Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

1 minute ago, Darth Bane said:

Dovoljno velike da npr radnik sa samo osnovnom skolom moze da zaradi vise od professora srednje skole. Ili skilled rudar npr oni sto rade na busilici zaradjuju vise od doktora(lekara).

Nije sve u kolicini novca..mada te nisam pitao to vec kolika je plata, pa bih te molio posto je ocigledno znas da mi i napises?

 

Pa vodja i zeli sto vise rudarai ljudi sa busilicom a ove profesore ko hebe 🙂 nek idu preko..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Nije sve u kolicini novca..mada te nisam pitao to vec kolika je plata, pa bih te molio posto je ocigledno znas da mi i napises?

 

Pa vodja i zeli sto vise rudarai ljudi sa busilicom a ove profesore ko hebe 🙂 nek idu preko..

Da sam ti podatak u relativnim termina. A slican je odnos zarada I npr u Australiji. Ali u absolutnom iznosu Tamo su naravno plate vece, ali su I troskovi zivota veci. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Da sam ti podatak u relativnim termina. A slican je odnos zarada I npr u Australiji. Ali u absolutnom iznosu Tamo su naravno plate vece, ali su I troskovi zivota veci. 

 

Kolika je onda plata profesora? Poredis u Austrsliji 5-6k i ovde ajde 500- 600e vrv neki dobri 1k....biti u jami mesec dana..pogledacu kasnije na googlu..

 

Znaci bolje u rudnik nego profesor 😁 jos ne moras ni srednju zavrsiti ❤😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:

Ovo je potpuno pogrešno. Jedini razlog zašto je neka zgrada na nekom mestu napravljena i prodata kao stambena (ljudima da u njoj žive) a ne kao poslovna (nekim firmama da im tu budu kancelarije) je taj što je njena ekonomska vrednost - profit za investitora - veća ako se proda u stanovima za život nego ako se prilagodi i proda kao poslovni prostor. To nije zapisano u svetim knjigama kojoj će svrsi biti namenjen koji komad zemljišta već se određuje na tržištu, ko je spreman više da plati za njega. Da nekome tvoja kuća vredi više kao poslovni prostor nego što tebi vredi kao mesto na kojem živiš - taj bi došao i kupio bi je od tebe.

 

Izgleda da su ovi bili jedini spremni da plate za to zemljista, pa je bilo daj sta das, koga briga za posledice... U sustini skrenuo si sa paralele koju sam provukla, ostalo sto si napisao je totalno nebitno... U razvijenom delu zemaljske kugle veoma postoji propisano pravilo sta gde moze i nema pravila ko plati vise, nego sta sa tim hoce da uradi. Pritom kod nas su se pre dve godine nadigli stanovnici jednog dela grada gde je neko hteo da postavi neku antenu koja nije predvidjena da tamo stoji. Znas sta je bilo od antene? Nista, smeta gradjanima, nema antene. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Ne slazem se ni dva posto...Izbacila je opozicija sve moguce afere, ne znam sta oni treba da rade, kad pozovu ljude bude 30-40k maksimum. Ljudima se jebe za babica, malog, vucica jr,vucica br, brnabic, kisicku, vulina, savamalu, slinu, krusik, palmu...sta bi ti vise?

Pa ti si postavio onog histeričnog poljoprivrednika koji je "objasnio čovek". Da li neko stvarno misli da onoga i njemu slične koji su tu većina zanimaju bilo kakve afere u vezi bilo čega?

3 hours ago, Baby said:

 

Renomirana? Zavisi kako posmatras renome. Kako to da Amazon nije otvorio skladista, evenutalno neku proizvodnju, pa cak napravio dostup Srbiji na trzistu da se snabdeva sa Amazona, nego rudnik zagadjivac koji za sobom ostavlja krs i lom. Sta bi sa Samsungom i fabrikom cipova? 

