Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

9 minutes ago, Darth Bane said:

Eto zasto mora zakon o eksproroprijaciji. Zbog takvih tvrdih glava.

Samo sto je Zakon o eksproprijaciji - pljacka: tvoja kuca i imanje su na trasi "drzavnog interesa i evo ti 1000 Ojra za to" - a zemlja, zbog pozicije vredi mnogo vise.

Advokati otkupljuju ta imanja po visestruko visoj ceni nego sto realno vredi - mislis lida ne znaju sta se sprema?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Samo sto je Zakon o eksproprijaciji - pljacka: tvoja kuca i imanje su na trasi "drzavnog interesa i evo ti 1000 Ojra za to" - a zemlja, zbog pozicije vredi mnogo vise.

Advokati otkupljuju ta imanja po visestruko visoj ceni nego sto realno vredi - mislis lida ne znaju sta se sprema?

Pa sta je problem ako ti neko plati po visetruko visoj ceni od realne?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clash said:

Kako ce te advokat naterati da prodas ako neces?

Imao sam par nepristojnih ponuda.

Ja te pritiske sprecavam , za sada, odgovorom - Prodacu Albancima, pa se sa njima dogovarajte.

I komsije u selu odustale od prodaje dedovine, a  meni i dalje ide potok planinski ispod okucnice..:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Imao sam par nepristojnih ponuda.

Ja te pritiske sprecavam , za sada, odgovorom - Prodacu Albancima, pa se sa njima dogovarajte.

I komsije u selu odustale od prodaje dedovine, a  meni i dalje ide potok planinski ispod okucnice..:s_d:

Super Gazda, nek ti potok klokoce jos sto godina.

Al ja pojma nemam sta si hteo da kazes i sa ovim postom i sa onim sa advokatima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Super Gazda, nek ti potok klokoce jos sto godina.

Al ja pojma nemam sta si hteo da kazes i sa ovim postom i sa onim sa advokatima.

Potok ispod okucnice nije kao pre 40 godina, ali jos se nadje neka riba u njemu - cisto da zabacim mamac.

Stoo se advokata tice: vecina mi nudi da kupi imanje i resi me bede -  e, otud maj odgovor u formi koju sam izneo.

Nije na prodaju i nece biti dok sam ziv - a prenecu imanje na unuka! :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bohumilo said:

Zašto neko ko se zalaže za to da neka firma slobodno posluje u Srbiji treba da ide i da sam radi u toj firmi? R Tinto će vrlo lako naći radnike u Srbiji, još će biti borba i traženje veza u lokalnom menadžmentu da se ljudi uguraju tamo da rade. Ukoliko misliš da RT neće moći da nađe radnike - pa onda neće rudnika ni biti, oni će otići i nema potrebe ni da se ovde diskutuje o tome, nisam video da se ovde bilo ko zalaže za to da se neko primorava silom da radi tamo...

 

Naravno da ima cenu, sve ima neku konačnu (a ne beskonačnu, kako se implicira ovim da nešto "nema cenu") vrednost za ljude, a cena je prosto mera toga koliko su ljudi spremni nekih drugih stvari i drugih vrednosti da se odreknu da bi imali TU vrednost. Tvrditi da nešto nema cenu je dogmatski religijski ili ideološki stav, koji je najčešće praćen hipokrizijom. Ti, na primer, ukoliko nisi sada prodao svu svoju imovinu i otišao gore da kupiš neku parcelu da je sačuvaš od Ria Tinta de fakto time pokazuješ da tebi ta priroda ne vredi ni kolika je vrednost tvoje neto imovine. Dakle ukoliko je cena te zemlje jednaka  vrednosti tvoje ukupne imovine, za tebe je to preskupo, ali bi ti možda neka druga, niža cena odgovarala - ali ona postoji. Pa da te pitam, koja je to cena, koliko bi para TI sada izdvojio da sutra nestane Rio Tinta zauvek iz Srbije i da se nikada ne vrati i da sva priroda ostane potpuno netaknuta? Je li to 0 evra, 10 evra, 50, 100, 1000, 10 000?

