Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

S obzirom da se Kum javio na domacem jeziku ima smisla da su Guduric ili Teo, mada cuh da je Teo otpao. Plus Guduric Zvezdino dete sa sve jeste li spremni deco.

 

Ukoliko je Sabaz, to znaci da je verovatno mislio da ce praviti decu protivnickim ekipama. 😄

 

Ukoliko je tacno ovo sto Leki Bg pise, i ja sam bio vise za Henrija, ali ako dodje Sabaz koji je objektivno govoreci potencijalno najvece pojacanje u istoriji kluba u smislu kvaliteta i klase od igraca (iako je Kalina najdrazi transfer prosle sezone) ne preostaje mi nista drugo nego da se nadam da ce biti zdrav kao i Nedovic i da u stilu novih evropskih splash brothersa povedu Zvezdu do jos jedne Aba titule, pod uslovim da je tacna informacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Sam B said:

Sama činjenica da diskutujemo o tome da li hoćemo Nejpiera ili Henrija je totalno ludilo... Jebote...

Sa jedne strane jeste a sa druge i nije, evo zasto.

 

Efes ima Vasu a neretko i Larkin i Buboa prenesu loptu. Mozda dovedu nekog bek apa od 10min ili zamenu ako Vasa ode u Nba ali to jos niko ne zna.

 

Real ima Cacu Rodrigeza, Kozera, mladog Alocena koji je imao minutazu u prosloj sezoni plus Ljulja koji moze tu, plus Gos je i dalje njihov igrac.

 

Barselona ima Satoranskog gde pretpostavljam da ce da igra 25 minuta na pleju iako mu on dodje neki kombo a ostatak ce da pokrivaju Laprovitola ili Jokubaitis. Doduse ovo je moja slobodna procena, ali siguran sam da Barsa nece dovoditi jos jednog pleja, bar ne tako jako ime.

 

Olimpijakos ima Slukasa i Vokapa.

 

Armani ocekuje Pengosa a doveli su Tonuta i Mitrou Longa za bek ap opcije koji su kombo bekovi.

 

Makabi ima Lorenca i Boldvina.

 

Monako ima Majk Dzejmsa koji zahteva 25-30 minuta, Okobo mu dodje kombo bek, a i kapiram da ce zadrzati Vestermana ili dovesti neku jeftiniju opciju za bek apa.

 

Bajern ima Voldena, Jaramaza i Siska.

 

Baskonija ima Markus Howarda a ocekuje se da dovedu jos jednog pleja.

 

Alba ima Maodo Loa i Dzejlen Smita.

 

Fener ima Vilbekina a ocekuje se i Kalates, plus Akpinar imao finu rolu.

 

Pao ima Voltersa, Lija, kao i Endrjuza kombo beka.

 

Asvel ima 3 plejmejkera i jos 2 kombo igraca.

 

Zalgiris ima Lekaviciusa i Kalnietisa a doveli su i Kinan Evensa kao kombo beka.

 

Virtus ima sta oces, bar 4 igraca koji su plejmejkeri ili kombo bekovi.

 

Partizan ima Exuma, Avramovica i Madara.

 

Valensija ima Kris Dzounsa, Van Rosoma i Hermansona.

 

 

 

Dakle preostase samo Zvezda i Baskonija koje jedini mogu da ponude ozbiljnije uloge 20+ minuta za plejmejkera u Evroligi, a mi bi trebalo da imamo vise love od Baskonije iako se i njima oslobodio seleri kep odlaskom Fontekia i Boldvina. Plus cemo imati i konkurentniji tim od njih na papiru za El domete, plus smo konkurentni za Aba titulu dok Baskonija nece biti u ACB.

