Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

12 minutes ago, Don Juan said:

Da, ali je Koštunica uspeo ono za šta je i trebao da posluži, a to je da se obori Milošević. Takvog kandidata treba da nađe opozicija, ako hoće da pobedi Vučića. Šta će biti posle sa DSS-om, iskreno, totalno je nebitno.

 

Pa Jovanovic svakako nije taj kandidat, mada je ocigledno da taj "principijelni" i snazna licnost (pitanje koliko je on snazna licnost, al ajde) moze da ga kruni, najpre.

 

To ipak nema veze sa onim na sta sam se osvrnuo, a to citam i po netu generalno od nekih ljudi. Treba biti objektivan, 20% nisu osvojili svi desnicari djuture na ovim izborima, koji ce im sigurno biti istorijski maksimum za neko vreme, a u tom poolu od 650k glasova, bar polovina je ekstremno, bivsi seseljevci, i novi klinci dizelasi. Sve da ih stavis na gomilu nemas vise od 15%.

 

Cisto malo realnosti nije na odmet i ne zaboraviti da ovaj POKS ma kako nebitan bio, ima kakvu-takvu interesnu infrastrukturu i bar 50-ak hiljada glasova. DSS sam u ovom trenutku mozda jedva prelazi 4%, sto je neka njihova generalna fluktuacija vec godinama.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Normalno, zato sto je upravo u principu smenjivosti vlasti glavna fora. 

Bitna je I stabilnost drzave. Ne da se menja vlast ko zena carape.

Koji ce investor doci u takvu zemlju gde je sve od danas do sutra???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Poks ima 50k glasova..Jelic usrani? 🤣 To je jedna ljiga

 

Misa Vacic ima 30k+ ljubi brat. Naravno da imaju. Ja znam bar 10 ljudi koji su glasali za POKS. Vecina su bivsi studentski parlamentarci koji se motaju tu i tamo po mnogim strankama i vecito su u nekom proksiju vlasti. Nekada su takvi bili po G17, sad su u POKSu, pre toga kod Sapica...

 

Van te infrastrukture dobijaju glasove od matorih zatucanih cetnika, jer ovde i dalje ima na desetine hiljada ljudi koji se loze na kraljevinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

 

Pa Jovanovic svakako nije taj kandidat, mada je ocigledno da taj "principijelni" i snazna licnost (pitanje koliko je on snazna licnost, al ajde) moze da ga kruni, najpre.

 

To ipak nema veze sa onim na sta sam se osvrnuo, a to citam i po netu generalno od nekih ljudi. Treba biti objektivan, 20% nisu osvojili svi desnicari djuture na ovim izborima, koji ce im sigurno biti istorijski maksimum za neko vreme, a u tom poolu od 650k glasova, bar polovina je ekstremno, bivsi seseljevci, i novi klinci dizelasi. Sve da ih stavis na gomilu nemas vise od 15%.

 

Cisto malo realnosti nije na odmet i ne zaboraviti da ovaj POKS ma kako nebitan bio, ima kakvu-takvu interesnu infrastrukturu i bar 50-ak hiljada glasova. DSS sam u ovom trenutku mozda jedva prelazi 4%, sto je neka njihova generalna fluktuacija vec godinama.


Ja nisam isao toliko daleko da kazem da ce Jovanovic da bude sledeci Kostunica i da ce on da srusi Vucica u direktnoj borbi. Okolnosti su skroz drugacije trenutno, a i ako dodje do takvog okruzenja, on pre svega nije prihvatljiv Zapadu, tako da otpada kao kandidat za to. 
 

Ja sam samo rekao da on trenutno stoji u najboljoj poziciji da otkine glasove Vucicu i da ako krene taj pad podrske SNS, on je u najboljoj poziciji da dobaci do 10-15% relativno skoro. Pogotovo ako taj pad bude prouzrokovan time sto ce Zapad da natera Vucica na ostriju poziciju prema Rusiji. Malo je sad neozbiljno pricati o tome koliko su ukupno glasova uzeli desnicari kad ti imas SNS sa 44% na parlamentarnim i 60% na predsednickim cija se ideologija i ne zna ali svakako je tu mnogo desnih glasaca, a pogotovo anti-Djilas glasaca koje Jovanovic moze da privuce. 
 