 

 

Tačno, ne uzimaju. Koliko ja znam "oni" uzimaju 0% - nemaju rudnu rentu, što bi bilo dobro i za Srbiju.

 

 

  

 

Ma gle čudnog čuda, pored tolike vrednosti i poljoprivrednog bogatstva i ekologije - tamo ne može dobro da se živi. Izgleda skoro kao da to područje nikoga i ne zanima, niti ko hoće da im kupuje proizvode, niti ko hoće da ide da gleda dabrove - drugim rečima da je njegova vrednost i cena vrlo niska - nego ih se samo sete kada teba djipati protiv "stranaca", i kada Ćuta i Muta treba da pišu time sheetove da opravdaju donatorske pare...

 

 

Oko ovoga oko punjenja državne kase, oko toga kako MI treba da se saberemo, kako MI treba da uzimama glavnicu, čime MI treba da se bavimo u budućnosti itd su stvari koje sam adresirao više puta, uključujući i jednom upravo u postu koji si citirao, te mislim da nema potrebe da opet o tome razglabam. Ja držim da je taj kontekst političke borbe i diskusije upravo ono što omogućava Vučiću da pobeđuje, i da on tu može da izgubi samo od nekoga ko je veći vučić od njega.

Ljudi su spremni za sve, narocito oni koji zive ovde, a koliko vidim i oni koji ne zive, misle da ce RT unaprediti bilo sta. Nece unaprediti ni selo, vec od seljaka napraviti rudara.

 

Opet ti kazem da pogresno poredite nas sa Australijom, VB, USA...mislim nigde veze sa vezom. To je nas mentalni problem gde mi mislimo da smo neka sila u praksi nemamo stanovnika koliko neki njihov grad i niko nas nigde ne spominje sem u sportu.

 

Dolaze izbori,izjebace nas opet..u svemu pa uzivajte, neki nek se vrate i uzivaju u preporodu Srbije :))

 

 

38 minutes ago, Darth Bane said:

Rio Tinto stavlja projekat Jadar "On hold"!!! 

Eto negativnih posledica ove kampanje. Uspecete da rasterate jednog renomiranog investitora. 

😡😡😡😡

Bogu hvala, al tesko ce se to desiti u Serbistanu, na holdu je do izbora..to znamo svi :)) jer poremeceni preCednik laze kako zine, ali ga narod vole..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma to je privremeno dok urlatori ne zaborave, a i zbog izbora,  nego ovo sa tim prodajama, zato je ona iz nekog filma u pravu "nikad necu kupovati kucu ili bilo sta slicno zato sto na kraju ne posedujes ti takve stvari, nego one poseduju tebe". A u sustini ne vrede skoro nista, i samo vezuju coveka za jedno mesto. Jos ako ih kupi na kredit od 20 godina i slicno obrao je zelen bostan, ne zbog kamata, nego sto je zarobljen u jednom mestu.

 

Ja sam isto tako ranije mislio, to, najbolje je kupiti nekretninu, i u to ubedivao mlađe generacije, koje uopste ne zanima da imaju svoj stan zato sto su kirije manje od rate za stan, a onda sam revidirao stav, i shvatio da su oni u pravu.

 

Jos pa ko kupuje nesto na mestima kao sto je ta Srbija, kad isto kosta kvadrat na mnogo boljem mestu, pa i manje kosta, gde ne idu civilizacijski nazad, taj je tek...

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Nema sa izborima, nego mozda zbog izbora zakasne neki zakoni, pa su onda to rekli. Mada nista ne bi bilo cudno i da odustanu zbog srbadije, jer kad je pa srbadija uradila bilo sta normalno? Kad god srbadija zapne za nesto, samo treba raditi sve suprotno, i nema greske. Ni jedna stvar nema koja je civilizacijski korak napred da se srbadija ponasala kao da je to jedva docekala, nego su se uvek drali protiv. 