 

Ja stvarno ne znam ni Henri gde ce i ona prica da je trazio 1.4m mi nije realna iz perspektive da jos samk 2 kluba traze startnog pleja plus ne moze ni da vredi toliko sa 42% za 2 i 33% za 3 bez obzira koliko je dobar razigravac i defanzivac. Toliko moze da trazi samo ovih par najbogatijih u El koji preplacuju a oni su puni na poziciji 1 za sada, u Nba bi se iznenadio ako ga uzme neko, u Evropu moze mozda u Monako da igra 10ak minuta ili da se nada da ce Pengos da iskrsne Armaniju (mada rekao Mesina da ne bi trebalo da bude problema) ili da se nada da Vasa ode u Nba, a pritom Efes ima toliko para da dovede i neku jeftiniju Nba zamenu za Vasu ukoliko ode kao sto je Sabaz stigao u Zenit proslo leto na primer.

 

Edited by 1945
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@1945 Pa tako mozes da kazes da ako i Crvena zvezda ima nekog, onda ostatak vrhunskih plejmejkera mora u Buducnost ili Cedevitu Olimpiju jer su sva mesta zauzeta.

 

Apsolutno ludilo je da u ovakvom trenutku kada zemlju potresaju ozbiljni problemi (cene hrane, goriva, pitanje grejanja, pretnje bombom po trznim centrima, skolama, pritisci sa strane da se zauzme pozicija, da ne nabrajam dalje - ima jos toliko) sad je odjednom KKCZ nekakav dzek koji glumi Maccabi ili Zenit, pa ako milionski plej nece u Armani, onda ce kod Covica.

 

Nema veze, nista od ovoga sto se pravi nije na cvrstoj osnovi, sve je jedan zamak od peska koji ce ili sam da se urusi ili ce ga srusiti prvi vetar sa strane. Nijednog igraca iz FMP ni ove sezone nismo uzeli u razmatranje, a ove skupe strance sto smo doveli smo doveli da Buducnost i Cedevita ne bi mogli da pomisle o finalu ABA lige jer ne vidim da iko pominje TOP 8 - samo demonstriranje sile u regionu dok ne naletimo na vecu ribu od nas u finalu.

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Ne moraju u Buducnost ili u Cedevitu ali u Zvezdu ili Baskoniju moraju ako si procitao sve iznad i ako zele da igraju Evroligu i da imaju vecu ulogu, osim u onih par slucajeva koje sam naveo. Mogu i u Rusiju verovatno, ali neki stranci nece u Rusiju trenutno ocigledno.

 

Napisano je vec dosta puta poredjenje sa poskupljenjem svega i krizom, nece promeniti nista ako se to napise jos koji put.

 

Sve nas to pogadja, ali dok ne mozemo da utvrdimo crno na belo da su poskupljenja zato sto stizu pojacanja u Zvezdu ili Partizan ja bi da preskocimo tu temu.

 

Kriza je svuda u svetu, u svakoj od ovih zemalja(kojih ima nekoliko u El i ucestvuju u budzetu klubova) se moze reci da novac treba da se da pre za poljoprivredu, zdravstvo, skolstvo, u huminatarne svrhe ili gde vec ali jednostavno uzalud komentarisemo to jer sport ce nastaviti u svom modu. Na primer Zalgiris dobija 4 miliona od grada (odnosno kao drzavni sponzor) i nastavice i dalje a i kod njih je kriza i slicno zive kao mi.

 

Za vreme pandemije su mnogi klubovi povecali budzete, kako u kosarci tako u fudbalu u dosta drzava, desavali se rekordni transferi, tako da to je jednostavno tako.

 

Moze se radovati novim transferima i uzivati u narednom periodu u ovim igracima i kvalitetu kosarke kao sto cu na primer ja ili se mogu pisati komentari poput tvog, koji osim sto unose negativnu energiju ama bas nista ne mogu promeniti, a ja bi takve upise pisao na temi politika da sam na tvom mestu, iako imas pravo za neke stvari ali mislim da nije to tema gde se komentarisu Zvezdina pojacanja.

 

Pendulum je fino objasnio na temi KK Partizan ako si citao, a sustina je ko hoce nek se raduje pojacanjima ko nece neka nas pusti na miru da gledamo sve ovo.

