Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Juce mi se unuk, II razred osnovne skole, pozalio da su mu se drugari rugali na skolskom odmoru. Zbog mene, moje sasvim uzgredne opaske koju sam izrekla prosle nedelje, dok smo slagali nesto shareno a tv u offu emitovao vesti i slike sprzenih ukrajinskih gradova. Unuk me je pitao na cijoj sam strani pa sam rekla da sam na strani Ukrajine jer se brani od napadaca. Samo toliko, samo uzgred, u svojoj kuci, sa svojim detetom. I sad me to dete gleda zbunjeno i vidim da ocekuje odgovor, zasto je zbog mene dosao u nesklad sa drugovima iz skole, vazna mu je skola, vazni su mu drugovi, vazna sam mu i ja ali tu nesto nije u redu. Zbog mene je dete postalo bela vrana u svom jatu a morala sam da znam sta crne vrane rade onoj koja se razlikuje, gde mi je bila pamet?

U slagalici, 2 dana slazem pedalj neke morske teme....

 

 

 

Zadirkivanje ce proci za par dana, ali je unuk od bake naucio lekciju koju ce nadam se pamtiti citavog zivota - da treba biti na strani onoga ko se brani od zla. Da je vise baka davalo takve odgovore u proslosti, ne bi imali toliko "neutralaca" danas.

Edited by ters
  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ters said:

 

Zadirkivanje ce proci za par dana, ali je unuk od bake naucio lekciju koju ce nadam se pamtiti citavog zivota - da treba biti na strani onoga ko se brani od zla. Da je vise baka davalo takve odgovore u proslosti, ne bi imali toliko "neutralaca" danas.

 

Moja generacija je u vrticu (1989) zadirkivala dete sa 'Slobodan Milosevic', pa je dete plakalo. 🙃 Sta zna dete sta je diktator. Da su govorili 'cvekla' podrugljivim tonom isto bi bilo. A inace i nije lose biti izdvojen od bezumne gomile, dobro dodje kasnije kad se drustvo probere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Juce mi se unuk, II razred osnovne skole, pozalio da su mu se drugari rugali na skolskom odmoru. Zbog mene, moje sasvim uzgredne opaske koju sam izrekla prosle nedelje, dok smo slagali nesto shareno a tv u offu emitovao vesti i slike sprzenih ukrajinskih gradova. Unuk me je pitao na cijoj sam strani pa sam rekla da sam na strani Ukrajine jer se brani od napadaca. Samo toliko, samo uzgred, u svojoj kuci, sa svojim detetom. I sad me to dete gleda zbunjeno i vidim da ocekuje odgovor, zasto je zbog mene dosao u nesklad sa drugovima iz skole, vazna mu je skola, vazni su mu drugovi, vazna sam mu i ja ali tu nesto nije u redu. Zbog mene je dete postalo bela vrana u svom jatu a morala sam da znam sta crne vrane rade onoj koja se razlikuje, gde mi je bila pamet?

U slagalici, 2 dana slazem pedalj neke morske teme....

 

 

Nisam imao baš identičnu situaciju, ali recimo da je bio niz veoma sličnih malih situacijica - nisam naime nikada krio svoja viđenja politike i društva od ćerke, još od kada je bila sasvim mala, kako je neke stvari mogla da shvati - od negde 2012. godine. I imali smo sličnih momenata - ne od dece, ali od nastavnika - da dete nije dovoljno srpkinja, da je NATOvac, da je satanist (da, da), da nije dostojna da odgovara o Svetom Savi itd. Posle je odrasla, fura svoj - prilično normalan i zdravorazumski fazon i ne verujem da sam joj nešto mnogo odmogao. Uvek je bolje biti bela vrana. Ne sumnjam da će unuk lako pregurati ove dečje neprijatnosti, a s obzirom na dosadašnje bakine upise, teško mi je da poverujem da će postati crna vrana.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Juce mi se unuk, II razred osnovne skole, pozalio da su mu se drugari rugali na skolskom odmoru. Zbog mene, moje sasvim uzgredne opaske koju sam izrekla prosle nedelje, dok smo slagali nesto shareno a tv u offu emitovao vesti i slike sprzenih ukrajinskih gradova. Unuk me je pitao na cijoj sam strani pa sam rekla da sam na strani Ukrajine jer se brani od napadaca. Samo toliko, samo uzgred, u svojoj kuci, sa svojim detetom. I sad me to dete gleda zbunjeno i vidim da ocekuje odgovor, zasto je zbog mene dosao u nesklad sa drugovima iz skole, vazna mu je skola, vazni su mu drugovi, vazna sam mu i ja ali tu nesto nije u redu. Zbog mene je dete postalo bela vrana u svom jatu a morala sam da znam sta crne vrane rade onoj koja se razlikuje, gde mi je bila pamet?

