Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

20 minutes ago, Selina said:

Ne znam naravno, nisam ni pratila pricu zadnjih godina i ajde da poverujem da je tako kako Kinezi pisu, pricaju, ali meni nesto

trece uopste nije jasno. Zasto se mi Srbi dicimo konkretno Kinezima i njihovim uspesima u tlacenju ruda po Srbiji ako je svakoj

i polupismenoj budali jasno da oni taj bakar, zlato prodaju na berzi i da mi nikakve veze sa tim sopstvenim rudnim bogatstvom

nemamo. To je isto i kod ovog Rio Tinta.

NIje to tako zato sto Kinezi tako pisu. Ove sadrzaje bakra znam pouzdano. To je bio najveci problem Bora zbog koga nije mogao brzo biti privatizovan. NIzak sadrzaj jer su lezista bila izraubovana, nije se ulagalo u geoloska istrazivanja nego se kralo (ukljucujuci i za one silne vikendice na Borskom jezeru). Onda dosli Kanadjani i pronasli novo , bogato leziste (Cukaru Peki). Zasto to nije pronadjeno za vreme RTB-a ? Jer se kralo naveliko, lezista su se raubovala, umesto da se vise ulagalo u geoloska istrazivanja. I sada smo u situaciji takvoj kakva jeste. To kad bi Kinezi nama nekim cudom poklonili, znajuci nas (hebo ja nas!) ... to bi i roku od godinu dana sve bila razvaljeno i razgrabljeno, da sarke na vratima ne bi ostale! Eto zato je bolje da time gazduju stranci , strane firme i strani kapital! Jer sirotinja (kao sto sam ja) bar ima gde da radi! 

21 minutes ago, Casaubon said:

Bukvalno svaku liniju u tvom prethodnom postu kao da je odvalio Dragan J. Vucicevic.
Narod hoce rudnik, Zli Solak kao alternativa Mirotocivom, Rio Tinto renomirana kompanija visokih standarda (a tuze se sa pola sveta oko random katastrofa i traga unistenja, napravili gradjanski rat na Papui)
Ako cemo da pratimo stil zute stampe, daj neko kvalitetnije stivo vrednije poverenja - Zonu Sumraka, Trece Oko, Mikijev Zabavnik.

A tebi kad ponestane argumentacije, ti se pozivas na Informer! 

Edited by Darth Bane
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

A tebi kad ponestane argumentacije, ti se pozivas na Informer! 

Poslednji niz "argumenata" koje si izbacio - od narod 'oce rudnik do zli Solak, je ma koliko velikodusno covek gledao, najbukvalnije banalna pinkovsko informerska elegija koja se slusa na ama svaku drustveno aktuelnu temu. To je jeftino dnevnopoliticko guslanje koje nema mnogo veze sa dosadasnjim diskursom, vec je eho istih jeftinih modela samoodbrane koje vlast koristi na svaki napad. Kao takva masa "ne-argumenata" nije ni vredna detaljnije analize od ovoga.

Sto se litijuma tice, pak

Tvoje stanoviste je da za postojece zagadjenje krivnju snose ljudi koji se nisu protiv toga bunili a sada se, sic, bune protiv iskopavanja litijuma.
Moje stanoviste je da je drzava ona koja u svojim rukama ima moc da regulise ponasanje investitora i da, s obzirom na prethodne ekoloske probleme od Zidjina pa do LingLonga, to treba da demonstrira pre nego joj narod poveruje da ovo nece poci po zlu.

I ponovo se vracamo na pocetak - ne zulja ovu vlast sto joj ja ili tamo neki omrazeni "drugosrbijanci" ne verujemo. Zulja je sto joj po prvi put u vezi necega ne veruju njeni glasaci.
Ako joj ti verujes - tvoja stvar.

 

Edited by Casaubon
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Casaubon said:

Poslednji niz "argumenata" koje si izbacio - od narod 'oce rudnik do zli Solak, je ma koliko velikodusno covek gledao, najbukvalnije banalna pinkovsko informerska elegija koja se slusa na ama svaku drustveno aktuelnu temu. To je jeftino dnevnopoliticko guslanje koje nema mnogo veze sa dosadasnjim diskursom, vec je eho istih jeftinih modela samoodbrane koje vlast koristi na svaki napad. Kao takva masa "ne-argumenata" nije ni vredna detaljnije analize od ovoga.

Sto se litijuma tice, pak

Tvoje stanoviste je da za postojece zagadjenje krivnju snose ljudi koji se nisu protiv toga bunili a sada se, sic, bune protiv iskopavanja litijuma.
Moje stanoviste je da je drzava ona koja u svojim rukama ima moc da regulise ponasanje investitora i da, s obzirom na prethodne ekoloske probleme od Zidjina pa do LingLonga, to treba da demonstrira pre nego joj narod poveruje da ovo nece poci po zlu.

