Jump to content

NFL - Season 2022


Xpert

Recommended Posts

Koliko puta se u NFL istoriji desilo da se u SB nadmeću dva afroamerička kvoterbeka?

Jel nula puta?

 

@Ding Hao

 

Mor je za četiri godine staža, gledajući ukupnu statistiku, vodio napad koji je u tom periodu statistički bio drugi u ligi, iza Mahomsa i Čifsa, I sad kad se uporede Mahoms i Preskot, izgleda da je dasa uradio prilično dobar posao.

 

Zaista čudna odluka tate i sina Džonsa.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nek grmi jako said:

Koliko puta se u NFL istoriji desilo da se u SB nadmeću dva afroamerička kvoterbeka?

 

Jel nula puta?

 

Da, ovo je prvi put u istoriji da će u Super Bowlu u obe ekipe startni kvoterbekovi biti Afro-Amerikanci 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kul. Eto još jednog kurioziteta, uz kuriozitet po kome je Hurts favorit u odnosu na Mahomsa... A to da je neko rekao za Hurtsa pre početka sezone, poslali bi ga pravo u ludnicu.

 

Ima tu još nešto što sam zaboravio da pomenem kada sam navodio zašto pratim Vegas, a pratim ga i zato što je reč o svojevrsnom korektivnom elementu kada se radi o mojoj skormnoj spoznaji pojedinih fenomena u vrhunskom američkom profesionalnom sportu.

 

Primera radi, nikada ne bih ni pretpostavio da Mahoms neće biti favorit u SB posle MVP sezone i takvih dosadašnjih dostignuća, čak i ako samo stoji na nogama i baca iz džepa. A upravo se to sada dešava (iako je hendikep skliznuo od sinoć sa 2,5 na 1,5 za Filu), što me dovodi do sledećeg preispitivanja - koliko poena vredi pojava MVP kvoterbeka na terenu ako je zdrav i prav?

 

Da li je to 3,5 poena, 5,5, 7,5 ili više, odnosno koliko vredi sa sponajom da je trenutno na "vi" sa svojim vlastitim skočnim zglobom? I u kojoj meri bi Iglsi bili favoriti kada bi se odstranila dva startna QB i kad bi se hipotetetički vrednovali samo ostali igrači? Da li to znači da bi u tom slučaju imali i TD prednosti?

 

Svakako stoji i to da se ne zna nivo povrede Mahomsa, budući da niko iz kampa Čifsa, logično je, neće saopštiti koliko je ozbiljno, da li može da trči samo direktno već će moći i lateralno i koliko će mu povreda zgloba smanjiti vreme izbačaja lopte i ograničiti zonu komfora, to jest dozvoliti mu da produži drajv kad ga pritisnu...

 

Ali, eto, iako mi je vlastito krhko znanje o NFL prilikama sugerisalo da Hurts ne može da bude favorit u odnosu na Mahomsa, Vegas me je lako demantovao. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Iglsi su za Venca dali 2 pika 1. runde, 1 pik 2. runde i 1 pik 3. Plus su mu dali ogroman ugovor i godinu dana kasnije preuzeli najveći dead cap u istoriji NFL samo da ga se reše što pre.

I sad su u Superboulu 2 sezone kasnije.

Poenta je da ne pogrešiš duplo. Prvi put kad izabereš igrača i drugi put kad ne želiš da priznaš da si pogrešio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Skyglider said:

Da, ovo je prvi put u istoriji da će u Super Bowlu u obe ekipe startni kvoterbekovi biti Afro-Amerikanci 

 

Ne znam kako se Mahomes opredeljuje, i koji je medijski/javni konsenzus... Ali ono, eye test definitivno kaže malo drugačije 😁 Vidi se da je čovek mix i to je to. Zaista je nebitno, ali mi jeste smešno sa narativ i vesti strane

Whatever...

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta da ti kažem, koliko su puta sekovali Montanu, Marina, Elveja? Prošlo 40 godina, te cifre se niko ne seća. Ali svi pamte i dalje koliko titula imaju.

 

Za 30-40 godina tadašnji klinci će prstom pokazivati na nas starkelje i govoriti "jebote, ovi su gledali jednog Brejdija uživo!" 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...