U slagalici, 2 dana slazem pedalj neke morske teme....

 

 

Unuka si dobro naučila i svaka ti svaka čast na tome, a njemu svaka čast što shvata neke stvari. Neka je živ i zdrav, a pošto je pametno dete koje zdravo razmišlja garantovano će daleko dogurati.

 

Ni ti ni on niste krivi što su roditelji ostale dece stoka.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Bilo kuda, Irinej svuda. Malo malo, pa se pojavi tekst o SPC ekstremizmu i Buloviću.

 

Da li je to Bulović zapravo patrijarh, a Porfirije običan ginjol?

 

https://autonomija.info/vesna-pesic-zastupanje-ultrakonzervativne-ideologije-vucic-prepustio-spc/

 

Tako je govorio Porfirije

 

https://nova.rs/vesti/politika/audio-porfirije-o-ordenima-spc-ne-znace-nista-svaki-drugi-mafijas-je-dobio

Edited by VladimirB
Link to comment
Share on other sites

Koliko mu je samo tesko, ceo svet nosi sam na plecima mukica.

 

Nego, meni nesto drugo pade na pamet.

 

Mi volimo mantre tipa propada kapitalizam samo cekaj, propada EU samo cekaj, propada Amerika samo cekaj. Rusija i Kina se dizu samo cekaj, sve sto nam se ne svidja ce se raspasti, a slepi smo za ono sto se realno odigrava pred nama.

 

Licno mi je neverovatno da niko, u svetlu ove agresije na Ukrajinu, ne pominje mogucu reorganizaciju UN, sto je cini mi se mozda ne potpuno realno, ali postoji mogucnost, ali u realnosti je potpuno blokirana za svaku bitnu odluku i nikada od osnivanja znacaj UN nije bio manji.

 

Mi smo slepi na to, zato sto nam je status kvo koji smatramo da cemo uvek imati, sasvim dobar. Da ne pricam o tome koliko je to glupavo, prezvakana tema milion puta, ali eto, cisto interesantan fenomen, pricamo o propasti Amerike 30 godina, a potpuno smo slepi za ono sto se desava u realnom vremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je vest koju ću citirati za temu Gadost dana, ali je ipak postavljam ovde jer se na pomenutoj temi uglavnom stavljaju događaji o kojima ne diskutujemo baš mnogo:

 

Hitan sastanak Nacionalnog prosvetnog saveta zbog lekcije o gejevima

 

...

„Zbog polemike koja je u proteklih nekoliko dana prisutna u javnosti, a odnosi se na sadržaje udžbenika biologije za osmi razred, zahtevao sam da se Nacionalni prosvetni savet ponovo izjasni i da svoju stručnu ocenu o tome da li je takav program u skladu sa naučnim teorijama koje prihvataju i po kojima rade biološki fakulteti, da li se i kroz njih odražava nacionalni interes, i pre svega, da li je to u najboljem interesu po obrazovanje naše dece“, kazao je ministar Ružić.

...

 

Ostatak vesti se može pročitati na linku koji sam ostavio, a izdvojio sam deo koji mi se čini najbitnijim. Očigledno je da FSB aktivira najbitnije lokalne filijale, tj. SPC, SPS i Zveri kako bi podstakao najgori necivilizovani šljam da još više izađe iz rupa. Cilj je da se i ono malo civilizacijskih dostignuća obriše jednim potezom gumice i da se stvori necivilizovana ruSSka satrapija koja će na normalan svet gledati iz pozicije divljeg i neobrazovanog plemena, ili da budem precizniji, koja to već radi, ali koju treba još decivilizovati.

