Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Evo ti još jedan šok - cilj protesta da Vučić ode sa vlasti je glupost i to se može postići samo na izborima; a ne time što je je 50k ljudi, koji svakako smatraju da AV treba da ide, izaslo na ulicu u Beogradu.

 

Standardno, u proteste se razočaravaju oni koji su od istih očekivali ono što mi ne mogu da postignu. Kao, e znamo šta treba, da tražimo da 50k normalnih ljudi koji su izašli na ulicu zahtevaju da predsednik države ode, a ako on to ne uradi. Pa ništa.

 

Evo još jednog šoka - opozicija, čak i ovakva kakva je, ne duguje narodu ništa. Ko ima bolju politiku, neka je kandiduje. Ko ima bolje ciljeve za protest, neka ih organizuje. Itd. Ko uz sebe može da okupi i ekipu koja bi omogućila radikalizaciju, kontakt i vezu sa međunarodnim zajedničkom i bezbednosnim strukturama, be my guest. Ja stvarno verujem da ovi trenutni rade najbolje što znaju manje više i iskoristili su sve što im je bilo dostupno. Ako neko to može da podigne na viši nivo, ima moju podršku.

 

I za kraj još jedan šok - ljudima je jednostavno dovoljno dobro u Srbiji i to je tako. Naročito onima u Beogradu, koji i imaju svu slobodu da protestuju.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Sve je tako... samo što nije. Potpuno je drugačije nego 2017. ili 2019, mnogo gore se živi, mnogo više ljudi je postalo svesno koliki je ovo kancer koji nevezano za bilo kakva normalna politička opredeljenja (to je ovde periferno) izjeda zemlju u kojoj neće ostati kamen na kamenu. Biće surovo, ali i demografija čini svoje, pogotovo korona, pa i populacija u kojoj su uživali najveću podršku se topi i sve to procenti i pokazuju, a toga je, budite u ovo sigurniji nego u bilo šta u vezi njega i on itekako svestan i zato pored svog lajanja da hoće i nije raspisao izbore.

Iz prve ruke znam da skupljanje potpisa za osnivanje "Narodnog pokreta" ide katastrofalno i to je samo produžetak agonije koja je započela na "Velikom narodnom mitingu podrške" i koja i dalje traje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

Evo još jednog šoka - opozicija, čak i ovakva kakva je, ne duguje narodu ništa. Ko ima bolju politiku, neka je kandiduje. Ko ima bolje ciljeve za protest, neka ih organizuje. Itd. Ko uz sebe može da okupi i ekipu koja bi omogućila radikalizaciju, kontakt i vezu sa međunarodnim zajedničkom i bezbednosnim strukturama, be my guest. Ja stvarno verujem da ovi trenutni rade najbolje što znaju manje više i iskoristili su sve što im je bilo dostupno. Ako neko to može da podigne na viši nivo, ima moju podršku.

 

Dakle, kad se neki politicar (koji sebe naziva opozicionarem) nadje u koaliciji sa SNS i tu nema sta ko da se buni, kada neko pozove na proteste jer vlast hoce da preda Kosovo (ili protiv sankcija Rusiji) ni tu nema sta ko da se buni - ako neko ume bolje, neka sam organizuje svoj pokret.

 

Djilas, Jeremic i Obradovic (kao trojica likova koji vode neke od partija) su tu vec vise od deceniju i sta su postigli? No, ko smo mi da dovodimo u pitanje njihovu strategiju i zelju za promenom vlasti?

 

13 minutes ago, medobrundo said:

I za kraj još jedan šok - ljudima je jednostavno dovoljno dobro u Srbiji i to je tako. Naročito onima u Beogradu, koji i imaju svu slobodu da protestuju.

 

Pa ako je dobro, neka se ovi sto protestvuju razidju, sta ima da ometaju kretanje ovima sto im je dobro?

