Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

14 minutes ago, robespierre said:

 

To nije jeftini populizam nego legitimni način političke borbe, naročito u ovom pretpolitičkom društvu. Protiv litijuma treba biti prevashodno jer je to (nažalost) tema na kojoj ular diktatorovoj kobili može da pukne. 

 

To kako ti zamišljaš politiku, u potpunosti zanemarivajući pragmatizam i okruženje u kome deluješ, je recept da se ima 1% na izborima. 

 

Pa slabo im nešto ide, čak i u lozničkom kraju. A još ako im je agenda protiv EU, to treba rasturiti pošto još jedan ciklus ljubitelja kaljinke nije poželjan.

 

Ako hoće neki dobar populistički potez, evo im i besplatnog saveta: da obećaju (i ispune) ukidanje zona za parking u svim gradovima i da parkiranje na ulici bude besplatno. Pošto mnoga domaćinstva imaju po dva automobila, tu bi dobili više glasova nego da im Putler lično izvede striptiz za predizbornu kampanju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Katić nije klasičan neutralan. Npr u par emisije je bio jasan da je rusofil. Nije od onih Putin genije niti je mnogo oduševljen modernom Rusijom. U stvari on je ranije bio vrlo skeptičan prema briks ekipi tj našima koji su mislili da će briks urušiti zapad. Doduše ne pratim ga već duže vreme npr od kako je Trump pobedio pa ne znam šta sad misli jer Trump pa korona pa rat u Ukrajini su dosta uzdrmali svetski sistem.

 

Takođe ranije Katić nije bio od onih ne može nam niko ništa već je bio brutalan na tribinama koje desnica organizuje npr dveri. Napljuje zapad fino dveranima milo a onda šakom u glavu kad kaže da mi protiv zapada ništa ne možemo jer zapadni finansijski sistem može da nas razvali u roku od par meseci. Bilo je zanimljivo osetiti nelagodu čak i preko yt prisutnih na toj tribini kad im je srušio zamak od peska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ne znam kakve veze ima Putin sa ovim. Oni koji se protive Rio Tintu su proruski orijentisani? I sta onda? Posto su oni proruski, onda daj da uzivano u blagodetima kopanja litijuma jer su oni koji su za kopanje prozapadno orijentisani. Sitiacija je vrlo prosta, da li treba kopati litijum i zagađivati i trovati, nezavisno ko kopa ili ne. Ako je jedini argument za kopanje to sto se tome protive proruski ljudi, onda sve super. Jebes trovanje, jebes to sto ce zbog bandite na celu drzave ekoloski standardi biti zaobiđeni zarad nekog dolara više u njihovim dzepovima, jebes sve ostalo... Bitno je da su protivnici kopanja proruski nastrojeni i da kopanje radi firma koja nije ruska. Da se demokratski i napredno potrujemo. Štk bi rekao Trambo u knjizi Dzoni je krenuo u rat, vidite li kako sam srecan sto sam časno poginuo dok su mi usta puna crva. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

A dobro, vidim u kom smeru ovo ide.

U Srbiji, ako poveruješ svakom ko na forumu piše, bilo je oko milion ipo "pripadnika službe" ..... ako uzmeš prosek da je prosečna porodica u Srbiji bila četvoročlana...eto 6 miliona. Imali smo više pripadnika službe nego stanovništva. Sličan problem su imali i komšije. U njih je bilo više dragovoljaca nego pučanstva...maltene. Pisao je tisak o tome. Itd...itd...sve zavisi ko i kom svojstvu upotrebljava podataak. Znači...Štazi i Sekuritateta su bile male mace za nas.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

 Sitiacija je vrlo prosta, da li treba kopati litijum i zagađivati i trovati, nezavisno ko kopa ili ne. 

 

Treba, ali u optimalnom momentu (za 15-20 godina) sa izmenjenom legislativom (rudna renta, etc.) i ne pod kartelom na vlasti. 

 

A do tada treba biti ekstremno protiv jer je situacija solidna šansa da se kartel sruši. 

