Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

7 minutes ago, Klotzen said:

Sad nešto razmišljam o čemu su mogli da pričaju Đilas i Vučić. Đilas je mogao da predloži da oni podrže sankcije Rusiji a da Vučić dozvoli nove BG izbore bez spajanja sa ostalim što bi opoziciji dalo realno šanse da pobedi.

 

Naime Vučić je u problemu što ako bude uvodio sankcije Rusiju uz podršku samo manjina platiće to još gore nego inače. Ovako ako bude mogao da se zakloni iza opozicije moći će malo da amortiuzje štetu. Iako je podržavam sankcije Rusiji smatram ovo pogrešnim jer time se daje legitimitet Vučiću i to bi kod mene značilo da Đilasa precrtavam zauvek. Tako se politika ne vodi, to je trgovina uticajem.

 

No da ne brzamo kao onomad sa Boškom, da vidimo prvo da li će išta od toga da se desi.

 

Teško da je tako ukoliko je tačna ova izjava:

Brnabić: SNS će bez sumnje voditi Beograd, pravićemo većinu od bar 60 odbornika

 

Mislim da ni sankcije Rusiji neće biti problem jer birači imaju pamćenje zlatne ribice. Nisu se bunili ni za ozbiljnije stvari, pa ne verujem da će i za ovo. Biće dovoljno da se smanje vesti o Ukrajini, idu letnji odmori, a onda će glavna tema biti cena paradajza na Halkidikiju.

 

Moguće je, doduše, da bar deo opozicije podrži sankcije prema Rusiji jer ionako moraju da dokažu da su ozbiljan zapadni partner ukoliko misle da ikada dođu na vlast.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vise kao oprostajno pismo/

 

Sto se tice Brnabic, i ona je izgleda proslost. Ovo o 60 mandata, vise pokusava da opere sebe zbog slabog rezultata u BG-u, a ona je glavna u sns za BG. Mislim da su novi izbori u BG-u, gotovo sigurni.

Link to comment
Share on other sites

Bravo za stetocinu Borisa Tadica, ispunio je svoju misiju. 

Quote

 

Владимир Ђукановић

@adv_djukanovic

Морам да саопштим тужну вест нашој драгој опозицији. После поновљених избора СНС је у Београду добила један мандат, тако да сада има 48 мандата. Живели ви нама још сто година!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ras kass said:

Ovo je vise kao oprostajno pismo/

 

Sto se tice Brnabic, i ona je izgleda proslost. Ovo o 60 mandata, vise pokusava da opere sebe zbog slabog rezultata u BG-u, a ona je glavna u sns za BG. Mislim da su novi izbori u BG-u, gotovo sigurni.

 

Evo ga opet:

Vulin: Našli smo ološa koji je pretio Vučiću, opasno što se idiotima daju ideje

 

Koliko znam, završio je prava, a čak i student prve godine zna da niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno. Što se tiče rečnika koji se može pročitati u članku, odstupa od onoga što se očekuje od javnog funkcionera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Opozicija mora da glasa za to, ako se bude glasalo uopste.

 

Nema sanse da NS, DSS, Dveri ili Zavetnici glasaju za sankcije Rusiji.

 

Sto se tice beogradskih izbora, vidim da smo za samo dva-tri uspeli da od one konferencije za stampu svih opozicionih partija u Beogradu dodjemo na Djilasov stav "meh, nasi glasaci nisu glasali da ulazimo u koaliciju sa Zavetnicima, oni su tamo svi proruski, oni su blizi SNS nego nama, mi ne delimo te vrednosti, kako mozemo sa njima?"

 

Mogao bi neko da ga podseti da su bili u savezu sa Dverima pune dve godine. Dalje, sav ovaj salto mortale bi mozda bio objasnjiv kada bi Djilas u ime svih 55 (ili koliko ih vec ima) odbornika otisao da razgovara/pregovara sa najvecim sinom naseg naroda ili kada se ne bi oglasavali svi ostali kako nisu uopste ni konsultovani o tom cinu.