 

@VoodooDerina To o cemu pises nema apsolutno nikakvo uporiste u rezultatima izbora ili desavanjima u parlamentu i na ulici.

 

Pre nesto vise od godinu dana Vucic dobija preko 2 miliona glasova posle svega, a svi ostali kandidati zajedno 1,6 miliona ili 40% od kojih Ponos + Stojkovic zajedno imaju 22%, a Obradovic + Zavetnica + Jovanovic + Stamenkovic 17%. Mi bre nakon 10 godina terora nismo dosli do stadijuma kad neka Zavetnica nakon izbora poruci "necu sa ovima sto izdaju Srbiju, Vucic je obecao da ce da sprovodi nacionalno svesnu politiku". Ili da dodju neki sa SSP liste i odjednom postanu naprednjaci (kao onaj Bulatovic). 

 

Svaki put slusamo isto, na izborima - "koja smo mi smeca, da za njega i desnicu ode 80%" "ma ne vredi ovo uopste sve su pokrali", onda dodju protesti "ovo je tek pocetak, a na izborima cemo da menjamo vlast".

 

Hajde ako moze bez takvih prica vise, ima nas koji pratimo politiku svih ovih 10 godina.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Ako projektuješ rezultate od pre godinu dana na situaciju danas onda jako slabo pratiš političku i društvenu dinamiku u Srbiji.

 

Čak i da ne spominjem da je Vučić bukvalno za par hiljada nedostajućih Tadić-Vujošević glasova tada zadržao Beograd.

(i ne, aktivacija nekog od desnih spavača bi samo značila krizu i ponovljene izbore sa još gorim rezultatom po njih)

Link to comment
Share on other sites

Znaci, sad je uspeh ako u glavnom gradu SNS i SPS imaju 50% odbornika? Nakon 10 godina terora?

 

Molim te, objasni mi kako bi koalicija Zavetnika sa SNS znacila krizu i nove izbore? Pa sad imas Zavetnike u opoziciji, SNS i SPS imaju 57 odbornika i nista - cak ni oni izbori koje je najavljivao Djilas nisu odrzani i nece ih ni biti.

Link to comment
Share on other sites

SNS i SPS su imali dovoljno odbornika za vlast i bez preletanja sada, da nisu, to bi imalo potpuno drugačiji kontekst.

 

Uspeh je kada izgubi glavni grad što će se i desiti na narednim izborima. Milošević pre nego što je pao je prvo izgubio Beograd, pa tek skoro 4 godine, jedno bombardovanje i jedno Kosovo manje je i definitivno izgubio vlast.

Vučić je imao neuporedivo bolje međunarodne okolnosti, zato će imati i proporcionalno nešto duži period vladavine od prethodnog diktatora.

Edited by VoodooDerina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su stranke DoS upropastile priliku za normalizaciju društva i lustraciju u tih 10 godina i da neće biti više prilike.

 

Jedna anegdota iz stvarnog života.

Sedim sa prijateljicom (nazvaću je Kaća) i njenom drugaricom (Danijela neka bude)

 

Kaže Danijela : Jbt, kako je ovo depresivno, nacionalizam i dalje vlada, narod ne vidi dalje od nosa..baš nam je loša ekonomska situacija...al ajde, biće bolje (valjda?)..

A Kaća kaže : Neće dušo, bilo je.

 

E bukvalno to.

Neće dragi, bilo je prilike.

Sad sa kartom za Teheran putujemo u Teheran, nećemo stići u Kopenhagen sa ovim kartama.

E pa gospodo, mi smo naše karte kupili ( odnosno the narod).

Kome se ne dopada, pa znate....