 

Prvi put u životu čujem da naučne teorije koje prihvataju biološki fakulteti treba da budu u nacionalnom interesu jer zaista nisam čuo za nacionalnu biologiju. Možemo da pričamo o nacionalnoj kuhinji, nacionalnoj nošnji i slično, ali biologija je biologija: ćelija je ćelija na svim meridijanima, a to se ne može promeniti. Isto važi i za naučna saznanja iz bilo koje oblasti. U interesu obrazovanja mladih JESTE da programi sadrže savremena naučna shvatanja i teorije i tu dalje diskusije nema.

 

Nevezano za samu svinjariju koja potiče od svinjoglavom ministra i ludaka iz Zveri, bilo bi veoma dobro da se FSB ekipa što pre razvlasti, a da se primitivci i divljaci koji gutaju ovakve priče vrate u jazbine iz kojih su izmileli, pa neka jedu g*** u svoja četiri zida.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li sam i sam zaveden s obzirom da čitam isključivo "drugosrbijansko" štivo, ali čini mi se da pravoslavni nacionalizam nikada za vreme vladavine žvalavog nije bio ovoliko otvoren, javno manifestovan bez ikakve zadrške i apsolutno dominantan u javnom diskursu (da se razumemo, sve vreme je dominantan ali sad je otvoreniji i blatantniji nego ikada). To ne može biti slučajno i sigurno je ova globalna situacija i neminovnost zauzimanja strana doprinela ovome. Žvalavi i dalje kupuje vreme i bira da sedi na dve stolice, samo čini mi se da mu guzovi sve više prelaze na onu koja mu je srcu draga a zna se koja je ta. Još uvek nije sasvim odlučan da do kraja skine evropejsku masku i ogoli se u svom izvornom radikalskom obličju ali zato vešto, sve učestalije i sve intenzivnije koristi orkove naspram kojih će se puku i dalje činiti kao esencija gospoštine. Bojim se da je u svom šibicarenju ispušio na svim frontovima a nas dublje uvlači u ponor, nit se okrenuo zapadu a imao je zicer da to uradi nakon ruske agresije pa da upregne svoj medijski aparat da zverjani i rusosrbi to nekako progutaju, nit njegovog ljubljenog Vladimira Vladimiroviča (bože, koji je to neograničeni nivo patetike!) nešto zabole za njega u ovom trenutku gde je i sam sa mudima u procepu. Šibicar se zato opet okreće solomonskom rešenju, pustinjskoj braći, a možemo samo da nagađamo koliko će ta ljubav koštati sve nas i šta je odneo u miraz. 

 

Zato je važno da svi znamo koji smo, nema ovde više ali... Možda nas je jako malo u odnosu na dominantne srboruse i "neutralce" ali makar nas više ne mogu prevariti da su oni nešto što nisu, ako su ikad i mogli. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ipak mislim da je to zabava za raju i da je ono sustinsko delovanje i saradnja bliza Zapadu.

 

Mozda je nekome tesko da proguta da Zapad nema nista protiv saradnje sa AV, ali tako je.

 

Otvoreni Balkan, pohvale Eskobaru u jutarnjem na Pinku, sastanak sa Stoltenbergom...To su one sustinske stvari, a ovo eksponiranje svestenstva i slicne stvari su za lokalnu publiku.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne znam da li sam i sam zaveden s obzirom da čitam isključivo "drugosrbijansko" štivo, ali čini mi se da pravoslavni nacionalizam nikada za vreme vladavine žvalavog nije bio ovoliko otvoren, javno manifestovan bez ikakve zadrške i apsolutno dominantan u javnom diskursu (da se razumemo, sve vreme je dominantan ali sad je otvoreniji i blatantniji nego ikada). To ne može biti slučajno i sigurno je ova globalna situacija i neminovnost zauzimanja strana doprinela ovome. Žvalavi i dalje kupuje vreme i bira da sedi na dve stolice, samo čini mi se da mu guzovi sve više prelaze na onu koja mu je srcu draga a zna se koja je ta. Još uvek nije sasvim odlučan da do kraja skine evropejsku masku i ogoli se u svom izvornom radikalskom obličju ali zato vešto, sve učestalije i sve intenzivnije koristi orkove naspram kojih će se puku i dalje činiti kao esencija gospoštine. Bojim se da je u svom šibicarenju ispušio na svim frontovima a nas dublje uvlači u ponor, nit se okrenuo zapadu a imao je zicer da to uradi nakon ruske agresije pa da upregne svoj medijski aparat da zverjani i rusosrbi to nekako progutaju, nit njegovog ljubljenog Vladimira Vladimiroviča (bože, koji je to neograničeni nivo patetike!) nešto zabole za njega u ovom trenutku gde je i sam sa mudima u procepu. Šibicar se zato opet okreće solomonskom rešenju, pustinjskoj braći, a možemo samo da nagađamo koliko će ta ljubav koštati sve nas i šta je odneo u miraz. 