 

Sav problem je nastao iz cinjenice da Djilas i SSP nemaju koherentnu strategiju kako da dodju do promena (sto znaci da ne umeju ili da ih to ne zanima). Znali su da ni u ludilu US+Moramo ne mogu sami da imaju 56+ odbornika u Beogradu, sve sto je trebalo da urade je da jedan deo drugih stranaka desnice privuku na svoju stranu, a druge oznace za Vucicevu opoziciju. Da su NDBG + ZZS + PSG izasli u jednom bloku, DS + SSP + SDS u drugom, NS - Dveri i mozda DJB u trecem, lako je onda reci "ej, nemojte da glasate za Zavetnike ili DSS, to vam je glas za Vucica". Treba samo pogledati sta se desilo sa SRS nakon sto je Seselj maltene postao clan SNS i videti da su sve te proSNS desne opcije osudjene na propast.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

 

 Takodje je u UN Vujosevic pricao kako je zapad odgovoran za rat.

 

 

.... pitah se da li je moguce da je Vujosevic pricao u ujedinjenim nacijama

zatim shvatih da je to utisak nedelje...\

No obzirom da nisam gledala emisiju pregledala sam sta je rekao i nigde ne kaze da je zapad odgovoran za rat u ukr.

Rekao je ovo:

`Mnoge stvari su mi tu mistične i moj stav je da nije trebalo ući u rat. Promene su stravične i ne znam kako će se ovo zaustaviti, a rusku agresiju svakako osuđujem“, kazao je Vujošević i dodao da se u skladu sa evropskim putem moraju uskladiti odluke koje se donose`

 

...znaci nije vujosevic pravi primer onog sto si zeleo da kazes

 

16 hours ago, goldberg said:

 

nakon 5. Oktobra SPS morao da bude zabranjen....

.....zabrana bavljenja politikom i lustracija

 

Nebrojeno puta, kada se povede lament nad ne- lustracijom, podseticu da je poznato zbog cega se nije dogodila - ne moze da se optuzuje nesto sto se nije dogodilo zbog konkretno vecinskog neslaganja sa tom idejom lustarcije a koju je zagovarao Kostunica a da se nakon nekog vremena kostunicini kadrovi habaju, velicaju i dalje smetaju ... i bezbroj puta zarko korac je vec prenet ovde da to lepo objasni...a to sto je objasnio jos mnogo ranije, apsolutno vazi za svaku sledecu najavljenu lustraciju

koje nece biti. Sada bih odmah dala i kratak odgovor zasto. Ali kako kratko objasniti sta podrazumevam pod lustracijom prvo 95% naroda...a tek onda lustraciju onih koje oni biraju

 

 

16 hours ago, goldberg said:

 

Pa moze da mu pomaze, ali ne vidim razlog da dobije vise ijedan jedini glas jer je zasto bih glasao za njega kada mogu direktno za SNS?

 

 

Pa cekaj djilas je otisao kod vucica tek posle izbora,

tada nisi mogao da znas da mozes da glasas direktno za sns umesto preko posrednika :classic_biggrin:

 

Inace zao mi je kad se ljudi tako razocaraju, jer ocekivanja su neprimereno velika. Dovoljno je biti realan.

Npr. da li ce bitti ponovljeni izbori u bg? Ovi jucerasnje za koje sam nacula da su se odvijali ne bi trebalo ni komentarisati koliko su glupi...Tek tog dana ako se izbori ponove. svi ljutiti na djilasa sto pije pinnacoladu s vuckovicem imaju prostor da nesto pametno odluce...