Sve ovo ne pricam zato sto ja nesto gotivim Jovanovica, sta vise sasvim suprotno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moja prijateljica živi sa Jovanovićem u istom ulazu na Vračaru. Kaže da ga nema nigde kada treba neka stvar od opšteg interesa da se sanira oko zgrade, a kad njemu lično nešto treba od stanara prvi je da to izgura. Meni on lično izgleda samo kao umiveniji i očešljaniji Boško Obradović, prostrće se on pod gospodara prvom prilikom nažalost.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da se pridaje užasno puno značaja Jovanoviću i DSS koje, ja barem, vidim kao jednu od proksi strančica, ne preterano drugačiju od Zavetnica. Zavetnice su mi više kao šala koju su ljudi ukapirali (pre)ozbiljno, nekakav prank DBa, nego kao neki upgradeovani Obraz ili šta već. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djole said:


Ja nisam isao toliko daleko da kazem da ce Jovanovic da bude sledeci Kostunica i da ce on da srusi Vucica u direktnoj borbi. Okolnosti su skroz drugacije trenutno, a i ako dodje do takvog okruzenja, on pre svega nije prihvatljiv Zapadu, tako da otpada kao kandidat za to. 
 

Ja sam samo rekao da on trenutno stoji u najboljoj poziciji da otkine glasove Vucicu i da ako krene taj pad podrske SNS, on je u najboljoj poziciji da dobaci do 10-15% relativno skoro. Pogotovo ako taj pad bude prouzrokovan time sto ce Zapad da natera Vucica na ostriju poziciju prema Rusiji. Malo je sad neozbiljno pricati o tome koliko su ukupno glasova uzeli desnicari kad ti imas SNS sa 44% na parlamentarnim i 60% na predsednickim cija se ideologija i ne zna ali svakako je tu mnogo desnih glasaca, a pogotovo anti-Djilas glasaca koje Jovanovic moze da privuce. 
 

Sve ovo ne pricam zato sto ja nesto gotivim Jovanovica, sta vise sasvim suprotno. 

 

Jasno, samo ipak mislim da ce to teze ici (sto se tice procenata). Za ostalo delim misljenje, manje vise.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Meni promaklo da LDP nije bio na izborima?

 

 

Naravno da ti je promaklo obzirom da se ceda pominjao i to po obicaju

se pominjao kao nesto najgore sto je srbija mogla da dozivi u svom veku.

 

pa si s razlogom mislio da je i on u izbornoj trci - ali nije, nema tu sta da se trazi jer ta ldp politika nikako da krene u korak

sa pozeljnim proruskim trendovima od kojih jedino spasava samo neko sa neutralnim proruskim ambicijama.

 

Ukratko, ldp kao pogubna politicka pojava u srb je iskorenjena sto je pozdravila i zavetnica i vacic i boskic kao i mnogobrojni drugi,

a bas je to bezveze jer ldp takvima nikako ne moze da preotme glasove i namakne ih sebi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Naravno da ti je promaklo obzirom da se ceda pominjao i to po obicaju

se pominjao kao nesto najgore sto je srbija mogla da dozivi u svom veku.

 

pa si s razlogom mislio da je i on u izbornoj trci - ali nije, nema tu sta da se trazi jer ta ldp politika nikako da krene u korak

sa pozeljnim proruskim trendovima od kojih jedino spasava samo neko sa neutralnim proruskim ambicijama.

 

Ukratko, ldp kao pogubna politicka pojava u srb je iskorenjena sto je pozdravila i zavetnica i vacic i boskic kao i mnogobrojni drugi,

a bas je to bezveze jer ldp takvima nikako ne moze da preotme glasove i namakne ih sebi.

Ceda je upropastio svoju sansu,udaoseza zenu i vucica i to je to.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ceda je upropastio svoju sansu,udaoseza zenu i vucica i to je to.

 

ova prica se bas cesto vrti posebno kada sam i ja na forumu, ali upravo zato sto sam tu mogu po bilijarditi put da kazem,

politika nije ceda ni neki politicar vec odgovori na kljucna pitanja i njhova resenja

 

...zasto niko umesto cede onda ne vodi tu istu politiku? nego vucic vodi politiku kao kostunica, a tadic kao vucic i u krug

 

Ako se ceda `udao` za Vucica, zasto Ceda kao izuzetan politicki talenat nije postao neki faktor u vlastima

umesto onih aktuelnih vucicevih poltroncica koji su ministri, premijeri i sve sto se moze biti u jednoj vladi a pritom talentovani kao onaj puzigacin lik sa slike koji je taman talenat onako kako izgleda :lol_2:

