Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

11 hours ago, Amigo said:

Izgleda da se ovde nema vise sta novo reci.:smiley24:za sada.:default_sofa:

 

Itekako ima, ali nije bas prijatno u atmosferi gde ispadas zatucani zastupnik najretrogradnijih vrednosti ako kazes da rudniku u Jadru nije mesto. Nema tog argumenta koji ce te oprati od vrlo licnih napada i trpanja i isti kos s peracima murala Ratku Mladicu. Isto tako nema ni cinjenice koja se nece izvrnuti u svoju sustu suprotnost.

 

Ovi ljudi koji se bune u Jadru, i svi oni koji se s njima solidarisu, na ovom topicu su predstavljeni kao protivnici razvoja i nekakvi zastitnici u razvijenom svetu davno prevazidjenog nacina zivota, porodicnih vrednosti u tumacenju Dveri i Zavetnika, i statijaznam. I onda ti odatle treba da zapocnes diskusiju, da objasnjavas da je ovde nesto drugo u pitanju, da pokusas da pricu odlepis od nivoa rudnik = razvoj, napredak i priblizavanje zapadnim vrednostima, a sve ostalo = otpor promenama i povladjivanje retrogradnom mentalitetu.

 

Zasto se npr ta seoska domacinstva o kojima se ovde radi ne bi posmatrala kao mali porodicni biznisi cije pravo na postojanje i zastitu nije manje od onog jedne multinacionalne kompanije? Zasto se njihova borba za zdravu zivotnu sredinu ne bi posmatrala kao promovisanje zapadnih vrednosti, sto ona u osnovi jeste? I onda je argument koji treba pobijati da oni to rade na pogresan nacin, jer je pominjanje dedovine tako eksplicitan dokaz da se radi o zatucanim i neobrazovanim ljudima, da neki drugi dokaz tu i ne treba.

 

Pa dobro, mozda da im predlozimo da to urade kao Portugalci, koji muce istu muku s litijumom, mada je u pitanju druga kompanija. Vidi dole kako to oni rade, a oni vec jesu Zapad, ne treba im dalje priblizavanje:

 

50-F489-CB-BC38-4-EA4-A077-FD0471-D3-CCD

 

Edit: Link za clanak odakle je slika.

Edited by vilhelmina
  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dao si mi ideju za hipoteticku pretpostavku. Da su Edison i Swan 1879. znali da vestacko svetlo moze negativno da utice na bioloski diverzitet i da moze da smeta zivotinjskim vrstama koje su aktivne nocu – mozda ne bi konstruisali elektricnu sijalicu koja je covecanstvu omogucila da bude produktivnije sto je sa sobom donelo i mnoge inovacije a time i kontinuirano unapredjenje zivotnih uslova. Unapredjivanje tehologije se podrazumeva. Zahvaljujuci tom kontinuitetu, covek unapredjuje i svoja znanja – u ovom slucaju o ekosistemu – te je, tek mikro-primera radi, izumeo nacin da poboljsa zivotne uslove cak i slepim misevima – sve vise se u javnom prostoru nocu koristi neka vrsta infracrvenog svetla umesto klasicnog osvetljenja. Znanje i unapredjenje znanja - to je neizbezan tok stvari, neka vrsta egzistencijalnog perpetuum mobile za planeti zemlji. 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

I nuklearno oružje je donelo revoluciju u ratovanju pa ga od 1945. niko nije koristio u ratovima. Ljudi moraju da vode računa o stvarima koje su nužno zlo a koje nisu. Da su velike sile razmišljale o napretku kao ljudi koji podržavaju Rio Tinto danas bi na zemlji imali jedno 100-tinak crnih rupa gde život više nije moguć, bar ne u prirodnom obliku 🙂

 

Rudnik litijuma u Srbiji nije nikakva dobra šansa jer ako uložimo tu lovu u Informatiku za tih 5-10 godina će nam se vratiti kao 10% uvećanje BDP-a a ne tričavih 0,5-1,5% koliko režim očekuje od rudnika. To je možda šansa za Solomonska Ostrva ili Papua Novu Gvineju ali za nas definitivno nije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Rudnik litijuma u Srbiji nije nikakva dobra šansa jer ako uložimo tu lovu u Informatiku za tih 5-10 godina će nam se vratiti kao 10% uvećanje BDP-a a ne tričavih 0,5-1,5% koliko režim očekuje od rudnika. To je možda šansa za Solomonska Ostrva ili Papua Novu Gvineju ali za nas definitivno nije.

