Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

20 hours ago, Constantin said:

:s_w::Hail:

Beograd odavno ima preko 2 miljona stanovnika, ne znam zasto svi sumnjaju u taj broj. Zapitaj se samo koliko stanovnika imaju NBg i Munze, pa racunaj ostatak.

Pobogu, Bg ima preko miljon i pol glasaca. Da su 100 000 nepostojeci ljudi, pa opet valjda postoje i ljudi mladji od 18? O stranim gradjanima sa prijavom boravista da i ne govorim.

Edited by Kosta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Beograd odavno ima preko 2 miljona stanovnika, ne znam zasto svi sumnjaju u taj broj. Zapitaj se samo koliko stanovnika imaju NBg i Munze, pa racunaj ostatak.
Pobogu, Bg ima preko miljon i pol glasaca. Da su 100 000 nepostojeci ljudi, pa opet valjda postoje i ljudi mladji od 18? O stranim gradjanima sa prijavom boravista da i ne govorim.
Naravno...mislim da ima čak 2,5 miliona....medjutim....nije grad. Nema u Srbiji gradova....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ma koja 2.5 miliona. Ogroman broj ljudi koji radi i studira u Bg ne glasa tamo. 1.2 miliona glasaca je max za Beograd.

Dobro, sluzbeni podatak je da Begesh ima miljon i pol glasaca i miljon i 600 iljada stanovnika. Sto dalje podrazumijeva da ima 100 000 stanovnika koji imaju do 18 godina.

Sto je nonsens.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kosta said:

Dobro, sluzbeni podatak je da Begesh ima miljon i pol glasaca i miljon i 600 iljada stanovnika. Sto dalje podrazumijeva da ima 100 000 stanovnika koji imaju do 18 godina.

Sto je nonsens.

U Srbiji ima 6700000 stanovnika (popis 2022), a glasača preko 6500000. Ne bih ja uzimao birački spisak kao nešto relevantno.

 

U Beogradu živi / radi / studira dosta ljudi čije se prebivalište vodi negde drugde, tako da se može reći da ima više stanovnika nego što je pokazao popis. Ako smo velikodušni, možemo reći dva miliona (sa svim prigradskim opštinama naravno, znači Lazarevac, Obrenovac, Mladenovac itd...). Dva i po miliona je baš sačuvaj bože tvrdnja, moram priznati da prvi put vidim da je neko toliko ekstravagantan u proceni. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosta said:

@Smrtokapa nisam rekao da ima dva i pol, ali preko dva ima sigurno.

Rekao je Konstantin, izvinjavam se 🙂

 

Možda bi se sa ovim novopridošlim Rusima moglo nabiti malo preko dva miliona. Možda. Inače, tu tvrdnju o dvomilionskom gradu slušam otkako znam za sebe, to je uvek bilo neko naše preterivanje jer valjda dobro zvuči.

 

Možda dobro zvuči ali je u praksi potpuni horor, no to je druga tema.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

Pazove se vode na Vojvodinu, ne na Beograd 🙂

Ma mož se vode i na Titovo Užice, kad sretneš nekog iz Pazove (stare-nove) i pitaš ga odakle je...šta misliš, šta ti kaže? Onaj što stanuje u Ovči, verujem da mu je Pančevo bliže, al će teško da ti kaže taj da je PanČevac...a ? Ritopek....

Sad ozbiljno....mislim da je realan broj stanovnika prestonice oko 2 miliona, još kako reče @Smrtokapa sa Rujama i Ukrajincima....možda za malo i prebaca. Golema varoš.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosta said:

Dobro, sluzbeni podatak je da Begesh ima miljon i pol glasaca i miljon i 600 iljada stanovnika. Sto dalje podrazumijeva da ima 100 000 stanovnika koji imaju do 18 godina.

Sto je nonsens.

To samo znaci da biracki spiskovi nisu azurni.

