Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, freethrow said:

Nadam se da će se ljudi koji ovo čitaju prijaviti ili su se već prijavili (zavisi od afilijacije) da budu kontrolori...

 

Očekuju nas konflikti, pičkaranja, čarke. Budimo spremni. Što bi rekao Fleka kasnih 90tih. Sukob je neizbežan, ali pravedan.

 

Ma neće biti ništa osim dva dana kukumavčenja zbog gubitka, a onda idu sveti Nidža, Nova godina, dva božića, zimovanje, odmor od praznika... Magarci će njakati što su namagaračeni sopstvenom krivicom, ali to će se već za dva dana zaboraviti. Možda će biti malo više svađe posle viška rakije na slavama, i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se prijavio opet za kontrolora i biću na Zvezdari. 

Međutim, ranije kad sam bio nije stvarno bilo nikakvih pokušaja krađe ovde, ima dovoljno kontrole jer ima opozicije pa očekujem slično i sada, mada nikad se ne zna treba biti obazriv.

 

Nekad bih mnogo više voleo da sam raspoređen po nekim selima gde znam da se radi svašta. Al onda ne bih mogao glasati(mada jedan glas možda znači manje ako se spreči makar dva nelegalna sns-ova).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Ma neće biti ništa osim dva dana kukumavčenja zbog gubitka, a onda idu sveti Nidža, Nova godina, dva božića, zimovanje, odmor od praznika... Magarci će njakati što su namagaračeni sopstvenom krivicom, ali to će se već za dva dana zaboraviti. Možda će biti malo više svađe posle viška rakije na slavama, i to je to.

 

Možeš lako biti u pravu, ali projektuješ lošu sliku. E sad šta je bitnije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Takođe, on se zahvalio srpskom košarkašu Nikoli Jokiću, kao i njegovoj braći, na podršci listi "Aleksandar Vučič - Srbija ne sme da stane".

Zahvalio se i teniseru Janku Tipsareviću na svemu što je uradio za zemlju, kao i što je "u teškom trenutku pristupio Srpskoj naprednoj stranci".

"Hvala Nikoli Jokiću, hvala Janku Tipsareviću, on je doveo Stiva Voznijaka u Srbiju, to su njegove konekcije iz Amerike. Janko ga je doveo i učionio mnogo za našu zemlju. To je kada imate ljude koji se ne plaše. Dođete do toga da svi ti ljudi mogu da podrže svoju zemlju, i ja sam im strahovito zahvalan", naveo je predsednik Srbije.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=12&dd=08&nav_category=11&nav_id=2446818

 

Jbt tuga...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Esli said:

Šta briga Jokića, on je u Srbiji samo da kiti po kafanama kada svrati u svoje selo.

Dodje i da reklamira kockarnice, skroman, nije mu do para.A tek braca....dva balvana i primitivca.

 

Isti spisak ljudi pred svake izbore...nista novo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, freethrow said:

 

Možeš lako biti u pravu, ali projektuješ lošu sliku. E sad šta je bitnije?

 

Oba su nebitna. To što sam napisao je samo moja prognoza za potrebe diskusije. Pošto nisam javna ličnost, analitičar ili političar, moja reč nema neku težinu. Što se tiče loše slike, ona je takva kakva jeste. Ja ne mogu da ulepšam činjenicu da je društvo nespremno za ozbiljne promene i reforme.

 

Mogu čak i da kažem postoje šanse da se u Beogradu promeni vlast, ali i dalje ostaje republički nivo, za koji sam dao prognozu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ma neće biti ništa osim dva dana kukumavčenja zbog gubitka, a onda idu sveti Nidža, Nova godina, dva božića, zimovanje, odmor od praznika... Magarci će njakati što su namagaračeni sopstvenom krivicom, ali to će se već za dva dana zaboraviti. Možda će biti malo više svađe posle viška rakije na slavama, i to je to.

