Jump to content

NFL - Season 2022


Xpert

Recommended Posts

Učinak u plej ofu, u bilo kom sportu (videti pod Filadelfija Filis u ovogodišnjem PO MLB), sastoji se ponajviše od trenutne forme i zdravlja pojedinaca i tima, determinacije i rešenja u situacionim postavkama, zato su Džajantsi dark hors koji ima šansu da ode sve do kraja ako njihov QB odigra kao sinoć.

 

I to ne bi bilo ništa novo, jer ne treba da idemo daleko u istoriju plej ofa da bismo videli šta može da učini kvoterbek od koga se ne očekuje mnogo, budući da je Nik Fols sa Iglsima pre svega nekoliko godina, kao bekap QB, razmontirao, sastavio, pa ponovo razmontrao Minesotu i Patriote u finalu konferencije i u Superboulu. A pri tome je Fols, za razliku od Džonsa koji je sinoć bacio 300 plus jardi i istrčao 70 plus, mobilan kao marker za jardažu...

 

Pri tome, da li neko, gledajući juče Bafalo koji je pojeo 31 burger od trećeg kvoterbeka Majamija, ili Sinsi koji je držao Baltimor bez Lamara u igri do kraja, misli da bi Bilsi ili Bengalsi sinoć primili mnogo manje poena nego Minesota? Moje skromno mišljenje je da ne bi, jer ako Džons tako odigra, onda je sve moguće. Ili neko posle sinoćne igre Džajansta može da tvrdi da će Iglsi da ih pregaze?

 

Pa ne može, naravno.

 

Jednostavno, Miniji su naleteli na ekipu koja je u piku baš kada treba, čiji kvoterbek podiže formu cele sezone i koja situaciono izgleda tako da dobija maltene svaku neizvesnu završnicu.

 

A baš to se traži u PO, zato me ne bi začudilo da Daboll ode do kraja sa ekipom za koju se pre početka sezone mislilo da neće biti ni u snovima u PO, a kamoli u divizijskoj rundi. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Koga vidite u SB? Moja prognoza je Bengals-Niners, taman da se susretnu dvije ekipe sa najdužim winning streakom u ovom trenutku. Bit će jako teško Bengalsima ali mislim da mogu to ostvariti. Drugi pick iz NFC-a su mi Bucsi (:classic_biggrin:), ne znam ali mislim da Tomica još nije gotov. Prođu li Cowboyse, očekujem njegovo vintage izdanje protiv "njegovih" Ninersa.

Link to comment
Share on other sites

Posle WC vikenda, mislim da je KC sigurica za SB sa AFC strane… Bills/Benglals do SB-a moraju da igraju utakmicu vise, igraju medjusobno pa tek onda da dodju na noge Chiefsima.

U paraleli, Chiefsi imaju tzv “pats special” tj. da odigraju jedan ozbiljan mec kako bi dosli do SB-a. Dodatno, da im se namestilo da bar u divisionalu dobiju rivala iz divizije sa kojim uvek igraju na jednu loptu ali ipak ne, eto zulutalih Jagsa koje ce verovatno da nalupaju sa jedno 30 razlike.

 

NFC je bas nepredvidiv… nadam se Ninersima u SB a bicu dovoljno srecan da ne gledam Boyse ili Eaglese u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Logično je da retko ko može sa sigurnošću da iskaže predikcije u odnosu na NFC, budući da su velike reči od pre početka sezone toliko izgubile na značaju zahvaljujući događajima koji su ih pregazili.

 

Pa je tako najbolji tim konferencije postala ekipa za čijeg se kvoterbeka nije znalo da li je uopšte franšizni kvoterbek (mnogi su čak tvrdili da nije), da bi taj u jednom momentu vodio na Vegasovim kladionicama u trci za MVP nagradu, dok se nije povredio tri kola pre kraja, i na kraju doveo Iglse u poziciju da preskoče prvu rundu, odmore se i vidaju rane.

 

I uopšte je taj NFC East čudo jedno, budući da su maltene svi analiičari bili jednoglasni u oceni da je Preskot najbolji kvoterbek u diviziji, ali sa ove distance, i kad Džouns dominantnom ličnom partijom pobedi u svojoj prvoj PO utakmici, da li je baš to tako i da li je Preskot trenutno bolji od njega i Hurtsa?

 

Pri tome, na stranu to što je bacio 300 plus jardi, Džons je u PO utakmici istrčao sedam prvih daunova?!? I ako možda ne shvatamo koliko je to u stvari do sada bilo nemoguće učiniti, možemo da pogledamo u statistici da li je neki QB u istoriji PO to učinio... Pa kad ne pronađemo takav slučaj, biće nam jasno o čemu je reč.

 

Takođe, taj NFC East je do ove sezone posmatran kroz omaložavanje, verovatno i s pravom budući da su Njujork i Vašingotn predugo bili disfunkcionalni, a onda je u jednom delu sezone taj isti NFC East diktirao tempo za najviše pobeda timova neke divizije u istoriji lige (ne znam da li su na kraju oborili taj rekord). I kako sad neko tu nešto da predviđa??!?

 

I kad tome dodamo lelujavi Dalas, koji uvek pronađe način da se nekako samoubije, plus u istoj konrefenciji SF koga predvodi treći stringer na pozciji QB jer se startni QB povredio, a zatim i njegova zamena, šta tu sa sigurnošću da predvidimo?

 

Možemo samo da gledamo šta će se na kraju desiti, budući da su mnoga dosadašnja predviđanja ionako obesmišljena.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...