Dobro, i šta sad ovo treba da znači? Ne odgovaram tebi, nego komentarišem ovaj post, jer tu poveliki procenat pućanstva isto to misli.  Ciljaju previsoko, to je njihov problem. Pa čekaj, da li ovo treba da znači kako u upravnim odborima Amazona i Samsunga (ili kako su već organizovane ove kompanije) sede budale, pa nisu prepoznali potencijal neke tamo Srbije, e, samo im fali neki lokalni misliOc da ih prosvetli. Kako da ne. Navodio sam primer Walmart-a koji su za sad odustali od Evrope, zato sto im ne odgovaraju uslovi poslovanja. Ostali su samo u Britaniji. Mada mozda neko treba da i njih, i Amazon, i Samsung i ostale obavesti da postoji u Evropi poslednji bastion slobode poslovanja, maltene evropski Singapur, verovatno bi noge polomili trčeći da što pre u njega dođu i na kraju ih zajedno sve nadmudre.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Dobro, i šta sad ovo treba da znači? Ne odgovaram tebi, nego komentarišem ovaj post, jer tu poveliki procenat pućanstva isto to misli.  Ciljaju previsoko, to je njihov problem. Pa čekaj, da li ovo treba da znači kako u upravnim odborima (ili kako su već organizovane ove kompanije) sede budale, pa nisu prepoznali potencijal neke tamo Srbije, e, samo im fali neki lokalni misliOc da ih prosvetli. Kako da ne. Navodio sam primer Walmart-a koji su za sad odustali od Evrope, zato sto im ne odgovaraju uslovi poslovanja. Ostali su samo u Britaniji. Mada mozda neko treba da i njih, i Amazon, i Samsung i ostale obavesti da postoji u Evropi poslednji bastion slobode., verovatno bi noge polomili trčeći da što pre u njega dođu i na kraju ih zajedno sve nadmudre.

 

Treba da znaci da ako se vec pustaju investicije sto je pozeljno i imaju nekog smisla. 

 

Lokalni mislioc? Ne znam zasto ti potcenjujes sta ljudi zele u svojoj okolini, to nigde u svetu nije zanemarljivo, osim u banana drzavama sa korumpiranim vlastima. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
A rudnik ce da bude nosilac razvoja... i to rudnik u tudjem vlasnistvu... ma idi begaj 
Sa ne znam da li će ali poljoprivreda neće.
Inače, ovde je skoro sve sto radi u stranom vlasništvu. Strani ulagači imaju podsticaje za razliku od domaćih. Bilo koje domaće pravno ( ili fizičko lice da otvori firmu) lice da krene da ulaže, nema nikakav podsticaj od države. Npr, ja da imam 10 miliona i da otvorim fabriku nečega za te pare, zaposlum 500 ljudi itd, od države dobijem... da ne psujem sad. Ako ti kao strani državljanin dođeš sa tih istih 10 miliona i uradiš sve isto, sklopices ugovor sa državom i dobiješ po zaposlenom radniku para da možeš godinu bez problema da k km plaćaš plate bez da radiš bilo šta.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Kolika je onda plata profesora? Poredis u Austrsliji 5-6k i ovde ajde 500- 600e vrv neki dobri 1k....biti u jami mesec dana..pogledacu kasnije na googlu..
 
Znaci bolje u rudnik nego profesor [emoji16] jos ne moras ni srednju zavrsiti [emoji173][emoji41]
Profesor na fakultetu kod nas ima preko hiljadarke.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Sa ne znam da li će ali poljoprivreda neće.
Inače, ovde je skoro sve sto radi u stranom vlasništvu. Strani ulagači imaju podsticaje za razliku od domaćih. Bilo koje domaće pravno ( ili fizičko lice da otvori firmu) lice da krene da ulaže, nema nikakav podsticaj od države. Npr, ja da imam 10 miliona i da otvorim fabriku nečega za te pare, zaposlum 500 ljudi itd, od države dobijem... da ne psujem sad. Ako ti kao strani državljanin dođeš sa tih istih 10 miliona i uradiš sve isto, sklopices ugovor sa državom i dobiješ po zaposlenom radniku para da možeš godinu bez problema da k km plaćaš plate bez da radiš bilo šta.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Profesor na fakultetu kod nas ima preko hiljadarke.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Rekao je u srednjoj...za faks znam sta i kako,ali ne znam za srednju 🙂

 

Quote

Pa ti si postavio onog histeričnog poljoprivrednika koji je "objasnio čovek". Da li neko stvarno misli da onoga i njemu slične koji su tu većina zanimaju bilo kakve afere u vezi bilo čega?