 

A što sopstvenom krivicom? Ovo je krajnje neravnopravna borba, kao kad bih ja krenuo goloruk na Tajsona koji je pri tome i naoružan do balčaka, a ima uz sebe još i Lenoksa Luisa i Holifilda zlu ne trebalo iako je šorka 1 na 1. 

 

Ja ću uraditi što je do mene, glasaću za koga mislim da treba, ostalo nije u mojim rukama nažalost. Opozcija radi šta može, napravljena je nekakva široka koalicija prave opozicije pa se možda nešto iz toga izrodi nadalje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Oba su nebitna. To što sam napisao je samo moja prognoza za potrebe diskusije. Pošto nisam javna ličnost, analitičar ili političar, moja reč nema neku težinu. Što se tiče loše slike, ona je takva kakva jeste. Ja ne mogu da ulepšam činjenicu da je društvo nespremno za ozbiljne promene i reforme.

 

Mogu čak i da kažem postoje šanse da se u Beogradu promeni vlast, ali i dalje ostaje republički nivo, za koji sam dao prognozu.

Ali kako da drustvo postane spremno za promene i reforme? 

 

Nije kao da sami od sebe za 3 godine mozemo da postanemo potpuno drugo drustvo u odnosu na ovo sad, valjda mora da se povuce neki sitniji pocetni korak. To bi valjda bila smena vlasti ovde. Pa bismo onda u nekom idealnom scenariju izgurali korupciju napolje, reformisali obrazovanje i kroz 50 godina verovatno imali drustvo koje je sposobno da donosi mnogo bolje odluke nego ovo danas.

 

Da li ce se desiti sve ovo sto sam ispisao? Skoro sigurno nece. Ali negde mora da bude pocetak.

 

Ja smatram da je realnije smeniti vlast, pa se nadati da ce naredna vlast biti bar za 5% bolja od ove i omoguciti kakav takav progres, nego da cekamo da drustvo magicno postane spremno za reforme pa da tad menjamo nesto.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

 

A što sopstvenom krivicom? Ovo je krajnje neravnopravna borba, kao kad bih ja krenuo goloruk na Tajsona koji je pri tome i naoružan do balčaka, a ima uz sebe još i Lenoksa Luisa i Holifilda zlu ne trebalo iako je šorka 1 na 1. 

 

...

 

Upravo si spomenuo jedan element te krivice. Kada su procenili uslove kao loše, odlučili su se za bojkot, što je legitimno. Uslovi su lošiji, bili su i indirektni zahtevi na protestu vezani za to, a od toga je ispalo jedno veliko ništa. Koliko vidim, na nekim izbornim mestima nemaju listu, što zbog proceduralnih stvari (valjda je trebalo negde da imaju 40% žena), što zbog direkttne opstrukcije. Nisam primetio nikakvu akciju koja bi bila usmerena protiv takvih stvari, npr. građanska neposlušnost, pritisak na institucije, ali u radno vreme i slično. A mogli bi da pozovu na bojkot korišćenja usluga državnih partijskih firmi gde god je to moguće, npr. da neprekidno pozivaju na nekorišćenje letova Air Serbia, Telekoma, MTS-a, Pošte i njihove štedionice, da organizuju masovne žalbe PTC-u na neobjektivnost, pa da ih građani zatrpaju mailovima i telefonskim pozivima, da se isto to uradi sa REM-om i slično.

 

28 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ali kako da drustvo postane spremno za promene i reforme?

 

...

 

Ne znam i ne vidim načina. Režim je samo odraz društva iz koga je potekao. Tom društvu odgovara da saobraćajni prekršaj rešavaju jednom crvenom, da ne plati autobusku kartu čak ni 50 dinara uz najneverovatnije izgovore, da šalteruši odnese kafu i čokoladu samo da bi radila svoj posao, da učiteljici nosi parfeme za 8. mart kako bi mladunče imalo bolju ocenu, da nelegalno grade kuće gde god im se ćefne, da kradu struju, da lekaru tutnu viski i kovertu kako bi radio ono za šta je (loše) plaćen i mnogo toga drugog. Kada budu masovno počeli da se deru na šalteruše, na one što se švercuju autobusom, da umesto viskija i koverte donose samo upute i dijagnoze, onda možemo da pričamo o nekom boljem društvu.

