Jump to content

Star Trek


Kronostime

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Iako sam mnogo više SW fan,činjenica je da mi je kao klincu mnogo dostupniji bio ST univerzum.
Odrastao sam uz ST serijal sa Enterprajzom,sa Patrikom Stjuartom kao kapetanom,sa Datom...uglavnom,nakon nekih pozitivnih kritika na koje sam naleteo i praznim hodom sa serijama koje inače pratim,odlučih da dam šansu "Zvezdanim stazama:Pikard" seriji.

Imam nameru da pogledam sve tri sezone. Možete mi poželeti dobrodošlicu na topik :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto mi nestaje serija na programu za gledanje kojim redom biste mi preporučili da ih gledam bez obzira što čitam da su neke baš loše. Znam da su međusobno slabo povezane ali reko možda ima neka preporuka kojim redom da ih gledam. Pri tome napominjem da ni onu iz 90-ih nisam pratio, možda sam 10% odgledao kad nema ništa bolje na TV.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Pošto mi nestaje serija na programu za gledanje kojim redom biste mi preporučili da ih gledam bez obzira što čitam da su neke baš loše. Znam da su međusobno slabo povezane ali reko možda ima neka preporuka kojim redom da ih gledam. Pri tome napominjem da ni onu iz 90-ih nisam pratio, možda sam 10% odgledao kad nema ništa bolje na TV.

 

Probaj prvo sa originalnom serijom, ako budeš mogao. Ne može svako da apstrahuje, iz današnjeg ugla, smešne spec. efekte i kostimografiju. Inače je jako dobra serija.

Posle toga idi sledećim redosledom "The next generation", " Deep Space Nine", "Voyager" . Sve počevši sa "ST Enterprise" pa nadalje možeš da preskočiš do "Strange New Worlds" koji jako dobar,odgledaj tu jednu sezonu koja je snimljena, dal će da bude dalje ne znam. 

Ove tri glavne samo da odgledaš, to ti je tri serije po sedam sezona. Imaš materijala za pola godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam 5 epizoda do sad. Picard je potpuni spektakl. Mislim na sezonu 3.
Teško mi je da priznam,ali sem Andora,šije za red veličina sve ostale Star Wars serije. Što je prilično poražavajuće za Lucasfilm. Emotivnija,bolje napisana, duhovitija, glumački sjajna, muzički i rediteljski superiorna...čak su i vizuelni efekti bolji.

Dopuna posta je treća rečenica prvog pasusa.

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drug Crni said:

Strange New Worlds?
Samo sam čuo za to...koliko sezona ima?

 

Jedna sezona od 10 epizoda, 15. juna kreće druga.

 

Vredi gledati. Veruj mi, vredi.

 

To ti kaže neko ko jednom godišnje pogleda TOS i TAS.

Edited by Stiletto
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

odgledah pretposlednju epizodu treceg serijala pikija i smorio sam se ko plovak. ukratko odlaze do muzeja brodova da uzmu brod koji nije umrezen sa ostalim brodovima zvezdane flote kako borgovi i chejdzlingsi ne bi mogli da ih prate. i tu u muzeju mozes da vidis anticke verzije enterprajza, zatim vojadzer, enterpraj d (pikijev i tng ekipe enterprajz), defajant i oni tap hvataju se za enterprajz d koji je generalno mnogo losiji brod i od vojadzera a posebno od defajanta. i sad kao neko ko preferira ds9 ocekivao sam da ce i nas da pomenu u seriji ali sem cejdzlinka mutanatako da nismo ni postojali i spasili galaksiju od dominiona. onako samo u prolazu neki brod ili ds9 stanicu ili tunel... ali ni reci o najsjajnijoj generaciji koja je spasila alfu i betu od vecitog mraka.  MRK, ni toliko, ovi nesrecnici se uhvatise za enterprajz d. lom i pakao.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, baš teško eksploatisanje TNG nostalgije, ali je epizoda meni bila baš dobra. Jedino što sam zamerio je što

je Džek onako lagano zbrisao i još lakše asimilovao. Ali kontam da će imati još neku bitnu ulogu

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...