Link to comment
Share on other sites

Indikativna cinjenica je i to da medjunarodna zajednica ne vidi za sada nikoga u opoziciji kome moze da veruje i da pokloni paznju. Borko je dva puta isao u Vasington ali oba puta se vracao podvijenog repa. Richard Grenell je skoro odrzao predavanje po pravilima Chatham Housa i zapanjujuce je da su razmatrane situacije u kojima se analizirao odnos SAD prema Srbiji u slucaju da izbore dobiju d. ili r. pa cak i DeSantis (ovo je ipak vise kroz salu spomenuo), ali niti jednom nije spomenuta situacija i odnos SAD u slucaju da umesto Vucica postoji neka druga vlast. Ambasador C. Hill redovno ne spominje opoziciju niti proteste u svojim izlaganjima.

Edited by Ryu
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VoodooDerina said:

SNS i SPS su imali dovoljno odbornika za vlast i bez preletanja sada, da nisu, to bi imalo potpuno drugačiji kontekst.

 

Ne znam sta mislis da bi se desilo da Zavetnici (koje jedno 80% ljudi ionako dozivljava kao SNS projekat) udju u vlast sa SNS i SPS? Pa valjda se secas Vracara ili Starog Grada u kojima su LDP, DSS i DJB odbornici preletali na SNS stranu i tako im omogucili da tamo postanu vlast?

 

14 minutes ago, VoodooDerina said:

Uspeh je kada izgubi glavni grad što će se i desiti na narednim izborima. Milošević pre nego što je pao je prvo izgubio Beograd, pa tek skoro 4 godine, jedno bombardovanje i jedno Kosovo manje je i definitivno izgubio vlast.

Vučić je imao neuporedivo bolje međunarodne okolnosti, zato će imati i proporcionalno nešto duži period vladavine od prethodnog diktatora.

 

O ovome i pricam - strpite se, ne moze nista preko noci. Ne znam da li ljudi shvataju da je u ovoj zemlji 15 godina cetvrtina necijeg zivota i skoro polovina najproduktivnijeg dela necijeg zivota?

 

Ljudi su prosle godine izasli na izbore, bili optimisticni, nadali se promenama i sve je to rezultovalo sa 56-54. Zasto mislis da ce na sledecim izborima da izgubi? Sta ako Dveri odu ispod cenzusa, neki DJB isto pojede 2%, pa onda jos neka lista? I na sve to sta ces sa ljudima koji nece glasati jer znaju da je jedini put za smenu vlasti da stranke za koje glasaju udju u koaliciju sa Dverima i Zavetnicima? Mislim ok, ja sam za sve sto ce pomoci rusenju ovog rezima, ali sta cemo sa onima koji nisu za to i ostanu kuci?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VoodooDerina said:

Ništa onda, što ne rekoste ranije da se ne cimamo bzvz, gospodin Grenel je rekao ne postoji niko osim njihovog omiljenog potrčka, gasi svetla, motaj kablove, ukidaj izbore tamo negde do smrti Danila I Nejakog, a možda i ni tada...

Zao mi je sto si tako protumacio moj post. Poenta posta je bila da mora postojati mnogo jaci napor srpske opozicije da se nametne i da predstavi sebe kao relevantnog aktera. Sve sto se radilo do sada na zalost nije dovoljno. Pandemija, afere, tragicna desavanja u poslednjih mesec dana, opet sve to nije artikulisano tako da se okrnji snaga vlasti. Cesto razmisljam o Dacicevoj izjavi u pauzi emisije na RTS-u kada mu je voditeljka sugerisala da ''spomene Djilasa ako hoce'' na sta je on nonsalantno odgovorio ''da su to sve amateri''.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

Ne znam sta mislis da bi se desilo da Zavetnici (koje jedno 80% ljudi ionako dozivljava kao SNS projekat) udju u vlast sa SNS i SPS? Pa valjda se secas Vracara ili Starog Grada u kojima su LDP, DSS i DJB odbornici preletali na SNS stranu i tako im omogucili da tamo postanu vlast?

 

 

O ovome i pricam - strpite se, ne moze nista preko noci. Ne znam da li ljudi shvataju da je u ovoj zemlji 15 godina cetvrtina necijeg zivota i skoro polovina najproduktivnijeg dela necijeg zivota?

