Jump to content

NFL - Season 2022


Xpert

Recommended Posts

40 minutes ago, Cooper said:

Očekivao sam jači ugovor za Kara.
70 miliona za 2 godine ili 100M za 3.
Seintsi imaju poprilično jeftin izlaz posle 2. i 3. godine. 4. je cela negarantovana.
Jedino što će dobiti 60 miliona odmah u martu.

Seintsi odbijaju da se predaju. Ne razumem odbijanje da očiste cap, da naprave restart. Njihov maksimum je sezona Baksa iz prošle sezone.

Tim je prepun veterana i loših ugovora.
 

 

Ja sam razmišljao da ovo možda čak odgovara i jednoj i drugoj strani. Saintsi mogu da završe taj projekat posle dve godine, ako bude neuspešan. Sa druge strane, Carr verovatno ne želi da bude zaključan u višegodišnjem 35/mpy ugovoru, jer če to u sezoni 2025 biti sića za QB-a. 

 

Veterana da. Ali takvih koji su još uvek sposobni da igraju. Tako da svakako treba pokušati dok u tim starcima još ima udarca. A posebno kad ti se ukaže ovakva prilika da uzmeš legitimnog Qb startera, a da te on ne košta ništa u smislu pikova. Takve prilike se ne dešavaju često.

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto je Kar ta prva domina koja je pala, danas je nastavak.

Poslednji dan za FT i svi gledaju u pravcu Baltimora. Da li će iskoristiti exclusive ili non-exclusive. Pošto ne deluje da će se dogovorili sa Lamarom oko garantovanog novca i da je trejd vrlo verovatan, očekujem non-exclusive i da ga neko pokupi sa 2 pika 1. runde i da mu da 200+ miliona garantovano. Možda Atlanta, možda Karolina.

Još jedan kandidat za FT je Danijel Džouns. Verujem da bi Džajantsi više voleli da FT iskoriste na Barklija, ali ovi suludi zahtevi Džounsa će ih primorati da iskoriste FT. 32 miliona za 2023 i ako treba 39 za 2024. Sve je bolje od ovih 45 miliona koje traži Džouns.

Posle FT i pre početka FA 15.3. očekuje se i odluka Rodžersa. Upućeni kažu da su pregovori sa Džetsima u poodmakloj fazi, ali luda glava Rodžersa je nepredvidiva i ugovorom drži za jaja Pekerse.

Sve u svemu, biće zanimljive ove 2 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Cooper said:

Pošto je Kar ta prva domina koja je pala, danas je nastavak.

Poslednji dan za FT i svi gledaju u pravcu Baltimora. Da li će iskoristiti exclusive ili non-exclusive. Pošto ne deluje da će se dogovorili sa Lamarom oko garantovanog novca i da je trejd vrlo verovatan, očekujem non-exclusive i da ga neko pokupi sa 2 pika 1. runde i da mu da 200+ miliona garantovano. Možda Atlanta, možda Karolina.

Još jedan kandidat za FT je Danijel Džouns. Verujem da bi Džajantsi više voleli da FT iskoriste na Barklija, ali ovi suludi zahtevi Džounsa će ih primorati da iskoriste FT. 32 miliona za 2023 i ako treba 39 za 2024. Sve je bolje od ovih 45 miliona koje traži Džouns.

Posle FT i pre početka FA 15.3. očekuje se i odluka Rodžersa. Upućeni kažu da su pregovori sa Džetsima u poodmakloj fazi, ali luda glava Rodžersa je nepredvidiva i ugovorom drži za jaja Pekerse.

Sve u svemu, biće zanimljive ove 2 nedelje.

 

I Geno je potpisao. 105 za tri godine. Nisam još video detalje oko toga koliko je garantovano, ali cenim 2/3, standardno.

 

Koliko sam ispratio tu priču oko Lamara, Baltimore če se možda stvarno kockati sa tim non-exclusivom. Jer kao prvo, Lamar stvarno traži ogromno i skeptični su po tome da če mu to neko dati. Tu naravno greše, jer če se pojaviti barem jedan tim koji paniči i platiti koliko bude tražio. A druga stvar je što se sa tim exclusivnim tagovima na kraju dovedeš u situaciju da za igrača ne dobiješ ništa, ako se ne dogovorite long term. Ipak lepše zvuče dva pika prve runde.