 

1 hour ago, freethrow said:

Ma ne, sad mora red defetizma i red koja smo govna...

 

Šta ćeš, istina ume da boli. Ionako će za dvadesetak dana biti samo želje za više sreće u narednom izvlačenju, plus ono čuveno mnogo zdravlja i sve najbolje u 2024. godini.

 

Žao mi je, ali zaista nisam kriv što se neke stvari neće odvijati kako je zamišljeno.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne znam i ne vidim načina. Režim je samo odraz društva iz koga je potekao. Tom društvu odgovara da saobraćajni prekršaj rešavaju jednom crvenom, da ne plati autobusku kartu čak ni 50 dinara uz najneverovatnije izgovore, da šalteruši odnese kafu i čokoladu samo da bi radila svoj posao, da učiteljici nosi parfeme za 8. mart kako bi mladunče imalo bolju ocenu, da nelegalno grade kuće gde god im se ćefne, da kradu struju, da lekaru tutnu viski i kovertu kako bi radio ono za šta je (loše) plaćen i mnogo toga drugog. Kada budu masovno počeli da se deru na šalteruše, na one što se švercuju autobusom, da umesto viskija i koverte donose samo upute i dijagnoze, onda možemo da pričamo o nekom boljem društvu.

Bold je donekle tacan, ali samo donekle.

 

Da je ovo apsolutna istina, onda bi svaki rezim bio identican, ne samo ovde, nego svugde, pa ne bi imalo poente uopste izlaziti na izbore. Medjutim mozemo da zakljucimo da i nije bas tako.

 

Nisu ljudi ovde navikli da funkcionisu u korupciji tek tako, vec je i ta korupcija morala negde da se razvije, a ljudi su se prilagodili. Kao sto bi se prilagodili sutra i na suprotne uslove, samo kad bi dotle doslo.

 

Naravno, to nije nesto sto moze da se promeni u korenu kroz 5 godina, ali je i dolazak nove vlasti, koja ce da radi stvari na bar malo bolji nacin, solidan korak unapred.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ali kako da drustvo postane spremno za promene i reforme? 

 

 

 

Stvarno dobro pitanje na koje niko nema odgovor, ili ako ima, ne zele da ga podele - ako pratimo sta kazu istoricari, ni sto godina nije bilo dovoljno da srb postane spremna za koliko-toliko obicne i normalne stvari. Drustvo srb.  da li mi se to samo cini, ali mnogo voli kada pati i kada ih nesto boli....ovo i bukvalno i prenosno. Uglavnom prepricavaju kako ih bole, ledja, noge, ruke, glava...ne smes da postavis pitanje -kako si? ovaj odmah krene sa bolovima, sto nije uobicajeno ni na istoku ni na zapadu, bar ja nisam primetila tu kolicinu kuknjave....

 

Ta kuknjava se prenosi i na politiku. Politicari takodje ne zele da se nesto menja, drze se svoje kuknjave. To radi AV. A kada to radi jedan AV i pobedjuje, red je da svi redom kukaju....uf zabole me rukica sada dok ovo kucam a bol krece iz lakta....pa oko zgloba, pa u krug ....

 

Kad si u SRB ponasaj se kao srb.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Bold je donekle tacan, ali samo donekle.

 

Da je ovo apsolutna istina, onda bi svaki rezim bio identican, ne samo ovde, nego svugde, pa ne bi imalo poente uopste izlaziti na izbore. Medjutim mozemo da zakljucimo da i nije bas tako.