@Milenko Puzigaca hahah, to jes tacno, nego on kaze cute i ne rade nista. To prosto nije tacno.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Sa ne znam da li će ali poljoprivreda neće.
Inače, ovde je skoro sve sto radi u stranom vlasništvu. Strani ulagači imaju podsticaje za razliku od domaćih. Bilo koje domaće pravno ( ili fizičko lice da otvori firmu) lice da krene da ulaže, nema nikakav podsticaj od države. Npr, ja da imam 10 miliona i da otvorim fabriku nečega za te pare, zaposlum 500 ljudi itd, od države dobijem... da ne psujem sad. Ako ti kao strani državljanin dođeš sa tih istih 10 miliona i uradiš sve isto, sklopices ugovor sa državom i dobiješ po zaposlenom radniku para da možeš godinu bez problema da k km plaćaš plate bez da radiš bilo šta.

 

 

Aman, jesti moras. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Kolika je onda plata profesora? Poredis u Austrsliji 5-6k i ovde ajde 500- 600e vrv neki dobri 1k....biti u jami mesec dana..pogledacu kasnije na googlu..

 

Znaci bolje u rudnik nego profesor 😁 jos ne moras ni srednju zavrsiti ❤😎

Prvo, vama nije jasno da 5000 evra tamo I ovamo nije isto. Troskovi I nacin zivota su razliciti.

Drugo, nisam rekao da je bolje biti rudar nego profesor. Sta je bolje a sta gore je relativno stvar- kako za koga. Vec sam to pomenuo u vezi sa predjasnjim komentarom da rudari rade za neke mizerne plate. Nisu mizerne - za srpske standarde. Ali ako je prosek u Srbiji oko 600 evra, onda im ne mogu dati plate kao na Zapadu. Ali, vece su od lokalnog proseka u tome je poenta.

22 minutes ago, Baby said:

 

Aman, jesti moras. 

Aman-zaman , zaman-aman! Jesti moras Ali ne moras ti da proizvodis hranu. Kupujes je tamo gde je jeftinije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Prvo, vama nije jasno da 5000 evra tamo I ovamo nije isto. Troskovi I nacin zivota su razliciti.

Drugo, nisam rekao da je bolje biti rudar nego profesor. Sta je bolje a sta gore je relativno stvar- kako za koga. Vec sam to pomenuo u vezi sa predjasnjim komentarom da rudari rade za neke mizerne plate. Nisu mizerne - za srpske standarde. Ali ako je prosek u Srbiji oko 600 evra, onda im ne mogu dati plate kao na Zapadu. Ali, vece su od lokalnog proseka u tome je poenta.

Tebi je prosek plate u Srbiji 70k? 😎 Ma mei smesno kad vi poredite Srbiju sa Holandijom,Portugalom,Spanijom i ti sa Australijom. Bukvalno nikakvih doirnih tacaka. Probaj da nas poredis sa Bugarskom, Hrvatskom, Rumunijom, Alabijom itd...to je neki nas nivo a ne gore pomunute zemlje...Mada sam bio u Brasovu i Bukurestu..ah naravno i Temisvar.

 

Pa znas ti Bane da je pre 10g u Brasovu meni taksista za kojeg sam mislio da ce me odrati, naplatio voznju sitno i jos mi dao fiskalni racun. Da svaki Drakulin nvodni dvorac udjes moras da platis i sredjen je..to i dan danas nemas u Srbiji...