 

Link to comment
Share on other sites

Moguće da je Hill malo zategao uši pa će opozicija dobiti nove izbore (možda i pobedu) za Beograd u zamenu za podršku sankcijama na republičkom nivou (ili makar nesaplitanje po tom pitanju). Đavo  bi ga znao, vreme će pokazati. Za sad ipak neću odustati od daljeg glasanja za SSP (nije baš da sa svoje tačke gledišta i vidim nekog alternativnog izbora, jedino od Đilasa i Tadića se ne osećam ugroženim, a nadobudnu, sujetnu budaletinu, mislim na Tadića, ne mirišem baš).

 

Međutim, pametno je što se Đilas ne gura baš previše u prvi plan (znači da sujetu ima donekle pod kontrolom), ali mogao bi još više da se povuče i da maksimalno gura Mariniku Tepić i Borka Stefanovića, s time, da kad već nije pitanje premijerskog mesta, koje bi ona savršeno ispunila, da se Marinika gura kao ime za Beograd. Ne nekakve matore DSS-ovske budaletine kao Janković, bez trulih kompromisa zbog nekih na propast osuđenih koalicija, već jasan, distinktivan identitet i program pod Marinikinim banerom. I bez dilova sa pi*koustim, već nemilosrdna borba na nivou grada, razotkrivanje svih lopovluka i krađa i privođenje pravdi. 

 

Jedino popuštanje možda na spoljnopolitičkom nivou u republičkoj skupštini da se podrže sankcije Rusij. To je verovatno bila Hillova ideja, a ja iskreno ne vidim koja je to genijalna Đilasova argumentacija mogla Vučlera da ubedi na nove izbore u Beogradu već je palo zavrtanje ušiju od pomenutog gospodina. Neće biti lako, verovatno će Vučler dobiti podršku ili makar toleranciju Zapada za razne nepodopštine, ali politika nikada nije bila lak izazov pa se treba uhvatiti u koštac sa time.

 

Videćemo šta će sledeći dani doneti ali nadam se da se Hill žuri nazad u zasluženu penziju i da će nemilosrdno svima zavrtati uši kako bi maksimalno ubrzao proces dovođenja Srbije u red. Kad već ne umemo sami...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

 

.... pitah se da li je moguce da je Vujosevic pricao u ujedinjenim nacijama

zatim shvatih da je to utisak nedelje...\

No obzirom da nisam gledala emisiju pregledala sam sta je rekao i nigde ne kaze da je zapad odgovoran za rat u ukr.

Rekao je ovo:

`Mnoge stvari su mi tu mistične i moj stav je da nije trebalo ući u rat. Promene su stravične i ne znam kako će se ovo zaustaviti, a rusku agresiju svakako osuđujem“, kazao je Vujošević i dodao da se u skladu sa evropskim putem moraju uskladiti odluke koje se donose`

 

...znaci nije vujosevic pravi primer onog sto si zeleo da kazes

 

Poslusao sam sta je rekao i utisak je da nisi sve prenela. Evo sta kaze u svom intervjuu za "Vreme", a to je ponovio i u UN:

 

Quote

Apsolutno osuđujem rusku intervenciju ove vrste. Svestan sam i da je Ukrajina, koja je postala posebna država raspadom Sovjetskog Saveza, morala da ima svest o tome kako je dobila tu samostalnost i u kojoj je političkoj poziciji, da je morala da zauzima neutralnu poziciju i da funkcioniše koristeći sa obeju strana neke povoljnosti koje bi ta pozicija obezbeđivala. Shvatam da politiku Zapada, politiku pokušaja uvlačenja Ukrajine u NATO, navodno i omogućavanja ponovnog opremanja nuklearnim naoružanjem, Rusija nije mogla da dozvoli. Ima informacija da su posle raspada SSSR-a postojala određena obećanja i ograničenja da NATO ne može da ulazi na tu teritoriju. Bio sam gost u nekoj emisiji na televiziji Nova S, pre mene je bio gost ambasador Ukrajine. Rekao sam mu u prolazu da će Zapad, odnosno Amerikanci, braniti demokratiju u Ukrajini do poslednjeg Ukrajinca.

