Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

nema nista od besenja jer bice da ti u stvari nisi pila pivo vec "pivo"  :smiley59:
postoje takva piva prema kojima je vino bljutava voda (pretpostavljam da je posalica isla u korist vina)

 

@aa-ove cene
on verovatno otkotrlja bure direktno iz pivare bez fiskalnog racuna pa sam sebi u garazi toci po toj ceni

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolje ono koje sam napravim. Poneka moram odma u sudoperu, a neka su bas bas ukusna i pitka. Kad kazem neka, mislim na flashe iz jedne serije. 

Problem je sto ne pravim cesto, samo kad imam dovoljno vremena u Tavankutu da se zavrsi proces pravljenja.

 

Sto se tice ostalih, i ja najvise volim Lager piva kao i McL.

Zajecarsko rules :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Uopste vam nisu skupe te kafane. Pint piva u Londonu je preko £5 u prosjeku. Craft IPA i vise. Kad platim turu osjecam se silovano.

 

5 £ = 8.80 $CAN

 

U mom pabu 7.75 + 13% tax = 8.75 $ CAN

 

5 centi razlika, ybg nije za bacanje :). Sto bi rekli na Serblish jeziku SEJVA SE, nije da nije.

 

Smorismo sa cenama, mada je moja ideja bila, koliko god bilo, piti se mora, a na pivo i za oci se ne stedi.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aloviti said:

nema nista od besenja jer bice da ti u stvari nisi pila pivo vec "pivo"  :smiley59:
postoje takva piva prema kojima je vino bljutava voda (pretpostavljam da je posalica isla u korist vina)

 

@aa-ove cene
on verovatno otkotrlja bure direktno iz pivare bez fiskalnog racuna pa sam sebi u garazi toci po toj ceni

 

 

😑

 

http://www.malesickymikropivovar.cz/cs/nase-menu/tydenni-nabidka/

Link to comment
Share on other sites

Ja uglavnom ovo trosim:

https://www.hopcity.com/beers/barking-squirrel/

ili ovo:

https://lagunitas.com/beer/ipa


To su mi onako go to it varijante za svaku priliku, a kad mi se pije nesto lakse onda ili ovo:

https://steamwhistle.ca/

 

ili neki istocnoevropski lager - neka Poljska, Ceska, Slovacka i ostali Balkani i Pribaltici.

A zimi moze i neki stout ili wit zavisno od raspolozenja.



 

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2019 at 8:17 PM, alberto.ascari said:

...
Industrijski lager, pa šta da ti kažem... Pilsner uvek može, ne znam šta ima u Srbiji, ali ako nema ništa drugo, ja mogu Amstel. Od madjarskih solidan Arany Aszok, austrijski Gösser i Schwechater, italijanska Pedavena, bavarski Paulaner.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Kaže meni drug koji radi u Austriji da Schwechata izbegavaju jer ga neki tamo zovu i "tot bier". A valjda zato što se voda izvlači ispod nekog groblja 😂

 

Neznam, ja sam ga probao i nije mi bio loš. Kao u ostalom ni drugi austrijski lageri Gosser, Ottakringer, Wieselburger...

 

On 5/5/2019 at 11:57 PM, aloviti said:

pa beli, logicno :chemistry:

 

cene u hrvatskoj, sloveniji, madjarskoj, bugarskoj, rumuniji, grckoj, austriji su takve - 2.5eur+ za pristojno kraft pivo, za 2-2.5eur se moze naci ponesto ali je to po pravilu djubre
sve pobrojane zemlje imaju manje ili vise visi standard (sjajno sroceno...) od srbije pa se moze diskutovati da li je u redu da cena bude ista, ja radije tj manje nerado dam 3.5eur za strano nego 2.5 za domace (tipicno je toliko bolje)
zapadna evropa 4,5eur pa navise

cene kraft piva u ceskoj pogotovo uzimajuci u obzir kvalitet su neverovatne (pio sam matusku i clock), mislim da je ceska zaista izuzetak, sem belgije donekle i mozda poljske - piva bi trebalo da su im odlicna al cene ne znam kakve su

 

Možda ja nemam toliko odabran ukus, ali eto meni recimo odgovara slovenski Tektonik koji u akcijama bude i ispod 2 ojra za pola litre. Ima i Unionov pale ale za 1,50e ali on mi se ne dopada. Laško je izbacio IPU, ali to još nisam uspeo da probam.

 

Inače, cene lokalnih mikropivara su negde od 2 do 4 eura. U zavisnosti od pivare a i veličine flaše. Bevog, Hopsbrew i Human Fish mislim da su među najskupljima. Reservoir Dogs iz Nove Gorice rade dobar posao. Njihova IPA Grim Reaper je moja omiljena, a imaju još nekoliko dobro ocenjenih komada na ratebeeru. Do nedavno nisu bili baš dostupni, dok jih sad več ima po večim supermarketima

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Kaže meni drug koji radi u Austriji da Schwechata izbegavaju jer ga neki tamo zovu i "tot bier". A valjda zato što se voda izvlači ispod nekog groblja 😂

 

 

giphy.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Doorn said:

 

giphy.gif

 

Ma znam, verovatno je neka glupa fora. Ali eto, meni je bilo smešno i zato mi ostalo u glavi 😅

 

edit: naterao si me sad da proverim na google maps. Stvarno ima groblje pored pivare. A sad odakle crpe vodu, to neznam😄

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ma znam, verovatno je neka glupa fora. Ali eto, meni je bilo smešno i zato mi ostalo u glavi 😅

 

edit: naterao si me sad da proverim na google maps. Stvarno ima groblje pored pivare. A sad odakle crpe vodu, to neznam😄

 

 

Možda ispod pruge, ta je sa druge strane. 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2019 at 7:01 PM, aloviti said:

@aa-ove cene
on verovatno otkotrlja bure direktno iz pivare bez fiskalnog racuna pa sam sebi u garazi toci po toj ceni

 

lepo ja kazem :lol_2:

 

4 hours ago, alberto.ascari said:

emoji481.png2bfd80cf47c7916936d72672598c9049.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎6‎/‎2019 at 4:01 PM, teskoba odrastanja said:

Grimbergen mi je zimsko pivo #1

 

Točeno, u originalnoj čaši 😍

 

On ‎5‎/‎6‎/‎2019 at 4:19 PM, dulematic said:

Da, da, dobar je Grimbergen, dubbel sabija.

 

Ovo takodje:

Affligem

 

Edit: Ne prikazuje mi sliku, ne kontam zasto, vidim je kad insertujem

 

Oba su Druga belgijska liga, ali s obzirom da dolaze iz zemlje svetskog sampiona i kraljevine piva ona bi igrala u svakoj Prvoj Ligi na svetu.

 

Sa napomenom da Grimbergen nikada nisam probao ali Belgijanci mogu napraviti samo pivo koje ti se ne svidja - lose pivo ne znaju da naprave :classic_biggrin: ne sumLJam da je "na nivou", Affligem je prilicno sposobno pivo, ne znam zasto ima tako niske ocene.

 

U toj klasi ja ipak preporucujem patuljka, La Chouffe, koji je Doorn vec kacio na drugoj strani.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...