 

Ko ce da ulozi pare u informatiku, Rio Tinto?

Pa ne mogu svi biti informaticari, evo sad kazu fali vozaca kamiona. Eto moze se ulagati u auto skole za kamione, mislim moze se ulagati u svasta.

Rio TInto ima pare i zeli da ulozi u rudnik, narod u Srbiji izgleda ne zeli rudnik, zele zelene livade za setanje, da li je to dobro, mislim da nije, jer je to jedan od nacina da se ljudima obezbede radna mesta. Zelene livade i poljoprivreda na nekoj amaterkoj bazi, sigurno nece zadrzati narod tamo da ne ide u Beograd ili dalje, tako da ce tu ostati nak raju samo zelene livade, skole ce se zatvoriti, bice pusto. Bez ljudi nista ne vredi pisljiva boba.

Link to comment
Share on other sites

Država takođe ulaže u taj posao preko troškova infrastrukture i ostalog. Eto i tvoj predlog je bolji od RT. Ako država uloži u edukaciju i standard vozača imaćemo veću korist nego od tog rudnika.

 

Ako nisu ostale zelene livade u prethodnih 30 godina definitivno neće ni u budućnosti. Ako izgradimo rudnik to će definitivno ostati pustara gde je pitanje da li će i tih 1000 zaposlenih da živi a kamoli iko drugi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

 

Ko ce da ulozi pare u informatiku, Rio Tinto?

Pa ne mogu svi biti informaticari, evo sad kazu fali vozaca kamiona. Eto moze se ulagati u auto skole za kamione, mislim moze se ulagati u svasta.

Rio TInto ima pare i zeli da ulozi u rudnik, narod u Srbiji izgleda ne zeli rudnik, zele zelene livade za setanje, da li je to dobro, mislim da nije, jer je to jedan od nacina da se ljudima obezbede radna mesta. Zelene livade i poljoprivreda na nekoj amaterkoj bazi, sigurno nece zadrzati narod tamo da ne ide u Beograd ili dalje, tako da ce tu ostati nak raju samo zelene livade, skole ce se zatvoriti, bice pusto. Bez ljudi nista ne vredi pisljiva boba.

 

Pa tebi ne vredi ni pisljiva boba tudj posed. Zamisli da tebi taj sa livade dodje i kaze sta ti da radis sa svojim posedom i da te raseljava kako se njemu cefne. Oterao bi ga u troskoku... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

I nuklearno oružje je donelo revoluciju u ratovanju pa ga od 1945. niko nije koristio u ratovima.

 

To je dobar primer unapredjenja znanja (izmedju ostalog). Ta energija se moze koristiti na bolji nacin.

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Ko ce da ulozi pare u informatiku, Rio Tinto?

Pa ne mogu svi biti informaticari, evo sad kazu fali vozaca kamiona. Eto moze se ulagati u auto skole za kamione, mislim moze se ulagati u svasta.

Rio TInto ima pare i zeli da ulozi u rudnik, narod u Srbiji izgleda ne zeli rudnik, zele zelene livade za setanje, da li je to dobro, mislim da nije, jer je to jedan od nacina da se ljudima obezbede radna mesta. Zelene livade i poljoprivreda na nekoj amaterkoj bazi, sigurno nece zadrzati narod tamo da ne ide u Beograd ili dalje, tako da ce tu ostati nak raju samo zelene livade, skole ce se zatvoriti, bice pusto. Bez ljudi nista ne vredi pisljiva boba.

 

Na sajtu Rio Tinta kazu da se planira oko 1000 radnih mesta dugorocno, plus jos oko 1000 u vreme izgradnje rudnika. Od toga 90% treba da bude domaca radna snaga.