 

Sto se tice top8 i da to niko ne spominje, mozda i mozemo da se nadamo necemu ukoliko Sabaz zaista potpise, klasa od igraca i za El uslove, samo da ga posluzi zdravlje.

 

 

 

E da, i sto se tice Zvezde konrektno trosila je oko 5.2 miliona na plate sada ce trositi oko 7 miliona.

 

Ustedelo se 500k jer nismo doveli centra koji su bili planirani da se utrose. Ustedelo se 300k na razlici Radonjic-Jovanovic. (na stranu sad sto bi svi mi voleli da je Radonjic ostao)

 

Dakle osta jos recimo cca 1.2m, 100k gore dole, koje najverovatnije pokriva drzava odnosno dodaje na kolko je ranije davala, a koji je presmesan novac za drzavu da se mi ne lazemo. Pritom nacuh da ce biti i neke love od Fk-a ukoliko se udje u Ligu Sampiona (a osta samo jos 4. kolo posto je 3. smesno) (dobili smo 300k 2019. kad se uslo u LS) a i Sarac napisa da se vratio neki manji sponzor a to ti je 100-200k pretpostavljam a zaradice se i jedno 100-200k vise od poskupljenja sezonskih. Dakle ne mora biti ni da smo 500-600-700k dobili vise od drzave nego prethodne sezone.

 

Te price da je Zvezdi drzava povecala budzet u narednoj sezoni za ne znam koliko para su jako neutemeljene sto se nadam da sam upravo objasnio.

 

Nista se nece raspasti nakon ove sezone, osim ukoliko daleko bilo ne pocne neki rat ili tako nesto.

 

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@1945 Samo dve od 18 ekipa u EL finansira iskljucivo drzava (Zalgirisu pomaze grad, ali ljudi trose odgovorno i imaju u sastavu uvek 8-9 igraca + 2 veterana + neke debitante u EL).

 

Ovo sto se ove i prosle sezone radi je vrhunac ludila, ali i to ludilo je imalo smisla kada je trener bio Radonjic i kada su okosnicu tima cinili domaci igraci. Zasto se u tim nije ulagalo u sezonu 2017/18 kada je postojala domaca osnova? Zasto ista nije zadrzana?

 

Prosto, budzetima kluba ne upravlja osoba koja poznaje kosarku i ume da prepozna uspesan sistem nego vodja koji se setio da izigrava Komoda iz filma "Gladijator" i da da narodu igara (koloseum ce sledece sezone biti "Arena" i "Pionir").

 

Treneru pocetniku se daje skup sastav, prepun individualaca sve zato da se demonstrira sila nad drugim drzavama u regionu (jer je TOP 8 sa ovakvim sastavom nerealan). Evo, ti pominjes Napiera i Nedovica kao splash brotherse, pa na sta ce to da lici, na neki Maccabi sa Wilbekinom ili Asvel sa Jonesom i Okoboom? Podseti me kako su prolazili takvi timovi, da nisu isli u TOP 8?

 

Ja samo pisem, da niti je moralno niti normalno da Crvena zvezda i Partizan imaju drasticno veci budzet od ostatka ABA lige - nas maksimum je uvek bio (dok veliki gospodar nije odlucio drugacije) ili EC ili dno EL, pa veliki trud trenera da napravi sistem koji ce da bude nezgodan za favorite. No, pustimo sad moral i razum - sta je poenta sledece sezone? Cirkus? Odvaljivanje svih u ABA ligi i 14. mesto u EL? Gubitak sansi za TOP 8 vec nakon 9. kola? Cekanje derbija svih derbija u nekom aprilu, a do tada smaranje?

 

Da ne zaboravim, napisao si:

 

Quote

Zalgiris ima Lekaviciusa i Kalnietisa a doveli su i Kinan Evensa kao kombo beka.

 

Ima i Crvena zvezda Ivanovica i Markovica i Nedovica kao kombo beka. Kako to da Zalgirisu ne treba plej, a Crvenoj zvezdi treba?

