Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Uglavnom, ceo taj narativ o padu komunizma, koji, i ovde mogu da se složim sa Perkosom, nije nikada pao u smislu pada službi i dosijea (thanks DSS), nije ni adekvatno predstavljen mlađim naraštajima koji su, na neki način, odrasli upijajući suštinski nepotpune, iako ne sasvim pogrešne informacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Nisu to Enlgezi postigli tako što su ukinuli crkve i pretvorili ih u neke druge namene nego razvojem celokupnog društva a bogami i žestokom borbom protiv komunizma širom sveta da im se ne bi ta mračna i pogubna ideologija doselila na ostrvo. Pošto su naravno sve to efikasno odradili danas niko ne smeta nekom drugom, ni crkva državi i pojedincima ni država crkvi već svako radi svoje i svi zajedno žive pristojnim životom. 

A kako je kod nas i ko je "zaslužan" za sve ovo što imamo danas?

naravno vlast a koliko se sećam SPC ili neka druga verska organizacija nikad nije bila vlast niti je donosila zakone( jeste nešto malo muftija Zukorlić bio poslanik). Dakle kritika svog stanja u Srbiji treba da bude usmerena na one koji vladaju srbijom a ne da se sprovodi na osnovu ideologije.

 

Pa naravno da nisu, ali ne znam o kakvom komunizmu pričaš. Puritanci su dobili nogu koju stotinu godina pre nego što su se i dede Marksa i Engelsa mućkali u testisima, a kad se komunizam pojavio, njihovi popovi su se ionako već uveliko bavili pijuckanjem čaja i lepim vremenom uz poneko venčanje ili krštenje.

 

Jeste da popovi nisu formalno u vlasti, ali se pitaju za mnogo toga i mnogo toga muzu. Kada bi zdravstvo ili prosveta mogli da onoliko grade, mislim da bismo imali domova zdravlja više nego trafika, a da bi škole nicale na svakom ćošku više od pekara i kladionica. Ne znam koliko su para uzeli samo na obavezne marke za onu nakazu na Vračaru, ali mi se čini da je taj reket mogao da bude bolje iskorišćen. Ima gde hoćeš na vestima da su najprofitabilnija organizacija, negde isto kao i NIS, premda taj NIS bar plaća porez i prodaje nešto konkretno i bitnije. A to sa oslobađanjem poreza baš i nije tržišna ekonomija. Ne znam koji moj imaju da traže u vojsci ili po državnim bolnicama, koje su po definiciji sekularne institucije, što važi i za škole. U školama ima više veronauke nego sociologije, filozofije, logike, fizike ili hemije zajedno, ali nešto ne vidim potrebu za tolikim obimom nastave. A evo i malo kršenja zakona, budući da su nadrilekarstvo i  dovođenje u zabludu zarad ostvarivanja finansijske koristi zabranjeni: https://manastirtumane.org/chuda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa naravno da nisu, ali ne znam o kakvom komunizmu pričaš. Puritanci su dobili nogu koju stotinu godina pre nego što su se i dede Marksa i Engelsa mućkali u testisima, a kad se komunizam pojavio, njihovi popovi su se ionako već uveliko bavili pijuckanjem čaja i lepim vremenom uz poneko venčanje ili krštenje.

 

Jeste da popovi nisu formalno u vlasti, ali se pitaju za mnogo toga i mnogo toga muzu. Kada bi zdravstvo ili prosveta mogli da onoliko grade, mislim da bismo imali domova zdravlja više nego trafika, a da bi škole nicale na svakom ćošku više od pekara i kladionica. Ne znam koliko su para uzeli samo na obavezne marke za onu nakazu na Vračaru, ali mi se čini da je taj reket mogao da bude bolje iskorišćen. Ima gde hoćeš na vestima da su najprofitabilnija organizacija, negde isto kao i NIS, premda taj NIS bar plaća porez i prodaje nešto konkretno i bitnije. A to sa oslobađanjem poreza baš i nije tržišna ekonomija. Ne znam koji moj imaju da traže u vojsci ili po državnim bolnicama, koje su po definiciji sekularne institucije, što važi i za škole. U školama ima više veronauke nego sociologije, filozofije, logike, fizike ili hemije zajedno, ali nešto ne vidim potrebu za tolikim obimom nastave. A evo i malo kršenja zakona, budući da su nadrilekarstvo i  dovođenje u zabludu zarad ostvarivanja finansijske koristi zabranjeni: https://manastirtumane.org/chuda.

da li stvarno veruješ u ovo šti si napisao ili eto samo da utisak kod forumske publike bude jači dobiješ koji aplauz više?

i ostalo je uglavnom pamfletsko pisanje ali na ovu neistinu sam baš morao da reagujem 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepo kaže poglavnik Grbović...

