Jump to content

RG 2022 - da li se stara garda jos uvek drzi ili nove snage neumoljivo nadiru?


wwww

Recommended Posts

5 minutes ago, wwww said:

Medvedev ni kriv ni duzan ima da ode u SF, a ako se Tsitsipas ne opameti - eto njeg i u finalu, pa ko zna, mozda osvoji i titulu. :classic_ohmy::lol_2:

I najtezi ispit do tog polufinala bice mu Cilic. Neverovatno kakve zrebove lik dobija zadnjih nekoliko Slemova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Evo je uspeo da vrati brejk.

Zar nije on u Madridu dobio Bublika pa mu se ovaj još na mreži zahvalio jer toliko mrzi šljaku da jedva čeka da ispadne :frusty:

Jeste.
Mec koji je Kecmanovic statisticki zavrsio bez ijedne ue.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Elias said:

I najtezi ispit do tog polufinala bice mu Cilic. Neverovatno kakve zrebove lik dobija zadnjih nekoliko Slemova.

polako, Cilic treba prvo da prodje sljakastog boga :wink2: Fucsovica i Dzonsona/Simona, a i on zna da od gotovog napravi veresiju.

Da je Medvedevu umesto Djerea dosao RamosVinjolas sad bi uveliko pakovao kofere za Holandiju... Ma da su mu dosli Moncan i Nishioka vec bi zavrsio turnir.

 

Kecmanovic breknut kod serviranja za set od mocnor riternera Bublika...

A i Gofan nije uspeo da odservira za set.

 

Bublik bukvlno "kaze" Kecmanovicu: hoces li ti, covece, uzimati taj set?  da me oslobodis ove bede od sljake.

Videcemo sta ce Kecmanovic sad da uradi kod jos jednosg serviranaj za set.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Djereu ocigledno pisu ime/prezime onako kako se "zove" u zvanicnim dokumentima. Niko zivi ga nigde ne pise "po madjarski", cak ni na sajtu flashscore, gde ja pratim skor i koji za sve igrace pisu izvorna imena, sa sve kvacicama i ostalim.

 

Djere na oficijelnom sajti ATP izgovara svoje prezime kao Djere (po "srpski"), nemacka wikipedija pise da je po madjarskoj transkripciji njegovo ime Györe László, a google mi madjarski napisano njegovo prezime "iscitava"  kao "guere" - pisano po sluhu (ue - glas izmedju u i e). Engleski komentatori iz nekog razloga njega zovu "žere" (otkud im ž na pocetku reci - nemam pojma, pogotovu sto znaju kako se izgovara dj u imenu Djokovic)

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Kakve to veze ima, dečko ima mađarsko ime i prezime.

 

Pa ima veze, on je Laslo Djere, tako mu svuda stoji, ne znam sad odakle ta suluda ideja da treba da stoji po madjarskom pravopisu :ajme:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ne znam kako je sada i sta tacno stoji u dokumentima samog Djerea, ali koliko znam ranije je bila opcija da se nacionalnim manjinama u zvanicnim dokumentma moze pisati ime i prezime na nacin kako se to pise na jeziku te nacionalne manjine. Ali ako se on prijavio na ATP tur kao Laslo Djere, sta sad treba neko da izmislja i prepravlja mu ime i prezime?

Kao sto Wawrinki pise da se sad zove Stan, umesto Stanislas.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

Djereu ocigledno pisu ime/prezime onako kako se "zove" u zvanicnim dokumentima. Niko zivi ga nigde ne pise "po madjarski", cak ni na sajtu flashscore, gde ja pratim skor i koji za sve igrace pisu izvorna imena, sa sve kvacicama i ostalim.

 

Djere na oficijelnom sajti turnira izgovara svoje prezime kao Djere (po "srpski"), nemacka wikipedija pise da je po madjarskoj transkripciji njegovo ime Györe László, a google mi "iscitava" njegovo prezime kao "guere" - pisano po sluhu (ue - glas izmedju u i e). Engleski komentatori iz nekog razloga njega zovu "žere" (otkud im ž na pocetku reci - nemam pojma, pogotovu sto znaju kako se izgovara dj u imenu Djokovic)

Nema šanse da su mu originalna dokumenta (rodni list) pisani kao sad što stoje, već onako kako Viki navodi-jedino ako ih je sam menjao..

