Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

28 minutes ago, Perkos2 said:

Sportisti nastupaju za Srbiju i kad su pozvani idu na prijem kod zvaničnog predsednika države makar to bio i AV. Uostalom sa njim se zvanično sreću i svi svetski lideri, ćaskaju, piju vino, grle se i uoošte ne misle da je loš čovek. Nisu problem Srbije njeni sportisti već poltronstvo, lažni moral, zajedljivosti zavisti kod 95% stanovnika u Srbiji

Sve su to lažni ekolozi...

Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, berti said:

Isli su Duda, Bodiroga i ostali kod Slobe na prijem, to ne znaci da su ga podrzavali.

 

Ovi ga podržavaju: https://www.b92.net/o/info/izbori2022/vesti?nav_id=2131073

 

Ali boli ih patka, mogu da imaju neku korist, možda kapne neki biznis za familiju, užu i širu... U potpunosti ih razumem. Ionako se veoma malo njih buni protiv ove vlasti, protesti su bedni, ipak ogromna većina iskreno voli i glasa za Vučića. Nema tu šta da se zameri Jokiću što je dao potpis i podržao Vučića & SNS jer porodica je uvek na prvom mestu!

 

 

Edited by Sen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma da, nisu problem Solc, Makron, Ursula i ostali hohstapleri koji dolaze kod govnara, slikaju se, grle, medjusobno hvale, razmenjuju poklone... Nisu problem lideri tih zemalja na koje se balavi ovde koji su doveli ovde Rio Tinto i guraju tu pricu zeleci da od Srbije naprave jedan veliki rudnik, nisu problem ti banditi koji Vucica podrzavaju u tiranskoj vladavini, ubijanju politickih protivnika, pljacki zemlje, gusenju medija i koji bi ga sutra podrzali i da puca na narod na ulicama... Ne, problem je u Djokovicu, Jokicu, Kariju Pesicu, Mandicu..

Kako da ne!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

jeste problem u Đokoviću, Jokiću, Pešiću, Mandiću zato što su uspeli u svojim prfesijama a bogami i dobro zaradili i još će zarađivati a srbenda koliko god se predstavljao da je za evropu ne prašta uspeh i zato smetaju uspešni ljudi iz Srbije

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, berti said:

nisu problem Solc, Makron, Ursula i ostali hohstapleri

 

Nisu (a nisu ni sportisti). Oni rade svoje. Jedini problem je ovde, i ovde je rešenje. Regulativa kao u zemljama iz kojih oni dolaze bi sve to rešila. Nije na njima da glasaju za politiku koja bi onemogućila uništavanje životne sredine. Svi delatni kapaciteti i odgovornost su u ovoj zemlji.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, handys said:

 

Nisu (a nisu ni sportisti). Oni rade svoje. Jedini problem je ovde, i ovde je rešenje. Regulativa kao u zemljama iz kojih oni dolaze bi sve to rešila. Nije na njima da glasaju za politiku koja bi onemogućila uništavanje životne sredine. Svi delatni kapaciteti i odgovornost su u ovoj zemlji.

Jesu problem Solc i ostala gamad jer oni sa Vucicem cine tzv udruzeni zlocinacki poduhvat protiv ove zemlje i njenih građana. Stvar je prosta, dali su mu odresene ruke da vlada kako hoce, pljacka i ubija, a na konto toga ce im zavrsiti kopanje i sve ostalo.

Litijum ce se kopati zbog Solca, Makrona i Vucica, a ne zbog Karija Pešića. Litijum ce se kopati zbog lenjih guzica kojima je tesko da se dovuku na protest vec misle da su dali doprinos jednin lajkom, a ne zbog Mandića.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ma da, nisu problem Solc, Makron, Ursula i ostali hohstapleri koji dolaze kod govnara, slikaju se, grle, medjusobno hvale, razmenjuju poklone... Nisu problem lideri tih zemalja na koje se balavi ovde koji su doveli ovde Rio Tinto i guraju tu pricu zeleci da od Srbije naprave jedan veliki rudnik, nisu problem ti banditi koji Vucica podrzavaju u tiranskoj vladavini, ubijanju politickih protivnika, pljacki zemlje, gusenju medija i koji bi ga sutra podrzali i da puca na narod na ulicama... Ne, problem je u Djokovicu, Jokicu, Kariju Pesicu, Mandicu..