 

Nisam znao za ovo što je DJ Vasa okačio, to nije različito od onog debilana idiota, a ni od Kleopatri i sličnih... I opet ćutanjem/odobravanjem to SPC podržava.

 

Imam dvoje dece različitih uzrasta u školama i količina svetosavlja kojoj su izloženi od uzrasta 6 do uzrasta 17 je potpuno nepodnošljiva i svakako višestruko veća od izloženosti jeresima prirodnih nauka. Plus stalno postoji kao najgora stavka taj implicitni narativ tako treba, valja se. Ne treba tako i ne valja, mi nismo u SPC, mi ljubimo isključivo Sotonu i škola nam služi za obrazovanje.

Edited by freethrow
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

da li stvarno veruješ u ovo šti si napisao ili eto samo da utisak kod forumske publike bude jači dobiješ koji aplauz više?

i ostalo je uglavnom pamfletsko pisanje ali na ovu neistinu sam baš morao da reagujem 

 

Šta je netačno napisao?

Jesi zaboravio Nikanorov poziv na oružje i Porfirijevo ruganje ženama?

U mom selu deca učitelje zovu "nastavniče" (iako su učitelji) a popa moraju zvati "gospodine".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Posle neka kaze neko kako Leka nije bio Srbin i pravoslavac.

 

 

 

spacer.png

Nacional-boljsevik, najgora sorta. Milosevic, lukasenko, kimovi, causeskui, hodze, zivkovi, zjuganovi... sve gore od goreg.

 

Kao da palanacki antizapadni nacionalizam nije sam po sebi ogavan, nego su morali jos da ga zacine dokazano propalim socio-ekonomskim poretkom. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

da li stvarno veruješ u ovo šti si napisao ili eto samo da utisak kod forumske publike bude jači dobiješ koji aplauz više?

i ostalo je uglavnom pamfletsko pisanje ali na ovu neistinu sam baš morao da reagujem 

 

 

Vid' šta kažu plan i program: http://www.prvaskola.edu.rs/document/skolski2018_19/skolski_veronauka_2018.pdf

 

U osnovnoj i srednjoj školi se drži po jedan čas nedeljno, što je 36 nedelja, a isto važi i za srednju / gimnaziju, s tim što kod njih može da bude koja nedelja manje zbog mature i drugih stvari.

 

'Ajde sad pogledaj koliko se uče hemija ili fizika, ne računajući škole gde mora da ih ima mnogo više, ili koliko ima logike, filozofije ili sociologije tokom celog školovanja. Možda hemije ima više u medicinskim školama, a koliko se sećam, sa njom se počinje kasnije. Isto važi i za fiziku, dok se logika, filozofija i sociologija rade tek u srednjoj školi, plus što im se u mnogim školama smanjuje fond.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Vid' šta kažu plan i program: http://www.prvaskola.edu.rs/document/skolski2018_19/skolski_veronauka_2018.pdf

 

U osnovnoj i srednjoj školi se drži po jedan čas nedeljno, što je 36 nedelja, a isto važi i za srednju / gimnaziju, s tim što kod njih može da bude koja nedelja manje zbog mature i drugih stvari.

 

'Ajde sad pogledaj koliko se uče hemija ili fizika, ne računajući škole gde mora da ih ima mnogo više, ili koliko ima logike, filozofije ili sociologije tokom celog školovanja. Možda hemije ima više u medicinskim školama, a koliko se sećam, sa njom se počinje kasnije. Isto važi i za fiziku, dok se logika, filozofija i sociologija rade tek u srednjoj školi, plus što im se u mnogim školama smanjuje fond.

opet nema veronauke više od svih tih predmeta zjedno kako si napisao uz ono što je suština u celoj priči, veronauku ne mora niko da pohađa i uči, nije obavezna i tu sva priča o nekom nametanju ili primoravanju dece da to uče prestaje.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih vas više zadržavao.
 