Meni to ne izgleda narocito impozantno, a ne vidim ni o kojim profilima se tu radi. Posebno mi je problematicno to sto se ovde ne radi o fabrici na obodu grada, u koju zaposleni mogu da dodju biciklom ili gradskim prevozom, pa nisam sigurna da li ce u okolini (koju ce prethodno raseliti) naci ono sto traze, za ono sto su spremni da ponude. Ili ce i oni morati da potegnu do Vijetnama?

Nista o tome ne znamo, niti nesto osim ove okvirne brojke (koja moze da bude manja, nikako veca) postoji na sajtu Rio Tinta. Eto ti samo jedan aspekt problema, a ne radi se o zelenim livadama. Sta kazes na to? Kakvu sansu za razvoj, osim 900 vrlo upitnih radnih mesta ti tu vidis?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Pa tebi ne vredi ni pisljiva boba tudj posed. Zamisli da tebi taj sa livade dodje i kaze sta ti da radis sa svojim posedom i da te raseljava kako se njemu cefne. Oterao bi ga u troskoku... 

 

Nisam to rekao, da taj posed ne vredi, on vredi, ali mislim da prazne livade nisu ono cemu Srbija, kao drzava koja konstantno ima odliv stanovnistva , treba da tezi.

Sto se tice toga da meni neko da pare da proda svoju zemlju, ne bih se mislio sekunda. Ja imam dosta zemlje u Hercegovini i cak sam mislio da je poklonim jednom svom rodjaku, ali on se i dalje ne zeni i nema potomke, tako da je to onda besmisleno.

Ako tu otkriju litijum, naftu, zlato :s_w: bicu prvi koji ce to da proda. Na zalost nema nista od toga, spaljena kuca i dalje tu stoji, moja dedovina sto bi rekli, samo mi je opterecenje.

Bilo je lepo nekada, tu sam provodio letnje raspustve, uzivao sam u tome, ali to je vreme proslo. Selo je spaljeno, vratilo se 1% ljudi, bas ko nije mogao nista bolje da nadje.

Sve te lepote cistog vazduha, lepog vremena, gde su ljudi nekada ziveli ko od sale po 90 godina, nema vise ko da koristi. Pustinja ziva.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vilhelmina said:

 

Na sajtu Rio Tinta kazu da se planira oko 1000 radnih mesta dugorocno, plus jos oko 1000 u vreme izgradnje rudnika. Od toga 90% treba da bude domaca radna snaga.

Meni to ne izgleda narocito impozantno, a ne vidim ni o kojim profilima se tu radi. Posebno mi je problematicno to sto se ovde ne radi o fabrici na obodu grada, u koju zaposleni mogu da dodju biciklom ili gradskim prevozom, pa nisam sigurna da li ce u okolini (koju ce prethodno raseliti) naci ono sto traze, za ono sto su spremni da ponude. Ili ce i oni morati da potegnu do Vijetnama?

Nista o tome ne znamo, niti nesto osim ove okvirne brojke (koja moze da bude manja, nikako veca) postoji na sajtu Rio Tinta. Eto ti samo jedan aspekt problema, a ne radi se o zelenim livadama. Sta kazes na to? Kakvu sansu za razvoj, osim 900 vrlo upitnih radnih mesta ti tu vidis?

 

1000 ljudi nije lose, to je znaci najmanje 3000 ljudi koji bi ziveli od tog rudnika. Napravili bi ljudi naselje ako treba, crkvu kao pioniri sa Divljeg Zapada, izgradili bi se putevi, to sve vuce jedno drugo. Neko bi otvorio prodavnicu za te ljude, kafanu, benzinsku pumpu, ambulantu, skolu, bilo bi tu nesto i za direktore, malo luksuznije itd.

Ne znam kako bi se prevozila ta ruda, eto posla za prevoznike.

Lako je nama po SveCkama i Kanadama, mi imamo posao, dok ljudi u Srbiji kubure pre svega finansijski. Evo jedan ideja je da svi budu programeri, ali znamo da to nije moguce, treba da zivi i radi i neko ko nema te afinitete.

Ukratko, po meni je prioritet u ovom trenutku ekonomija, a ne ekologija. To neka rade ove bogate zemlje, kao SveCka. Kada se Srbija obogati, lako ce se presaltati na ekologiju.