Link to comment
Share on other sites

 
Aman, jesti moras. 
Potrebe čoveka nisu tolike da bi morala cela zemlja da bude oranica. Ja kažem, poljoprivreda nije motor razvoja ekonomije a ne kažem da poljoprivreda ne treba nikome i da treba da se ratosiljamo njiva. Priča je počela od toga da li je učešće poljoprivrede veće i važnije od industrije a ne od toga da li ćemo pomreti od gladi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Tebi je prosek plate u Srbiji 70k? 😎 Ma mei smesno kad vi poredite Srbiju sa Holandijom,Portugalom,Spanijom i ti sa Australijom. Bukvalno nikakvih doirnih tacaka. Probaj da nas poredis sa Bugarskom, Hrvatskom, Rumunijom, Alabijom itd...to je neki nas nivo a ne gore pomunute zemlje...Mada sam bio u Brasovu i Bukurestu..ah naravno i Temisvar.

 

Pa znas ti Bane da je pre 10g u Brasovu meni taksista za kojeg sam mislio da ce me odrati, naplatio voznju sitno i jos mi dao fiskalni racun. Da svaki Drakulin nvodni dvorac udjes moras da platis i sredjen je..to i dan danas nemas u Srbiji...

Ma znam sta hoces da kazes, Ali pisao sam o nekom relativnom odnosu zarada u razlicitim sektorima privrede.

Drugo, plata prof u srednjoj skoli kod nas mislim da je oko 60-70 000 dinara ( ispravite me ako gresim). Mislim da ko ima 80 000 moze da otvori sampanjac! 

Drugo, prosek plata u Srbiji je oko 65 000 dinara. A to cemu se vi smejete je zato sto je medijana (medijana zarada) oko 50 000. To su statisticki podaci. A koja je razlika izmedju proseka I medijane .... o tome necu pisati - to mozete da proguglate. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

Ma znam sta hoces da kazes, Ali pisao sam o nekom relativnom odnosu zarada u razlicitim sektorima privrede.

Drugo, plata prof u srednjoj skoli kod nas mislim da je oko 60-70 000 dinara ( ispravite me ako gresim). Mislim da ko ima 80 000 moze da otvori sampanjac! 

Drugo, prosek plata u Srbiji je oko 65 000 dinara. A to cemu se vi smejete je zato sto je medijana (medijana zarada) oko 50 000. To su statisticki podaci. A koja je razlika izmedju proseka I medijane .... o tome necu pisati - to mozete da proguglate. 

Stavicemo za tebe i 80k nije problem. Pa niko u Srbiji ili Evropi ne bi radio u rudniku za 300e jel ti shvatas sta je rad u rudniku? Bas me zanima njihov zivotni vek i kakve posledice ima. Da ne pricam sto verovatno ne mogu iz kreveta da ustanu kad legnu u njega.

 

Moj pradeda je bio u nekoj vukojebeni nastavnik, bio je najuticajniji u tom kraju i imao  zemlje tone,koja kurcu danas ne vredi, ali nije to poenta. To ti govori o nasoj buducnosti jer osnova jedne zemlje mora da bude obrazovanje. Minimalno srednja skola, normalni fakulteti i visoko placen posao da bude bar 1.5k evra,ni dinar ispod sad.

 

Da se decaizvedu na pravi put jer oni 40 sati bar provedu nedeljno u skoli a i vise uceci za nju, bar bi trebalo. Kakvi qrac rudnici..Pa sta to ima Bor? Majdanpek?? Secam se kad smo isli na zurke pa upali kod nekih riba iz Majdanpeka na Vracaru na after...uh, nebitno i to.

 

Vidi, hocu da ti kazem da da ta mesta posebno i sama zemlja nemaju qrac od toga ako dobijaju usranih par procenata od rudne rente..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Treba da znaci da ako se vec pustaju investicije sto je pozeljno i imaju nekog smisla. 

 

Lokalni mislioc? Ne znam zasto ti potcenjujes sta ljudi zele u svojoj okolini, to nigde u svetu nije zanemarljivo, osim u banana drzavama sa korumpiranim vlastima. 

 

"Pustaju investicije". A ko ih to pusta, e? Šta, postoji neki "skup staraca" koji zaseda, pa "pusta investicije" kad malo "ima viziju", ili nesto, da su te investicije OK "za narod".

 

I sta je to tu, eldorado celog sveta, pa se svi tuku ko ce investirati? Ma daj.