 

Toliko o tome da se Vujosevic i slicni razlikuju od desnicara - zapravo, razlikuju se jer su i Djilas i Tadic i Jeremic otisli udesno, a ovi desno su otisli u ekstremnu desnicu.

 

5 hours ago, Mama_mia said:

Pa cekaj djilas je otisao kod vucica tek posle izbora,

tada nisi mogao da znas da mozes da glasas direktno za sns umesto preko posrednika :classic_biggrin:

 

Inace zao mi je kad se ljudi tako razocaraju, jer ocekivanja su neprimereno velika. Dovoljno je biti realan.

Npr. da li ce bitti ponovljeni izbori u bg? Ovi jucerasnje za koje sam nacula da su se odvijali ne bi trebalo ni komentarisati koliko su glupi...Tek tog dana ako se izbori ponove. svi ljutiti na djilasa sto pije pinnacoladu s vuckovicem imaju prostor da nesto pametno odluce...

 

Nemam ja sta da odlucim drugacije, izbori me vise ne interesuju. Skoro svi akteri su se vec izjasnili da im je blizi SNS od drugih opozicionih stranaka, neka se lepo svi uhvate za usi i zaigraju, izljube i izgrle, izbori su ionako besmisleni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Nemam ja sta da odlucim drugacije, izbori me vise ne interesuju. Skoro svi akteri su se vec izjasnili da im je blizi SNS od drugih opozicionih stranaka, neka se lepo svi uhvate za usi i zaigraju, izljube i izgrle, izbori su ionako besmisleni.

 

Ne mogu u Srbiji da budu sve opozicione stranke, stranke koje nisu tarticipirale u vlasti, jedna i jedinstven blok i da mogu sarađivati međusobno, formirati vlast na bilo kom nivou, organizovati nove izbore ili, makar, saditi drveće po beogradskom parkovima. Nije te valjda iznenadilo ponašanje stranaka i koalicija sklepanih za potrebe ovih izbora, tokom dogovaranja i pregovaranja o formiranju koalicija, tokom kampanje i posle izbora. Priznajem, i ja se pred izbore, potajno, nadam da će neko imati dovoljno pameti i moći da objasni sujetnim liderima kako je moguće rušiti jedan režim koji pored uzurpacije medija, okupiranja javnih službi, krađe na izborima i posle izbora , kroz tzv institucije, ima i stvarnu većinu glasača u Srbiji, mislim na relativnu većinu, da su pojedinačno najjača stranka, a što je najgore imaju jak koalicioni i ucenjivački kapacitet.

Stranke nekakve građanske orjentacije, mada je i to upitno, predvode bivši predsednik, bivši premijer, bivši ministar spoljnih poslova, bivši gradonačelnik, pedsednik nekad vodeće stranka na vlasti, oni su, dok su još bili u jednoj stranci izgubili izbore, zatim rasturili stranku, vlast su izgubili kad su pali na oko 15% podrške, podelili se na 5-6 stranaka, zašto bismo očekivali da iscepkani dobiju više glasova nego kad su bili zajedno, a kad bi ravnomerno raspodelili glasove, onih 15%, realni da niko ili malo ko pređe cenzus, što zbog raspoloženja birača, što zbog njihove "mudre" taktike.
Imamo i druge stranke koje nisu bile u vlasti, nacinalno opredeljene, ja bih rekao nacionalističke i antievropske, sa kojima se ne može sarađivati osim u protestima protiv vlasti AV, ali onda postoji opasnost da porotesti budu uspešni, da AV padne i šta onda, šta ako im vlast padne u ruke, znaju li šta bi s njo, da je dele, da se otimaju o nju, da je ostave na ulici, da je vrate AVu, nemam pojma.
Kao i obično, posle neuspeha na izborima, imamo optuživanje, upiranje prsta na krivce, a svako je za po nekog krivac, onda, opet, najave formiranja novih pokreta ili stranaka, Zdravko Ponoš, što može biti relativno uspešna kombinacija, ali kombinacija koja bi pokupila glasove, možda i članove, postojećih stranaka građanske opozicije, čak da u zbiru osvoje više glasova, raspodela može da bude takva da bude više bačenih, ispod cenzusa.
Vučić je u problemu, mora da se opredeli na koju će stranu u međunarodnim odnosima, da se nadamo da će se opredeliti za zapad, time bi izgubio neki procenat glasača i ojačao onu nacionalističku opoziciju, ako ne bi računao na dosadašnje partnere, SPS, imao bi jako klimavu vlast, ako se i u SPSu obavi diferencijacija, eto još glasača na nacionalističkoj strani.