 

To je isto kao sto ljudi u bogatim zemljama idu kod psihijatara, a u sirmasnim ne idu, jer kada covek resi stambeni problem i kada nema problea da se prehrani, onda moze da se posveti i svo duhovnom zdravlju. Covek prvo mora da jede, pa sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Nisam to rekao, da taj posed ne vredi, on vredi, ali mislim da prazne livade nisu ono cemu Srbija, kao drzava koja konstantno ima odliv stanovnistva , treba da tezi.

 

 

A naselice predele gde su rudnici zagadjivaci? 

 

9 minutes ago, Amigo said:

 

Sto se tice toga da meni neko da pare da proda svoju zemlju, ne bih se mislio sekunda.

 

To si ti, ne moraju svi da rezunuju tako. 

 

Mahom su ta sela nasenjena starijim stanovnistvom, njima i da das pare on nema pojma gde bi niti sta bi dalje radio. Njemu njegova ovca ili krava vredi vise nego stan u centru Beograda. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

1000 ljudi nije lose, to je znaci najmanje 3000 ljudi koji bi ziveli od tog rudnika. Napravili bi ljudi naselje ako treba, crkvu kao pioniri sa Divljeg Zapada, izgradili bi se putevi, to sve vuce jedno drugo. Neko bi otvorio prodavnicu za te ljude, kafanu, benzinsku pumpu, ambulantu, skolu, bilo bi tu nesto i za direktore, malo luksuznije itd.

Ne znam kako bi se prevozila ta ruda, eto posla za prevoznike.

Lako je nama po SveCkama i Kanadama, mi imamo posao, dok ljudi u Srbiji kubure pre svega finansijski. Evo jedan ideja je da svi budu programeri, ali znamo da to nije moguce, treba da zivi i radi i neko ko nema te afinitete.

Ukratko, po meni je prioritet u ovom trenutku ekonomija, a ne ekologija. To neka rade ove bogate zemlje, kao SveCka. Kada se Srbija obogati, lako ce se presaltati na ekologiju.

 

To je isto kao sto ljudi u bogatim zemljama idu kod psihijatara, a u sirmasnim ne idu, jer kada covek resi stambeni problem i kada nema problea da se prehrani, onda moze da se posveti i svo duhovnom zdravlju. Covek prvo mora da jede, pa sve ostalo.

 

Nije 1000 nego max 900, prema samom Rio Tintu. Takodjer, po njihovim procenama, trebalo bi raseliti oko 19000 ljudi koji trenutno zive na podrucju koje se planira za rudnik, a ciji opstanak na tom prostoru bi na ovaj ili onaj nacin bio ugrozen. To nisu pusta sela u kojima su ostali samo stari, naprotiv. Macva nije pasivan kraj kao neki drugi delovi Srbije i ex yu. 

Znaci, iselis grdne ljude koji su se tu bavili ne bas ekstenzivnom poljoprivredom, sravnis sa zemljom kuce, okucnice, stale, hladnjace, skole, prodavnice… Unistis plodnu zemlju zbog rudnika, i onda dovedes neke pionire da sve to ponovo osvajaju kao nekada Divlji zapad. Odakle ce oni doci i kakvi bi to ljudi trebalo da budu? I sta s onih 19000?

Stvarno, jesi li ti ozbiljan 😀?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, vilhelmina said:

 

Nije 1000 nego max 900, prema samom Rio Tintu. Takodjer, po njihovim procenama, trebalo bi raseliti oko 19000 ljudi koji trenutno zive na podrucju koje se planira za rudnik, a ciji opstanak na tom prostoru bi na ovaj ili onaj nacin bio ugrozen. To nisu pusta sela u kojima su ostali samo stari, naprotiv. Macva nije pasivan kraj kao neki drugi delovi Srbije i ex yu. 

Znaci, iselis grdne ljude koji su se tu bavili ne bas ekstenzivnom poljoprivredom, sravnis sa zemljom kuce, okucnice, stale, hladnjace, skole, prodavnice… Unistis plodnu zemlju zbog rudnika, i onda dovedes neke pionire da sve to ponovo osvajaju kao nekada Divlji zapad. Odakle ce oni doci i kakvi bi to ljudi trebalo da budu? I sta s onih 19000?