 

Cak i ako negde postoji neko "narodno veće", evo ovako se na tim mestima odlucuje o "pustanju investicija".

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Devil In My Pants said:

Stavicemo za tebe i 80k nije problem. Pa niko u Srbiji ili Evropi ne bi radio u rudniku za 300e jel ti shvatas sta je rad u rudniku? Bas me zanima njihov zivotni vek i kakve posledice ima. Da ne pricam sto verovatno ne mogu iz kreveta da ustanu kad legnu u njega.

 

Moj pradeda je bio u nekoj vukojebeni nastavnik, bio je najuticajniji u tom kraju i imao  zemlje tone,koja kurcu danas ne vredi, ali nije to poenta. To ti govori o nasoj buducnosti jer osnova jedne zemlje mora da bude obrazovanje. Minimalno srednja skola, normalni fakulteti i visoko placen posao da bude bar 1.5k evra,ni dinar ispod sad.

 

Da se decaizvedu na pravi put jer oni 40 sati bar provedu nedeljno u skoli a i vise uceci za nju, bar bi trebalo. Kakvi qrac rudnici..Pa sta to ima Bor? Majdanpek?? Secam se kad smo isli na zurke pa upali kod nekih riba iz Majdanpeka na Vracaru na after...uh, nebitno i to.

 

Vidi, hocu da ti kazem da da ta mesta posebno i sama zemlja nemaju qrac od toga ako dobijaju usranih par procenata od rudne rente..

Nije danas rad u rudniku toliko tezak. Kad se pomene rudnik znam da mnogi zamisljaju radnika garavog lica, koji puzi po uskim hodnicima vukuci za sobom svoj primitivni alat. Ta vremena su prosla. Cak i kod nas sve rade masine: busilice utovaraci i kamioni. To sto ti zamisljas tako se jos radi samo u nekim malim rudnicima uglja (tipa Rembas, Vrska Cuka ...). 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, shonke said:

Potrebe čoveka nisu tolike da bi morala cela zemlja da bude oranica. Ja kažem, poljoprivreda nije motor razvoja ekonomije a ne kažem da poljoprivreda ne treba nikome i da treba da se ratosiljamo njiva. Priča je počela od toga da li je učešće poljoprivrede veće i važnije od industrije a ne od toga da li ćemo pomreti od gladi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ko je uopste pricao da poljoprivreda treba da bude glavna grana ekonomije?! Vi ste se negde zaneli sa idejom kada je @vilhelmina napisala da Holandjani nisu dozvolili da se zagadi zemljiste nego su sadili hranu i cvece. 

 

Prica je pocela da ce da se u sustini zemlja koja je obradiva i voda koja je jos relativno nezagadjena biti unistena tupavim rudnikom od kojeg nece biti ama nikakve koristi, kao sto nema ni od boljih investicija u Srbiju, a ne rudnik... 

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

"Pustaju investicije". A ko ih to pusta, e?

 

Milenko, ti ponekad kao pao sa marsa. Pustaju oni kojima se moze i koji od toga zarade. Ajd navedi jednu jedinu investiciju koja je usla za vreme ove vlasti i donela boljitak, a pola Vojvodine je rasprodato... Stanje ne da nije status quo, nego je jos gore. Jbg vlast koju podrzavate jer je kako kazete odraz stanovnistva je svojom strucnoscu dovela sve na prosjacki stap sa obecanjem 'za dve godine' pa realnija je godina kod Trotera nego Vuciceva. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 2:34 AM, bohumilo said:

Ovakva pitanja uvek nasmeju čoveka. Kada Srbi budu imali Oxford i Kembridž, kada budu u stanju da za par dana proizvedu vakcinu za potpuno novi virus, ili da proizvedu softver koji najpreciznije na svetu predviđa 3D strukturu proteina iz datog niza aminokiselina, ili kada budu imali osiguravajuće kuće i banke koje čuvaju i osiguravaju pola svetske imovine, i kada budeš mogao da verifikuješ i ispratiš vlasništvo nad svakom šupom i kvadratnim metrom zemlje unazad 1000 godina - možda ni oni neće morati da kopaju na svojoj teritoriji...