 

Ne znam zasto se onda ljute kad neko kaze nesto sto je istina, kao na primer "i zivotinje umeju bolje da koriste resurse kojima raspolazu nego ti naopaki stvorovi" - Piter Justinov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

To su predstavnici Rio Tinta izjavili, a ne Vucic!!! Kakve veze ima Rio Tinto sa izboreima u Srbiji??? Zabole njih za izbore u Srbiji! 

A Srbija gubi istorijsku sansu. Kao i uvek. I sta ce nam onda preostati: pa da motamo kablove u pelenama, za 35 000 dinara! 

Pa dobro povećavaće minimalac svake godine, uostalom nisi li čuo za program zapravo "petoljetku" Srbija 2025?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:

 

Mislim da si ovde nehotice identifikovao glavni problem. Nedostupnost informacija u ovom slucaju jeste veliki problem, bio i do sada, a tek ce da bude. 

 

Pominjao si ranije studiju uticaja na zivotnu sredinu kao uslov za dobijanje gradjevinske dozvole i uopste nastavka projekta. Ne znam da li znas, ali za bilo kakvu iole kvalitetnu studiju ove vrste, potrebno je prvo utvrditi nulto stanje. To je postupak koji traje najmanje tri godine; prve samo skrining, a onda bar dve pracenje stanja. To je zato sto biljne i zivotinjske populacije imaju svoju dinamiku, brojnost i stanje idu gore-dole zavisno od kojecega, pa treba utvrditi neki prosek. Nulto stanje koje bi se utvrdilo u toku samo jedne godine moze biti lazno i time bi i procene na osnovu njega bile pogresne. A i sam skrining je vrlo obiman i skup posao. Dakle, ta studija ce u najboljem slucaju sadrzavati podatke o eventualnim polutantima, ali ne i njihov uticaj na bilo sta, zato sto je nemoguce znati sta je to na sta ce ti polutanti uopste uticati. 

 

Sto se mene tice, bolje onda da takvu studiju ni ne pisu, nego da lepo kazu otvaramo rudnik, pa sta bude - bice. Nekome ce svakako biti za nauk.

 

E bravo, poznaje se materija :thumbsup:

 

Samo što po domaćim propisima merenje nultog stanja traje do jedne godine (bitno je pokriti sva 4 godišnja doba), i to za određene parametre.

 

Podaci o nultim merenjima nalaze se u dokumentima za koje sam postavljao linkove ovde.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobices posao kad posaljem psihopati SC kako se trudis oko RT 

 

Cuj istorijska sansa 😂😂😂😁

Pa jeste istorijska šansa ali ne zbog rudnika kao rudnika, nego istorijska sansa da pocnu da se ponasaju normalno i da se vise ne deru kao sumanuti protiv svega sto je normalno, kao sto je da privatna firma otvori rudnik. Da prestanu sa time "mi, mi, mi", "drzava, drzava, drzava", "narod da se pita" i slicno. Eto zbog toga normalni ne zele tu da zive a ne zbog para.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa jeste istorijska šansa ali ne zbog rudnika kao rudnika, nego istorijska sansa da pocnu da se ponasaju normalno i da se vise ne deru kao sumanuti protiv svega sto je normalno, kao sto je da privatna firma otvori rudnik. Da prestanu sa time "mi, mi, mi", "drzava, drzava, drzava", "narod da se pita" i slicno. Eto zbog toga normalni ne zele tu da zive a ne zbog para.

Zbog kriminala i korupcije, koja je usko povezana sa vladom..e moj Puzigaca nista nisi naucio u ovih 10g...Jel po tebiova vlada kriminogena?

Link to comment
Share on other sites

Uopste me to ne zanima. Zato sto nisam primetio da the narod hoce da se promeni i uljudi, a zla vlada mu ne daje. Evo i na ovoj temi, svi razlozi koje navode antiriotintaši su neke komunisticke i kolektivisticke i antizapadne tvrdnje i parole. Evo, kakvo je to pitanje "sta ima drzava od toga i toga" ili jos gore "sta imamo mi od toga". Ma koji smo to mi, i zasto bi "mi" imali bilo sta od nekog rudnika na mestu za koje do juce nismo ni culi? Na ta besmislena pitanja uopste ne treba ni odgovarati. Tu je siroka masa protiv bilo kakvog progresa, uvek je bila. Nikakva vlada sa time nema veze.