Dodatno, dobar deo "Beograda" nije bas Beograd (hint: Obrenovac, Lazarevac, itd).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tomas.hokenberi said:

To samo znaci da biracki spiskovi nisu azurni.

Dodatno, dobar deo "Beograda" nije bas Beograd (hint: Obrenovac, Lazarevac, itd).

Isto kao sto u Bg imas samo oko 60 000 Kineza koji na svakih 6 mjeseci vec godinama produzuju 'boraviste', a u njemu zive 20 godina. Rusa i Ukrajinaca ima mnogo vise. I ja glasam u Beogradu, a u njemu ne zivim 'za stalno' vec ohoho. Ali se i dalje brojim u njegove stanovnike 😉

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

Ma mož se vode i na Titovo Užice, kad sretneš nekog iz Pazove (stare-nove) i pitaš ga odakle je...šta misliš, šta ti kaže? Onaj što stanuje u Ovči, verujem da mu je Pančevo bliže, al će teško da ti kaže taj da je PanČevac...a ? Ritopek....

Sad ozbiljno....mislim da je realan broj stanovnika prestonice oko 2 miliona, još kako reče @Smrtokapa sa Rujama i Ukrajincima....možda za malo i prebaca. Golema varoš.

 

Ma govorim o zvaničnoj podeli na opštine, ne šta će ko da mi kaže. Ovča je opština Palilula, Ritopek je opština Grocka, obe opštine delovi su grada Beograda. Obe Pazove su opština Stara Pazova, do pre nekoliko godina su bili opština Sremska Mitrovica, ne potpadaju nikako pod Beograd. Jesu bliži Beogradu po kilometraži od Lazarevca, Obrenovca, Mladenovca, Sopota, al' jebi ga, to se zvanično po zakonu vodi pod beogradske opštine.

 

A na starom novosadkom putu sve dok ne prođeš Inđiju vole da kažu da su makar Zemunci 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po ovom poslednjem popisu BG ima 1,685 miliona stanovnika. Kada oduzmemo ove južne opštine koje nikom nisu jasne zašto uopšte spadaju u grad verovatno ima oko 1,4 miliona stanovnika. E sad na tu cifru treba dodati one koji žive u BG a ne vode se papirološki tamo. Ja sam iz NS i kod nas ovde ima gomila ljudi čije lične karte su i dalje na mesta odakle su a žive godinama u NS. Verujem da toga u BG ima bar 10 puta više nego u NS ili Nišu jer ima više mogućnosti.

 

Takođe treba imati na umu da se dosta ljudi vodi na BG iako ne žive tu. Ja imam rodbinu u inostranstvu koji se na popisu vode u BG iako oni nemaju veze sa BG. Čak ni na godišnje više ne dolaze tu, u BG provedu 2-3 dana svake treće godine u proseku.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Jezebel said:

Eh, komunalna policija, kako cujem, privodi babe i dede koji na pijacama prodaju nesto ne bi li popunili svoje bedne prihode, ali zato se pravi mrtva dok celavi tetovirani bolidi paradiraju (plus povedu i neko nesrecno veliko kuce) i cuvaju murale Ratka Mladica (i sl. ili parkiraju auto pa drezde u njemu i paze da im neko ne prekreci heroja☠️). 

 

 

Vole poziciju moci, prejaki i odvise dominantni za rad u parking servisu, pak premalo za vatrogascnu sluzbu, lel.

SNS-ova privatna inverventna policija.

 

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Hej, barem postoje inicijative da liberalizuju drustvo po tom pitanju. Tako je i nastao meme decenije 2010-ih. Najbolji komicni sadrzaj ikad snimljen, iako je trebalo da bude edukativni talk show : D

 

 

 

ili skracena verzija...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Constantin said:

Biće posla za Krušik.....:capone_2:

 

Kažu vesti da će biti posla i za nacionalnog avioprevoznika:

 

Quote

 

On je rekao da je Er Srbija imala veliko širenje rada i uspeha i broja linija, a da će se u narednom periodu fokusirati na Afriku.