I ponovo se vracamo na pocetak - ne zulja ovu vlast sto joj ja ili tamo neki omrazeni "drugosrbijanci" ne verujemo. Zulja je sto joj po prvi put u vezi necega ne veruju njeni glasaci.
Ako joj ti verujes - tvoja stvar.

 

 

To cemo tek da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Dok su sa druge strane vrsni stručnjaci Branko Dragaš, Ristić koji jadan naivan nije znao ko su Zavetnici pa im je bio kandidat, a sada je kod Nestorovića, i ovaj Parović koji je bio u SNS mafiji u vlasti i zaposlio celu stranku u državna preduzeća, a sebe u EPS gde je dan danas.  

 

SrBski domaćin!  🤣

 

I niko od njih da spomene Kineze koji već truju, da ih nateramo da postave filtere, pa da svaki sledeći zna da će to morati, nego im smeta nešto što će MOŽDA trovati za 4 godine.

 

Ma pazi bogati...

 

Udba je naša sudba i režira sve - kontroliše obe strane. 

 

 

FB_IMG_1722610464715.jpg

Edited by Utopista
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Utopista said:

Udba je naša sudba i režira sve - kontroliše obe strane. 

 

Pre će biti da su KGB i/ili brat Si. DB dobija sigurno deo para od kolača jer bi u suprotnom svašta dospelo u javnost.

 

Klasična tema protesta je prodaja magle, kao npr. danas u Pančevu:

https://n1info.rs/vesti/rio-tinto-mars-iz-srbije-u-pancevu-i-topoli-protesti-protiv-rudarenja-litijuma/

 

Da su se tako skupili zbog onoga što im je ispred nosa kako bi ih naterali da poštuju ekološke standarde, ove teme ne bi ni bilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sigurno. Kad imaju takve govornike na protestu, i treba da se desi ekoloska katastrofa. Posto su svi isti i sve je isto i nista nema veze i svi su nedosledni i samoprotivrecni, najbolje je da se poveca broj ljudi koji prerano umiru od zagadjenja. Vrlo zdravorazumski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo i ovima u Boru i Majdanpeku smeta Rio Tinto koji će MOŽDA kopati i MOŽDA trovati, a ne smeta im što ih Kinezi već godinama truju.  Pa ovo je tragična komedija koja prevazilazi crni humor.

 

 

FB_IMG_1722764983817.jpg

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

Ko ne vidi da ovi "protesti" služe samo da još više prodube anti EU raspoloženje, i još više podignu desnicu, a zatru ono malo gradjanskih snaga u ovoj državi laži - taj stvarno ništa ne vidi...

FB_IMG_1722765470581.jpg

FB_IMG_1722765458434.jpg

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, DejoLazaKalina said:

ajde sto je horor od govornika ali sto su nepismeni.. SrBski.... 

 

Mozda i nismo za bolje od litijuma. 

 

Pa pazi...mrtva je trka. Kažeš nepismeni, ali evo i pismenih, na drugoj strani, još i doktor ekonomskih nauka...

 

 

Ovaj ima više vremena provedenog na TV Pink od Željka Mitrovića...

11 minutes ago, Utopista said:
  Reveal hidden contents

 

Ko ne vidi da ovi "protesti" služe samo da još više prodube anti EU raspoloženje, i još više podignu desnicu, a zatru ono malo gradjanskih snaga u ovoj državi laži - taj stvarno ništa ne vidi...

 

 

 

Ne razumem...ovo je tvoj stav ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Utopista said:

taj stvarno ništa ne vidi...

 

To drvo je poprilično uočljivo, e sad ko insistira da u rupu u stablu nabije glavu pa da ne vidi ni šumu ni ništa drugo, šta da mu se radi.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je moj stav i da je lako uočljivo.  Ne vidi samo onaj ko neće da vidi.

 

Hajde neko bilo ko da odgovori kakvu političku snagu ima taj Parović da bi bio pozvan da drži govorancije u Topoli?

 

Zašto su svuda desničari za mikrofonima, i to uglavnom oni sa dna kace?

 

Kako to da se srbin setio ekologije baš sada kada neka zapadna firma treba kopati, a već godinama mu Kinezi truju zemlju, a i prosečan Srbin se nije baš pokazao kao ekološki osvešćen što je lako videti na svakom koraku.

 

Lično sam protiv toga da Rio Tinto kopa, ali valjda prvo rešavaš problem koji se već dešava a ne onaj koji će se možda tek desiti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde učestvuje?  U anti EU protestima zamaskiranim u ekološke?

 

  Smešno mi svaki put kada trebam povezati Srbina i ekologiju što se vidi na svakom koraku...

 

Šolc gleda interese svoje države i apsolutno ga baš briga za nas, a to što ovde udba ćerka kgb sve iskoristi da širi anti EU sentiment je naš problem i naše slepilo.

 

Evo pitam opet - kako to da su se svuda desničari sa dna kace uhvatili mikrofona-ko im je to dozvolio?