 

Srbi svakih par decenija sa novim značkama na kapama upadnu i spale katastar u sopstvenom mestu i jurišaju da zauzmu bilo kuće na Dedinju bilo sindikalne polutke - jer neka nova otimačina i preraspodela jeste. I najsitniji sudski procesi traju godinama. Evo neće da banke slobodno posluju, neće strane firme da ih "kolonizuju", hoće kosti (ali neće da kupe zemljište na kojem su kosti) i hoće maline (ali da država (ostali građani) plati osiguranje kad je godina loša a da garantuje otkupnu cenu kad je dobra), ali hoće po rezultatima da budu kao Britanci...

 


I, btw, i Britanci otvaraju rudnike litijuma na svojoj teritoriji:

 

The Race to Grab All the UK’s Lithium Before it’s Too Late

 

Cornish Lithium is one of two local companies – the other being British Lithium – that believe that this shiny metal could be a new gold rush for Cornwall; an opportunity to revive an industry that waned decades ago and left many of the traditional mining villages impoverished. But their mission is bigger than that: they think these deposits could unlock the UK’s electric dreams, making the extraction of lithium and manufacturing of lithium-ion batteries possible in the country for the first time, reducing the substantial ecological footprint of current battery technology. They believe there could be enough lithium in Cornwall to meet UK demand when the country moves from fossil fuel vehicles to electric ones*


Samo nema Ćute i Mute da ih vadaju ulicama u juriš protiv tako nove i strašne stvari kao što je rudarstvo...

 

 

* ovde već čujem kako se u Srbiji trljaju ruke - biće jeftinih polovnih dizelaša, ekoloških...

Ja ne poricem dostignuca Britanaca, iako mozemo da diskutujemo o nacinu na kojem su dosli do svog bogastva. SVe je to lepo, svakako su mnogo ispred nas u mnogo cemu, ali ja bih iskreno da mogu da biram da li hocu to golo zemljiste sa malinama ili pasnjacima koje i ja licno posedujem nedaleko od N.PAzara, pa da sa svojim sinom mogu da uzivam u netaknutoj prirodi i igram fudbal po toj "neiskoricenoj" zemlji , pa mozda i da ponekeda ugazimo kravlju balegu nije strasno. Jer, ako je cena napretka da gledam sprzenu zemlju, sa velikom mogucnoscu da vodotokovi budu zagadjeni zarad par desetina miliona dolara prihoda onda ja nemam neku dvojbu sta cu da izaberem. Neka ga progres, slobodno neka nas zaobidje a Britanci neka otvaraju rudnike litijuma na svojoj teritoriji, ja im se ne mesam, ionako je to drzava koja verovatno ima mnogo jace zastitne mehanizme od nas. 

Ja samo trazim parce demokratije,  da sami odlucimo da li nam ovo treba, zar je to puno?

Ja bih iskreno pre da berem maline i zaradim par stotina evra, mozda i po neku kravu da drzim jer miris pokosenog i osusenog  sena ne moze sigurno da zameni "miris" hemije kojom se tretira ova ruda.  neke progrese treba zaobici...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Ko je uopste pricao da poljoprivreda treba da bude glavna grana ekonomije?! Vi ste se negde zaneli sa idejom kada je @vilhelmina napisala da Holandjani nisu dozvolili da se zagadi zemljiste nego su sadili hranu i cvece. 

 

Prica je pocela da ce da se u sustini zemlja koja je obradiva i voda koja je jos relativno nezagadjena biti unistena tupavim rudnikom od kojeg nece biti ama nikakve koristi, kao sto nema ni od boljih investicija u Srbiju, a ne rudnik... 

 

Milenko, ti ponekad kao pao sa marsa. Pustaju oni kojima se moze i koji od toga zarade. Ajd navedi jednu jedinu investiciju koja je usla za vreme ove vlasti i donela boljitak, a pola Vojvodine je rasprodato... Stanje ne da nije status quo, nego je jos gore. Jbg vlast koju podrzavate jer je kako kazete odraz stanovnistva je svojom strucnoscu dovela sve na prosjacki stap sa obecanjem 'za dve godine' pa realnija je godina kod Trotera nego Vuciceva. 

