Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, Beonegro said:

Znam da je Bauer na njemačkom seljak, nego ne znam kako se kaže seljačina

 

Mislim da bi moglo Bauernlümmel, ali ne znam dovoljno nemački, neka me neko ispravi ako sam pogrešio.

 

U jednom starom zaboravljenom bavarskom dijalektu kaže se BazenenPliwenIdiot :lol_2:

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2023 at 12:31 PM, freethrow said:

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/pacijent-se-veze-za-stolicu-prekrije-carsavom-i-prska-alkoholom-doktori-laze-o-inovativnom-lecenju-koje-pominje-uprava/

 

Mislim da čak ni većina nas, na ovako uskospecijalizovanom forumu, nismo svesni koliko je zlo uzelo maha.

 'Leb te ne hebo, pa ovo je gore od kukavicjeg gnezda!   Iako od SPS-a i komunista nismo nista bolje ni ocekivali, strasna je i ta stranacka podela pozicija.  Ocigledno je da ni Grujicicka na moze nista da ucini, cak i da to zeli, jer pozicija pripada koalicinom partneru - olicenju zla u poslednjih 30 godina.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je Bauer na njemačkom seljak, nego ne znam kako se kaže seljačina
Ovaj postao ambasador?

Svojevremeno je bio dobar voditelj jednog od boljih kvizova na rts (koji doduše nije baš revnosno isplacivao nagrade -imam drugara koji se sudio sa njima zbog docnje u isplati nekih oko 600k din) ali ambasador...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Newcastle said:

  Ocigledno je da ni Grujicicka na moze nista da ucini, cak i da to zeli, jer pozicija pripada koalicinom partneru - olicenju zla u poslednjih 30 godina.  

Mora da su ti promakla njena ludovanja o aero zagadjenju ili COVID-u. Nije ona zalutala u tu drzinu, vec se savrseno uklapa.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, shonke said:

Ovaj postao ambasador?

Svojevremeno je bio dobar voditelj jednog od boljih kvizova na rts (koji doduše nije baš revnosno isplacivao nagrade -imam drugara koji se sudio sa njima zbog docnje u isplati nekih oko 600k din) ali ambasador...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

To je vec tradicija da se takva mesta daju stranackim kolegama, svalerkama, nekome ko ti je ucionio uslugu, da zaradi koju kintu pre penzije i prozivi malo. Verovatno 80% ambasadora nema blage veze sa diplomatijom, ono malo profesionalnih diplomata koji su ostali iz Brozovog doba je odavno eliminisao bioloski faktor. Jedna od prvih stvari koje su me razocarale posle 5tog oktobra je bilo imenovanje Vesne Pesic za ambasadora u Meksiku, a posle su usledili i ostali poput Zorice Bobic ili Sande Raskovic. Sa dolaskom SNS kriterijumi su jos dalje pali, pa tako sada i vlasnici pecenjare mogu u diplomatoju, ako mogu da rukovode EPS-om, sto ne bi bili ambasadori u drzavi tipa Maroko ili Argentina? Bukvalno nikakvu stetu tamo ne mogu ni da naprave, trgovinska razmena u hiljadama dolara, broj gradjana Srbije koji tamo zive da izbrosjis na prste, a tek mogu da zamislim broj zahteva za vizu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ironija je sto ovaj lik nije uopste glup i nivo debila iz SNS, ali je iz kategorije cinicnih giga mega oportunista koji su se slizali sa ovima u pljacki dok troluju i podjebavaju nemocniji deo stanovnistva.

 

Kako mu nije palo na pamet da pliva na Bogojavljenje ranije?

 

Jedan od dva manekena (kojih se ja secam) sa ETF iz devedesetih.

 

Za diplomatiju kvalifikacije nema sigurno.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

Mora da su ti promakla njena ludovanja o aero zagadjenju ili COVID-u. Nije ona zalutala u tu drzinu, vec se savrseno uklapa.