 

Pazi, nisam govorio o političkom opredeljenju, već o nekim opštim društvenim vrednostima. I levi i desni u nekom društvu mogu da traže funckionalnu državu, u smislu da moraš da platiš porez, struju, kartu za gradski prevoz, da imaš ravnopravan pristup uslugama koje pruža država i tome slično. Ne znam ko će pobediti na sledećim izborima u Finskoj, Švajcarskoj ili Nemačkoj i kakav će stav imati prema imigrantima, globalnom zagrevanju ili nečem trećem, ali evidentno je da će se bez obzira na pobednika tamo i dalje plaćati struja i prevoz, a da će pokušaj podmićivanja čika policajca biti no-no.

 

Onaj ko je sredio ocene za dva parfema, pečenje ili tanjir ćevapa se sigurno neće potresati zbog nekog tamo Siniše Malog i njegovog doktorata. Onaj ko krade struju neće mnogo osuđivati onoga što krade dizel iz firme, baš kao što ni onaj ko prima mito da bi radio svoj posao neće osuđivati policajca koji isti uzima kako bi zatvorio jedno oko na saobraćajni prekršaj.

 

Nisu uzalud Nušić, Domanović i još neki pisali o problemima koji i danas postoje.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno vise smara to konstantno kenjanje po opoziciji, a to je jebiga jedan od najnezahvalninih poslova danas.

 

Ko je lud da se toga uopste uhvati danas?

 

Jesu i ovakvi i onakvi i mogli su bolje da se valorizuju protesti, mogu da budu i bolji na debatama, cesto lupe i neku nebulozu al jbg rade najbolje sto mogu i trpe svasta.

 

Stvarno najmanje sto mi ostali koji smo nezadovoljni mozemo da uradimo je da izadjemo i glasamo.

 

Ja bih svima onima koji uspeju jednog dana da sruse Vucica i malo uvedu reda u ovu zemlju dao nacionalnu penziju, kao sportistima kad osvoje medalju.

 

A  nekad ce valjda biti takva politicka situacija da ce hteti vise ljudi da se prihvati tog posla.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, handys said:

 

Imam dva članka za istu rubriku, ali koji objašnjavaju ko je zapravo isti:

 

Građani pred miting SNS: Sve nam daje, sad će i po 2.500 za glasanje

 

Ovo je spisak ljudi koji su podržali listu „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“: Među njima Dragan Stojković Piksi, Nikola Jokić, Nikola Pejaković…

 

Ako pogledamo ova dva članka, u prvom se govori o onima kojima je IQ jednak broju zuba u vilici, a godine provedene u školi se mogu nabrojati na prste jedne ruke, i to u najboljem slučaju. Ovi iz drugog članka imaju mnogo više zuba u glavi, IQ im je mnogo veći, a za sobom imaju dvocifren broj godina školovanja. Prvi se prodaju za dve crvene, sendvič i parizer, a drugi su nešto skuplji. Ipak, povezuje ih to što se prodaju, a verujem da ne bi promenili mišljenje ni posle stotinak ovakvih članaka. Povezuje ih i to što pripadaju istom društvu, koje gaji iste izopačene vrednosti, a pomenuta vest ih ni najmanje ne dotiče.

 

Govorio sam upravo o ovakvom društvu, koje je trulo od vrha do dna. Svejedno je da li je u pitanju nepismenjaković iz vukojebine koji se do seoske kafane probija kroz blato iz propale udžerice ili akademik sa stanom u centru koji ruča u skupim restoranima. Zajedničko im je da su g**na. A kada se takvi udruže, društvo se pretvara u kanalizaciju.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Po poslednjim rezultatima ispitivanja Komiteta Ujedinjenog Realpolitičkog Centra Akcije, šanse da SNS izgubi vlast u Beogradu su oko 80%, a na republici oko 50%. Možda NIN i to prenese.

 

Mislim da su oni ipak Komitet Ujedinjenog Realpolitičkog Akcionog Centra. Do skora su bili čvrsto povezani sa Pokretom Izveštača Za Diplomatsku Agendu, ali im je u poslednje vreme ta veza malo splasnula.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...