Aferim  s_d.gif

nema veronauke više od svih tih predmeta zjedno
 
Ali pravi štetu u glavama dece koju ni svi predmeti zajedno ne mogu da poprave.
 
Kad ti neko kao klincu objasni da znanje i nauka nisu bitni nego sve u životu zavisi od volje nekakvog bradatog frika na nebu i ubaci ti taj "daće bog" fatalizam u glavu, nepovratna šteta je naneta mladom mozgu.


  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

opet nema veronauke više od svih tih predmeta zjedno kako si napisao uz ono što je suština u celoj priči, veronauku ne mora niko da pohađa i uči, nije obavezna i tu sva priča o nekom nametanju ili primoravanju dece da to uče prestaje.

Perkose, brate, veruj mi da nije istina. Nijedno mi dete nikada kada je imalo izbor nije biralo veronauku, pa opet su do 10te godine znali samo da nacrtaju Svetog Savu, ne znaju deca ko je Isus Hrist, znaju za Svetog Savu, pesmice Sveti Sava, istorija Sveti Sava, arhitektura Sveti Sava, srpski jezik, Sveti Sava... Nije istina da postoji izbor.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moje je imalo izbor i zaobišao je versku indoktrinaciju sve ove godine. Sad je 4. srednje... daće bog :classic_wink: da će nešto normalno da upiše posle.

Prvo ih je bilo samo troje na građanskom, posle se do kraja osnovne taj broj hvala bogu :wicked: uvećavao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

opet nema veronauke više od svih tih predmeta zjedno kako si napisao uz ono što je suština u celoj priči, veronauku ne mora niko da pohađa i uči, nije obavezna i tu sva priča o nekom nametanju ili primoravanju dece da to uče prestaje.

Ti bi Perkose, bas zato sto si vernik, trebalo kriticki da gledas na ponasanje danasnjih crkvenih veledostojnika.

 

Novi PATRIJARH PORFIRIJE VENČAO ANU BRNABIĆ I MILICU U HRAMU SVETOG SAVE!

 

OŽENIO SE ALEKSA BALAŠEVIĆ: Venčao ga PATRIJARH PORFIRIJE u Hramu Svetog Save

 

Patrijarh krstio decu Novaka Đokovića u Manastiru Ostrog

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

opet nema veronauke više od svih tih predmeta zjedno kako si napisao uz ono što je suština u celoj priči, veronauku ne mora niko da pohađa i uči, nije obavezna i tu sva priča o nekom nametanju ili primoravanju dece da to uče prestaje.

 

Nisam stavio na papir, tj. na internet, ono što je Freethrow upravo rekao. Nastupi januar - eno sv. Save školske slave sa popovima u školi, čak i u sredinama gde žive drugi narodi. Jeste da je njegov doprinos prosveti veoma upitan, naročito kada se stavi u ravan sa Dositejem, ali to je druga priča. Treba da se dele svedočanstva - eno dana Vidovdana (najčešće, ne uvek). Tu su i programi za istoriju ili srpski - sv. Sava ovo, sv. Sava ono, ali da pitaš dete koje ima peticu iz istorije, moći će da ti o njegovom značaju kaže nešto u dve-tri rečenice. Što se tiče srpskog, sad se drve neki glupavi crkveni tekstovi, a da pogledaš program i potražiš nekog savremenog živog autora, tražićeš ga mikroskopom. Ako uzmeš program iz geografije, opet ono zapišavanje teritorija sa crkvama. Sreća da bar prirodne nauke i strani jezici teško mogu da se stave pod njihovu šapu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Sreća da bar prirodne nauke i strani jezici teško mogu da se stave pod njihovu šapu.

 

Kako ne mogu?

Mogu i te kako.

 

1. Šta će ti prirodne nauke, bog je ionako sve stvorio, napravio i opravio.

2. Šta će ti strani jezici, gde bi ti da ideš i komuniciraš s nevernicima?!?!?