Ovakav razvoj događaja bi bio poželjan ali šta očekivati posle, skore izbore ili pun mandat nove koalicije SNS i SPS, stari partneri sa novom politikom, skoro sam siguran sa istom tehnikom vlasti.
Dosta, počinjem da se plašim nas, kakve god ciljeve zacrtali sposobni smo da na putu ka njima, umesto da cilj opravdava sredsta, dokažemo da sredsta obesmišljavaju cilj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zacrtali smo ekstremnu desnicu kao cilj izgleda. Da izvucemo ono najgore sto je ostalo od drustvenog taloga. SNS je vazio za stranku licnih interesa i za dzibersku organizaciju, ali sasvim sigurno na tlo potencijalno dolaze jos vece face, sa vrednostima srednjeg veka, ravne zemlje, antivaksera, pseudonauke, pseudomedicine, pseudoistorije i svega kontra od zdravog razuma. Sa prosecnim SNS glasacem se moglo polemisati o prostim cinjenicama, ali sa ovima razgovora nema. 
 

Tragedija je ove nacije da se spalo na to da ne da nismo jednim delom gradjanska nacija, vec nismo ni podanicka. Ovo je nacija koja probija dno podanika i prelazi u psihoza i deluzija naciju. Nema dana da se ne dogodi neko najodvratnije delo za hroniku ili neka tragedija. Nestl sto je nezamislivo normalnim ljudima. Redje se vozim prevozom u BG, ali pre par dana sam seo na par linija. Majko moja sta sve covek tu nece videti. Od bede, do nadobudnosti, tuge, nervoze, problema. Posebno iznenadjenje su adolescenti. Pricamo o nekom boljitku posle bilo kojih izbora a narod je realno toliko unisten sa svih strana da se stice utisak da je atomska bomba pala. Tesko nama. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

 

Poslusao sam sta je rekao i utisak je da nisi sve prenela. Evo sta kaze u svom intervjuu za "Vreme", a to je ponovio i u UN:

 

Toliko o tome da se Vujosevic i slicni razlikuju od desnicara - zapravo, razlikuju se jer su i Djilas i Tadic i Jeremic otisli udesno, a ovi desno su otisli u ekstremnu desnicu.

 

 

To sam prenela je c/p nekog dajdzesta iz emisije a to je da osudjuje rusku agresiju i da je potrebno podrzati stav eu.

Ali cak i da je NEBITNI vujosevic podrzao rusku agresiju a ne sto ju je osudio, pa kakve to veze ima sa bilo cim, ako smo bas ovde na forumu razumeli da nema veze sta oni pricaju i kakvu politiku vode jer to je sve zbog glasaca...dok ce cim preuzmu vlast postati ono sto zele glasaci. Pritom niko ne zna sta glasac zeli...osim sto zeli da ne bude poslednji nesrecnik. Jos mu nisu objasnili, tom glasacu, da sa rusijom i ostalim pitanjima na ledjima nece izbeci sudbinu nesrecnika.