Edited by robespierre
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Samo ne znam kakve veze ima Putin sa ovim. Oni koji se protive Rio Tintu su proruski orijentisani? I sta onda? Posto su oni proruski, onda daj da uzivano u blagodetima kopanja litijuma jer su oni koji su za kopanje prozapadno orijentisani. Sitiacija je vrlo prosta, da li treba kopati litijum i zagađivati i trovati, nezavisno ko kopa ili ne. Ako je jedini argument za kopanje to sto se tome protive proruski ljudi, onda sve super. Jebes trovanje, jebes to sto ce zbog bandite na celu drzave ekoloski standardi biti zaobiđeni zarad nekog dolara više u njihovim dzepovima, jebes sve ostalo... Bitno je da su protivnici kopanja proruski nastrojeni i da kopanje radi firma koja nije ruska. Da se demokratski i napredno potrujemo. Štk bi rekao Trambo u knjizi Dzoni je krenuo u rat, vidite li kako sam srecan sto sam časno poginuo dok su mi usta puna crva. 

 

Putin ima veze koliko ima veze sam klip koji je okacen.

 

Posto smo razoblicili junaka sa klipa, onda zatrpavanje i "kakve to veze ima sa temom".

 

7 minutes ago, Constantin said:

U Srbiji, ako poveruješ svakom ko na forumu piše, bilo je oko milion ipo "pripadnika službe" ..... ako uzmeš prosek da je prosečna porodica u Srbiji bila četvoročlana...eto 6 miliona. Imali smo više pripadnika službe nego stanovništva. Sličan problem su imali i komšije. U njih je bilo više dragovoljaca nego pučanstva...maltene. Pisao je tisak o tome. Itd...itd...sve zavisi ko i kom svojstvu upotrebljava podataak. Znači...Štazi i Sekuritateta su bile male mace za nas.  

 

Ne moras da verujes da je neko pripadnik sluzbe, cak i da ti ne smeta sto je ovaj lik ocigledno povezan sa ekipom okupljenom oko Dveri i srbin.info, ali je problem ako ne razumes da to sto on jeste DBovac zapravo najmanji problem u citavoj prici.

 

U citavoj prici je veci problem parcijalna i selektivna obrada informacija, nepostojanje kritickog osvrta na ono sto se slusa, vec se to samo upija ako uhu godi.

 

Na isti nacin kao sto se "ne veruje svakom ko na forumu pise".

 

Ne treba da verujes nikome, ali bi bilo dobro da se malo manje povrsno gleda na stvari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@berti

 

Ma spin je u fazonu zašto se Sava i Ćuta ne bune protiv Kineza. Mora da su ruski agenti.

 

Inace Ćuta je pominjao i gumaru ali je bio jasan da je ovo daleko veći problem jer gumara ako ne radi ne zagađuje ovo pak ostavlja jalovinu zauvek plus gumara zahteva daleko manje hemije.

 

I ono najbitnije a što Ćuta nije pominjao izgleda da gumara ima ozbiljnih problema što finsijskih što bojazan investitora da im EU ne zabrani izvoz u EU a ovi uložili ogromne novce u gumaru.

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

Samo ne znam kakve veze ima Putin sa ovim. Oni koji se protive Rio Tintu su proruski orijentisani? I sta onda? Posto su oni proruski, onda daj da uzivano u blagodetima kopanja litijuma jer su oni koji su za kopanje prozapadno orijentisani. Sitiacija je vrlo prosta, da li treba kopati litijum i zagađivati i trovati, nezavisno ko kopa ili ne. Ako je jedini argument za kopanje to sto se tome protive proruski ljudi, onda sve super. Jebes trovanje, jebes to sto ce zbog bandite na celu drzave ekoloski standardi biti zaobiđeni zarad nekog dolara više u njihovim dzepovima, jebes sve ostalo... Bitno je da su protivnici kopanja proruski nastrojeni i da kopanje radi firma koja nije ruska. Da se demokratski i napredno potrujemo. Štk bi rekao Trambo u knjizi Dzoni je krenuo u rat, vidite li kako sam srecan sto sam časno poginuo dok su mi usta puna crva. 