Kako da ne!

 

Meni nije poznato da pomenuti stranci imaju pravo glasa, ali zato domaći državljani imaju. Ovde čak i ne mislim na te sportiste, već na glasačko telo u celini. Možda jesu dovodili Bosance da glasaju u Beogradu, ali oni u Loznici, Valjevu, Užicu, Vranju, Leskovcu, Ivanjici, Zrenjaninu, Kikindi i u mnogim drugim mestima su glasali kako su glasali, a nije mi poznato da su ih Šolc, Makron, Kurta ili Murta vukli za uši kako da glasaju.

 

1 hour ago, Perkos2 said:

jeste problem u Đokoviću, Jokiću, Pešiću, Mandiću zato što su uspeli u svojim prfesijama a bogami i dobro zaradili i još će zarađivati a srbenda koliko god se predstavljao da je za evropu ne prašta uspeh i zato smetaju uspešni ljudi iz Srbije

 

Mani te jeftine floskule koje mogu da prođu samo u kafani. Neko će dati glas za tri crvene i dva sendviča, a neko za građevinsko zemljište. Možda se cena razlikuje, ali suština je ista. Možda taj sendvičar ima manju cenu, ali posledice su iste.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, berti said:

Jesu problem Solc i ostala gamad jer oni sa Vucicem cine tzv udruzeni zlocinacki poduhvat protiv ove zemlje i njenih građana. Stvar je prosta, dali su mu odresene ruke da vlada kako hoce, pljacka i ubija, a na konto toga ce im zavrsiti kopanje i sve ostalo.

Litijum ce se kopati zbog Solca, Makrona i Vucica, a ne zbog Karija Pešića. Litijum ce se kopati zbog lenjih guzica kojima je tesko da se dovuku na protest vec misle da su dali doprinos jednin lajkom, a ne zbog Mandića.

Zbog tog casnog coveka sigurno ne, ali ako znamo da nam je beogradski gradonacelnik bivsi vaterpolista, onda nam je jasno da

svi ovi sa balkona racunaju na neku vajdu, a tu je jel i podrska litijumu.

Meni je licno ova euforija oko jedne bronze i Novakovog zlata ( a tenis bas i nije olimpijska disciplina) neshvatljiva pa i

nerazumljiva. 

Ne verujem da se u bilo kojoj drugoj zemlji pravi ovakav hepening zbog nekoliko medalja.

UK sportisti sigurno nece mahati narodu u drustvu sa kraljem sa cuvenog balkona u palati, a imaju silne medalje.

Isto vazi i za druge i evropske i neevropske drzave.

Nemacka ekipa je juce svoj uspeh proslavljavala sa narodom ispred katedrale u Kelnu. kasnije su pozvani na

pice u gradsku skupstinu, pozdravila ih je gradonacelnica i tu se prica zavrsava.

 

A nije po televizijama bilo nikakvog prenosa, slucajno smo mi ovde to videli u nekim medijima.

Svakako da ce ih predsednik pozvati jednog dana u svoju palatu i porazgovarati s njima, ali nece ni tu

biti prenosa po televiziji.

Edited by Selina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

 

 

 

Mani te jeftine floskule koje mogu da prođu samo u kafani. Neko će dati glas za tri crvene i dva sendviča, a neko za građevinsko zemljište. Možda se cena razlikuje, ali suština je ista. Možda taj sendvičar ima manju cenu, ali posledice su iste.

Ja se ubih ovde godinama da ukažem kako nisu problem polupismene babe i "krezubi" već "elita" koju čini profesori,doktori, inžinjeri, advokati, pravnici, glumci, književnici, novinari naravno i sportisti koji su direktno ušli u sns sektu. Sad se ti vadiš na kafanske floskule i slične jeftine trikove.

