Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, Clash said:

Opstinski odbore Sroske napredne stranke Vracar, jebem vam mater svima redom.

Načuo sam da će Žvala da raspusti Skupštinu, Vladu i da ide na vanredne izbore. Naravno, sigurno će gledati da i u toj situaciji profititra. Ako je tako, a voleo bih da jeste, na nama je....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Načuo sam da će Žvala da raspusti Skupštinu, Vladu i da ide na vanredne izbore. Naravno, sigurno će gledati da i u toj situaciji profititra. Ako je tako, a voleo bih da jeste, na nama je....

Ma vraga je na nama.

Na onima koji broje je i ambasadama.

Prošli izbori sila mladih i obrazovanih pa opet Žvala dobi, tad sam a i dalje sam ubedjen da ne postoje izbori nego postoje samo IZBORI.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma vraga je na nama.
Na onima koji broje je i ambasadama.
Prošli izbori sila mladih i obrazovanih pa opet Žvala dobi, tad sam a i dalje sam ubedjen da ne postoje izbori nego postoje samo IZBORI.
Pa ako je tako, spasa nam nema, propasti nećemo...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Načuo sam da će Žvala da raspusti Skupštinu, Vladu i da ide na vanredne izbore. Naravno, sigurno će gledati da i u toj situaciji profititra. Ako je tako, a voleo bih da jeste, na nama je....

Video sam, kao neke tri opcije oa ce Vodja da odluci.

Znaci tri prazne sibice i idemo novi krug, svaka igra svaka dobija.

Svaki dan sve vise verujem da nece moci na miran nacin da se zavrsi ova golgota.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

Video sam, kao neke tri opcije oa ce Vodja da odluci.

Znaci tri prazne sibice i idemo novi krug, svaka igra svaka dobija.

Svaki dan sve vise verujem da nece moci na miran nacin da se zavrsi ova golgota.

Žao mi je, ali i ja tako mislim i iskreno mi je žao ako ne radi govnjiva motka.

Link to comment
Share on other sites

Moja casa zuci je prepuna, odavno. 

Sve teze kontrolisem svoje reci, postupke, postajem neko ko mi se ne dopada, ujedam i levo i desno, kao pas na lancu.

A kako da ne besnim: ljudi koje znam 100 godina, ovih dana mi shalju silne citate vladike Nikolaja, Lausevicevu (?!) usecerenu pesmicu povodom pokolja u skoli, svi se nesto uprepodobili, svi bi da zapale svecu, svi se nesto krste, citaju molitve, postove zavrsavaju sa "amin"....

Usred te kakofonije, potresla me je ova slika, mrtve pcele, otrovane jer su tamo neki "vocari" prskali vocke u cvetu. Ove sirotice, sa sve polenom na nozicama, umrle su ispred koshnice, pcelar kaze da nisu htele da udju u kosnicu da je ne zagade otrovom pa su uginule ispred nje....

Evo nevinosti bes zastite, evo ljudske  gluosti i neznanja u kojem smo ogrezli:

RpNd6t7.jpg

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 6
  • Tuzno 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, erwin said:

Laju kere Jakobsfelda, žvaće bulja gaće zlikovačke.

6 hours ago, Clash said:

Video sam, kao neke tri opcije oa ce Vodja da odluci.

Znaci tri prazne sibice i idemo novi krug, svaka igra svaka dobija.

Svaki dan sve vise verujem da nece moci na miran nacin da se zavrsi ova golgota.

I ne treba. Svi ovi sa tim automobilima, stanovima, divljastvima raznih vrsta itd i sranjima kojima je odgovarao srbonacizam treba da budu marginalizovani kao i njihov svet koji im je odgovarao, a ona rupa na karti Evrope prefarbana jednom zauvek. Zlo srbstva je i tako odavno odsviralo svoje, a ko ili sta pokusava da zaustavi evoluciju treba da bude nemilosrdno satrto, to je prirodni nacin.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Pletilja said:

Moja casa zuci je prepuna, odavno. 