 

Iskreno, zabole me i za one mini hidroelektane, ako vrse pos'o. U tim rekama na kojima ih prave i tako odavno nema riba. Tu je u stvari glavni razlog za sva ta dranja zavist. Bas me briga ko ce takvima biti vlast. Ko god da je, sami su ga izabrali, i koliko god da ih neko ugnjetava, kako oni tvrde, mada ni to ne vidim, malo je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi koji izlaze na proteste su 99.99% protiv vucica, ti apsolutno nisi.

 

Ti stvarno verujes da mi idemo napred? Nek ti Amigo, A Sad, Svedjanka itd objasne kako se zivi napolje i koji sistem vredmosti postoji.

 

Kad ljudi potplacuju, strase, ucenjuju..ubijaju..strah je u kostima, odavno smo mi kao narod sisice postali. Ako ti ne smeta da vlast prodaje drogu, kamatasi, prebija sopstveni narod...obesmislili su diplome, ljudi beze svakednevno iz zemlje..hebo svakog napredak sa idiotima na vlasti sa kim se svi sprdaju na svetu. Sve im je rasprodao da bi se mogao slikati sa njima, a on nije ni blizu tj Srbija, zivota u Rumuniji.

 

Ovo opasno kulja, a ti to ako ne vidis..ovo sve ce veoma tragicno da se zavrsi pre ili kasnije.

 

Slazem se da je vecina naroda u manjku inteligencije, hrabrosti i da su relativno sami krivi, ali mi smo jKo niska tacna u Evropi...i tu jbni rudnik nista nece promeniti sem sto ce se pojaviti jos mali milion usranih rudnika od kojih nema nista. Pare se potrose..sto vise budu dizali namete i sprdali se sa narodom to ce kraj biti gori po njih.

 

Kad me god pandur uhvati za prekrsaj svaki put do sada kad potplatim. Duboko smo korumpirana drzava i to je razlog sto ovom olosu na vlasti niko ne veruje i zato su ljudi napolje.

 

Dobit od NISa i Bora je qrac...itd..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Zbog kriminala i korupcije, koja je usko povezana sa vladom..e moj Puzigaca nista nisi naucio u ovih 10g...Jel po tebiova vlada kriminogena?


E moj Đavole, kad bi to bilo baš tako jednostavno… narod Srbije se ubi boreći se protiv korupcije, ali ipak svakom doktoru/službeniku/činovniku/ćati/svakomodkogamutrebausluga nosi ipak kafu, sok/viski i plavu kovertu… da pogura.

 

Koja bre crna borba protiv korupcije, ona je ukorenjena u mentalitet ljudi. Svaki od tih koji se tako zdušno bori bi sutradan na istom mestu lapao isto kao i ovi sadašnji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ljudi koji izlaze na proteste su 99.99% protiv vucica, ti apsolutno nisi.

 

Ti stvarno verujes da mi idemo napred? Nek ti Amigo, A Sad, Svedjanka itd objasne kako se zivi napolje i koji sistem vredmosti postoji.

 

Kad ljudi potplacuju, strase, ucenjuju..ubijaju..strah je u kostima, odavno smo mi kao narod sisice postali. Ako ti ne smeta da vlast prodaje drogu, kamatasi, prebija sopstveni narod...obesmislili su diplome, ljudi beze svakednevno iz zemlje..hebo svakog napredak sa idiotima na vlasti sa kim se svi sprdaju na svetu. Sve im je rasprodao da bi se mogao slikati sa njima, a on nije ni blizu tj Srbija, zivota u Rumuniji.

 

Ovo opasno kulja, a ti to ako ne vidis..ovo sve ce veoma tragicno da se zavrsi pre ili kasnije.