 

Zato je važno da svi znamo koji smo, nema ovde više ali... Možda nas je jako malo u odnosu na dominantne srboruse i "neutralce" ali makar nas više ne mogu prevariti da su oni nešto što nisu, ako su ikad i mogli. 

 

Pravoslavni nacionalizam je direktno podstaknut od FSB, a FSB sada radi punom parom. Doduše, i najluđi popovi su se raspojasali jer misle da je došlo njihovih pet minuta kako bi napravili svoju verziju Saudijske Arabije jer imaju podršku iz Kremlja, plus ima marve koja će da ih sledi.

 

Ne bih se složio da naginje ka ruSSkoj stolici jer svakako ima dovoljno mozga da zna da od RuSSije nema ništa, geografija je surova i takva je kakva jeste, a veći problem mu je što mora da se dodvorava biračima. Među marvom koja je litala ima dosta birača, od kojih će izgubiti bar deo. S druge strane, vidim da je počeo da daje malo drugačije izjave, a LGBT zastava se našla ispred SIV-a:

 

Vučić: Moj otac je išao na litiju, ja ne bih

...

Vučić je kazao i da nije saglasan „ni sa čim“ što je izrečeno na tom skupu.

„Sinoć je bilo skoro 30.000 ljudi ali iako poštujem sve ljude bez obzira na razlike, nemam potrebu da im se dodvoravam, čak ni sopstvenom roditelju“, kazao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara posle učešća na sastanku procesa Brdo-Brioni u Sloveniji.

Upitan da li je ministar za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović imao „dozvolu“ da učestvuje u sinoćnjoj litiji, Vučić je kazao da je to pitanje za premijerku Anu Brnabić.

„Discipline u Vladi nema, svako se bori za što više lajkova a ekstremni stavovi uvek dobijaju prednost“, kazao je predsednik Srbije.

...

 

Zvanično počeo Evroprajd, zastave ispred Palate Srbija, kuma Prajda – Sajsi MC

 

Vučić: Nećemo priznati Kosovo, ali realna politika ne može da počiva na mitovima

Pošto se vest u trenutku kada pišem stalno ažurira, neću je navoditi, ali čini se da su mu sa Zapada dobro zavrnuli j*** po više pitanja.

 

Pre će biti da je AV sada u procepu, ali ne samo između RuSSije, EU i SAD, već i na domaćem terenu. Nekima se neće svideti što će Kosovo biti de facto priznato, što će prihvatiti i Zapad, a nekima što je samo održavanje bilo koje LGBT manifestacije šamar njihovom primitivizmu. Verujem da je potpuno svestan činjenice da od RuSSije nema mnogo koristi dok je izolovana, ali i da FSB dosta radi ovde. Samo po sebi, nije problematično održati ni šetnju jer policija zna svoj posao, a nije im ni problem ni da izlemaju par stotina pavijana. Iako može da zavrne finansijsku slavinu SPC, problem je što FSB i dalje ima novca da ih finansira, ali uz malo sreće može da ih privede pameti, naročito ako iz neke fioke izađu optužnice protiv popova pedofila i sličnih.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da mislim tačno ovde kada je u pitanju prethodna rasprava.

 

Ono što sigurno znamo je da je Vučić u velikoj meri stavio šapu i na crkvu, oni dosta blisko sarađuju, ali verovatno tu ima još uvek barem male autonomije SPC-a.