 

Onog trenutka kad je veronauk postao veronaukperfidno je mentalno uništeno mnogo budućih generacija i većinom su svedeni na meso spremno da se samelje po potrebni vrhovnih voždova.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freethrow said:

Perkose, brate, veruj mi da nije istina. Nijedno mi dete nikada kada je imalo izbor nije biralo veronauku, pa opet su do 10te godine znali samo da nacrtaju Svetog Savu, ne znaju deca ko je Isus Hrist, znaju za Svetog Savu, pesmice Sveti Sava, istorija Sveti Sava, arhitektura Sveti Sava, srpski jezik, Sveti Sava... Nije istina da postoji izbor.

hoćeš reći da na svakom drugom času prosvetni radnici predaju veronauku onoj deci koja inače ne idu na veronauku?

eto moram reći da ne verujem u tu priču, barem u mom okruženju ne znam nikog čije je dete bilo primorano da uči veronauku iako to nije bila želja roditelja i samog deteta

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Perkose, brate, veruj mi da nije istina. Nijedno mi dete nikada kada je imalo izbor nije biralo veronauku, pa opet su do 10te godine znali samo da nacrtaju Svetog Savu, ne znaju deca ko je Isus Hrist, znaju za Svetog Savu, pesmice Sveti Sava, istorija Sveti Sava, arhitektura Sveti Sava, srpski jezik, Sveti Sava... Nije istina da postoji izbor.

Moju generaciju su u prvom razredu ucili o tome kako je Joza cuvao krave, imao tezak zivot u detinjstvu, pevali smo mlada partizanka...

Jedan oblik indoktrinacije je zamenjen drugim, a ostali smo podanicko drustvo, sto se vidi u svakodnevnom zivotu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

hoćeš reći da na svakom drugom času prosvetni radnici predaju veronauku onoj deci koja inače ne idu na veronauku?

eto moram reći da ne verujem u tu priču, barem u mom okruženju ne znam nikog čije je dete bilo primorano da uči veronauku iako to nije bila želja roditelja i samog deteta

 

A jbg sad se praviš da me ne razumeš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Selina said:

Ti bi Perkose, bas zato sto si vernik, trebalo kriticki da gledas na ponasanje danasnjih crkvenih veledostojnika.

 

Novi PATRIJARH PORFIRIJE VENČAO ANU BRNABIĆ I MILICU U HRAMU SVETOG SAVE!

 

OŽENIO SE ALEKSA BALAŠEVIĆ: Venčao ga PATRIJARH PORFIRIJE u Hramu Svetog Save

 

Patrijarh krstio decu Novaka Đokovića u Manastiru Ostrog

 

otkud ti znaš da sam ja vernik i da li sam uopšte pripadnik srpske nacije ?

očito je teško da prihvatite drugačije mišljenje ili ukazivanje na neke činjenice a sve je počelo tako što je dorumašu zasmetalo što su izgrađene čini mi se dve crkve u njegovom gradu i da on veruje da bi ista ta vlast u njegovom gradu bila puno uspešnija samo da nisu te crkve izgrađene. prosto rečeno iz njega je izbijala ideologija i zato je dobio adekvatan odgovor koji vidim pokreće pravu lavinu komentara što razumnih i utemlejenih na činjenicama što provokativnih i ideološki ostrašćenih.

Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

 

Kako ne mogu?

Mogu i te kako.

 

1. Šta će ti prirodne nauke, bog je ionako sve stvorio, napravio i opravio.

2. Šta će ti strani jezici, gde bi ti da ideš i komuniciraš s nevernicima?!?!?

 

Onog trenutka kad je veronauk postao veronaukperfidno je mentalno uništeno mnogo budućih generacija i većinom su svedeni na meso spremno da se samelje po potrebni vrhovnih voždova.

 

OK, toga ima, ali im bar programi nisu takvi da predaju o isceljujućem hemijsko-biloškom sastavu parčeta krpe u koju je bio umotan sv. vladika Nikolaj Hitleroljubitelj ili jonizujućim zracima iz komada butne kosti nekog sv. Đunisija Neopranog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

A jbg sad se praviš da me ne razumeš.

eno fancy kaže da njegovi nisu išli na veronauku i da se nada da neće ni ići i nema problema, njihovo pravo.

ne znam koliko pamtiš doba blagostanja u sfrj kad nisam mogao da biram hoću li ili ne da budem pionir, nosim crvenu maramu i petokraku i pevam pesme o voljenom titi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...