Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

Nepasterizovana piva u kojima je pivski kvasac jos aktivan budu mutna. Obicno su u pitanju visokokvalitetna piva koja se rade u malim serijama i koja se konzumiraju brzo, samo par dana nakon flasiranja, za razliku od konfekcije koja se proizvodi na hektolitre, napucana je konzervansima i stoji u stovaristima bogzna koliko dugo pre nego sto ti stigne na sto.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Radoye said:

Nepasterizovana piva u kojima je pivski kvasac jos aktivan budu mutna. Obicno su u pitanju visokokvalitetna piva koja se rade u malim serijama i koja se konzumiraju brzo, samo par dana nakon flasiranja, za razliku od konfekcije koja se proizvodi na hektolitre, napucana je konzervansima i stoji u stovaristima bogzna koliko dugo pre nego sto ti stigne na sto.

E, eto, ta "konfekcijska" piva svetskih marki ja pijem. Čista, prozirna, sa delikatnim mehurićima. I ne stoje na prodaji mesecima i godinama, kao što sam i ranije pisao, već sveža, da se prodaju za dve nedelje.

 

Piva po "Beer boutique" su baš to - sranje od piva. Kao što fabrike cigareta prave zilione paklica (Marlboro) istog kvaliteta , ta mala piva su suprotno,  ko zna šta.

 

Sećam se kako sam se jednom osramotio, kada sam kolegama naručio Češki Pillsner (koji sam pio u Vltavi, restoranu u Beogradu, na Vračaru, tada nije bilo boljeg od BIP) , češko pivo u bocama od 330 ml. Bilo je obično bajato sranje. 

Stid me bio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

E, eto, ta "konfekcijska" piva svetskih marki ja pijem. Čista, prozirna, sa delikatnim mehurićima. I ne stoje na prodaji mesecima i godinama, kao što sam i ranije pisao, već sveža, da se prodaju za dve nedelje.

 

Piva po "Beer boutique" su baš to - sranje od piva. Kao što fabrike cigareta prave zilione paklica (Marlboro) istog kvaliteta , ta mala piva su suprotno,  ko zna šta.

 

Sećam se kako sam se jednom osramotio, kada sam kolegama naručio Češki Pillsner (koji sam pio u Vltavi, restoranu u Beogradu, na Vračaru, tada nije bilo boljeg od BIP) , češko pivo u bocama od 330 ml. Bilo je obično bajato sranje. 

Stid me bio.

 

Dobro, to ti je kao i sa muzikom - imas one koji vole sve sto vole i mladi, pogledaju top listu pa sta je trenutno na vrhu i njima je to najbolje i nema potrebe da se dalje udubljuju, a imas i one koji su malo avanturistickije raspolozeni.

 

No o ukusima se ne raspravlja. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Letos sam imao prilike da probam:

 

beer_177085
 
10 Saints Hand Crafted Beer Aged in Rum Casks
Speightstown, St. Peter, Barbados
 
Style: Pale Lager - Intl / Premium
 
Brewed by: 10 Saints Brewery Company LTD
 
4.8% ABV
144 Est. Cal
 
10 Saints is a hand crafted beer, brewed in Barbados and aged for 90 days in Mount Gay ’Special Reserve’ Rum casks. A full flavoured premium beer with a smooth rum finish.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Hm...samo pivo ovih  dana na točilici nudi španski TIBIDABO barrel aged imperial stout. Skupo ko jednorogovo jaje, ali svejedno će morati da se proba. 

 

Mene još više privlači ovaj Blackcurrant trifle što su ubacili, kolaboracija Brewdoga i sjajnih Mad Scientist iz Budimpešte. Stil je imperial sour - sa crnom ribizlom i vanilom. Ajajaj.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Mene još više privlači ovaj Blackcurrant trifle što su ubacili, kolaboracija Brewdoga i sjajnih Mad Scientist iz Budimpešte. Stil je imperial sour - sa crnom ribizlom i vanilom. Ajajaj.

Pa dobro, ja sam ipak sucker za portere, stoute i crne IPA-e. 