Sve teze kontrolisem svoje reci, postupke, postajem neko ko mi se ne dopada, ujedam i levo i desno, kao pas na lancu.

Tacno. Što bi se reklo, ne mrzim ja bas sve njih nego mrzim to sto su ucinili da se promeni nacin na koji gledam na njih i na sve. I zato njihov svet ne sme da opstane. Ta travestija kakva na planeti ne postoji treba da bude odstranjena iz Evrope gde i ne pripada, to zlo gde svakodnevno vređaju ljude prvo niihovim naslovima u novinama koje svima guraju pod nos. Komunisti radili nesto pogresno posle rata? Jesu. Nisu dovoljno marginalizovali. Koga? Svakoga kome taj svet odgovara na bilo koji nacin. Evo ih ti bahati, kojima je odgovaralo zlo srbizma (i nakot im), idealna radna snaga za da cisti ulice po ceo dan, i reke i sve, ko se buni uza zid.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ih na primer ovi koji su jedva dočekali priliku da se deru o vracanju u srednji vek pa jedu ovna o nekakvoj "duhovnoj detoksifikaciji i obnovi porodice". Šta je bre? Sta je bilo, skupila se i onako mlohava i impotentna patka zbog toga sto zene imaju bolje rezultate u skolama, i na poslu, evo i ovom ludaku sto se ne treba obazirati na njegove godine je to smetalo, zato je i pobio one devojčice, pa hoćeš nečije ćerke koje je neko decenijama pripremao da budu bas to sto su, da vraćaš u kuhinje i vešernice, da ti budu izmećarke, pralje, švalje, kuvarice, i mašine za rađanje "srbčadi" da bi ti jeo ladna ovna o usranim srbskim svetovima?

 

E nećeš. Što reko jednom Jašarević ovde na forumu pre nego što je najuren, onda bih tim ćerkama ja preporucio da i one uzmu pušku pa skupo prodaju svoju kožu, a i ja bih im se pridružio, jer je to bolje nego da žive u takvom svetu zla, i to usred okruzenja koje je skroz nesto suprotno, i gde takav njihov srbski svet samo štrokavi i nije mu tu mesto. U z da zlo ne postoji, to sam od njih naucio.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Igrao se Counter Strike, gledao se Shinning , stariji su gledali Texas Chainsaw Massacre i Psycho, krv, seks i nasilje na tv i na kompu kao maloletnici pa nisu svi koji to gledaju postali psihopate. Tukli se, pravili gluposti, mrzeli profesore, imali dilere droge u dvoristu devedesetih. Dosadan sam vise i sam sebi, ali uticaj medija i drustvenih mreza su samo kap u moru cemera koji nas steze sve jace. Nakaradne vrednosti i nacionalni kompleks vise vrednosti, koji se ispoljavaju najvise u vidu antizapadnjastva i turbopravoslavlja su esencija od koje sve ostalo polazi. I spoznaja ovih stvari deli progresivne koji istinski zele da zive u 21. veku od snaga mraka, koji su uspeli da preko zaumnih tradicionalnih vrednosti, izmisljenim u poslednjih 30 godina, uz naslanjanje na srpski dupelizacki mentalitet i inertnost, uspevaju da pasiviziraju drustvo. Koje pada bar na jednom od ovih pitanja - jednakost polova, LGBT prava, odgovornost za ratove devedesetih, a ako i to nekako uspeju da izbegnu, tu je uvek izliv bombardovanja i Kosova na mozak. To jeste sustina price i da smo pravi hriscani pravoslavci kako se busamo u grudi srBske, kada dodje najtamniji cas poput ovog, pogledali bi u sebe i rekli Oce oprosti pogresio sam, umesto sto slusamo "u moje vreme to nije bilo", "upropastile ih zapadne vrenosti i internet", "treba da se vrati Dusanov zakonik" i slicne zaumne izjave koje oslikavaju manjak mentalnog kapaciteta, a cesto i opste ljudskosti kod ogromne vecine the naroda koje bismo opisali kao "dobre ljude". Kada budemo posli od sebe, a ne budemo kukali na nekog treceg, sto se sa licnog nivoa zgodno ekstrapolira na drzavni nivo i taj zli zapad koji za sve kriv, mozda cemo se pomeriti. Za jedno 100 godina.