Na primer nemacki ZF.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

Ajd navedi jednu jedinu investiciju koja je usla za vreme ove vlasti i donela boljitak, a pola Vojvodine je rasprodato... Stanje ne da nije status quo, nego je jos gore. 

 

Ako ljudi imaju posao, kako nije onda boljitak. Sta treba da se radi, da se ne pusta niko da investira u Srbiju. Nije mi jasna ta logika. :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helmet said:

Ja ne poricem dostignuca Britanaca, iako mozemo da diskutujemo o nacinu na kojem su dosli do svog bogastva. SVe je to lepo, svakako su mnogo ispred nas u mnogo cemu, ali ja bih iskreno da mogu da biram da li hocu to golo zemljiste sa malinama ili pasnjacima koje i ja licno posedujem nedaleko od N.PAzara, pa da sa svojim sinom mogu da uzivam u netaknutoj prirodi i igram fudbal po toj "neiskoricenoj" zemlji , pa mozda i da ponekeda ugazimo kravlju balegu nije strasno. Jer, ako je cena napretka da gledam sprzenu zemlju, sa velikom mogucnoscu da vodotokovi budu zagadjeni zarad par desetina miliona dolara prihoda onda ja nemam neku dvojbu sta cu da izaberem. Neka ga progres, slobodno neka nas zaobidje a Britanci neka otvaraju rudnike litijuma na svojoj teritoriji, ja im se ne mesam, ionako je to drzava koja verovatno ima mnogo jace zastitne mehanizme od nas. 

Ja samo trazim parce demokratije,  da sami odlucimo da li nam ovo treba, zar je to puno?

Ja bih iskreno pre da berem maline i zaradim par stotina evra, mozda i po neku kravu da drzim jer miris pokosenog i osusenog  sena ne moze sigurno da zameni "miris" hemije kojom se tretira ova ruda.  neke progrese treba zaobici...


Ja ponekad imam utisak da ljudi u Srbiji, a uglavnom se radi o onima koji su najdalje otputovali do Budve, eventualno Paralije, imaju predstavu kako je Srbija zemlja nekakvih nadrealnih prirodnih lepota kojih nema nigde, netaknute iskonske prirode koju Englez/Amerikanac/Nemac ni na slici ne mogu da vide, a kamoli uživo, itd… koji zamišljaju kako su zapadne zemlje zarad progresa i industrije pospalili i spržili svu prirodu koju su imali, pa sad žive po gradovima između kojih su pustare i kamenjari, jer inDuStRijA…

 

Imale su i zapadne zemlje svoje periode prljavog industrijskog razvoja, pa nisu uništili svoju “netaknutu prirodu”. Mogao bih čak i ruku u vatru da stavim da imaju više takvih “priroda” od nas. Da ne govorim o tome da je ekološka svest i svest o očuvanju te netaknute prirode na daleko višem nivou nego kod nas.

 

5 hours ago, Baby said:

vlast koju podrzavate 


Ajd da ne podmećemo. Mislim da niko ovde ne podržava ovu vlast.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Amigo said:

 

Ako ljudi imaju posao, kako nije onda bVoljitak. Sta treba da se radi, da se ne pusta niko da investira u Srbiju. Nije mi jasna ta logika. :smiley33:

 

Joj Amego, vi ljudi kao pali sa duda. 

Niko nije rekao da nije povoljno pustati investicije, ali neke koje imaju smisla. Investicija u rudnike koji truju okolinu za narednih xy generacija i za robovlasnicku platu gde drzava ima neku sicu koju realno moze da napravi na druge nacine pod uslovom da politicari nisu toliko alavi da se ugrade u sve i svasta... 

Drugo, posao imati ne znaci pod obavezno da taj posao moze da ti stavi svaki dan na astal hranu. Vracaju najnize placene poslove, to bas i nije neka posbna rabota... 

1 minute ago, Eddard said:


Ajd da ne podmećemo. Mislim da niko ovde ne podržava ovu vlast.

 

Pa procitaj onda banetove upise... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...