 

"Kampala i Uganda može da bude mesto odakle možemo da idemo dalje u određene afričike destinacije, posebno prema jugu, ali i prema centralnoj i zapadnoj Africi. Mi ćemo se truditi da ove dogovore konkretizujemo na najbolji način i napravimo saradnju koja će odgovarati građanima Ugande i Srbije", poručio je Vučić.

 

Kazao je da se nada da bi do kraja sledeće godine mogla da se uspostavi direkna linaja Beograd-Kampala i istakao da bi to bio uspeh za obe zemlje.

 

 

Čujem da se braća Uganđani već spremaju da dotrče na ćevape i rakiju, pa da posle opletu kolce. Još kada im dođu privredne perjanice, kao što su pekare, apoteke, pljeskavičarnice i kladionice, ima odma' da ekonomski procvetaju i da uplate skupa letovanja u Guči. A kada ovdašnje agencije počnu da prodaju aranžmane za letovanje na jezeru Viktorija, prodavci girosa na severu Grčke će moći samo da stave ključ u bravu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

Ma biznis se samo nastavlja. Avioprevoznik je već prisutan, doduše u Cargo varijanti.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Teško. Za tovare iz Krušika se koriste pravi teretni avioni. Iako se putnički mogu koristiti za neki hitan prenos laganijeg materijala, kao što je bio slučaj sa vakcinama, za takve stvari se koriste pravi teretni avioni. Na sajtu www.flightradar24.com mogu se naći letovi koji polaze sa beogradskog aerodroma na različite zanimljive destinacije, a u pitanju su teretni avioni u vlasništvu kojekakvih tašna-mašna firmi sa egzotičnim zemljama registracije. Trenutna flota, u koju spadaju A319, A320, A330, ATR72 i neki iznajmljeni Embraer je uposlena za putnički saobraćaj toliko da ne može da odradi ni redovan putnički saobraćaj.

Link to comment
Share on other sites

Malo Valir, malo Krušik, malo Bangladeš, malo Uganda, malo voze Ukrajinci, malo Kiprani. Nekad iz Niša, nekad sa Bataje, nekad je Tešino, a nekad od dilbera Zavetnice....Slinu zaboravili već. Čak neki kažu da je Slinin tata živ i zdrav...nego lupaju ljudi na twitteru svašta, a ja ti prenosim. Nemam pojima ja šta se tu dešava....nisam iz te priče.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Malo Valir, malo Krušik, malo Bangladeš, malo Uganda, malo voze Ukrajinci, malo Kiprani. Nekad iz Niša, nekad sa Bataje, nekad je Tešino, a nekad od dilbera Zavetnice....Slinu zaboravili već. Čak neki kažu da je Slinin tata živ i zdrav...nego lupaju ljudi na twitteru svašta, a ja ti prenosim. Nemam pojima ja šta se tu dešava....nisam iz te priče.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ja to pratim na mnogo jednostavniji način. Pošto živim na NBGD i sasvim pristojno vidim avione koji poleću prema Avai ili preko nje sleću, dovoljno mi je da pogledam na Flight Radaru koji let je u pitanju. Lepo piše odakle ili kuda leti, piše i tip aviona, a na FB ima i neka grupa za spotere koji ga još i lepo uslikaju.

 

Evo jednog svežeg ulova:

 

Link to comment
Share on other sites

 
Ja to pratim na mnogo jednostavniji način. Pošto živim na NBGD i sasvim pristojno vidim avione koji poleću prema Avai ili preko nje sleću, dovoljno mi je da pogledam na Flight Radaru koji let je u pitanju. Lepo piše odakle ili kuda leti, piše i tip aviona, a na FB ima i neka grupa za spotere koji ga još i lepo uslikaju.
 
Evo jednog svežeg ulova:
 
Kako prolaziš sa Cinstantimom Velikim [emoji41]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...