Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Issey said:

Kažu da Vučić baš to čeka da bi proteste protiv nasilja proglasio nasilnim. I ovako to već pričaju... 

 

naravno. ne možeš da se boriš protiv nasilja nasiljem.

tu je možda tačka nad kojom bi trebalo da se zamislimo, odnosno, koliko ozbiljno se shvata ono protiv čega su ljudi izašli.

 

slažem se da ne treba dopustiti batinašima da pokušaju nekoga da biju pa da se izvuku, to je drugi par cipela ali ukoliko bi se krenulo sa nekom agresijom, narativ se okreće baš na ono što malog aleka vadi. odjednom bi sve što je laprdao i lupetao postalo tačno.

 

najteže je održati kontinuitet i izdržati, to je jasno. opet, drugačija opcija ne postoji, imho 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drugo pitanje je možda još teže - ko i šta treba da sačinjava to neko telo koje je u stanju da artikuliše protest? Predstavnici kojih stranaka i organizacija? Seljaka? Škola? Roditelja? Ribnikara ili svih? Sindikata prosvete? DS, Ćuta, NDBMG, PSG? Ko još? SSP? NGO? So many questions.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

Drugo pitanje je možda još teže - ko i šta treba da sačinjava to neko telo koje je u stanju da artikuliše protest? Predstavnici kojih stranaka i organizacija? Seljaka? Škola? Roditelja? Ribnikara ili svih? Sindikata prosvete? DS, Ćuta, NDBMG, PSG? Ko još? SSP? NGO? So many questions.

 

definitivno ljudi koji imaju ambicija da se bave društvom aka političko-društvenim dešavanjima. to se meni nekako podrazumeva.

takođe podrazumevam da oni ne treba da budu vidljivi u nekom velikom broju a još manje da nastupaju iz pozicije xy stranke-organizacije-pokreta.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, medobrundo said:

Šapić je poseban nivo narcisa i jadnika

 

 


Nemoj zaboraviti verovatno i najveću ljugavštinu - organizaciju kontrakomemoracije za žrtve iz Ribnikara pred skupštinom grada Beograda. Ono ostavljanje veneca i paljenje sveća na mestu koje veze nema sa tragedijom je poseban nivo bizarnosti.
 

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Što se protesta tiče, mislim da u subotu isti treba da se radikalizuje. Očigledno je da ljudi ima, da su zainteresovani i brojni. Treba krenuti na RTS barem, ako ne i na Vladu ili predsedništvo i za uši izvući napolje one koji sede tamo.

Uz RTS (sa čime se slažem u potpunosti) valjalo bi prošetati i do Republičkoj javnog tužilaštva i prozvati stelt-tužiteljku Zagu. Za tu priliku malo pozajmiti narodnjak koji je pevan na pojedinim koš.utakmicama - "Izađi mala"
Ok,jeste malo seljana,ali prigodno je..i masa bi prihvatila,ubeđen sam. Može Seka Aleksić da povede. :classic_biggrin: Moraju demonstranti malo da se animiraju,ne valja da bude monotonija jer pređe u kolotečinu..

Inače,posve sam uveren da će u subotu da se sjati još veća brojka ljudi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opozicija koja je organizovala i pozvala na protest treba i da ga vodi. Milivojević, Dobrica, Lazović, Grbović, Marinika, pa i Čuta i Savo... Jel imamo trenutno bolje? Ako nećemo (i ne možemo) da rušimo vlast na ulici, moramo jednom da podržimo neke političare koji bi mogli da artikulišu na izborima nezadovoljstvo građana koje je ogromno. Sad je još kec na deset što su se ovi Vučićevi desničari ogradili od protesta, ali pitanje je trenutka kada će se i oni prišljamčiti da pokupe koju "zaslugu". Odjebati to odmah, nek idu da kosovare, pošto ih samo to zanima i jedino to ih trigeruje. 

 

Već mi je poprilično muka od ovih što neće političare na protestima, glumeći ludilo i pomažući Vučiću sve ove godine da uništava opoziciju i priča da biti političar znači nešto loše. Jeste, ta reč je ogađena ljudima tokom godina, sa razlogom, ali dok se vlast bira na izborima trebaju nam i neki političari. Ja nemam ništa protiv da ekipa koju sam nabrojao sutra dođe na vlast, da smeni ovo zlo, pa ćemo da vidimo za dalje.