Ukratko, odvratne luzercine i obicni degenerici nesposobni da se prilagode novom svetu, svi komplet iz te price, zato i piste i njiste o nekakvim bombardovanjima koja nisu bila i ostalim glupostima. Bednici obicni. Sutra ce tako pištati i nece im biti jasno "zasto" kad budu jedan po jedan izvođeni da odgovaraju zbog svega sto su radili činjenjem ili nečinjenjem.

 

Da im nije bio Tito svojevremeno da im deli pare kao Vučić sad crkli bi gladni, svih tih 80% koji imaju po sto godina a jos uvek sanjaju o tati koji bi umesto njih odlucivao i koji bi ih i dalje vukao kroz "zivot", koji su inace proveli potpuno u izmaglici, nesvesni bilo cega oko njih. Gore nego kučići. Više kao insekti. Njihova jedina interakcija sa svetom je da reaguju na trenutne nadrazaje i to je sve, kao insekti. Eto zbog toga je sve to tu kako je.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Od sinoć se u Srbiji živi na sreću. Možda će vas stići metak, a možda i neće. Svejedno je da li ste u strogom centru grada ili kilometrima daleko od njega. Pitanje glasi: na koliko sreće možemo računati, u Srbiji?

Živeti na sreću neizdržljivo je. Taj pritisak zdrav razum ne može da podnese. Zato zajednice podižu institucije a njihovi članovi sklapaju aranžmane među sobom – ne bi li što je više moguće umanjili uticaj sreće na preživljavanje.

Ako je čitalac sad pomislio na organizovanu silu kao instrument zaštite života, pogrešio je. To je tek jedan mali deo u mehanizmu. Društvo stoji na obrazovanju, zdravstvenoj nezi i ustanovama za socijalnu brigu. Sila dolazi poslednja, kad sve ostalo zakaže.

Ovde više nema institucija, svi aranžmani su ukinuti a sila – sad to već gledamo iz dana u dan – ne pomaže. Sve ono što je osmišljeno da služi za dobrobit zajednice – a mnogo toga nam je kao dobro rešenje stiglo sa zapada – sada je uzurpirala partija na vlasti.

Što su oni, s Vučićem na čelu, više privatizovali/partijalizovali državu, to smo mi više morali da se oslanjamo na sreću. I evo gde nas je sreća dovela. Koliko smo u stanju da preživimo kao članovi zajednice čiji nijedan mehanizam za zaštitu života ne funkcioniše?

Ako smo ostavili prostor za sumnju da postoji kauzalna veza između stanja društva i masovnog ubistva u školi u centru Beograda, masovno ubistvo u okolini Mladenovca pokazalo je da nije bilo nijednog razloga da sumnjamo.

Možemo ponoviti za Ljubodragom Stojadinovićem – tobožnja predsednica vlade je u pravu, sistem nije zakazao, masovna ubistva su sistem. Ali, da je bilo sreće, i da se nije dogodilo masovno ubistvo blizu Mladenovca, po reakcijama na masovno ubistvo u školi, videlo se da sistem zapravo ne postoji.

Sve što ova vlast zna jeste da silom odgovori na svaki problem. Pooštriti kazne, spustiti starosnu dob za krivičnu odgovornost, pojačati nadzor – to nisu mere prevencije, to je navikavanje na zlo. U tim merama jasno stoji – kada se ponovo dogodi, mi ćemo… Stvar je u tome što ne sme ponovo da se dogodi, a to se ne postiže represijom.