 

Giantsi mi nisu najjasniji. Morali su da se uključe u priču oko Carra i ostalih free agenta, čisto da malo pokažu zube. Jer su sasvim legitimno mogli da prodaju priču kako bi Dabol mogao da dobije istu ili bolju produkciju od Carra/Gena/Garapola, za manje para

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa poslednjom rečenicom. Dva meseca drve kako je Jones naš momak, on će biti naš QB, logično je da će neki hard core agent da zagrize da ih odere nakon te priče. Da je narativ od početka bio nešto tipa "videćemo, ima tu slobodnih agenata, ima tu elemenata i da trejdujemo za nekog, a videćemo možda i neki trejd up za nekog od momaka na draftu. Jones je samo jedna od opcija" ....ne bi se njegovi agenti usudili da jedu ono što se ne jede

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sijetl je baš dobro odradio prvu polovinu posla posle trejda Vilsona.

Uzeli su LT na draftu, 2 cornera startera, premijum RB, imaju 2 odlična WR, solidnog TE i imaju 4 pika u prve 2 runde da srede defanzivnu liniju.

 

Potpisom Đina sebi su osigurali da sa 5. pozicije uzmu ili najboljeg DT ili Edge na draftu. A posle samo da nastave da popunjavaju odbranu.

 

Mogli bi da budu na čelu divizije ako propadne projekat Purdi&Lens.

Link to comment
Share on other sites

Čekam da vidim strukturu pa da iskomentarišem. Ako može relativno jeftino da se izađe posle dve godine, onda i nije tako strašno. 

 

Edit:

 

82 miliona garantovano. Što znači da se može pobeći posle dve godine. Nije tako strašno kao što je delovalo na prvu loptu. 

Edited by Ding Hao
Link to comment
Share on other sites

Čim je objavljeno da je Lamar taggovan sa non-exclusive, javilo se 5 potencialnih kandidata, koji su rekli da ne nameravaju da mu nude ugovor. Medju nima i neki od baš očiglednih opcija kao Atlanta i Washington. Svašta.

 

Mada, može biti i da nisu istiniti ti reporti

Link to comment
Share on other sites

I Braunsi su ispali iz trke za Votsona, pa su ga potpisali.

Nije isključeno da je sve već dogovoreno između Lamara i klubova prošle nedelje na kombajnu i da se samo čeka 15.3.

Što se Džajantsa tiče izabrali su da daju 10m više za 2 godine od vrednosti 2 FT samo kako bi zadržali Barklija. Isto tako logika im je da gurnu što više Džounsov cap hit na kraj ugovora, zbog loših ugovora prethodnog GM.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Čim je objavljeno da je Lamar taggovan sa non-exclusive, javilo se 5 potencialnih kandidata, koji su rekli da ne nameravaju da mu nude ugovor. Medju nima i neki od baš očiglednih opcija kao Atlanta i Washington. Svašta.

 

Mada, može biti i da nisu istiniti ti reporti

 

Meni više deluje da vlasnici stavljaju do znanja da se onakvi ugovori kakav je dobio Votson više neće događati. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cooper said:

I Braunsi su ispali iz trke za Votsona, pa su ga potpisali.

Nije isključeno da je sve već dogovoreno između Lamara i klubova prošle nedelje na kombajnu i da se samo čeka 15.3.

Što se Džajantsa tiče izabrali su da daju 10m više za 2 godine od vrednosti 2 FT samo kako bi zadržali Barklija. Isto tako logika im je da gurnu što više Džounsov cap hit na kraj ugovora, zbog loših ugovora prethodnog GM.

 

Da li je mogao on uopšte da priča sa drugima, pre stavljanja ovog tagga?

 

3 minutes ago, Ding Hao said:

 

Meni više deluje da vlasnici stavljaju do znanja da se onakvi ugovori kakav je dobio Votson više neće događati. 

 

I ja sam pomislio na to. Mada, dosta je da jedan tim kaže, jbg drugari, meni treba QB

Link to comment
Share on other sites

Posle onih bombastičnih naslova, izašla je struktura nedavno potpisanih QB ugovora.