A to đ je jako meko DJ, pa ti komentatori su nekako svojom logikom  stigli do Ž

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, wwww said:

Djereu ocigledno pisu ime/prezime onako kako se "zove" u zvanicnim dokumentima. Niko zivi ga nigde ne pise "po madjarski", cak ni na sajtu flashscore, gde ja pratim skor i koji za sve igrace pisu izvorna imena, sa sve kvacicama i ostalim.

 

Djere na oficijelnom sajti turnira izgovara svoje prezime kao Djere (po "srpski"), nemacka wikipedija pise da je po madjarskoj transkripciji njegovo ime Györe László, a google mi "iscitava" njegovo prezime kao "guere" - pisano po sluhu (ue - glas izmedju u i e). Engleski komentatori iz nekog razloga njega zovu "žere" (otkud im ž na pocetku reci - nemam pojma, pogotovu sto znaju kako se izgovara dj u imenu Djokovic)

Evo Mekinro upravo na Eurosportu ga naziva "Zhiri". 

Link to comment
Share on other sites

Uzasno je frustrirajuce gledati Djerea na ovom mecu, mislim da ima blizu 60 neiznudjenih gresaka za 2 sata tenisa. Medvedev nista pod milim bogom ne igra, samo vraca lopticu u teren dok se Djere samoubija. Odlican je sljakas, u dobroj je formi i ima sve sto treba da propisno namuci, pa cak i pobedi ovakvog Medvedeva, npr. sa onom igrom iz Beograda bi ga bukvalno rutinirao. Ali jbg, momak pokazuje zaista fascinantnu luzersku dimenziju danas, ovo prevazilazi i sve Lajoviceve raspade.

 

Valjda je Kecmanovic prelomio nesretnog Bublika, pa da vidimo sta on moze u narednom kolu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Boxy said:

 

Pa ima veze, on je Laslo Djere, tako mu svuda stoji, ne znam sad odakle ta suluda ideja da treba da stoji po madjarskom pravopisu :ajme:

A.otkud sad to, prvotni argument je da ne igra za Mađarsku...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Helena said:

Nema šanse da su mu originalna dokumenta (rodni list) pisani kao sad što stoje, već onako kako Viki navodi-jedino ako ih je sam menjao..

A to đ je jako meko DJ, pa ti komentatori su nekako svojom logikom  stigli do Ž

a kako znas sta mu stoji u rodnom listu? ja znam nekolio porodica s madjarskim prezimenima koji u svom rodnom listu koriste samo "srpsku" varijantu svog prezimena.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Postavila sam najobičnije pitanje, a države si ti uvela u priču.

Printeri se sledećći put pre nego potrčiš.

 

A ti razmisli pre nego sto sledeci put potegnes ovakvu glupost

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

a kako znas sta mu stoji u rodnom listu? ja znam nekolio porodica s madjrskim prezimenima koji u svom rodnom listu koriste samo "srpsku" varijantu svog prezimena.

Da, mogu da zamislim da mu daju mađarsko ime i kažu upišite srpski.

1 minute ago, Boxy said:

 

A ti razmisli pre nego sto sledeci put potegnes ovakvu glupost

Ako je glupost što su potrčala da odgovoriš još većim glupošću?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Boxy said:

,

 

Dobila je samo opomenu, na kraju i pobedila 

znaci, pravila se tumace/primenjuju kako kome padne na pamet... ovde izgled da je ova devojcica bila pogodjena (ne vidim na snimku gde je tacno pao reket).

 

ono nije da nismo videli slicno s Kiriosom na AO kad je posle zavrsenog poena zveknuo loptici a ona udarila decaka u publici (koji je plakao posle), gde je i sam Kirios mislio da ce ga diskvalifikovati.

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

znaci, pravila se tumace kako kome padne na pamet... ovde izgled da je ova devojcica bila pogodjena (ne vidim na snimku gde je tacno pao reket).

 

 

 

Sad je Ozmo na IG, na onom novom nalogu u_penjanju, napisao da je umalo pogodila dete koje se rasplakalo, publika zvizdala, Aleksandrova bila besna.

Iz ovog ugla se zaista ne vidi da li je pogodila, ali sigurno je bilo bas blizu, po meni je ovo cista diskvalifikacija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...