 

Ljudi su prosle godine izasli na izbore, bili optimisticni, nadali se promenama i sve je to rezultovalo sa 56-54. Zasto mislis da ce na sledecim izborima da izgubi? Sta ako Dveri odu ispod cenzusa, neki DJB isto pojede 2%, pa onda jos neka lista? I na sve to sta ces sa ljudima koji nece glasati jer znaju da je jedini put za smenu vlasti da stranke za koje glasaju udju u koaliciju sa Dverima i Zavetnicima? Mislim ok, ja sam za sve sto ce pomoci rusenju ovog rezima, ali sta cemo sa onima koji nisu za to i ostanu kuci?

 

 

Zato što su od 56-54 izgubili gotovo 10% podrške što neće moći da nadoknade ni D(J)B-ovi ispod crte niti Zavetnici (inače pokorni Miloš "Francuz" je mnogo lojalniji gazdi i pouzdaniji trojanac od ovih).

 

A slažem se naravno za izgubljene decenije, to nam niko ne može nadoknaditi, ipak dužni smo da makar svojoj deci, pa i unucima bar delom sačuvamo godine koje su pojeli skakavci ako ikako možemo.

 

  

13 minutes ago, Ryu said:

Zao mi je sto si tako protumacio moj post. Poenta posta je bila da mora postojati mnogo jaci napor srpske opozicije da se nametne i da predstavi sebe kao relevantnog aktera. Sve sto se radilo do sada na zalost nije dovoljno. Pandemija, afere, tragicna desavanja u poslednjih mesec dana, opet sve to nije artikulisano tako da se okrnji snaga vlasti. Cesto razmisljam o Dacicevoj izjavi u pauzi emisije na RTS-u kada mu je voditeljka sugerisala da ''spomene Djilasa ako hoce'' na sta je on nonsalantno odgovorio ''da su to sve amateri''.

 

U pravu si, nisam dobro protumačio, izvini ako sam zvučao drsko.

Sa ovim se već skoro potpuno slažem.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Zato što su od 56-54 izgubili gotovo 10% podrške što neće moći da nadoknade ni D(J)B-ovi ispod crte niti Zavetnici (inače pokorni Miloš "Francuz" je mnogo lojalniji gazdi i pouzdaniji trojanac od ovih).

 

A slažem se naravno za izgubljene decenije, to nam niko ne može nadoknaditi, ipak dužni smo da makar svojoj deci, pa i unucima bar delom sačuvamo godine koje su pojeli skakavci ako ikako možemo.

 

Pa ja se slazem sa tobom da se treba boriti za smenu vlasti, ali nisam optimista da ce se to ovim tempom ikada desiti.

 

Evo, ako vec pises da je SNS izgubio gotovo 10% podrske, kakve rezultate ocekujes u BG i ko ce da pravi vecinu tu?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Pa ja se slazem sa tobom da se treba boriti za smenu vlasti, ali nisam optimista da ce se to ovim tempom ikada desiti.

 

Evo, ako vec pises da je SNS izgubio gotovo 10% podrske, kakve rezultate ocekujes u BG i ko ce da pravi vecinu tu?

 

Dosta zavisi od predizbornih koalicija, ali recimo da SNS očekujem na 31-32% max, i SPS na standardnih 6-7% (oni su gotovo skroz stranka uhleba i mnogo manje osciluju zato).

Stranke koje organizuju proteste oko 38-39% u zbiru i ostatak će otići na "desno" (10-12%), nevažeće i one ispod cenzusa.

 

Dakle, zavisi i kakve će predizborne koalicije biti formirane, ali siguran sam da SNS neće biti deo vlasti.

 

Ako bih baš morao da tipujem, očekivao bih recimo Zeleni-Demokrate-Dveri-SPS frankenštajn koaliciju do sledećih "normalnih" izbora (nakon definitivnog pada Vučića i na republičkom nivou).