 

Obicno sam istrazivala ko i sta govori oko NATO, EU i Rus...ali dobijala sam urazumljujuce odgovore da to ne treba tako da gledam vec onako...kao cuveno sedenje na dve stolice...na vlasti smo imali i jos imamo sedenje na dve stolice bas kao i u opoziciji, ali zar nije trebalo da se zazmuri, stavi maska preko ociju (secate se o maski sam bas pricala i to preko ociju) i glasati?

 

Da tako ste me ucili ovde. Sta sad opet ne valja? Pa to sto sigurno opet Ceda ldp izviruje iz mene :classic_love:

Pritom imamo i Ponosa, pa tek on je bio krajnje neprimamljiv da se za njega glasa, ali dobar ako zelis protiv Ava...Sta je tek Ponos napricao, sedeo covek na dve stolice ciste kao suza. A onda nebitni Vujosevic se stvori kao neki vazni faktor - primer sedenja na dve stolice.

 

I kakva desnica ili levica - bice oni sve sto hoces.

 

Posle cemo o djilasu, vucicu i pina coladi na kanabetu kao i novim izborima

 

...Bice oni sve sto hoces! (naravno ne ti vec zna se ko)

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Boy Named Sue said:

Zacrtali smo ekstremnu desnicu kao cilj izgleda. Da izvucemo ono najgore sto je ostalo od drustvenog taloga. SNS je vazio za stranku licnih interesa i za dzibersku organizaciju, ali sasvim sigurno na tlo potencijalno dolaze jos vece face, sa vrednostima srednjeg veka, ravne zemlje, antivaksera, pseudonauke, pseudomedicine, pseudoistorije i svega kontra od zdravog razuma. Sa prosecnim SNS glasacem se moglo polemisati o prostim cinjenicama, ali sa ovima razgovora nema. 
 

Tragedija je ove nacije da se spalo na to da ne da nismo jednim delom gradjanska nacija, vec nismo ni podanicka. Ovo je nacija koja probija dno podanika i prelazi u psihoza i deluzija naciju. Nema dana da se ne dogodi neko najodvratnije delo za hroniku ili neka tragedija. Nestl sto je nezamislivo normalnim ljudima. Redje se vozim prevozom u BG, ali pre par dana sam seo na par linija. Majko moja sta sve covek tu nece videti. Od bede, do nadobudnosti, tuge, nervoze, problema. Posebno iznenadjenje su adolescenti. Pricamo o nekom boljitku posle bilo kojih izbora a narod je realno toliko unisten sa svih strana da se stice utisak da je atomska bomba pala. Tesko nama. 

Pa posle 35 godina (cela jedna generacija) podsticanja "vrednosti" kao sto su koskofilija, nihilizam i duh plemenstva (od koga je i duh slovenstva sto puta bolji, zato sto nije plemenstvo) drugo nije ni moglo da ispadne.

 

Eno ih opet isti koji su sve to izazvali pisu neke peticije, ponovo isti govnari uz neke nove njuške. Dobro, kalemar je crkao pa se izvukao, ali ćerač im je među predvodnicima. Mada ni on neće još dugo. Sav se uflekavio.

 

Baš bi bilo dobro da se ti adolescenti malo usmere na pravog neprijatelja, pa da ga negde nahvataju kad malo popiju, pa da malo suoče sa prošlošću, i te ćerače, i onog debelog što mlati olovkom, i onog koprivara, i nosonju, i onog sa bradom, i sve te sisatelje državne sise i koskofile koji ne prestaju da pene, i koji su glavni krivci za to stanje.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Izgleda da pre SPS-a vladajući režim prinosi drugu žrtvu Dodika

Jedna od najboljih posledica ovih izbora bi bila ta da SePSa ostane van vlade. 

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa posle 35 godina (cela jedna generacija) podsticanja "vrednosti" kao sto su koskofilija, nihilizam i duh plemenstva (od koga je i duh slovenstva sto puta bolji, zato sto nije plemenstvo) drugo nije ni moglo da ispadne.