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nini3112 said:

Pise se i da je u pitanju Staton Kidd,ne bi bilo cudno,kum pre pisao na japanskom a ovaj bas tamo sezonu zavrsio😂

 

Gde se pise? Odnosno gde se nagadja?

 

Ima logike (ne zbog japanskog jer je pisao na kineskom a to bi trebalo da su dva razlicita pisma) vec: spremni deco-kidd.

 

Bilo bi cudno ako je napisano da je zavrsen Singlton da dodje i Kidd on mu dodje neki kombo 3/4. Ako je zagonetka Kidd to znaci nista od Singltona pretpostavljam, a ako me secanje ne vara ovde se pisalo da je Singlton zavrsen.

 

U teoriji Holand moze deliti mintazu na 2 sa Nedovicem, a Kidd na 3 sa Dobricem, Lazarevic 3/4, Singlton i Ilic na 4.

 

U svakom slucaju budimo strpljivi i sacekajmo koga ce da objave, ja tipujem da nije zagonetka Kidd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, 1945 said:

 

Gde se pise? Odnosno gde se nagadja?

 

Ima logike (ne zbog japanskog jer je pisao na kineskom a to bi trebalo da su dva razlicita pisma) vec: spremni deco-kidd.

 

Bilo bi cudno ako je napisano da je zavrsen Singlton da dodje i Kidd on mu dodje neki kombo 3/4. Ako je zagonetka Kidd to znaci nista od Singltona pretpostavljam, a ako me secanje ne vara ovde se pisalo da je Singlton zavrsen.

 

U teoriji Holand moze deliti mintazu na 2 sa Nedovicem, a Kidd na 3 sa Dobricem, Lazarevic 3/4, Singlton i Ilic na 4.

 

U svakom slucaju budimo strpljivi i sacekajmo koga ce da objave, ja tipujem da nije zagonetka Kidd.

Nadam se da nije,visinna je vise za neku cetvorku ali po stilu igranja,kretanja,kreiranje suta itd itd meni je vise trojka

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goldberg said:

Samo dve od 18 ekipa u EL finansira iskljucivo drzava

Zvezdu drzava finansira oko 50% budzeta, nije iskljucivo.

 

Zalgirisu je takodje to negde oko 40% budzeta.

 

Partizanu i vise od 50% ako se saberu privatno-drzavni sponzori.

 

Dali i ostalim klubovima u El i u kojoj meri pomazu drzava ili grad mi to ne znamo, a sigurno da pomazu u nekoj meri velikoj vecini. Mozda mozemo i to da saznamo ali sada je kasno da to istrazujem.

 

To sto si napisao da Zalgiris trosi odgovorno, imali su slican budzet kao mi a imali 4 pobede manje ove sezone za nama, a trebalo bi i vise ako racunamo ruske ekipe cini mi se.

To kako mi trosimo novac sada mozemo dati realan sud tek na kraju sezone kada budemo znali koji smo zavrsili u El na kraju sezone.

 

51 minutes ago, goldberg said:

Zasto se u tim nije ulagalo u sezonu 2017/18 kada je postojala domaca osnova? Zasto ista nije zadrzana?

 

 

Ne znam tacan odgovor na to pitanje, ali pretpostavljam zato sto nismo imali para da ih zadrzimo odnosno izjednacimo ponude koje su stigle za njih, mnogima su istekli ugovori i otisli u znacajno bogatije klubove, a za neke su i placenja obestecenja.

 

Slicno kao sto ni sada nisu zadrzani Kalinic i Davidovac, pretpostavljam.

 

51 minutes ago, goldberg said:

Treneru pocetniku se daje skup sastav, prepun individualaca sve zato da se demonstrira sila nad drugim drzavama u regionu (jer je TOP 8 sa ovakvim sastavom nerealan). Evo, ti pominjes Napiera i Nedovica kao splash brotherse, pa na sta ce to da lici, na neki Maccabi sa Wilbekinom ili Asvel sa Jonesom i Okoboom? Podseti me kako su prolazili takvi timovi, da nisu isli u TOP 8?