Deni je dobio 82 milona za 2 godine, a Đino 1 godina 28 milona. Samo to je garantovano u tim ugovorima. Sve ostalo je PR.

I kod Đina tim ima opciju do 15.2.2024. da ga katuje ili da ga ostavi još 2 godine za 22 i 25 miliona po godini.



Link to comment
Share on other sites

Deni ima još 12 miliona garantovano ako bude na rosteru prvog  dana u sezoni 2025. Suštinski, ugovor se svodi na tri godine nekih 37.5, do 38 miliona po sezoni, sa opcijom GIantsa četvrta godina za nekih 46-47 miliona dolara. Ako se desi čudo pa Deni postane pravi franšizni QB to će tada biti bagatela. Ako Deni bude Deni iz svoje druge ili treće sezone kao profecionalca, Giantsi mogu da izađu već nakon druge godine sa relativno podnošljivim udarcen na kep u trećoj godini. Nije tako loše za Giantse kad uzmeš u obzir koje su alternative bile...devil you know narativ 

Edited by Ding Hao
Link to comment
Share on other sites




Mislim da je ovo gotova stvar i da će draft kompenzacija biti uslovna u zavisnosti koliko će Rodžers igrati. Možda čak ni ne bude pik prve runde. Moja neka pretpostavka pik 2. runde plus još jedan pik 2. ili 3. ako Rodžers bude igrao 2024.

Grin Bej nema nikakvu prednost u ovim pregovorima, otvoreno žele da ga se reše.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cooper said:

Sad će biti zanimljivo ko će trejdovati sa Arizonom za 3. pika, Koltsi ili Rejdersi.

Ko popuši dobija 4. QB.

 

Ja imam neki osečaj da Raidersi nemaju pojma ustvari šta uopšte hočeju. 

 

Takodje, trajdovati na 3. poziciju je baš desperate move, pošto daješ ogromno, a zauzvrat ne biraš ništa, nego dobijaš ono što ostane. Mislim, normalno da če oni na kraju da kažu, Richardson je ionako bio naš no.1 bla bla, a svi znamo kolko je stvarno sati.

 

Na kraju mislim da ostajemo na 7. poziciji, ili trade down ako i Seattle uzme quarterbacka. Potpisujemo Garapola i furamo priču, gradimo pametno ovo ono

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nlavrnja said:

Jel taj 1. pik bas neki ubica ili se Carolina drogira, meni deluje nerealno sta su sve dali?

 

Pa nezna se ustvari ni koga če izabrati. Rumori kažu da če uzeti Strouda, koje je posle combine-a preskočio Younga koji je po svim mockovima pre toga bio clear cut no.1

 

Sad dali je to stvarno bilo tako, ili je samo sad veči fokus na draftu pa se malo više sazna šta timovi misle o igračima, neznam. Definitivno mi neozbiljno deluje da combine toliko utiče na QB  raspored. Tako da moguče da je Stroud več ranije za dosta timova bio no.1

 

Slušajuči Simmsa, on kaže da nijedan od ovih igrača ne dolazi bez upitnika. Stroud se čini onako najokompletniji i da kažemo več pro ready.

Young je najbolji QB, ali se svi boje toga što je jednostavno premali i da če biti često povređen.

Richardson je jako raw prospect. Odigrao jednu sezonu samo na Floridi. Porobio na combine-u i izgleda se upecali neki timovi. Ja mislim da je to ludilo. Ok, čovek je neverovatan atleta. Ali to može samo da bude bonus ako je on več dobar QB/passer. a ne da ga zbog atleticizma stavljaš u top 5. Jedino ako planiraju da igraju triple option.

Levis je meni zanimljiv igrač. Dobra ruka, dobar atleta, competitior. Malkice liči na Josha Allena kad je bio prospect, samo malo čvaknut izgleda. Danas sam gledao snimak kako pojede bananu sa sve korom. Ono, who the fuck does that 🙂 Uglavnom, isto če biti potrebno raditi sa njim. Allen je imao sreču što je upao u odličnu situaciju sa Dabolom. Ovoga ako draftuje pogrešna ekipa, bust u najavi.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...