Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Mora da ga usere Covic, kamen bi pokvario.

Mislim da je Bentilu uopste poimanje kosarke slaba strana, zato i ne cudi sto telo Barklija ne ume da iskoristi.

Vrlo skroman igrac u svakom smislu.

Cupacemo kosu, hvatati za glavu, siguran sam neki i osedeti ove godine. Steta na sta lici sve ovo, posle Lesora sigurno nanizi kosarkaski intelekt u EL. Jbga, bas mi je zao toliko ulupanih para, i na sve to ovakav profil.

I umesto da se izvukla poenta na primeru Vajta, radi se kontra. A ovaj jori od Vajta pre povrede.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gavran said:

Gledajući isečke iz perioda Panate, stekao sam utisak da je napade dosta češće završavao igrom leđima i poluhorogom, plus je to izgledalo prilično lepo i smisleno. U Armaniju se to svelo na šut za 3 i katove. 


Bilo bi lepo kad bi se u repertoar vratila i ova prva stavka, dobili bi dve komplementarne četvorke u njemu i Iliću - u teoriji, za praksu ćemo videti. Masa i meka ruka sa jedne strane, size i igra iznad obruča sa druge. 


I da, uvek mi je drago videti ovakve sportiste i mesta odakle su ponikli. Čini se dobar momak, a kako i ne bi bio:

 

 

Drag momak,lepo je ovo videti☺️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Мислим да ни један играч овако није попљуван као Бентли. Упитна селекција шута, разумијевање игре, копија О' Брајанта...

 

Знам да ови клипови нијесу репер ни за шта, али мени се чини као океј тип, скроман. И то ми је довољно да га за почетак не пљујем. Трпио сам разноразне, истрпјећу и њега док ме не убједи у супротно. Постоји разлог што му је Месина давао више простора временом. И он и Холанд су добри шутери за три. Коначно имамо и центра који може да буде пријетња у шуту. Не знам, ја сам некако радознао да видим како ће изгледати Звездин тим који има озбиљан потенцијал у шуту и нападу уопште. Није једина страна кошарке бетон одбрана и порађање у нападу. Наравно, плеј у овој екипи мора бити лидер и понајбољи играч. Искрено се надам у Нејпира. 

 

Ове године ће бити готово немогуће да се супроставимо Партизану. И то је сасвим нормално у друштву у ком живимо, дошао је ред на њих и ту се не може пуно урадити осим да се играчима да подршка, па шта буде.

 

Жао ми је и Богија, Маркоса, Милета и осталих ликова који су са стажом десетак година и желе да подијеле информације које имају да би их на крају прозивали исти они који су им вјероватно затрпавали сандуче порукама ко ће и кад доћи. Притом, ликови нијесу дужни да се икоме правдају, имају кредибилитет, били су у праву често, сад јеби га, изјаловило се овог пута.

 

Са добрим плејом који умије да чита игру, и једним квалитетним комбом на спољним позицијама оријентисаним на одбрану ово може бити занимљив тим за гледање. Наравно, неће бити крвавоколенашки Радоњићев тим како воли већинска звездашка јавност, али можда се и ово испостави као добар пројекат.

 

Из скорашњег искуства, Томићев евролигашки састав и Обрадовићев су имали озбиљан хајп, па се убрзо све распало. 

 

 

И да, волио бих да се извуку цитати с овог Франкештајн теме током сезоне који ће бити супротни од мишљења изнесеног овдје. Ја знам да нећу бити толико темељан, али надам се да неко оће.

 

Поздрав до припрема! Звезда!

 

  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Forumski preki sud me nije uverio da je Bentil takva kanta od igraca, a istorija nas uci da su se neki potpisi koji su ovde izazivali efekte histerije, pokazali sasvim suprotno.

Treba primetiti da smo proslu sezonu poceli i ( zavrsili ) sa pet igraca na pozicijama 4 i 5, Vajt, Davidovac, Kuzmic, Mitrovic i Cirbes. Imali smo Kalinu i Lazarevica kao dodatne opcije na 4. Vajt se odmah povredio i realno, nije se ni vratio iz povrede, tako da se moze reci da smo sezonu izgurali bez njega i Cirbesa, sa 3 unutrasnja igraca i jos 2 koja mogu da pokriju na 4.

Trenutno unutra imamo 6 igraca: Vajt, Ilic i Bentil na 4, Hasan, Petrusev i Luka na 5, ostao je i Lazarevic kao dodatna opcija na 4.