 

Eno ih opet isti koji su sve to izazvali pisu neke peticije, ponovo isti govnari uz neke nove njuške. Dobro, kalemar je crkao pa se izvukao, ali ćerač im je među predvodnicima. Mada ni on neće još dugo. Sav se uflekavio.

 

Baš bi bilo dobro da se ti adolescenti malo usmere na pravog neprijatelja, pa da ga negde nahvataju kad malo popiju, pa da malo suoče sa prošlošću, i te ćerače, i onog debelog što mlati olovkom, i onog koprivara, i nosonju, i onog sa bradom, i sve te sisatelje državne sise i koskofile koji ne prestaju da pene, i koji su glavni krivci za to stanje.

Panslavizam je uvek bio kulturniji naziv za rusku hegemoniju nad manjim slovenskim narodima kojima bi se upravljalo iz Moskve, razume se totalitarno.

Srecom pa je postojao samo u knjigama a nakon ovoga u Ukrajini je definitivno mrtav. 

Link to comment
Share on other sites

Djilas jednim dejtom sa  Vucicem dobro pokopao opoziciju, vise nego Vucic za 10 godina stanizovanja opozicije, i to najvise Djilasa, kao simbola te opozicije..brate ovakav twist ni Samalan ne bi sklepao

Edited by Harmonika
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Samo, eto ne znam, sa  kim ce vucko, ako ne sa dacicem? Ako formira sa manjinama, ne vidim da ce mu to opstati na duze staze, ako uopste moze da formira vecinu samo s anjima..sa desnicarima je no no sada,a ni njima se takticki ne isplati..ako se Djilas istorijski pomiri, time ce zakucati poslednji ekser na Ujedinjenu opoziciju koju je vec sjebao..i ja nemam nameru da glasam za bilo kakvu listu na kojoj se nalazi ime DDJ, makar bio prvi optozadi..i ovako je pitanje da li cu..ko god se bude slizavao sa  Vucicem, moga glasa videti ubuduce nece..nije mi ni Djilas ni ilo ko, ni rod ni pomoz Bog, da ja njima gledam kroz prste..nisam ni Tadicu oprostio pomirenje sa SPS..Tadic je u stvari za dosta toga, sto dirketno, sto indirektno odgovran, tek sada vidim..uticao je i na ove izbore, sto je najcrnje..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/17/2022 at 2:53 PM, goldberg said:

 

Da su NDBG + ZZS + PSG izasli u jednom bloku, DS + SSP + SDS u drugom, NS - Dveri i mozda DJB u trecem, lako je onda reci "ej, nemojte da glasate za Zavetnike ili DSS, to vam je glas za Vucica". Treba samo pogledati sta se desilo sa SRS nakon sto je Seselj maltene postao clan SNS i videti da su sve te proSNS desne opcije osudjene na propast.

 

Izvinjavam se što ti skraćujem post.  Moram samo ovaj boldovan deo da prokomentarišem. 

 

U Tadićevu SDS utopile su se Samostalne demokrate ili kako se već zove stranka čiji je prvi predsednik bio Branislav Lečić. U toj stranci sada utopljenoj u SDS su svi bivši funkicioneri DS-a koji su izbačeni iz stranke.

 

Ne znam kako bi Zoran Lutovac i sadašnji funkcioneri DS-a mogli da objasne članstvu da su u koaliciji sa bivšim članovima- to izbacivanje iz stranke i formiranje nove stranke se nije desilo davno..već pre godinu, godinu i po dana. 

 

Meni je logičnija koalicija SDS+NDBG+sve stranke koalicije Moramo i DS+SSP+PSG. Možda i grešim..ko zna..Ali vidim da se Pavle Grbović predsednik PSG dobro slaže i sa DS-om i sa SSP-om.

 

 

 

9 minutes ago, Harmonika said:

ako se Djilas istorijski pomiri, time ce zakucati poslednji ekser na Ujedinjenu opoziciju koju je vec sjebao..i.