Ma nije rec o njoj iako je sasvim tacno da se uklapa u druzinu, bez obzira sto zna nesto vise od njih.  Stvar je u tome da bilo koji ministar zdravlja ne moze da smeni tu direktorku bez Daciceve dozvole - e to je i strasno i smesno. I naravno i isto je toliko strasno, da je direktorka iz resora koji pripada sns-u.   Cak i  neki hipotetcki savrseni ministar, neko ko bi celog sebe ugradio u stvaranje normalnog zdravstvenog sistema i imao jak tim za to,  ne bi mogao da samostalno donosi odluke, odnosno morao bi da ima dozvolu politickih, dakle vecinski polupismenih struktura.   E to je osnovna mana nedemokratskih sistema - nepostojanje samostalnih i mocnih institucija koje rade svoj posao bez obzira sta o tome misli premijer, predsednik ili bilo koji politicar.       

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 hours ago, shonke said:

Ja ne znam zašto se vakcinalni kalendar i menjao-tih godina kad sa počinjala da radim u DZ, deci u 7. i 14. godinin se radila PPD proba na unutarnjoj strani podlaktice-reakcija je trebala da bude veća od 6 mm, inače se radila BCG revakcina.

Takođe su bili oni pokretni rentgen autobusi za fluorografiju koji su išli po selima i snimali ljude.Preventiva u punom značenju.

Ako bi nešto našli, ti su ljudi bili pozivani u antituberkulozne dispanzera.

Ako bi član porodice bio pozitivan, svi članovi bi bili pregledani i izolovani.

Postojale su plućne bolnice specijalizovane za TBC gde se boravilo minimum šest nedelja, do kompletnog ozdravljenja, a godišnje kontrole su bile obavezne.

Sad dete po porodu dobije vakcinu i to je sve.

 

Al imamo najveći pravoslavni hram, jelte...

 

Što se pak tiče ministara i ambasadora, pa nama je Vulin bio ministar odbrane, čovek upitnog mentalnog zdravlja, a neupitne moralne izopačenosti...a čudimo se Baueru.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Prof Biljana Stojkovic juce lepo objasnila zasto AV ne uvodi sankcije Rusiji: pokraden, otet novac cuvaju u ruskim bankama, bas zgodno i za eventualnu bezaniju ako se jednog dana ovde podigne kuka i motika. 

Po nasim domovima zdravlja, bolnicama, svecom da trazis iskusnog med.tehnicara, specijalisti takoreci nedostupni jer ih je sve manje a narod sve bolesniji ali zato AV formira privatnu vojsku sa platom od 2000 eura, da udomi armiju besprizornih. O nasem trosku da nas biju?

Dok uredjene zemlje shire odvodne kanale i priobalja prilagodjavajuci kapacitete promenjenim klimatskim uslovima, ovaj nas zida stadione?

Neka, podavi se bedna Srbijo, sama si birala, evo ti ga. 

Gde ode sva moja empatija i hriscansko milosrdje? Kad sam to postala mrzitelj svega srpskog, ko mi je to uradio? Pa Srbi, normalno. 

A kako da mi se ne smuci: od pre neku godinu, popovi organizuju licitaciju za " osvecenje casnog krsta", skupe i vise od 1000 e na licitaciji lokalnih hohstaplera, cisto da proplaknu savest ako se ispostavi da Sv Petar vodi evidenciju. 

Boze, ima li te? 

Ili su i tebe uspeli da korumpiraju....

 

 

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Crkve (kao organizacije) su uvek bile takve, nije to nikakva novost, samo kod Tileta nisu smele, a bogami ni popovi...)...negde sam videla fotku gde pop ljubi Titu ruku a pored kako Vučić ljubi vladiki-genijalno :classic_laugh: )

 

I nema to veze sa hrišćanstvom kao učenjem.Ti si bliža protestantima nego SPC-u...

 

A po Domovima i bolnicama sad već uveliko rade sestre/tehničari kursadžije.Ne znam koliko to tačno traje, ali oni dobijaju redovne licence u našoj Komori.

Ja to čak nisam ni znala do prošle godine...samo sam primetila da se na mesečnim sastancima pojavljuju neka nova lica, prilično glasna i uvek prva u postavljanju kojekakvih pitanja, koji će prvi izvršavati "radne zadatke" etc

 

Naravno da su svi kadar SNS-a...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...