 

Što se tiče pitanja zašto bi Vučiću odgovarala ovakva halabuka, tu mislim da su ključne dve stvari.

 

1. Leba i igara

 

Narod se sad zaluđuje ovom temom i to je glavna zanimacija za mase. U nedelju je bilo 30.000 bolida koji su izašli da protestuju zbog parade, a nemamo nikakvu reakciju za potpuni kolaps sa EPSom koji ide pravo u bankrot. Mi smo toliko puno para potrošili na uvoz struje u poslednjih godinu dana (sad verovatno i više od milijardu evra), a zima tek dolazi. 

 

U svakom normalnom društvu bi glave letele za one koji u nas doveli u takvu situaciju, a kod nas je Mića smenjen i to je to.

 

Pored toga inflacija je za nekoliko meseci pojela sav rast standarda koji smo videli prethodnih nekoliko godina i narod se na neki način mora držati zabavljen i pod tenzijom. Tako da očekujem dosta tenzija i rijalitizacije društvenih pitanja u narednom periodu.

 

2. Vučić kao brana desničarima u Srbiji

 

Druga stvar koja mi pada na pamet je da se ove stvari namerno podgrevaju do opasne granice, a da će onda kada sve prođe kako treba Vučić sebe predstavljati kao jedinog koji može da obuzda desničarsku struju u zemlji i sačuva ovaj "bar deklarativni" proevropski put. Ja nemam sumnje da Vučić kontroliše ove navijačko kriminalne delove društva i da oni neće praviti haos ako on to ne želi.

 

E sad oni nisu jedini protivnici parade i da li će se u toj priči preigrati još ćemo videti, nije da nismo imali slične primere iz bliske prošlosti i prošlog režima kada su im se takve stvari obijale o glavu.

 

Ovo su razlozi zašto bi mu ovo odgovaralo, ali isto tako ima i razloga zbog kojih mu takav razvoj situacije ne odgovara. 

 

Verovatno nas čeka još jedan dalji talas radikalizacije desnih zaluđenika, nadam se da se neće ugledati na kolege iz SAD koji su krenuli da pucaju na FBI da bi zaštitili Trampa.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Prvi put u životu čujem da naučne teorije koje prihvataju biološki fakulteti treba da budu u nacionalnom interesu jer zaista nisam čuo za nacionalnu biologiju

 

Nazalost, diskurs ima presedana:

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Physik#:~:text="German Physics") or Aryan,Philipp Lenard in the 1930s.

 

A secam se iz onih tuznih dana nastave na TV, pa je bio darvinizam, valjda 4. gimnazije. I nastavnica prica o prirodnoj selekciji, mozda dva minuta, a potom krene (parafraziracu grubo jer su bile neizgovorljive te recenice): ' Pa to je jedna teorija, otprilike kako je Darvin to video, i onda je smislio tu teoriju, ali to je ipak teorija samo...' i tako jedno tri-cetiri minuta. Javlja mi se ona ministarka prosvete iz DSS i Koraksova legendarna karikatura. Al valjda bolje i to nego da mi se javlja ovo sa gornjeg linka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

 

Nazalost, diskurs ima presedana:

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Physik#:~:text="German Physics") or Aryan,Philipp Lenard in the 1930s.

 

A secam se iz onih tuznih dana nastave na TV, pa je bio darvinizam, valjda 4. gimnazije. I nastavnica prica o prirodnoj selekciji, mozda dva minuta, a potom krene (parafraziracu grubo jer su bile neizgovorljive te recenice): ' Pa to je jedna teorija, otprilike kako je Darvin to video, i onda je smislio tu teoriju, ali to je ipak teorija samo...' i tako jedno tri-cetiri minuta. Javlja mi se ona ministarka prosvete iz DSS i Koraksova legendarna karikatura. Al valjda bolje i to nego da mi se javlja ovo sa gornjeg linka.