 

Ja ću u subotu ići na protest da šetam sa građanima i sa tim političarima. I glasaću za njih na sledećim izborima. Ko je apolitičan i neće iste tamo, neka pravi svoj protest i pozove ljude, pa da vidimo kako će to da izgleda... Nemamo mi više luksuz da se ponašamo neodgovorno, i da od protesta do izbora i nazad sami sebi kopamo jamu, dok Vučić pravi dinastiju i mafijašku državu... Nećemo valjda po ko zna koji put da nasednemo na istu patku, da kao čekamo Godoa, i onda da se čudimo što se niko ne pojavljuje i kao ništa ne radi da promeni vlast... 

Edited by Issey
  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ovi su autovani odavno, mislim nista cudno. Mirkovic je bio cak visoko tamo ako se ne varam, pa zglajznuo.

 

Inace, Sormaz opet na N1, ocigledno ga samo jos zvanicno nisu iskljucili, nema on vise nikakvu ulogu u SNS.

 

Ipak, zanimljiv je proces jer odlaze, bar i nebitni ispod Vucicevih skuta, jer ocigledno nema vise zbog cega da se sedi tamo, znaju da sledi raspad.

 

Sto je Sormaz otvoreno i rekao, a rekao je i nesto drugo, sto mi je bilo zanimljivo - sve je manje aktivista jer vise nema mesta u javnom sektoru.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Inace, Sormaz opet na N1, ocigledno ga samo jos zvanicno nisu iskljucili, nema on vise nikakvu ulogu u SNS.

 

Dragan Šormaz napušta SNS

 

Edit: vidim da smo 033 i ja pisali u istom trenutku. Ne znam da li Šormaz planira da se udomi na vreme, ali nadam se da ga nijedna normalna stranka neće primiti. Preletači su odvratili mnoge od glasanja, a dotičnom bi bilo bolje da otvori neki kafić ili pljeskavičarnicu.

Edited by DJ_Vasa
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, shonke said:

 

 


"jer svi znamo ko ovde krade"

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

I posle ti i slicni pricaju da su npr. Ukrajinci i ostali visevekovni neprijatelji ''nacisti, rasisti i fasisti''... More m'rs! 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pink nema logike da se blokira, to bi bio penal za režim. Jedino što radi subotom uveče su psiho i RTS. Dakle ili nešto od ta dva ili opet autoput. Problem sa blokadom psiha i RTS je da moraju jako dobro da se pripreme i da mora makar 1000 stranačkih vojnika da bude tamo celu noć pa da se time motiviše da ih ukupno ostane bar 4-5 hiljada. Videli smo da je blokada auto puta propala jer je ostalo jedva par desetina ljudi što je demotivisalo većinu.

 

Savo nije u organizaciji, rekao je da podržava protest i dolazi kao običan građanin. Zato su ga vučićevi batinaši i napali jer je bio negde izdvojen.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim Dejan Vuk Stanković uplakan na Pinku posle pretnji koje je navodno dobio dok je sedeo u kafiću.

 

Ne znam ko će da kaže njemu, kao i Sarapi, Krletu, DJV-u.. usta Sauronova i treba da se boje za sebe, za svoje blagostanje, pa na kraju i za život. To što su samo zlobnici koji mogu da se gledaju u ogledalo dok godinama prenose tuđe reči, ne abolira ih u filmskoj verziji Aragornovog mača.

 

Vi niste novinari i analitičari, vi ste ono što su u ratu propagandisti i ratni huškači, profiteri na lažima, pakostima i tuđoj brizi i nesreći. Vi ste sedeli na tom Pinku i kada je napadan Oliver Ivanović, sedite i sada. Ko takav može da očekuje da se oseća bezbedno kada situacija krene da se menja, a rat da se gubi?

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

 

 


 

Ispašću na kraju uber-fan Seke Aleksić :lol_2: Javila se da joj bude par na maturskoj večeri,pa su njen primer sledile još neke javne ličnosti. Da joj budu pratnja i društvo. Voleo bih da verujem kako toj devojčici znači..jer je ovo što su joj priredili drugari vršnjaci odvratno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...