Kao sistem ovde jedino možemo da vidimo sistematsko ponavljanje svih predstavnika vlasti – nisam ja. Tako je izašao pred javnost Ružić (krivi su Zapad i igrice), tako je izašla Brnabić (sistem savršeno funkcioniše). Ako spojimo te dve glave, oni nam kažu – sistem je tako savršen da bilo šta može da ga sruši.

Što je u stvari izjava ministra policije Gašića. Govoriti o terorizmu u vezi sa masovnim ubistvom u Mladenovcu nema nikakvog smisla. Taj čovek je bio šef BIA-e, i kao šef morao je znati barem to šta je terorizam. Kako sad vidimo, nije znao ni to. Što je u stvari u redu, jer njegov posao i nije bio da štiti žitelje Srbije od napada, on je štitio i štiti isključivo svog šefa.

Pa ipak, izjava o terorizmu rečita je na više načina. Otkuda Gašiću pomisao na uterivanje straha? S jedne strane, to je odjek Ružićeve izjave o Zapadu – neko sa strane nam radi o glavi. Ali, to bi mogla biti i omaška. Izgovorivši teror iako na to možda nije mislio, moguće je da je Gašić nevoljno priznao da se uplašio.

Pred Vučićevim poslušnicima podiglo se ogledalo. U tom ogledalu oni sad mogu jasno da vide pogubne posledice svojih (ne)dela. Ne mogu se razoriti država i društvo a da to prođe bez velike štete. Ti isti ljudi su u krvi uništili jednu državu i pošto im se dala druga šansa, sada to isto rade i s ovom državom.

Ruku na srce, možda je ovaj put izostala svesna namera, i na delu su samo njihova nesposobnost i nekompetentnost uz nepodnošljivo vlastoljublje i gramzivost. Ali, to ne menja ništa na stvari. Možemo se osloniti samo na sreću. Tako smo pali: kod nas i sreća znači nesreću.

 

 

Dejan Ilić,Peščanik

  • Like 12
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Po tome se ne razlikuju od svojih glasaca, koji zbog toga i glasaju za njih i odrzavaju ih. I njima je isto izgovor za sve "nisam ja". Svi sa ovog foruma garantovano imaju takve i u kući, ovoj ili prethodnoj. Roditelje, braću, sestre, mora da je bar jedno, ili više njih, iz te "nisam ja" priče, koja god da je tema i šta god da su ukakali. Svi su oni u stvari samo ostarela deca, uplašena, i koja i ne zele da odrastu. I to sa drzavom i "sistemom", i sve što rade, oni se to u stvari samo igraju. To sve za njih nije stvarno.

 

To je i jedan od razliga za njihovo "antizapadnjastvo" - znaju da tamo toga nema nego ko ne odraste zavrsi pored kontejnera. Mozda su Ameri u pravu sto polako guraju samo ekonomsku pricu u tom regionu, i verovatno smatraju da samo uvođenje pravog kapitalizma gde se zavrsava pored kontejnera ako se mnogo pametuje po firmama moze te bednike da unormali.

 

BTW,mora da ima ovde nako iz te struke i ovde, izgleda komunisti smislili novu ujdurmu da to jos vise samoizoluju - da otkupe sve banke kao sto su pokupovali "medije' i da opet budu drzavne, samo bez velike pompe. Kazu ova AIK banka sad kad zavrsi sa integracijom Eurobank onda ce otkupiti Komercijalnu banku, i ostace samo Intesa i oni kao najvece banke. Jel istina to?

 

Ako jeste, i za to i za ovo sa medijima, i sa svime, ukljucujuci ovo sa nasilnistvom, za sve vazi isto. To je sve zato sto ih onomad nisu dovoljno...

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ovi svim silama pokusavaju drustvene mreze prikazati kao uzrok problema, naglasak je ne 'tik-toku' .

Ne bi me cudilo da pokusaju da ih zabrane ili cenzurisu na neki nacin,

 

naravno, linija manjeg otpora je ono cemu smo beskrajno posveceni, pogotovo kada smo uvezani sa kriminalom.