Ne znam kakva je ideja sa Bentilom, ali nije doveden da bude nosilac, verovatno igrac za rotaciju sa ogranicenom ulogom, nekakva 4/5 opcija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bentil u italijanskom prvenstvu - 19 minuta, 10 poena, 4,5 skoka (3,5 u odbrani) prosecno uz 50% sut iz igre.

 

Ima iskustvo u EL, u najboljim godinama, vidi se da je pun energije i zeljan dokazivanja. Svidja mi se njegova mehanika suta za 3 poena, deluje mi da ima mekanu ruku. Gabarit, cvrst, znacice za odbranu. Gledajmo malo i dobre strane igraca a ne odmah kuknjava.

 

Singlton je vece ime i verovatno bolji igrac, ali i znatno skuplji. Sta znam, ovako ce biti bar jedan BAT manje 😁

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

jel' može neko da mi detaljnije kaže kakav je bentil defanzivno, ili da me uputi na post gde se to pisalo ako nisam već snimio?

 

bonus pitanje: kako to da postoji video vel'koM to kk crvena zvezda napravljen postavljen na yt pre tri nedelje  : i

 

 

Edited by uini
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Ne vidim ni jedno ime na poziciji Glue guy-a sem Kalinića koji bi ovo zamašeteljstvo pokrpio, a on je jelte, bio preskup za održavanje.

Dva simbola cudesne prosle sezone nisu vise u Zvezdi. Kako, zasto, da li je ostanak jednog znacio ostanak drugog... Razvoj situacije, tj kolicina novca koja leti, ostavlja utisak da se tako htelo. Sve je izvesnije da je Čović seo za klavir i dreknuo "A sad malo ja".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

jel' može neko da mi detaljnije kaže kakav je bentil defanzivno, ili da me uputi na post gde se to pisalo ako nisam već snimio?

 

bonus pitanje: kako to da postoji video vel'koM to kk crvena zvezda napravljen postavljen na yt pre tri nedelje  : i

 

 

Cim je sk napisao da je Bentil novi igrac Zvezde naravno odma otisao na yt i tamo se ovaj video zvao Bentil best plays 2022 samo je promenio naziv videa

Edited by AleksaZvezdas
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, necke said:

Bentil u italijanskom prvenstvu - 19 minuta, 10 poena, 4,5 skoka (3,5 u odbrani) prosecno uz 50% sut iz igre.

 

Ima iskustvo u EL, u najboljim godinama, vidi se da je pun energije i zeljan dokazivanja. Svidja mi se njegova mehanika suta za 3 poena, deluje mi da ima mekanu ruku. Gabarit, cvrst, znacice za odbranu. Gledajmo malo i dobre strane igraca a ne odmah kuknjava.

 

Singlton je vece ime i verovatno bolji igrac, ali i znatno skuplji. Sta znam, ovako ce biti bar jedan BAT manje 😁

Izinat ima da kukam!

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

 

jesu li bar obrijani? :classic_blush:

Kamo srece. Salu na stranu, mislim da sam ovaj Blentlijev klip pogledao jedno 20 puta sinoc, pokusavajuci da utvrdim sta tu ima da se vidi reprezentativno - hajlajtsi k'o hajlajtsi, treba da pokazu silver lining i kod najogranicenijeg igraca. Medjutim sve sto sam video je veoma jednodimenzionalan igrac koji jako lose nosi svoju poveliku kilazu. Ogranicene kretnje bez lopte, veoma spore; Odsustvo volje za dodavanje; Manje eksplozivan od Mitrove leve pertle. Deluje kao neki spot-up u pokusaju, bez prevelike sposobnosti da iskreira sam sebi sut.Mozda preterujem u pesimizmu, ali - prosecan africki igrac iz nerazvijene zemlje koji je kasno poceo da trenira kosarku i nikada do kraja nije usvojio sve fundamentalne elemente igre.

 

Ja stvarno ne znam protiv koga bih ga na teren stavio kada budemo igrali sa SNS Globetrottersima, a da se to ne zavrsi tragikomicno. Sve i da bude igrac sa ogranicenom ulogom na terenu - kao sto neke forumske kolege predvidjaju - zaista ne vidim ni gde ni protiv koga bi on mogao da se naigra na EL nivou. Davno me neko pojacanje nije ovako smorilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jel' može neko da mi detaljnije kaže kakav je bentil defanzivno, ili da me uputi na post gde se to pisalo ako nisam već snimio?

 

bonus pitanje: kako to da postoji video vel'koM to kk crvena zvezda napravljen postavljen na yt pre tri nedelje  : i

 

 

 

Ma verovatno su juce samo promenili thumb i naziv videa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...