 

Što se tiče ranije navedenog TIBIDABO barrel aged imperial stout-a , 11 posto ABV u aftertaste-u nisu uspeli da sakriju, tako da to malo kvari vrlo pozitivan dojam koji inače ostavlja. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Super :thumbsup:

 

large_8973bc14-e140-4f2d-ac6a-1fbdd316e4

 

Pristojna IPA za svaki dan, ali ništa više od toga. Goose island je inače prilično poznata makro pivara iz Čikaga, nikakvog ludila tu nema.

 

4 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Pa dobro, ja sam ipak sucker za portere, stoute i crne IPA-e. 

 

Što se tiče ranije navedenog TIBIDABO barrel aged imperial stout-a , 11 posto ABV u aftertaste-u nisu uspeli da sakriju, tako da to malo kvari vrlo pozitivan dojam koji inače ostavlja. 

 

 

Znači pio si ga već. Kul, ja ću sutra uveče do SP. Šteta za alkoholni aftertaste, to je baš umeće sakriti na taj procenat. Ostaviću ga za kraj večeri da me pokopa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pristojna IPA za svaki dan, ali ništa više od toga. Goose island je inače prilično poznata makro pivara iz Čikaga, nikakvog ludila tu nema.

 

 

Znači pio si ga već. Kul, ja ću sutra uveče do SP. Šteta za alkoholni aftertaste, to je baš umeće sakriti na taj procenat. Ostaviću ga za kraj večeri da me pokopa.

 

Uh meni se goose bas ne dopada ima mnoog boljih ipa.. Cali pre svega

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pristojna IPA za svaki dan, ali ništa više od toga. Goose island je inače prilično poznata makro pivara iz Čikaga, nikakvog ludila tu nema.

 

Jeftina IPA. Meni nije cak ni za svaki dan. Inace su bili mikro, dok ih nije neko od velikih kupio. Prva US craft pivara koja se prodala dusmanima (40 miliona).

 

Delirium Tremens je takodje nepotrebno izvikano pivo zbog neke osvojene nagrade u Chicag0-u pa se valja kao "najbolje na svetu". Ko voli taj stil okay je, poznato je da Belgijanci n'umeju da naprave lose pivo, ali su mogli malo bolje da sakriju onaj alkohol u njemu. Nije sigurno najbolje ni u belgijskom gradu u kom se pravi, kamoli na svetu.

 

---------------------------------------------------

 

Nastavljamo sa ... "dovlačenjem slika mutne kravlje mokraće koju nazivaju pivom, bajatim simentalskim mutljagama" ......... sto u ovom slucaju ne moze biti tacnije :classic_biggrin: jer osim neverovatnih 20 grama plemenitih hmeljeva Mosaic i Idaho po litru ova Double Dry-Hopped NEIPA sadrzi i laktozu koja balansira/zasladjuje tu gorcinu.

 

Kao i svaki projekat Colective Arts Brewery iz Hamiltona i ovaj broj 11 zasluzuje aplauz. Probao sam samo jedno iz serije koje je bilo ispod moje kriterijumske letvice. Ipak, za 4.25$ bih radije uzeo neki Great Lakes, a onaj dolar viska ostavio homelessu ispred prodavnice piva da me blagoslovi. 🙂 Preporucujem probu, za sve ostalo tu je Karma Citra .......

 

Quote

spacer.png

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala što si se setio, obećao pa i održao obećanje. Neka si ti uživao u svom pivu.
Mutno, bre. Meni je ideja dobrog piva da bude sveže, bistro, dobrostojeća pena 2cm i da ima delikatne "bockice" kao fin šampanjac. Ovo tvoje može da ima sve to osim bistrine.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yoyogi said:

Hvala što si se setio, obećao pa i održao obećanje. Neka si ti uživao u svom pivu.
Mutno, bre. Meni je ideja dobrog piva da bude sveže, bistro, dobrostojeća pena 2cm i da ima delikatne "bockice" kao fin šampanjac. Ovo tvoje može da ima sve to osim bistrine.

 

Pa sta ima veze, svako ima svoju ideju kako njegovo pivo treba da izgleda. Ja samo kazem steta ne probati, pa ako ti se ne svidja neces biti ni prvi ni poslednji ...... https://triplelights.com/blog/the-best-japanese-craft-b-3784

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...