 

Po meni je ovo stvar zdravog razuma a ne politike i ekonomije. Ovo ne sme da se dozvoli ko god da hoće da kopa.

 

Mogu da prihvatim da postoje razna lobiranja pa tako rusofili ne bi imali problem da to kopa ruska kompanija, što imamo prilike da vidimo koliko nas deru na primeru NIS-a, ali to nije moj problem. Ja bih jednako bio protiv i da je neka ruska, kineska ili koja god firma.

 

Niti sam rusofil niti zapadno orjentisan. Ja sam orjentisan ka dobrobiti svoje domovine, a to je samo Srbija.

 

Ovde se menjaju teze, zamera se što se priča iz ugla politike a onda i sami pričaju iz ugla politike. Našim ljudima samo jedno treba da bude objašnjeno i biće dovoljno da shvate da se ovo ne sme dozvoliti. Samo im predočiti mapu rezervi litijuma, da vide gde ga najviše ima i da im bude jasno zašto zapadne zemlje ni pod razno neće kopanje u svojoj zemlji ali naravno želi sirovinu.

 

Istina je da je ekonomija direktno spregnuta sa politikom. Što bi rekao citat iz mog omiljenog filma "Finance is guns. Politics is knowing when to pull the trigger."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Po meni je ovo stvar zdravog razuma a ne politike i ekonomije. Ovo ne sme da se dozvoli ko god da hoće da kopa.

 

Mogu da prihvatim da postoje razna lobiranja pa tako rusofili ne bi imali problem da to kopa ruska kompanija, što imamo prilike da vidimo koliko nas deru na primeru NIS-a, ali to nije moj problem. Ja bih jednako bio protiv i da je neka ruska, kineska ili koja god firma.

 

Niti sam rusofil niti zapadno orjentisan. Ja sam orjentisan ka dobrobiti svoje domovine, a to je samo Srbija.

 

Ovde se menjaju teze, zamera se što se priča iz ugla politike a onda i sami pričaju iz ugla politike. Našim ljudima samo jedno treba da bude objašnjeno i biće dovoljno da shvate da se ovo ne sme dozvoliti. Samo im predočiti mapu rezervi litijuma, da vide gde ga najviše ima i da im bude jasno zašto zapadne zemlje ni pod razno neće kopanje u svojoj zemlji ali naravno želi sirovinu.

 

Istina je da je ekonomija direktno spregnuta sa politikom. Što bi rekao citat iz mog omiljenog filma "Finance is guns. Politics is knowing when to pull the trigger."

 

A zašto ovo ne sme  da se dozvoli?


Evo, ja sam ubeđen da sam na forumu među pozvanijima da pišem na ovu temu, s obzirom da na poslu na nedeljnom nivou pišem Environmental Due Dilligence, ili što bi naš narod rek'o Dubinska analiza uticaja projekta na životnu sredinu. 

 

Svaki projekat je štetan u izvesnoj meri, pa čak i kad staviš solarni panel na krov imaš elektronski otpad i problem sa reciklažom. U pitanju je čista cost/benefit analiza koja je u ovom trenutku po nas negativna, ali ne mora biti u budućnosti. 

Edited by robespierre
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

 

 

Ovde se menjaju teze, zamera se što se priča iz ugla politike a onda i sami pričaju iz ugla politike. Našim ljudima samo jedno treba da bude objašnjeno i biće dovoljno da shvate da se ovo ne sme dozvoliti. Samo im predočiti mapu rezervi litijuma, da vide gde ga najviše ima i da im bude jasno zašto zapadne zemlje ni pod razno neće kopanje u svojoj zemlji ali naravno želi sirovinu.

 

 

 

Mozes ovo da ponovis milion puta nece postati istina. Cak i da mi pristanemo na ovo i da sve ide po planu (sto nikad nije slucaj u Srbiji), litijum bi poceo da se ovde kopa tipa 2028. u najbrzem scenariju, a realno do 2030. Do tada ce poceti da se kopa i u drugim zemljama Evrope, a onda ce ovaj "argument" ostati zaboravljen i izmislice se nesto drugo.