 

Sto se tice treneru pocetniku se daje skup sastav ja sam za to ako ima mogucnosti da mu se da sto bolji tim nego da mu se da slabiji.

 

Makabi sa Vilbekinom je bio 5. na tabeli prosle sezone, ja sam za to ako moze.

 

Asvel osim Dzounsa i Okoboa je imao slabiji sastav nego sto cemo mi imati sada. Pritom mislim da su Napier i Nedovic bolji skoreri od njih dvojice ukupno, ne za puno, ali bolji, mada videcemo.

 

51 minutes ago, goldberg said:

Ima i Crvena zvezda Ivanovica i Markovica i Nedovica kao kombo beka. Kako to da Zalgirisu ne treba plej, a Crvenoj zvezdi treba?

Ukoliko Kinan Evansa ne budu koristli na pleju onda ce dovesti i oni pleja. To sam napisao zato sto su oni koristli Lekaviciusa dosta vise nego mi Ivanovica kao i Kalnietisa dosta vise nego mi Markovica. To znaci da Zvezda moze da ponudi vecu minutazu, a izdvajamo i vise na plate od njih la bi trebalo i sa tog aspekta da mozemo vise od njih da ponudimo, ako su uopste trazili pleja tj. ako ga traze.

 

Ono sto sam hteo da kazem kao sustinu je da je manje vise u El sve popunjeno od pozicije 1 uz tih par izuzetaka.

Edited by 1945
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

@1945 Samo dve od 18 ekipa u EL finansira iskljucivo drzava (Zalgirisu pomaze grad, ali ljudi trose odgovorno i imaju u sastavu uvek 8-9 igraca + 2 veterana + neke debitante u EL).

 

Ovo sto se ove i prosle sezone radi je vrhunac ludila, ali i to ludilo je imalo smisla kada je trener bio Radonjic i kada su okosnicu tima cinili domaci igraci. Zasto se u tim nije ulagalo u sezonu 2017/18 kada je postojala domaca osnova? Zasto ista nije zadrzana?

 

Prosto, budzetima kluba ne upravlja osoba koja poznaje kosarku i ume da prepozna uspesan sistem nego vodja koji se setio da izigrava Komoda iz filma "Gladijator" i da da narodu igara (koloseum ce sledece sezone biti "Arena" i "Pionir").

 

Treneru pocetniku se daje skup sastav, prepun individualaca sve zato da se demonstrira sila nad drugim drzavama u regionu (jer je TOP 8 sa ovakvim sastavom nerealan). Evo, ti pominjes Napiera i Nedovica kao splash brotherse, pa na sta ce to da lici, na neki Maccabi sa Wilbekinom ili Asvel sa Jonesom i Okoboom? Podseti me kako su prolazili takvi timovi, da nisu isli u TOP 8?

 

Ja samo pisem, da niti je moralno niti normalno da Crvena zvezda i Partizan imaju drasticno veci budzet od ostatka ABA lige - nas maksimum je uvek bio (dok veliki gospodar nije odlucio drugacije) ili EC ili dno EL, pa veliki trud trenera da napravi sistem koji ce da bude nezgodan za favorite. No, pustimo sad moral i razum - sta je poenta sledece sezone? Cirkus? Odvaljivanje svih u ABA ligi i 14. mesto u EL? Gubitak sansi za TOP 8 vec nakon 9. kola? Cekanje derbija svih derbija u nekom aprilu, a do tada smaranje?

 

 

Ako pod ova dva kluba mislis na Zvezdu i Partizan, oni nisu finansirani iskljucivo od drzave. Otkud ti takav nonsens?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Decembarski said:

Pozivanje Decoooo meni deluje kao povratak sinova kući.

Gurden,Teo.

 

 

54 minutes ago, Decembarski said:

Pozivanje Decoooo meni deluje kao povratak sinova kući.

Gurden,Teo.

 

Imamo mi i neke manje kvalitetne dece . . . . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...