Link to comment
Share on other sites

Juce nisam bila u protestnoj sehtnji  i verovatno vise necu ni izaci iz kuce tim povodom.  Ako je stanovnicima ove zemlje vaznije 10 dana brckanja u Grckoj i Turskoj od zivota njihove dece i unuka, marim ja, moji i ne zive ovde i koji moj ja da se deranziram na 30+ zbog njih? 

Dokle god 100 hiljada vaucer za banje plane za 24 h uz visecasovno cekanje u redu da bi se uzelo tih bednih 5000 ja nemam sta da radim po pitanju smene vlasti, narodu je dobro, da nije, valjda bi prvo ocistio ispred svoje kuce pa onda isao da se brcka kojekude?

Narod hoce farsu, hoce prazninu tastine, evo mu, ima je. Sloboda, istina i pravda, svrha i smisao vise ne stanuju ovde. Gasite svetlo pa da se razilazimo. 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VoodooDerina said:

 

Dosta zavisi od predizbornih koalicija, ali recimo da SNS očekujem na 31-32% max, i SPS na standardnih 6-7% (oni su gotovo skroz stranka uhleba i mnogo manje osciluju zato).

Stranke koje organizuju proteste oko 38-39% u zbiru i ostatak će otići na "desno" (10-12%), nevažeće i one ispod cenzusa.

 

Dakle, zavisi i kakve će predizborne koalicije biti formirane, ali siguran sam da SNS neće biti deo vlasti.

 

Ako bih baš morao da tipujem, očekivao bih recimo Zeleni-Demokrate-Dveri-SPS frankenštajn koaliciju do sledećih "normalnih" izbora (nakon definitivnog pada Vučića i na republičkom nivou).

Kada je SPS imao

standardnih 6-7%?zadnji put su imali 11-12% i uvek su oko 10% a o ostalim % ne bi polemisao ali sve sto budu padali %SNS ide ili desnim ili SPS,ovima koji org proteste jako malo

Njihov max je 25% bez obzira na % SNS

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ryu said:

Indikativna cinjenica je i to da medjunarodna zajednica ne vidi za sada nikoga u opoziciji kome moze da veruje i da pokloni paznju. Borko je dva puta isao u Vasington ali oba puta se vracao podvijenog repa. Richard Grenell je skoro odrzao predavanje po pravilima Chatham Housa i zapanjujuce je da su razmatrane situacije u kojima se analizirao odnos SAD prema Srbiji u slucaju da izbore dobiju d. ili r. pa cak i DeSantis (ovo je ipak vise kroz salu spomenuo), ali niti jednom nije spomenuta situacija i odnos SAD u slucaju da umesto Vucica postoji neka druga vlast. Ambasador C. Hill redovno ne spominje opoziciju niti proteste u svojim izlaganjima.

 

Nije ni najmanje indikativna. Ambasador je spominje opoziciju jer se diplomata ne meša u unutrašnja pitanja jedne zemlje. Diplomatija ima određena pravila i protokole, a on ih se drži. Da je u pitanju klasična izborna krađa kao što je bila krajem devedesetih, gde je crno na belo bilo vidljivo i dokazivo da su izbori debelo pokradeni, moguće je da se tako izabrani predstavnici ne priznaju, što je i maksimum. Ne vidim da se ni SAD ni EU ne potresaju zbog mangupa u sopstvenim redovima kao što je Orban. Lepo je što je Borko otišao u Vašington, tako i treba da se radi, ali džabe mu je ako nema glasove.

 

4 hours ago, Pletilja said:

Juce nisam bila u protestnoj sehtnji  i verovatno vise necu ni izaci iz kuce tim povodom.  Ako je stanovnicima ove zemlje vaznije 10 dana brckanja u Grckoj i Turskoj od zivota njihove dece i unuka, marim ja, moji i ne zive ovde i koji moj ja da se deranziram na 30+ zbog njih? 