Pojedine opštine eto kao Sombor u ovom slučaju da imaju pameti dali bi besplatno neko zemljište Jokiću da uloži svoj novac koji je pošteno zaradio i da dobiju nešto kroz radna mesta i posete gostiju na primer, međutim srbende neće svom sugrađaninu i sunarodniku to nikako da urade ali će zato prepustiti zemljište nekoj kinsekoj, nemačkoj, ruskoj, turskoj kompaniji  i još će tim kompanijama država dati benficije. Tako su kragujevčani onomad skočili da im Đoković slučajno ne investira nešto u njihov grad a sad im taj deo zvrji prazan dok ga AV ne uvali nekim"kinezima" 

Mnogo smo pogan i loš narod!   

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Meni nije poznato da pomenuti stranci imaju pravo glasa, ali zato domaći državljani imaju. Ovde čak i ne mislim na te sportiste, već na glasačko telo u celini. Možda jesu dovodili Bosance da glasaju u Beogradu, ali oni u Loznici, Valjevu, Užicu, Vranju, Leskovcu, Ivanjici, Zrenjaninu, Kikindi i u mnogim drugim mestima su glasali kako su glasali, a nije mi poznato da su ih Šolc, Makron, Kurta ili Murta vukli za uši kako da glasaju.

 

Vucic nije dobio izbore zalazuci se za kopanje litijuma, vec je, naprotiv tome, rekao da je prica sa rio tintom zavrsena. Dakle, slagao je birače. 

Posto su ljudi glasali za njega, da li onda ako pocne da puca po ljudima mozemo ponovo da kazemo jbg, glasalinste za njega. A kopanje litijuma jeste tiho ubijanje ljudi, doduse mnogo sporije nego puškom.

Aboloranje zapadnih drzava koje podrzavaju Vucica, zahvaljujuci kojima vlada i koji ce da od Srbije naprave jalovište i deponiju svakakvog otpada je nemoguce. Da je samo Rio Tinto npr ruska kompanija i da celu tu pricu gura ta strana... Ovako, jbg, dolazi sa zapada pa daj da oćutimo i ne vidimo gram krivice njihov.

15 minutes ago, Selina said:

Zbog tog casnog coveka sigurno ne, ali ako znamo da nam je beogradski gradonacelnik bivsi vaterpolista, onda nam je jasno da

svi ovi sa balkona racunaju na neku vajdu, a tu je jel i podrska litijumu.

Meni je licno ova euforija oko jedne bronze i Novakovog zlata ( a tenis bas i nije olimpijska disciplina) neshvatljiva pa i

nerazumljiva. 

Ne verujem da se u bilo kojoj drugoj zemlji pravi ovakav hepening zbog nekoliko medalja.

UK sportisti sigurno nece mahati narodu u drustvu sa kraljem sa cuvenog balkona u palati, a imaju silne medalje.

Isto vazi i za druge i evropske i neevropske drzave.

Nemacka ekipa je juce svoj uspeh proslavljavala sa narodom ispred katedrale u Kelnu. kasnije su pozvani na

pice u gradsku skupstinu, pozdravila ih je gradonacelnica i tu se prica zavrsava.

 

A nije po televizijama bilo nikakvog prenosa, slucajno smo mi ovde to videli u nekim medijima.

Svakako da ce ih predsednik pozvati jednog dana u svoju palatu i porazgovarati s njima, ali nece n i tuj

biti prenosa po televiziji.

Koliko se secam, to je pocelo posle pobede na evrobasketu 1995. 

Meni se licno ti doceci ne dopadaju i nikada se ne bih u toj masi pojavio. No, jbg, ako sportistima to znaci, neka onda.

Link to comment
Share on other sites

Ae u 100 marki eura: pre će sportisti nositi dresove i trenerke sa reklamom Rio Tinta nego što će biti nekakav tas koji će da prevagne na "drugu stranu". Ako zaista i postoji druga strana... mislim da ne..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

 

Koliko se secam, to je pocelo posle pobede na evrobasketu 1995. 

Meni se licno ti doceci ne dopadaju i nikada se ne bih u toj masi pojavio. No, jbg, ako sportistima to znaci, neka onda.

Njima ne znaci nista, narodu to znaci i ja to i razumem jer mnogo lepih dogadjaja za neko slavlje i nema.

Ti svi sportisti ( ili skoro svi) su polupismeni ljudi, nisu isli u skole, bavili su se zanatom za koji su genijalni, talentovani,

ali je suludo da se od njih prave neke moralne gromade.