 

Ja ne pricam iz ugla politike, ti si zapoceo ovu diskusiju, a onda si rekao da nemamo vise o cemu da pricamo, sa cime se slazem, jer ti je junak razoblicen vrlo jasno i plasticno.

Link to comment
Share on other sites

Ama je Vucic i ekipa davno ukapirala kako da razbucaju svaki protest, samo odigraju na kartu podele EU-Rusija i 99% posla je gotovo - posle toga od bilo kakve ideje borbe protiv rezima nisu ostali ni dugmici. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ne interesuje me ko piše, već šta piše.

 

Pa ne bi se bas reklo iz ove diskusije, ali dobro, tvoje pravo.

 

A ako ti se svidja sta pise lik koji koristi svoju titulu da se bavi geopolitikom i to jeftino i neoriginalno uvija u oblandu brige za moderno drustvo, opet dobro.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Pa ne bi se bas reklo iz ove diskusije, ali dobro, tvoje pravo.

 

A ako ti se svidja sta pise lik koji koristi svoju titulu da se bavi geopolitikom i to jeftino i neoriginalno uvija u oblandu brige za moderno drustvo, opet dobro.

O kome sad pričaš---o Deji, koji izbaciio klip, ili o ovom ekonomisti ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

O kome sad pričaš---o Deji, koji izbaciio klip, ili o ovom ekonomisti ?

 

O ekonomisti, valjda je iz prilozenog jasno. Dejo jeste (bio) genije, ali nisam siguran da je to titula.

Edited by McLeod
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, robespierre said:

A zašto ovo ne sme  da se dozvoli?

 

Pre svega zato što smo valjda svi svesni kakva smo mi država. Ovde sve može čim malo provrtiš zelenim novčanicama. Više se bojim nas nego Rio Tinta. Ovo je banana republika sa kolumbijskim kapitalizmom i sa bahatom administracijom. To je obično jednako katastrofi za narod koji tu živi. Doduše, ako ćemo mak na konac, nije baš da je ovdašnji živalj ni zaslužio nešto mnogo dobro, ali to je druga tema.

 

2 minutes ago, McLeod said:

ti si zapoceo ovu diskusiju,

 

Nisam. Ti si mi se nakačio na upis. Što se mene lično tiče, uz sve poštovanje, voleo bih da mi se više nikad ne obratiš, tako mi je lakše. Pa, ako bi bio dovoljno ljubazan, ja bih ti bio zahvalan.

 

Ni na jednoj temi.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

 

Putin ima veze koliko ima veze sam klip koji je okacen.

 

Posto smo razoblicili junaka sa klipa, onda zatrpavanje i "kakve to veze ima sa 

 

 

Nije to baš tako. I bez tog klipa je situacija takva da se gleda ko se buni i ko govori protiv Rio Tinta,  kao i ko kopa. Valjda je bitno sta se govori. Pa nije valjda da se ljudi protive iskopavanju jer su proruski nastrojeni i zele da sutra dođe Putin i on kopa. Problem je sada lik sa klipa a protuca Šolc je dobrica. Kako da ne.

Stvar je prosta, da li bi svi oni koji kao 'neutralni"po pitanju litijuma, a tu "neutralnost" po pitanju rata u Ukrajini su baš raskrinkavali, bili isto ovako "neutralni" da litijum kopa ruska firma? 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

O ekonomisti, valjda je iz prilozenog jasno. Dejo jeste (bio) genije, ali nisam siguran da je to titula.

Ne zajebavaj me...:ss:...nisam mislio na Deju-Genija...kad sam postavio klip na temi, nakon što si nas obavestio "da ti se sere zbog...." rekao si za  postavljača klipa na twitteru

Zato pitam...gadjao si njega, Deju, ekonomistu, mene i izvesnu populaciju u Srbiji...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

 

 

 

Nisam. Ti si mi se nakačio na upis. Što se mene lično tiče, uz sve poštovanje, voleo bih da mi se više nikad ne obratiš, tako mi je lakše. Pa, ako bi bio dovoljno ljubazan, ja bih ti bio zahvalan.