Dokle god 100 hiljada vaucer za banje plane za 24 h uz visecasovno cekanje u redu da bi se uzelo tih bednih 5000 ja nemam sta da radim po pitanju smene vlasti, narodu je dobro, da nije, valjda bi prvo ocistio ispred svoje kuce pa onda isao da se brcka kojekude?

Narod hoce farsu, hoce prazninu tastine, evo mu, ima je. Sloboda, istina i pravda, svrha i smisao vise ne stanuju ovde. Gasite svetlo pa da se razilazimo. 

 

 

Ja sam bio samo jednom, a to vreme smatram uzalud utrošenim kao i ti, s tim da ne mislim da je to zbog letovanja. Protesti imaju ciljeve, ali oni se ne ostvaruju na takav način, pa verujem da su mnogi odustali iz istog razloga. Ako je jedan od ciljeva npr. REM, onda protest treba održati ispred REM-a u radno vreme. Boli uvo te iz REM-a što neko šeta protiv njih vikendom. Ja zaista ne vidim kako je moguće ostvariti pritisak na REM kada niko u njemu i ne oseti efekte protesta. Isto tako, samo jednom se išlo kod zgrade PTC-a, a to je imalo bar neki efekat. Ne vidim razloga da se takva akcija ne ponovi. Ne vidim ni poentu u tome da se blokira saobraćaj, i to vikendom, jer time se samo pravi problem građanima koji zaista nemaju nikakvu moć odlučivanja o zahtevima protesta. Još je smešnije da tu blokadu vode (kvazi)ekolozi. Juče je čak i tuma-muta-ćuta zibegao odgovor na pitanje Žakline Tatalović da li blokada puta predstavlja maltretiranje građana.

 

Protesti jesu legitiman način izražavanja mišljenja, ali treba ih usmeriti na institucije koje ne rade svoj posao. Mislim da se mnogo više može uraditi tako što će se okupiti ispred PTC-a ili REM-a i to kada tamo ima nekoga, a ne šetnjama. Ono juče sa Pinkom je bio totalni fijasko: nekoliko minuta govorancije i 'ajde nazad. Jedini efekat je što je DJ Žex dao malo para na obezbeđenje i zastavu, a to je za njega trošak isto koliko i za običnog čoveka da kupi žvaku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Nije ni najmanje indikativna. Ambasador je spominje opoziciju jer se diplomata ne meša u unutrašnja pitanja jedne zemlje.

 

Naravno, ali postoji i komunikacija sa predstavnicima zemlje domacina kada se govori o opstim prilikama, tekucim pitanjima. Trenutno se odvijaju intenzivni protesti u zemlji, on sigurno u svojim izvestajima Stejt departmentu posvecuje veliku paznju tome i sigurno da vodi razgovore sa najvisim funkcionerima Srbije o tekucim problemima. Na vise pitanja na nekoliko sastanaka o unutrasnjoj politici Srbije, samo je elegantno preskocio da da bilo kakav odgovor. Imate sliku njegovu sa nekim predstavnicima opozicije, da li mislite da to nije stvorilo malo anksioznosti predstavnicima vlasti. Indikativno je svakako sto se ne govori o politickim prilikama u Srbiji, jer se na taj nacin salje impuls vlastima da mogu relaksiranije da donose i sprovode odluke.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zvezdarac said:

Kada je SPS imao

standardnih 6-7%?zadnji put su imali 11-12% i uvek su oko 10% a o ostalim % ne bi polemisao ali sve sto budu padali %SNS ide ili desnim ili SPS,ovima koji org proteste jako malo

Njihov max je 25% bez obzira na % SNS

 

Ovo je sve bilo za BG, na republičkom nivou je naravno dosta drugačije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ryu said:

 