 

Dragan Đilas i SSP se neće istorijski pomiriti i neće ući u koaliciju sa SNS-om.

 

Svojevremeno je AV nudio Draganu Đilasu mesto premijera ili gradonačelnika Beograda. On je to odbio. 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Izvinjavam se što ti skraćujem post.  Moram samo ovaj boldovan deo da prokomentarišem. 

 

U Tadićevu SDS utopile su se Samostalne demokrate ili kako se već zove stranka čiji je prvi predsednik bio Branislav Lečić. U toj stranci sada utopljenoj u SDS su svi bivši funkicioneri DS-a koji su izbačeni iz stranke.

 

Ne znam kako bi Zoran Lutovac i sadašnji funkcioneri DS-a mogli da objasne članstvu da su u koaliciji sa bivšim članovima- to izbacivanje iz stranke i formiranje nove stranke se nije desilo davno..već pre godinu, godinu i po dana. 

 

Meni je logičnija koalicija SDS+NDBG+sve stranke koalicije Moramo i DS+SSP+PSG. Možda i grešim..ko zna..Ali vidim da se Pavle Grbović predsednik PSG dobro slaže i sa DS-om i sa SSP-om.

 

 

 

 

Dragan Đilas i SSP se neće istorijski pomiriti i neće ući u koaliciju sa SNS-om.

 

Svojevremeno je AV nudio Draganu Đilasu mesto premijera ili gradonačelnika Beograda. On je to odbio. 

 

Ako tada nije hteo, ne znaci da nece zeleti sada..Devojko, uz duzno postovanje, razumem da si clanica, ili da prosto podrzavas SSP, i to je okej, ali, moras razumeti da nas bas  ima ubijenih u pojam..djilas, namerno ili ne, ovim potezima posle izbora priicno ukopava opozciju..moglo bi se reci da mu i koalicioni aprtneri koji se pickaraju sa  njim pomazu, ali, glavni je on u celoj prici..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa posle 35 godina (cela jedna generacija) podsticanja "vrednosti" kao sto su koskofilija, nihilizam i duh plemenstva (od koga je i duh slovenstva sto puta bolji, zato sto nije plemenstvo) drugo nije ni moglo da ispadne.

 

Eno ih opet isti koji su sve to izazvali pisu neke peticije, ponovo isti govnari uz neke nove njuške. Dobro, kalemar je crkao pa se izvukao, ali ćerač im je među predvodnicima. Mada ni on neće još dugo. Sav se uflekavio.

 

Baš bi bilo dobro da se ti adolescenti malo usmere na pravog neprijatelja, pa da ga negde nahvataju kad malo popiju, pa da malo suoče sa prošlošću, i te ćerače, i onog debelog što mlati olovkom, i onog koprivara, i nosonju, i onog sa bradom, i sve te sisatelje državne sise i koskofile koji ne prestaju da pene, i koji su glavni krivci za to stanje.

Ja mislim da je tu kasno za mnogo sta. Vise je vreme za izdavanje prirucnika kako sacuvati zivu glavu. Toliko nadobudnosti u narodu nisam sreo odavno. Hajde da je neko u bilo kakvu ideju zdravorazumsku ubedjen i u bilo kakav smisao, pa i da razumem. Ovde je sve pseudo i nakaradno postavljeno, od morala do ekonomije, pa sve do sistema vrednosti i normi ponasanja. Kao da je sve ono najgore od svega preuzeto i gurnuto u prvi plan. Ljudsko, logicno, posteno, iskreno, to sa svecom da se trazi, i jedva da se nazire negde. I svi se pravimo da to znamo i opet se cudimo kada to vidimo. Najgore je sto se povelo ziveti u ubedjenju da ce samo biti gore, u svakom smislu, a od skora se taj stav poceo siriti i na sire od Srbije, ma koliko negde tamo mnoge stvari jesu na zdravijim osnovama. 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...