Jump to content

Star Trek


Kronostime

Recommended Posts

a veslija iskusno makli na neodredjeno. verovatno nece ni da ga vracaju sem mozda par pojavljivanja bez izgovorene reci. 

 

neko je upitao kojim redosledom da gleda. TOS, TNG (hronoloski su izasli tim redom ali ima jos koji su ispred i izmedju) moze da se gleda kako hoces. od sredine, od kraja, random... apsolutno nema nikakve bekgraund price ili nekog tajmlajna. svaka epizoda za sebe.

VOY ima redosled i mora po redu. DS9 apsolutno po redosledu. ENT komsi komsa. prve dve sezone moze random ali od trece mora po redi. PIKI za sad veliko razocarenje. evocira uspomene i vraca nekih 30ak godina ali sam ocekivao vise. reciklira se borg ali eto sad su dodati i cejdzlingsi pa to dodje nesto kao zombi naci ili tako nesto. 

 

i dalje mi je nejasno ko bi pri zdravoj pameti uskocio u end d umesto defianta? to bi bio proper fleshbek. 

 

umalo da zaboravim. digose dejtu i treci put iz mrtvih. neka mu je sa srecom treci vaskrs.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HAMMER said:

a veslija iskusno makli na neodredjeno. verovatno nece ni da ga vracaju sem mozda par pojavljivanja bez izgovorene reci. 

 

neko je upitao kojim redosledom da gleda. TOS, TNG (hronoloski su izasli tim redom ali ima jos koji su ispred i izmedju) moze da se gleda kako hoces. od sredine, od kraja, random... apsolutno nema nikakve bekgraund price ili nekog tajmlajna. svaka epizoda za sebe.

VOY ima redosled i mora po redu. DS9 apsolutno po redosledu. ENT komsi komsa. prve dve sezone moze random ali od trece mora po redi. PIKI za sad veliko razocarenje. evocira uspomene i vraca nekih 30ak godina ali sam ocekivao vise. reciklira se borg ali eto sad su dodati i cejdzlingsi pa to dodje nesto kao zombi naci ili tako nesto. 

 

i dalje mi je nejasno ko bi pri zdravoj pameti uskocio u end d umesto defianta? to bi bio proper fleshbek. 

 

umalo da zaboravim. digose dejtu i treci put iz mrtvih. neka mu je sa srecom treci vaskrs.

Vesli je otisao na putovanje sa The Travelerom jos u 20 epizodi sezone 7 STNG "Journey`s End".

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, HAMMER said:

i sad kao neko ko preferira ds9 ocekivao sam da ce i nas da pomenu u seriji ali sem cejdzlinka mutanatako da nismo ni postojali i spasili galaksiju od dominiona.

Kako mi je slatko ovo navijačko "mi", kao kad neko priča o omiljenom klubu ili igraču pa se poistovećuje s rezultatima :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Vesli je otisao na putovanje sa The Travelerom jos u 20 epizodi sezone 7 STNG "Journey`s End".

velika nesreca se desila kronose moj. vratise ga dusmani, vaskrso.

3 hours ago, alcesta said:

Kako mi je slatko ovo navijačko "mi", kao kad neko priča o omiljenom klubu ili igraču pa se poistovećuje s rezultatima :classic_biggrin:

mi ds9-ovci smo uvek bili posebna sorta, privilegovna. aristokratija bre. kakve su to bile rasprave sad kad se prisetim pre jedno 20ak godina na ST forumu. sad zvuci detinjasto ali bas je bio vrhunski zez. pokusavam da prelijem malo te atmosfere ovde. ako ima jos nekog voljnog da pljuje po TNG-ovcima dobrodosli.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, HAMMER said:

 

mi ds9-ovci smo uvek bili posebna sorta, privilegovna. aristokratija bre. kakve su to bile rasprave sad kad se prisetim pre jedno 20ak godina na ST forumu. sad zvuci detinjasto ali bas je bio vrhunski zez. pokusavam da prelijem malo te atmosfere ovde. ako ima jos nekog voljnog da pljuje po TNG-ovcima dobrodosli.

 

Bilo je tih rasprava i na pokojnom B92 forumu, koliko me sećanje služi. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

 

Uhura (Nišele Nikols) je preminula u leto prošle godine, od prve postave živi su još Kirk, Sulu i Čekov.

Nekako mi je baš žalosno kad pomislim da je Čehov iz originalne postave još živ, a ovaj klinac iz reboota stradao praktično odmah :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Meni su prva dva bila prilično pristojna mada više liče na Star Wars nego na pravi Star Trek, ali zato mi je treći apsolutno užasan.

5 minutes ago, HAMMER said:

oko rebutirane uhure valjda imamo koncesuz? tu ne treba da se raspravljamo, ne?

Ne znam u kom smislu, ja većih zamerki nemam. Osim što Zoe ispada da govori super tečno klingonski, a Nišel mora da se dohvata knjižurina i traži po rečnicima da bi improvizovala Klingonku preko radija :classic_laugh:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam osam epizoda.
Već sada mogu da konstatujem kako su Picarda pravili ljudi koji:
1. Vole Star Trek
2. Poštuju nasleđe Star Trek-a
3. Razumeju i poznaju Star Trek
4. Imaju mozak i srce
5. ...i,zbog svega navedenog,ne prave reprizu nečega što smo gledali 1000 puta do sad.

Ali ajde da pogledam još poslednje dve epizode.
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2023 at 12:12 PM, Drug Crni said:

Pogledao sam osam epizoda.
Već sada mogu da konstatujem kako su Picarda pravili ljudi koji:

2. Poštuju nasleđe Star Trek-a
3. Razumeju i poznaju Star Trek

Ali ajde da pogledam još poslednje dve epizode.

borg zatrazio prijem u federaciju i ovi prihvatili... bicuj me stojane...

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...