 

 

Kako to da ne lečiš kancer (daleko bilo) koji već imaš nego se baviš prevencijom da ne dobiješ još jedan, da ne kažem potencijalni...

Edited by Utopista
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Utopista said:

Evo pitam opet - kako to da su se svuda desničari sa dna kace uhvatili mikrofona-ko im je to dozvolio?

 

Možda ovaj:

Bocan Harčenko ne veruje da litijumski sporazum sa EU menja poziciju Srbije prema Rusiji

 

A svakako i ovaj:

thumb3.jpg?thumbId=1398309

 

Doduše, ja razumem što na protestima govori svaka budala. Publika koja gleda Pink i Happy će najviše slušati takve. Oni će im objasniti da je efekat kopanja jednak efektu desetine atomskih bombi, da će ih zli Hans mitraljezom terati da kopaju kako bi im se osvetio za oba svetska rata, što je takvim mozgovima sasvim dovoljno. Videli smo kako su tokom korone mislili da će da ih Bil GejC čipuje i da će da ih sprži 5G, pa su podozrivo gledali i gromobrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Utopista said:

Evo i ovima u Boru i Majdanpeku smeta Rio Tinto koji će MOŽDA kopati i MOŽDA trovati, a ne smeta im što ih Kinezi već godinama truju.  Pa ovo je tragična komedija koja prevazilazi crni humor.

 

 

FB_IMG_1722764983817.jpg

 

Nece ljudi jos jedan Bor/Majdanpek npr jel ti to palo napamet?

 

Elem Kinezi sutra da odu Bor ode u tri pm. I ne samo Bor vec cela regija jer im je sudbina vezana za taj rudnik i to je to. Da npr se bave poljoprivredom i npr seoskim turizmom ko sto rade ovi u Jadru nemoguce je.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Fabrika guma u Vojvodini isto ne smeta desnim ekolozima? 

 

Za sve se nadje opravdanje samo za Rio Tinto ne...

 

Svi smo mi pomalo socijalisti reče neko ko i nije socijalista nego kgb pijun, i ubode suštinu - doduše zamaskiranu kao što su to zamaskirani bili ruski špijuni u Sloveniji...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Utopista said:

Gde učestvuje?  U anti EU protestima zamaskiranim u ekološke?

 

  Smešno mi svaki put kada trebam povezati Srbina i ekologiju što se vidi na svakom koraku...

 

Šolc gleda interese svoje države i apsolutno ga baš briga za nas, a to što ovde udba ćerka kgb sve iskoristi da širi anti EU sentiment je naš problem i naše slepilo.

 

Evo pitam opet - kako to da su se svuda desničari sa dna kace uhvatili mikrofona-ko im je to dozvolio?

 

 

Kako to da ne lečiš kancer (daleko bilo) koji već imaš nego se baviš prevencijom da ne dobiješ još jedan, da ne kažem potencijalni...

Nije svako, ko krene agresivno na vlast desničar.

Da li je Krle desničar ili ovaj polupismeni Bulatović koji verujem 'ladno ubio za poziciju u SNS-u....ili evo, ovaj Dr ekonomskih nauka, MIletić. Zarad svoje tobož nevladine organizacije svakog dana na barem 3 TV u toku prepodneva pljuje opoziciju i diže u nebesa Vučića. Jel on desničar ili je krajni levičer jer je na suprotnom polu.

 

Ja mislim da  Srbiji polako, ali sigurno, preti nestajanje. Kasno nam je posle da složimo da je jedan mentalno problematičan lik uzrok svemu tome. Ja bih da opstane ova država i da je napravimo boljom. Ja nemam još mnogo vremena, ali možda će neki pomak da naprave moja deca, ti, tvoja deca. 

 

"Jao nemoj samo KInezi" ali "Nemci može"....znaš, Nemci kad prdnu miriše na ljubičice i njihov prdež je air freshener, kineski se oseća na soja sos. Generalno, to rudarenje nije dobro i saad ako mikrofon u ruke uzme neka budala koja ujedno priča i kako nas zaprašuju, nije štteta neka golema. Opasno je što ovi drugi pričaju da je lekovito i plodonosno, a njima mora da se veruje, jer takav je stav partije.

 

3 minutes ago, Utopista said:

Fabrika guma u Vojvodini isto ne smeta desnim ekolozima? 

Jel to počelo uopšte da radi....???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ti okrećeš priču sasvim surpotno od realnosti - a realnost je da Kinezi truju i ne prave se nikakvi protesti, ne traži od crkve da pravi litije, da se izjasni prebacivač loptice koji se brine za prava crnaca u Americi ali nikako ni slučajno da spomene neki problem srpskog naroda da ovdašnjom mafijom...

 

Tako da je očevidno ( što bi rekli novokomponovani) da Kinesko govno ovde draže nego američka čokolada ( što bi reklo 80% naroda - jer svi smo mi kgb socijalisti).

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...