 

Ni na jednoj temi.

 

Covek bi pomislio da posle 15 hiljada postova u ovoj inkarnaciji znas kako forum funkcionise. Forum nije panel gde se kace linkovi koji se plusicare, pa onda posle rasprave u kojoj nisi ni pokusao da argumentujes svoje stanoviste posto si bio suocen sa cinjenicama ti onda radis ovo. Izvini sto ce to i drugi procitati.

 

Sto se molbe tice, posle ovog upisa - uslisena. Budi mi zdravo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Nije to baš tako. I bez tog klipa je situacija takva da se gleda ko se buni i ko govori protiv Rio Tinta,  kao i ko kopa. Valjda je bitno sta se govori. Pa nije valjda da se ljudi protive iskopavanju jer su proruski nastrojeni i zele da sutra dođe Putin i on kopa. Problem je sada lik sa klipa a protuca Šolc je dobrica. Kako da ne.

Stvar je prosta, da li bi svi oni koji kao 'neutralni"po pitanju litijuma, a tu "neutralnost" po pitanju rata u Ukrajini su baš raskrinkavali, bili isto ovako "neutralni" da litijum kopa ruska firma? 

 

 

 

Rasprava je pocela oko toga da li smo mi kolonija i pogleda na trenutno geopoliticku situaciju. Znaci to se samo nadovezalo na stav o Rio Tintu, nema direktne veze sa tim. I rasprava je nastavljena, tehnicki jeste off topic, ali je ocigledno dovoljno zanimljiva da se o tome pise, trenutno.

 

Ovo ostalo sto pises niko nije ni tvrdio, niti bar na ovom forumu ima razlike u tome da li si za ili si protiv u odnosu na tvoju politicku orjentisanost.

 

Licno se nisam upustao u raspravu o tome, jer mi izgleda besmisleno, posto nije ni niko drugi, ta teza (koja je inace raubovana do besvesti u slicnim diskusijama) kao i obicno ne stoji.

 

Ali ako bas hoces odgovor - nije potpuno svejedno ko ce da kopa litijum, ali to nema direktne veze sa time da li volis Kineze ili Amerikance, vec sa kompetencijom kompanije koja ce to raditi (bio to Rio Tinto ili neko drugi) i samim projektom.

6 minutes ago, Constantin said:

Ne zajebavaj me...:ss:...nisam mislio na Deju-Genija...kad sam postavio klip na temi, nakon što si nas obavestio "da ti se sere zbog...." rekao si za  postavljača klipa na twitteru

Zato pitam...gadjao si njega, Deju, ekonomistu, mene i izvesnu populaciju u Srbiji...

 

Ne zajebavam te, ali smatram da je jasno, jer smo pisali o njemu Smrtokapa, MeanMachine, 40Wins i ja na prethodnim strana, o njegovoj izdavackoj kuci, pozadini i ekipi kojom je okruzen. O tviter profilu sam odavno ostavio poslednji upis.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ne zajebavam te, ali smatram da je jasno, jer smo pisali o njemu Smrtokapa, MeanMachine, 40Wins i ja na prethodnim strana, o njegovoj izdavackoj kuci, pozadini i ekipi kojom je okruzen. O tviter profilu sam odavno ostavio poslednji upis.

Ja sam složio s njim da je Srbija kolonija....to što ste vi otišli i do Jovice Stanišića je drugi par cipela.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

 

Rasprava je pocela oko toga da li smo mi kolonija i pogleda na trenutno geopoliticku situaciju. Znaci to se samo nadovezalo na stav o Rio Tintu, nema direktne veze sa tim. I rasprava je nastavljena, tehnicki jeste off topic, ali je ocigledno dovoljno zanimljiva da se o tome pise, trenutno.

 

Ovo ostalo sto pises niko nije ni tvrdio, niti bar na ovom forumu ima razlike u tome da li si za ili si protiv u odnosu na tvoju politicku orjentisanost.