Naravno, ali postoji i komunikacija sa predstavnicima zemlje domacina kada se govori o opstim prilikama, tekucim pitanjima. Trenutno se odvijaju intenzivni protesti u zemlji, on sigurno u svojim izvestajima Stejt departmentu posvecuje veliku paznju tome i sigurno da vodi razgovore sa najvisim funkcionerima Srbije o tekucim problemima. Na vise pitanja na nekoliko sastanaka o unutrasnjoj politici Srbije, samo je elegantno preskocio da da bilo kakav odgovor. Imate sliku njegovu sa nekim predstavnicima opozicije, da li mislite da to nije stvorilo malo anksioznosti predstavnicima vlasti. Indikativno je svakako sto se ne govori o politickim prilikama u Srbiji, jer se na taj nacin salje impuls vlastima da mogu relaksiranije da donose i sprovode odluke.

 

Nije sporno da komuniciraju o opštim prilikama ni da postoje izveštaji o protestima i unutrašnjim političkim prilikama, ali to nema nikakvog konkretnog efekta. Mešanja u unutrašnju politiku i dalje nema. Bilo je ranije i fotgrafija sa prjema za 4. jul gde se lepo vidi da ima zvanica i iz vlasti i iz opozicije. Koliko znam iz medija, i EU i SAD su opisali u tim izveštajima probleme sa medijima, transparentnošću i slično. Ali opet, oni na to ne utiču, baš kao što ne utiču ni na probleme kod Orbana. Oni mogu da konstatuju ono što se dešava, ali ne mogu da glasaju umesto ovdašnjih birača. Ako nema velikih sranja na regionalnom planu i pretnje po bezbednost regiona, onda ništa.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

U BG 20k maksimum ispred skupštine. Ovde kod pinka je sigurno manje ali nemam iskustva sa tim prostorom da bih procenio. Mislim da ima manje jer je to prilično duga šetnja za starije ljude.

 

Na pinku ide dnevnik u krug, pretpostavljam da čekaju neki incident pa da odma krene specijalka. A možda je i dobio naredbu da ne provocira dodatno. Zastava je skoro sigurno zaštita od jaja ali koliko vidim bacaju wc papir na pink.

 

 

Ni blizu 20k kod skupstine, ovo sad je bilo uporedivo sa jednim od onih protesta Ekoloski ustanak, pre Rio Tinto protesta.

 

Ponovo ok brojka ako je poredimo sa prethodnim vremenom, ali mnogostruko manje nego pre mesec dana.

 

Pridruzilo se jos ljudi u setnji ali ne toliko, nisam siguran ni da li je kolona popunila pola Kneza Milosa.

 

Meni deluje da su protesti sad usli u sledecu fazu, tj ponovo okupljaju samo entuzijste i malo prosirenu ekipu koja protestuje sve ove godine.

 

Slazem se sa dosta onoga sto je Meda pisao pre par dana, u smislu da je i meni glupo preveliko kenjanje po opoziciji zbog toga kako je sve na kraju ispalo.

 

Ali realno gledano, ipak je neuspeh da imas u par navrata ~50k ljudi na ulici, a da se nijedan zahtev ne ispuni. (Ruzic dao ostavku i pre prvog protesta)

 

Al dobro, jasno je da oni nisu ni ocekivali onoliku masu, sledeci put ce biti spremniji

Link to comment
Share on other sites

Sta moze 50k da uradi ? Za radikalizaciju treba podrska javnog sektora, epsa, zdravstva, javnog prevoza, prosvete.....da sve stane . Koliko je to realno ?? I bilo je najavljeno i ocekivano da ce protesti malo splasnusti tokom leta, i sad kad su splasnuli, zasto su splasnuli ??? 

Eto opozicija je upropastila proteste. Pa dobro sta je opozicija trebala da uradi ?? E necu da ti kazem, ja znam ali necu da radim njihov posao.

 

I da blokada autoputeva jeste najveci vid pritiska. Sta ce ispred rema ili vlade ? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...