 

Da, to je slučaj iz doba nacizma, a vidim da Zveri i još mnogi drugi vole da se vraćaju korenima. Ona luda ministarka iz DSS-a je čak i zglajznula zbog toga, a od nje su pravili javnu sprdnju. Kad pomislim da je u ovom slučaju jedan DSS pojam normalnosti, dođe mi da povratim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Poslednjih godina se trudim da se uzdržavam od komentarisanja ispada Srpske Pravoslavne Crkve, najpre zato što nisam učlanjena u tu organizaciju i smatram da to vi pripadnici treba prvo da rešite sami, zatim jer od nje ne očekujem ništa, a pogotovo ništa dobro i na kraju jer ne mogu da se razočaram u nešto što nikad nije skrivalo šta zapravo jeste.

Ipak se sad nešto mislim, više na nekom apstraktnom nivou: šta može osobu koja je na poziciji Patrijarha, dakle, ko Papa je, ko kraljica, ko Tito, ko Meril Strip, ko otac porodice u patrijarhatu, ko zaštičeni sustanar na doživotnom izdržavanju, ko član SANU ili Toni Soprano (nakon smrti majke i ujaka), ko Zevs da je, ili čak i najgori sudija američkog Ustavnog suda, ko Bajaga da je i redovni profesor Univerziteta (prtz), šta dakle može čoveka na poziciji doživotne i neupitane moći, sa koje niko ne može da ga smeni, da natera na ovakvu kolaboraciju sa zlom?

 

Šta mogu da mu urade generali iz Sinoda? Šta je leveridž najmračnijih struja inače mračne skupine maškara, da primoraju jednog, do sada manje-više pristojnog čoveka, da izađe i ponizi sebe tako što pristane da ćuti na razne Nikanore i odlikovanja za razne Šešelje, a progovori protiv nevinih ljudi i proglasi ih za zlo?

 

Šta može da ga natera na ovakvo posrnuće?

 

 

Razumem da je to sigurno većinski stav u menadžmentu, i da trpi pritiske, ali: šta će da mu bude ako kaže - neću? Neću da progonim progonjene, neću da stajem na stranu nasilnika, a protiv žrtve, neću da nevine krivim, a krivce da ne spominjem, neću da čitav jedan svet normalnih, običnih, ugroženih ljudi - klevećem da su zlo. Eto, neću. To da je rekao, šta bi moglo da mu bude? Da ga smene - ne mogu. Da dobije otkaz - isto ne. Šta je onda razlog ove strašne izdaje i posrnuća čoveka?

 

Ima dve mogućnosti:

1. ili je uvek mislio ovako kao sad, ali je lagao i krio se

2. ili je ucenjen nečim većim i od mene i od vas. Nema treće.

On odlično zna koliko LGBT ljudi ima među SPC vernicima. On još bolje zna da ti ljudi trpe nasilje, obespravljenost, poniženje, mržnju, svakojako zlo. On zna da seksualni identitet nije uvoz "Zapada", nije uvoz ni Istoka, ako ćemo pravo. LGBT identitet dolazi iznutra, on je deo čovekove prirode, neodvojiv, prirodan, imanentan i urođen. On zna da je u pitanju jedna toliko prirodna stvar, da je nemoguće racionalno objasniti otpor. On zna značaj kvir identiteta od antičke filozofije i svih civilizovanih društava, učio je da ceni pedera Platona, bre. Hoću da kažem, nije u pitanju Risto ili Filaret, svi mislimo da je ipak neki bolji tip.

 

Zašto onda ovo? Čemu demonstracija sile, okupljanje ološa da ti se mole protiv prava na život drugih ljudskih bića? Kako i zašto neko pristane na to? I da je SAMO prećutao arhiepiskope Udbaše, šibicare i švercere, seksualne manijake i bahate budale, klošare što tuđu decu koja su u pelenama vređaju, pedofile, probisvete, plaćenike i fašiste u sopstvenim redovima, naopako bi bilo, ali dobro, ljudi smo, nikog ne možeš da nateraš da ne bude kukavica, jeste sramno, ali i očekivano, nek ćuti kad nema snage. Ali na sve to, na sav taj sebični konformizam, na hibris ćutanja koji teško da je oprostiv, kad je konačno odlučio da progovori, odabrao je da nanese još veću nepravdu i bol.