 

Slazem se da je vecina naroda u manjku inteligencije, hrabrosti i da su relativno sami krivi, ali mi smo jKo niska tacna u Evropi...i tu jbni rudnik nista nece promeniti sem sto ce se pojaviti jos mali milion usranih rudnika od kojih nema nista. Pare se potrose..sto vise budu dizali namete i sprdali se sa narodom to ce kraj biti gori po njih.

 

Kad me god pandur uhvati za prekrsaj svaki put do sada kad potplatim. Duboko smo korumpirana drzava i to je razlog sto ovom olosu na vlasti niko ne veruje i zato su ljudi napolje.

 

Dobit od NISa i Bora je qrac...itd..

 

Ne, nego me uopste ne zanima Vučić, a sto se tice sistema vrednosti, ne vidim da tim "vama" neko brani da ga pravite i da ga se pridrzavate. Eto na primer, ko te puškom naterao da podmićuješ policiju? Daj b'e da ga tužimo...

 

Kad vidim na protestima zahteve da se jednom za sva vremena zavrsava sa srbstvom, i ne samo da se zavrsava, nego da se "ostrakuju" svi koji to zlo zagovaraju, i da se zauvek izbace iz javnog prostora i nabiju na margine da tamo smrde, tad ću ih podržati. Ovi iz siroke mase koji koriste termin "zapad" u negativnom kontekstu, koji pricaju o zloj Americi, i mrskoj Engleskoj, i slicni, na primer moj komsija koji mi sa radosnim osmehom na licu "objasnjava" kako neki ruski džip od pre 30, 40 godina koji je tu bio parkiran moze da izađe gde ovi mrski američki ili japanski ne mogu, takvi mogu samo da budu javno išibani. Ne moraju bas svi, ali nekoliko njih, za primer. Kad budu takvi protesti, njih ću podržati. Ostali protesti me ne zanimaju. 

 

Posebno me ne zanimaju protesti gde neka rulja hoće da brani privatnim firmama i privatnim licima da rade i raspolazu svojom imovinom kako ona hoće. Za mene je to fašizam, i to od one najgore vrste, bez ikakve ideologije, samo džiberska zavist i mrznja prema razlicitom. Kad budu protesti da se to zlo unisti, javite, dolazim prvi na barikade.

 

Nego, onaj taksista sto ga je u jednom tekstu pomenuo neko ko zivi u Svedskoj, valjda je i rođen tamo, pa je i on verovao u price o grudi dok nije dosao, onaj sto je ovom tekstopiscu rekao "sto vezujes pojas, ja dobro vozim" a ovaj je o tome napisao "nisam mogao da verujem sta sam upravo cuo pa sam samo nesto promumlao i nastavio da gledam kroz neopran prozor" da li mu je Vucic rekao da se tako ponasa?

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Eddard said:


E moj Đavole, kad bi to bilo baš tako jednostavno… narod Srbije se ubi boreći se protiv korupcije, ali ipak svakom doktoru/službeniku/činovniku/ćati/svakomodkogamutrebausluga nosi ipak kafu, sok/viski i plavu kovertu… da pogura.

 

Koja bre crna borba protiv korupcije, ona je ukorenjena u mentalitet ljudi. Svaki od tih koji se tako zdušno bori bi sutradan na istom mestu lapao isto kao i ovi sadašnji.

Oni tvrde da su bili ugnjeteni kad su im zli komunisti branili da takve stvari rade, a ugnjetavanje se sastojalo u tome što su ih terali da se ponašaju normalno a ne kao oni, i što je bila takva atmosfera u drustvu da je bilo sramota raditi te stvari. Muke su to bile.

 

Kad budu protesti gde se zagovara unistavanje tog mentaliteta gde proglasavaju za nastranog onoga ko nece da ide u kafane posle obreda na grobljima, ko nece da cepa majice, da "nosi poklone" i "čašćava" itd, idem prvi na barikade. Ostalo me ne zanima. Sto se mene tice ako hoce da odrzavaju to zlo, a samo da promene kalifa, onda sve reke neka im zaceve, jer pored takvih ni ribe ne treba da zive, i bolje im je da pobegnu u druge reke, a sve elektrane neka zapuse blatom, wgaf. I treba.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...