 

Licno se nisam upustao u raspravu o tome, jer mi izgleda besmisleno, posto nije ni niko drugi, ta teza (koja je inace raubovana do besvesti u slicnim diskusijama) kao i obicno ne stoji.

 

Ali ako bas hoces odgovor - nije potpuno svejedno ko ce da kopa litijum, ali to nema direktne veze sa time da li volis Kineze ili Amerikance, vec sa kompetencijom kompanije koja ce to raditi (bio to Rio Tinto ili neko drugi) i samim projektom.

 

 

Vasa je pomenuo anti EU agendu bundzija protiv Rio Tinta i kaljinku. Dakle, doslo se do Putina.

U ovakvoj zemlji nije vise uopste bitno ko ce da kopa taj litijum jer banditi na vlasti bi i najsavesniju firmu na svetu ubedili da je bespotrebno bacanje para na ekoloske standarde i da  je bolje da se zarad toga napravi neka kombinacija. 

Mozeno samo da zamislimo sta ce da se desi kada budu pravili nuklerane elektarne i neki grčićkoliki mutant bude zaduzen za poslovanje i bezbednost nuklearki.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je iskreno žao što se stalno lepe neke etikete ljudima. Mislim da nema potrebe za time. Lično, stavove imam od slučaja do slučaja, uvek kritički posmatram stvari i donosim zaključke na osnovu onoga što vidim.

To naravno mogu biti pogrešni zaključci ali ono što mogu da tvrdim i obećam je da nikad nisu deo nečijeg diskursa. Nikad nisam bio fan praćenja neke ideologije. Svestan sam da je to jako retka pojava i da su mnogi ljudi u manjoj ili većoj meri priklonjeni nekoj.

 

Ja se, recimo, gadim ruskog režima i načina rešavanja trenutne problematike. Ali to ne znači da sad trebam da ljubim sve sa zapada i mrzim sve sa istoka. Smatram to neinteligentnim načinom postupanja. Niko nije crn skroz, kao što niko nije ni beo skroz. Istorijski gledano, situacije se menjaju, nekadašnje prilike nisu današnje. Tako i interes stranih sila nekad i sada nisu skroz isti.

 

Moje je neko uverenje da nam to iskopavanje u najbolju ruku neće doneti ništa dobro, to jest benefiti će bit zanemarivi i svešće se na benefite vlastodržaca. Običan narod neće, kažem u najboljem slučaju, osetiti nikakav boljitak.

U najgorem slučaju okolina rudnika, a delimično i dalje, biće neodrživi za ekosistem, pa samim tim i za ljude. Stvoriće se tampon zona pustare zatrovane ko zna čime.

Ja to svom narodu ne želim.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Vasa je pomenuo anti EU agendu bundzija protiv Rio Tinta i kaljinku. Dakle, doslo se do Putina.

U ovakvoj zemlji nije vise uopste bitno ko ce da kopa taj litijum jer banditi na vlasti bi i najsavesniju firmu na svetu ubedili da je bespotrebno bacanje para na ekoloske standarde i da  je bolje da se zarad toga napravi neka kombinacija. 

Mozeno samo da zamislimo sta ce da se desi kada budu pravili nuklerane elektarne i neki grčićkoliki mutant bude zaduzen za poslovanje i bezbednost nuklearki.

 

 

 

 

 

Vasa je u pravu, sto ne znaci da ima veze ko ce i da li ce kopati litijum kod nas. To su dve razlicite stvari.

 

Politicki je ono sto je pomenuo @robespierre potpuno tacno - biti protiv, jer ovo pitanje potencijalno moze uzdrmati Vucica. Nista sporno, po mom misljenju tacno.

 

Vasina opaska se odnosila na to da delovanje ekoloskih organizacija kod nas odise anti EU i antizapadnim sentimentom. Sto je takodje tacno. I takodje stetno.

 

Tvoja opaska da cak i da je sve ok sa projektom i kompanijom, postoji veliki rizik zbog naseg "strucnog kadra". I to je potpuno tacno.

 

Ali to su sve razlicite stvari koje se samo naslanjaju jedna na drugu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...