljno dobar čim je pod kontrolom kluba? 

Moje mišljenje je da je Topić dovoljno talentovan i dovoljno dobar da može da igra i ABA ligu i da igranje amaterske košarke ništa neće doprineti( daj bože da ne pokvari)  

Klub ima svoje viđenje i svoj interes u svemu tome, možda bih i ja tako razmišljao da sam čelnik kluba. 

Link to comment
Share on other sites

@Perkos2, nisam se precizno izrazio, mada sam mislio da ce poslednji pasus otkloniti nedoumice: 

ne zelim da nipodastavam trenere manjih klubova, siguran sam da su neki i bolji za razvoj mladih, tako je oduvek bilo.

 

hteo sam da kazem kako taj levi trener brine o svojoj ekipi, nije mu prva stvar na agendi da razvija topica na nacin na koji bi mozda zvezda zelela.

 

kada trenira sa zvezdom, strucni stab ima uvid u napredak i moze da koriguje ono sto smatra da treba. a onda ode tamo u slodes i odigra najbolje sto ume po toj logici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...