 

svaka konzervativa zeli da stvari ostanu kakve i jesu u njihovom dvoristu, ovi masakri su samo usputna smetnja za njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ovi svim silama pokusavaju drustvene mreze prikazati kao uzrok problema, naglasak je ne 'tik-toku' .

Ne bi me cudilo da pokusaju da ih zabrane ili cenzurisu na neki nacin,

Najbolje da na Pinku ide glasanje da li zabraniti Tik Tok ili Instagram.

Cena poruke 80 din+ pdv

I tako moze svake nedelje.

Moze i da ide na RTS u sklopu emisije Ja volim Srbiju, da sin Dragan i Nele imaju naprimer Fejs tim i Twiter tim pa se njihovi gosti bore pa ko izgubi ta se mreza zabrani.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ih na primer ovi koji su jedva dočekali priliku da se deru o vracanju u srednji vek pa jedu ovna o nekakvoj "duhovnoj detoksifikaciji i obnovi porodice".

I meni deluje kao da ce ovi grozomorni dogadjaji sluziti kao povod da se drustvo dodatno klerikalizuje i da se promovisu nacionalizam te ''tradicija'' izmisljena 1986/87 na Memorandumu SANU i 8. sednici.

 

A zvalavoj bitangi popularnost svakako skace i ostaje visoka. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juce je moj poznanik u Novom Sadu napadnut na ulici. Setao je psa i naisao na drugog prolaznika koji takodje seta psa. Prolaznik mu je rekao da skrati povodac, a poznanik mu je odgovorio da ide na drugu stranu i da pas nece ici ka njemu (inace, taj drugi lik seta belog bula, dok poznanik ima nekog mesanca koji nije agresivan). Ovaj je rekao a je l' neces, sad ces da vidis, zaleteo se u njega, udario ga, posuo ga biber sprejom, kad je ovaj pao sutirao ga po glavi, bubrezima, izbio mu dva zuba...

 

Prolazila su dva momka koji su pritrcali, pa je ovaj pobegao. Za sve to vreme, psi su stajali jedan pored drugog potpuno mirno, nisu napali ni ljude ni jedan drugog.

 

Malopre sam video da su saznali ko je i popice krivicnu prijavu.

 

Delim ovo jer je jos pokazatelj da su ljudi ocigledno pred pucanjem, ako nisu i komplet pukli, budite ekstra oprezni u narednih nedelju dve i pazite decu ko ih ima.

  • Like 3
  • Tuzno 10
  • WOW 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Juce je moj poznanik u Novom Sadu napadnut na ulici. Setao je psa i naisao na drugog prolaznika koji takodje seta psa. Prolaznik mu je rekao da skrati povodac, a poznanik mu je odgovorio da ide na drugu stranu i da pas nece ici ka njemu (inace, taj drugi lik seta belog bula, dok poznanik ima nekog mesanca koji nije agresivan). Ovaj je rekao a je l' neces, sad ces da vidis, zaleteo se u njega, udario ga, posuo ga biber sprejom, kad je ovaj pao sutirao ga po glavi, bubrezima, izbio mu dva zuba...

 

Prolazila su dva momka koji su pritrcali, pa je ovaj pobegao. Za sve to vreme, psi su stajali jedan pored drugog potpuno mirno, nisu napali ni ljude ni jedan drugog.

 

Malopre sam video da su saznali ko je i popice krivicnu prijavu.

 

Delim ovo jer je jos pokazatelj da su ljudi ocigledno pred pucanjem, ako nisu i komplet pukli, budite ekstra oprezni u narednih nedelju dve i pazite decu ko ih ima.

Ovakve tipove treba preventivno i dugo drzati u turskom zatvoru, nalik onom u Ponocnom ekspresu. To kad se pusti sa lanca i oseti da moze to sto hoce, postaje opasno i nepodnosljivo za normalne ljude.  Seta bula i nosi biber sprej - pa taj se spremio za sranje, nije krenuo u setnju vec u okrsaj. 

Edited by Newcastle
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...