 

 

Edited by Mama_mia
g
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

Ako se ceda `udao` za Vucica, zasto Ceda kao izuzetan politicki talenat nije postao neki faktor u vlastima

umesto onih aktuelnih vucicevih poltroncica koji su ministri, premijeri i sve sto se moze biti u jednoj vladi a pritom talentovani kao onaj puzigacin lik sa slike koji je taman talenat onako kako izgleda :lol_2:

 

Ceda:

coke-head-cocaine.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I dalje se prevashodno osvrćemo na krivicu nekog drugog. Znamo ko je na vlasti i uvek mozemo o njihovim zlocinima pisati ali od izbora primećujem jedan trend a to je kritika i pljuvačina, glasača i uopsteno naroda uz poseban nalet na neke od stranaka koje su osvojile dovoljno glasova za ulazak u parlament i skupstinu BG. Jedni se osvrcu na Zavetnike drugi na dveri a ni mladi, lepi i obrazovani DSS nije pošteđen. Retko ko se osvrne na (ne) rad ove naše opcije koji predvodi Marinka i na koaliciju Moramo. Čast izuzecima kao sto je major josip on je baš ispisao skoro sve što treba nakon izbora. Uvek treba pogledati ša smo sami mogli da popravimo i bolje uradimo a ne kritikovati ostale što.ne prepoznaju da je naša opcija najbolja.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Naravno da ti je promaklo obzirom da se ceda pominjao i to po obicaju

se pominjao kao nesto najgore sto je srbija mogla da dozivi u svom veku.

 

E ako nadješ i jedan post gde se Čeda u vezi ovih izbora pominjao u bilo kom kontekstu, svaka ti čast.

On je sam sebe doveo do nivoa potpune nebitnosti i tako treba i da ostane.

Uskoro će mu se tu priključiti Tadić i Šešelj i to je najveći dobitak ovih izbora.

 

Ako se pojavi neka nova liberalno demokratska opcija, vrlo rado ću joj dati svoj glas, a ako se Čeda vrati iz hibernacije, tavoriće na nivou mutavog Vacića po broju glasova.

Edited by dulematic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Možda se Jovanović i precenjuje i možda se pridaje veliki značaj DSSu trenutno; meni pak izgleda da u Srbiji postoji značajna tražnja za profilom kao što je on. Na prvu loptu biračima izgleda: obrazovan sa tim legalista kontinuitetom, disciplinovan, strpljiv, odmeren.. nema nikakve afere iza sebe (što ga značajno distancira od Jeremića). Lepo izgleda, što nikada nije zanemarljivo. Za razliku od Boška nije povuci potegni lik, ne poseže za jeftinim trikovima, nije agresivan. Baš profil za kojeg bi mogli da glasaju i nacionalističko orijentisani salonski mudraci, fakultetski obrazovani birači.. meni deluje ozbiljnije od Boška, Zavetnicu da ne pominjem. Ako očuva taj imidž, ima on čemu da se nada. Ipak, za očuvanje tog imidža mora pažljivo da pazi šta sada bira.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dulematic said:

 

E ako nadješ i jedan post gde se Čeda u vezi ovih izbora pominjao u bilo kom kontekstu, svaka ti čast.

 

 

U tom slucaju svaka mi cass,

jer na ovoj temi sam odgovarala na postove gde se pominjao ceda (u bilo kom kontekstu).

 

 

...jedino sto je taj kontekst obavezno isti pominje se samo ceda ali ne i politika koju je promovisao,

osim sto si jedino ti, za sada, posle mnogo godina napisao

da bi toj politici dao glas samo da je promovise neko drugi...ima i ta `sreca u nesreci` - cede u politici nema, a ovu politiku niko ne promovise jer je apsolutno neprihvatljiva sistemu.

 

Kako se daje do znanja da si orijentisan ka toj politici medju opcijama koje su sve samo ne to...

Link to comment
Share on other sites

Ceda je politicki mrtva prica, kao i LDP..da li je kriv on, i dobar deo clanstva, koji je pokazao ko je i sta je, da li je kriv narod koji nije glasao za njega, glasjau Mama Mia i jos dvoje mozda...ne bitno, uglavnom, oni sus vrsena prica..i Kostunica je, i Tadic je, doduse, mada, pokusava da vaskrsne na silu, mozda mu i uspe..LDP je po meni, ali opet, to sam smao ja, ugusio levicu, ili je barem doprineo gusenju iste..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...