Kad smo vec kod moralnih gromada ne mogu da odolim a da ne "objavim" pricu o najuspesnijem Srbinu u Nemackoj,

a ima veze i sa litijumom ( barem indirektno).

 

Board BMW-a ima 4 clana, samo je jedan za proizvodnju i tehniku i taj se covek zove Milan Nedeljkovic ( doktor nauka za livenje)

rodjen u Krusevcu, najgenijalniji strucnjak za karoserije, valjda i za motore, intervjui s njim diljem planete svaki bozji dan,

ali ja nigde ne videh da taj za Srbiju uopste i postoji, a teme su mu elektro automobili.

 

Njegov CV je poezija i muzika za nauku i tehniku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, berti said:

Koliko se secam, to je pocelo posle pobede na evrobasketu 1995. 

 

Nekada su sportiste dočekivali u zabavnim emisijama, a ne po trgovima. Evo kako su Milena Dravić, Dragan Nikolić i Đorđe Balašević dočekali košarkaše osvajače Svetskog prvenstva 1978.

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Takodje i oni ucenici sto osvajaju medalje na matematickim olimpijadama i iz drugih predmeta... Pa zasto njima nema nagrade? Ovi sportisti su puni kao brodovi, ovi učenici ko zna kako sakupe novac za put, snalaze se njihovi roditelji kako znaju i umeju... Ali, govnaru ne odgovaraju mladi koji su pametni, uspesni i perspektivni... U njihovom drustvu se lose oseca. On je kao riba u vodi kada je okruzen poltronima, onima koje drzi u saci, nepismenim sendvicarima i ostalom bagrom...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Stiletto said:

 

Nekada su sportiste dočekivali u zabavnim emisijama, a ne po trgovima. Evo kako su Milena Dravić, Dragan Nikolić i Đorđe Balašević dočekali košarkaše osvajače Svetskog prvenstva 1978.

 

 

tad smo čekali druga titu i njegove goste iz nesvrstanih zemalja, ko je smeo da izvede sportiste na balkon 

Link to comment
Share on other sites

Niko nikome ne zavidi, nego nam je žao što ljudi koji na žalost imaju nekakav uticaj na ljude samo jer su dobri u jebenom pikanju lopte, tu svoju popularnost koriste na pogrešan način podržavajući kartel koji uništava isti taj narod koji podržava te sportiste.

 

Te zamene teza da ih neko mrzi ili im zavidi su onako baš u smradikalskom maniru i tužno je što ih ima čak i na ovom forumu - mogu da zamislim kako je tek drugde...

 

Ali očigledno je da smo svi mi pomalo socijalisti...jer da nije tako ne bi pored svih sranja ista gamad vladala već 35 godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Utopista said:

Niko nikome ne zavidi, nego nam je žao što ljudi koji na žalost imaju nekakav uticaj na ljude samo jer su dobri u jebenom pikanju lopte, tu svoju popularnost koriste na pogrešan način podržavajući kartel koji uništava isti taj narod koji podržava te sportiste.

 

Te zamene teza da ih neko mrzi ili im zavidi su onako baš u smradikalskom maniru i tužno je što ih ima čak i na ovom forumu - mogu da zamislim kako je tek drugde...

 

Ali očigledno je da smo svi mi pomalo socijalisti...jer da nije tako ne bi pored svih sranja ista gamad vladala već 35 godina.

Sigurno AV ne bi vladao po Srbiji da su neki od sportista bili protiv njega, ma nije nego😕 Lepo kaže ST.Protuva, to je neki lik koji prebacuje lopticu preko mreže a drugi kroz mrežu, šta oni znaju o politici, eo on zna pa ništa ne radi sem što malo laje svremena na vreme. Glasa kurta i murta po Srbiji za AV ali problem su sportisti i koji svojim velikim radom zarađuju pošteno svoj novac i to van ove nedođije, još samo nedostaje da pročitam onu podmetačinu duleta vujoševića " plati porez p...o ciganska"  Sve dok se čeka da neko drugi podmetne svoja leđa u borbi protiv ovog režima a sedi u svom toplom domu nema ni pomisli da će ovaj režim pasti. 