Stvarno, jesi li ti ozbiljan 😀?

 

Daj dokaze za te tvrdnje.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Haklberi said:

Samo da zapljunem ovde, sebi za podsetnik. Rio tinto ako "proteraju" doćiće ili je već dat posao Kinezima.

 

Več pisah ovde, najveći udeo u vlasništvu Rio Tinta imaju Kinezi. Tako da im je dotični posao već dat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Amigo said:

 

Daj dokaze za te tvrdnje.

 

Sto ja tebi da podnosim dokaze? Hajde ti meni daj dokaze da ce iko osim Rio Tinta imati korist od ovog rudnika.

Potrudi se malo, pa guglaj. Vlada Srbije je procenila da ce zona uticaja rudnika biti povrsine oko 300 km kvadratnih, i za tu povrsinu trazi od Rio Tinta studiju uticaja na zivotnu sredinu. Kad znamo da je ta ista vlada svim srcem za projekat, onda nema nikakve sumnje da nisu preterali sa zahtevom. Poredjenja radi, to je otprilike polovina opstine Loznica. Slozices se valjda da na tom podrucju nece biti moguce poljoprivredna proizvodnja. Cak ako neko svesno odluci da truje sopstvene ukucane, kako ce on te svoje kruske prodati nekom drugom? Da li bi ti kupio voce i povrce koje raste na par kilometara od postrojenja za preradu rude litijuma?

Zbog toga se predvidja da ce velik broj ljudi na tom podrucju ostati bez sadasnjeg izvora prihoda. Kad oni napuste ova sela, morace to da ucine i oni malobrojni koji nisu direktno vezani za poljoprivredu, jer sa bitno smanjenim brojem stanovnika i oni ostaju bez infrastrukture. Odatle procena o 19000 ljudi. Toliko ih sada zivi na podrucju uticaja rudnika. Onog koji optimisticki obecava 900 radnih mesta, pri cemu ne kaze o kakvim radnim mestima se radi i koliko clanova porodice ce svako od njih moci da hrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Div said:

 

I ne moraš ti da brineš za "samo njihov problem", pusti njihov problem njima, ti se bavi svojim.

Pa to su moji problemi. Što srbende 35 godina vracaju vreme nazad, ili neki eventualno tapkaju u mestu, umesto da idu napred, i tako mi zagađuju životno okruženje gorim gadom nego što bi ga stvorili 1000 rudnika.

14 minutes ago, vilhelmina said:

 

Sto ja tebi da podnosim dokaze? Hajde ti meni daj dokaze da ce iko osim Rio Tinta imati korist od ovog rudnika.

A ko to drugi treba da ima korist osim firme koja ulaže? Kakva su to uopšte pitanja? :krstipd4:

 

Je li to nesto sa časova marksizma, kao npr ono sa zabijanjem zastavice i izjavom "ovo je moje". Šta je to, ono "čiko je li sav ovaj lebac tvoj, pa zašto ga ne jedeš, čiko" :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

1000 ljudi nije lose, to je znaci najmanje 3000 ljudi koji bi ziveli od tog rudnika. Napravili bi ljudi naselje ako treba, crkvu kao pioniri sa Divljeg Zapada, izgradili bi se putevi, to sve vuce jedno drugo. Neko bi otvorio prodavnicu za te ljude, kafanu, benzinsku pumpu, ambulantu, skolu, bilo bi tu nesto i za direktore, malo luksuznije itd.

Ne znam kako bi se prevozila ta ruda, eto posla za prevoznike.

Lako je nama po SveCkama i Kanadama, mi imamo posao, dok ljudi u Srbiji kubure pre svega finansijski. Evo jedan ideja je da svi budu programeri, ali znamo da to nije moguce, treba da zivi i radi i neko ko nema te afinitete.

Ukratko, po meni je prioritet u ovom trenutku ekonomija, a ne ekologija. To neka rade ove bogate zemlje, kao SveCka. Kada se Srbija obogati, lako ce se presaltati na ekologiju.