 

 

Kakva neobjašnjiva stvar i kakav veličanstveni sebičluk, kakvo posrnuće čoveka i autoriteta, kakav sunovrat duha, taman i da nije poglavar što mora da nas podseća na ljubav i patnju Hrista Spasitelja, koji je odgovoran za jedinstvo svih jerarha, a ne samo najgorih među njima, taman da nije ništa od ovoga, ko može naći opravdanje za to? Sin Božiji stradao je i za ove ljude, nikada se nije odrekao bilo koga.

Koji autoritet podržan kakvom arogancijom neki, bilo koji, a pogotovo ovaj sluga Božiji, može sebi da dozvoli da prigrabi, pa da se danas, a u ime Spasitelja, svrsta na stanu nasilja i mržnje, a protiv ljubavi nevinih, koje naziva zlom? Meni je sve ovo toliko potresno da ću, od tuge, postati religiozna, zbog nepravde prema Hristu, što nas je sve, istorijski gledano, zadužio životom. I sopstvenom smrću.

 

https://nova.rs/kultura/srbljanovic-sta-je-razlog-strasne-izjave-i-posrnuca-patrijarha-porfirija/

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Kakva neobjašnjiva stvar i kakav veličanstveni sebičluk, kakvo posrnuće čoveka i autoriteta, kakav sunovrat duha, taman i da nije poglavar što mora da nas podseća na ljubav i patnju Hrista Spasitelja, koji je odgovoran za jedinstvo svih jerarha, a ne samo najgorih među njima, taman da nije ništa od ovoga, ko može naći opravdanje za to? Sin Božiji stradao je i za ove ljude, nikada se nije odrekao bilo koga.

Koji autoritet podržan kakvom arogancijom neki, bilo koji, a pogotovo ovaj sluga Božiji, može sebi da dozvoli da prigrabi, pa da se danas, a u ime Spasitelja, svrsta na stanu nasilja i mržnje, a protiv ljubavi nevinih, koje naziva zlom? Meni je sve ovo toliko potresno da ću, od tuge, postati religiozna, zbog nepravde prema Hristu, što nas je sve, istorijski gledano, zadužio životom. I sopstvenom smrću.

 

https://nova.rs/kultura/srbljanovic-sta-je-razlog-strasne-izjave-i-posrnuca-patrijarha-porfirija/

 

 

Ili kroz Porfirija pričaju neki drugi, neko drugi? A Porfirije je lutak koji visi na koncima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Pletilja said:

"Bako, vikali su mi "Ukrajinac"......"

Juce mi se unuk, II razred osnovne skole, pozalio da su mu se drugari rugali na skolskom odmoru. Zbog mene, moje sasvim uzgredne opaske koju sam izrekla prosle nedelje, dok smo slagali nesto shareno a tv u offu emitovao vesti i slike sprzenih ukrajinskih gradova. Unuk me je pitao na cijoj sam strani pa sam rekla da sam na strani Ukrajine jer se brani od napadaca. Samo toliko, samo uzgred, u svojoj kuci, sa svojim detetom. I sad me to dete gleda zbunjeno i vidim da ocekuje odgovor, zasto je zbog mene dosao u nesklad sa drugovima iz skole, vazna mu je skola, vazni su mu drugovi, vazna sam mu i ja ali tu nesto nije u redu. Zbog mene je dete postalo bela vrana u svom jatu a morala sam da znam sta crne vrane rade onoj koja se razlikuje, gde mi je bila pamet?

U slagalici, 2 dana slazem pedalj neke morske teme....

 

 

Reci ti unuku da se ne stidi toga nego da se ponosi jer to predstavlja sve sto bi trebalo da predstavlja normalno razmisljanje.Uvek na strani zrtve a ne agresora.Sutra ce biti  nesto drugo.

Samo da ima dobre vrednosti i da shvata dobro neke stvari.Njihova je sramota sto se na taj nacin rugaju a ne njegova.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

spacer.png

 

MUP zabranio Evroprajd

 

Razlog je bezbednost budući da je za taj dan zakazan kontraskup i postoji opasnost od sukoba te dve grupe. :ajme:

https://nova.rs/vesti/drustvo/mup-zabranio-paradu-ponosa/

 

 

Znaci u ovoj drzavi ako hoces da ne dozvolis da se nesto odrzi, sve sto treba da uradis je da zakazes kontraskup u isto vreme?

 

 

Komedija od drzave...

Edited by Jurgen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...