Podmetanje i cinkarenje su uz zavist istoo omiljena disciplina kod srbendi

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Podsetimo, veliki broj javnih ličnosti podržao je proteste protiv Rio Tinta, među kojima je i Novak Đoković, posle čega su odmah usledili napadi na Novaka u režimskim medijima.

Novak Đoković, Milica Mandić, Jovana Preković, Mirko Ivanić, Aleksandar Atanasijević, Mijat Gaćinović, Vujadin Savić, Sonja Vasić, Nemanja Nedović, Mihail Dudaš, Uroš Medić… Samo su neki od viđenijih koji su rekli šta misle o rudniku litijuma.

 

Dvadeset dramskih umetnika iz Beograda posetilo je Gornje Nedeljice kako bi podržali meštane ovog i okolnih sela u nastojanjima da se spreči planirano otvaranje rudnika jadarita u tom delu lozničkog kraja.

 

Poznate glimce, među kojima su bili Svetlana Bojković, Gorica Popović, Vesna Čipčić, Anita Mančić, Tihomir Stanić, Bojan Dimitrijević, Milutin Milošević, Jovo Maksić, kao i Marko Janjić i Dragan Mićanović, poreklom Lozničani, meštani su dočekali u parohijskoj sali gornjonedeljičke crkve, a potom su ih predstavnici Udruženja građana „Ne damo Jadar“ odveli u obilazak terena na kojima su vršena istraživanja i gde je planirano buduće odlagalište jalovine, odnosno deponija rudnika „Rio Tinta“.

Link to comment
Share on other sites

Vec je postalo dosadno kako se posle svake medalje ljudi koji sportiste smatraju polupismenim neobrazovanim idiotima iščuđavaju kako ti isti idioti ne dele političke stavove sa njima, imaju drugačiji muzički izbor i kako više Jokić, Đoković i Deki Davidovac ne smene Vučića.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Vec je postalo dosadno kako se posle svake medalje ljudi koji sportiste smatraju polupismenim neobrazovanim idiotima iščuđavaju kako ti isti idioti ne dele političke stavove sa njima, imaju drugačiji muzički izbor i kako više Jokić, Đoković i Deki Davidovac ne smene Vučića.

Uz to, polupismeni Djoković govori bar tri jezika i s(a) još 4-5 se služi više nego dobro. A Jokić...pa on ima svoje konje, što bi se bavio Vučićem.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Ako se trudiš da budeš idol naciji, srbuješ sve vreme, brineš se za prava crnaca u Americi, a ćutiš povodom situacije naroda u Srbiji, onda si pičkica i licemer,i možete se truditi da ga branite koliko hoćete - to samo govori o vama.

 

Niko ne očekuje da oni smene mafiju, ali ne moraju ni podržavati.  Ako ja i mnogi možemo rizikovati svoje malo koje imamo, mogu valjda i ti koji su finansijski nezavisni i koje štiti svetska slava podići glas ili makar ne podržavati zlo?

 

Ne znam odakle vam ta potreba da branite ljude koje očigledno boli kita za Srbiju i narod, a napadate nas koje noć može progutati a da se ni ne primeti?  

 

Ja da imam milon a ne milijarde kao Novak i Jokić, izvadio bih onu stvar i popišao se na Vučića, a oni ga grle i u oči ljube, a vi ih branite od mene - ludilo majke mi... Tačno zaslužujemo i Vučića, i Rio Tinto i Kineze...

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ne, stvarno je više blam i od opozicije koja hoće piški, hoće kaki, ajmo malo šetati pa ajmo malo odmoriti pa ćemo posle opet, malo hoćemo na izbore a malo i nećemo.

I šta je trebao Đoković, da sinoć nabode glavom Vučića i kaže Neš kopati svetejeblo!

I šta onda? Da Đoković bude ujedinitelj opozicije? Polupismeni udarač loptica? Da angažuje ćaleta, koji je nesumnjivo najzaslužniji za njegov uspeh. da posloži i pomiri opozicione rogove u vreći?

Vanja Marinković je dao podršku protestima, ali on nije popularan kao ovi pa ga opozicija tako i tretira. Kao ono, ok si momak, imaš li telefon od Bogdana da ga zoveš da dodje na protest.

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...