 

To je isto kao sto ljudi u bogatim zemljama idu kod psihijatara, a u sirmasnim ne idu, jer kada covek resi stambeni problem i kada nema problea da se prehrani, onda moze da se posveti i svo duhovnom zdravlju. Covek prvo mora da jede, pa sve ostalo.

I, na kraju, zatvori se rudnik, ukine se pruga, a Petrija ostane sama sa svojim secanjima....

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

A ko to drugi treba da ima korist osim firme koja ulaže? Kakva su to uopšte pitanja? :krstipd4:

 

Je li to nesto sa časova marksizma, kao npr ono sa zabijanjem zastavice i izjavom "ovo je moje". Šta je to, ono "čiko je li sav ovaj lebac tvoj, pa zašto ga ne jedeš, čiko" :lol_2:

 

Korist treba da imaju gradjani Srbije, i to toliku da bar malo prevazilazi stetu koju ce od rudnika izvesno imati. Ako te koristi nema, onda ostaje samo steta.

Sto se mene tice, ne treba nijedno od ta dva. Neka idu da kopaju negde drugde.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto bi građani zemlje X trebalo da imaju korist od toga sto neka firma otvori bilo sta, i koliko njih to tacno treba da imaju korist, da bi bundzije nasli drugu igracku? Na primer, koliko njih ima korist od Ikee o kojoj su se godinama drali i prizivali? Ili od Lidla, ili od Koka Kole, od Filip Morisa ili kako se sad zove, od Gasproma, Gazprom, kako li se zove, od KFC itd. Hoću svoj deo, nećete da me prevarite!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

 

Sto ja tebi da podnosim dokaze? Hajde ti meni daj dokaze da ce iko osim Rio Tinta imati korist od ovog rudnika.

 

Pa ti tvrdis da bi trebalo da se iseli 19000 ljudi, ja ne verujem u te odoka procene.

 

Ekonomija Srbije bi trebala da ima koristi od tog rudnika, koji bi pokrenuo mnogo toga van rudnika. 

 

1 hour ago, vilhelmina said:

 Slozices se valjda da na tom podrucju nece biti moguce poljoprivredna proizvodnja. Cak ako neko svesno odluci da truje sopstvene ukucane, kako ce on te svoje kruske prodati nekom drugom? Da li bi ti kupio voce i povrce koje raste na par kilometara od postrojenja za preradu rude litijuma?

 

Te price o kruskama od kojih zive ljudi je malo pateticno, cak i tuzno, da ljudi nemaju od cega da zive, nego prodaju luk i krompir na pijaci.

Pa vreme je da ekonomija u Srbiji bude malo vise od pijace.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ti tvrdis da bi trebalo da se iseli 19000 ljudi, ja ne verujem u te odoka procene.

 

Procena nije odoka, objasnila sam ti. Na povrsini za koju vlada Srbije sama procenjuje da ce biti pod sretnim uticajem rudnika, zivi 19000 ljudi. To je cinjenica, kao sto je cinjenica da se radi o ruralnom kraju, gde je poljoprivreda vazna, bilo kao osnovni, bilo kao dodatni prihod lokalnog stanovnistva. 

 

3 minutes ago, Amigo said:

 

Ekonomija Srbije bi trebala da ima koristi od tog rudnika, koji bi pokrenuo mnogo toga van rudnika. 

 

 

Te price o kruskama od kojih zive ljudi je malo pateticno, cak i tuzno, da ljudi nemaju od cega da zive, nego prodaju luk i krompir na pijaci.

Pa vreme je da ekonomija u Srbiji bude malo vise od pijace.

 

Nije ni pateticno, ni tuzno. Ljudi tamo zive od toga. Neki bolje, neki gore, kao i u svakom drugom malom biznisu. Ko kaze da svi trce na pijacu da prodaju svoje proizvode? Vecina ih prodaje na veliko raznim otkupljivacima.

Taj kraj nije bedan, pust i zapusten. Ljudi tamo zive prilicno prosecnim zivotom za srpske prilike. Itekako tamo ima sta da se izgubi, ali cini mi se da ti to ne vidis. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...