Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Dobro, ali sta znaci to slovo? Znam da je propaganda na koju se loze ali znacenje?

 

Da nije Zeitgeist?

Ili Tsar?

Ili sam se previse udaljila od nekog prizemnijeg znacenja...

 

2Div

Rekoh za one koji nisu primetili - da je basarin narativ isti.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Harmonika said:

Inace, na temu Konstrakte, i slova Z, Antonela Riha je cak objavila da su to stvarno stolovi koje RTS inace upotrbljava..ali, valjda je i ona nacistkinja..

To niko ne osporava, u stvari sam odavno video da prodaju takve stočiće, čak su mi bili i zanimljivi, samo nije sad vreme da se postavljaju kao dekoracija na TV.

 

Treba obraćati pažnju na takve stvari, ko hoće da bude ozbiljan medij. A nikoga nije briga za turbo novosrbe i njihove nesigurnosti i što je njima i kad nekome treba da kazu "dobar dan" ponizenje. Pa im je pretpostavljam poniženje i da obraćaju pažnju na takve detalje. To je njihov problem, i za psihijatre.

 

U je, pravi nacin da se neko ponasa "baš ću stavim ove stočiće i da vidim koj će mi zabrani, bas me briga sto je sad to među pristojnim svetom neprihvatljivo, kome se ne sviđa ne mora da gleda". OK, ali takvo mesto malo liči na ovu scenu

 

 

 

I takvi ako tako nastave na kraju ima da dobiju ono što je pre dan, dva izjavio bivši američki ambasador. Ako i ovog puta "It" ne izabere pravu stranu, za šta su šanse jedno 70/30, najverovatnije neće biti kažnjeno, ali će biti zaboravljeno. Tj što bi rekao Kriger - biće otpisano, da istrune u sopstvenoj prljavštini. Ovo nije rekao bivši ambasador, zato što je čovek diplomata pa ne koristi takav rečnik, ali vidi se iz konteksta da je to značenje ove izjave.


I ako se to desi, koliko god time bili zadovoljni oni koji su sve i zakuvali još od osamdesetih, i ranije, ovi doktori i filozofi, sad ovde idu razne psovke, pominjanje majki i sestri, i ostalih članova familije, kako živih tako i preminulih, jer je to ono što je ološ i hteo, da od toga naprave izolovano ostrvo u kome će te gadove izdržavati ovi majmuni kojima su isprali mozak i koji se neprestano deru protiv svega što je civilizacija, nadam se i želim im da ako se to desi, taj put za njih vodi u finalnu scenu filma koji sam zaboravio kako se zove i mrzi me da tražim. Čarls Bronson glumi.


Ono kad  je negativac neki bivši nacista ili nešto, pa se ne sećam radnje, ali na kraju iako se ovaj negativac zatvorio u blindirani automobil bežeći od seljana koje je godinama zlostavljao, možda je automobil zaštićen od izvesne količine municije iz vatrenog oružja, ali nije od više hiljada udaraca sekirama i pijucima razjarenih seljana.

 

Koje su takvi godinama zajebavali i iživljavali se na njima, pa umesto da budu primeri i predvodnici svog naroda u budućnost i prosperitet, zbog čega ih taj narod i izdržava, oni su ga samo iskorišćavali da bi parazitirali na njemu i unesrećivali ga. E zato im želim da taj put koji su izabrali, tj ako bi se desilo ovo sto je rekao ovaj, za tu bagru bude ovo iz filma.


A evo šta u stvari znači "biti zaboravljen". To ne znači da ih neko više neće "ugnjetavati" tako što će ih terati da se ponašaju normalno, i da se priključe civilizaciji u kojoj su geografski, pa će ih ostaviti da slave "pobedu", što bi rekao mrski Basara, tako što će se uhvatiti u kolo, uturiti jedan drugome prste u dupeta, pa zapevati "ne može nam niko ništa jači smo od sudbine", nego znači sve od ovoga što sledi, i verovatno još mnogo toga.


OK, vi nećete da se uljudite, nego samo hoćete da sisate iz civilizacije, još se time hvalite, e pa onda niste ni za puštanje u zemlje sa šengen liste bez viza, jer ne može tek tako ulaziti onaj ko ne prihvata civilizacijske vrednosti, nego ko hoće da uđe, prvo mora da bude provereno i šta je srao pre deset godina, pa onda MOŽDA može da uđe, i to na nekoliko dana, kad pokaže povratnu kartu. Doktori i filozofi ne mogu da uđu više nikada, nigde, ni u bivše SFRJ republike koje još nisu u EU, zato što huškaju protiv civilizacije, i dosta je bilo zajebavanja.


Onda, neće biti zvanično uvedene nikakve ekonomske sankcije ili zabrane uvoza itd, ali potencijalni investitori će dobiti preporuke da ako mogu izbegavaju to, kao nepouzdano, i teritoriju sa velikim rizikom za bezbednost poslovanja.

 

Zatim, i ovi vlasnici društvenih mreža ili upravni odbori itd, (kad bi mene pitali) će dobiti preporuke da možda ne bi bilo loše kad bi to blokirali potpuno, kao što se u nekim zemljama blokiraju sajtovi za download piratskih filmova i muzike. Zašto bi oni trošili struju i prostor za skladištenje podataka, i tako zagađivali svoje zemlje (proizvodnjom viška struje) , da bi omogućavali nekim maloumnicima iz kojekakvih pripizdina da se tamo deru i šire mržnju prema civilizaciji. Neka to rade kod sebe. Neka naprave svoje "društvene mreže", pa tamo neka se deru kao nenormalni, nikoga nije briga.


Onda, sve ostalo - energenti, lekovi, hrana, rezervni delovi, ove transakcije između banaka, razne platne kartice, izvoz, qrtzi, paltzi, OK, neće im biti baš uskraćeno, ali oni su poslednja rupa na svirali, i mogu da dobiju nešto od  toga tek kad budu namireni svi koji su deo civilizacije, ili to hoće da budu, sa koga god kontinenta bili. Jer svi takvi, pa neka su to i pingvini sa Antarktika, ako postuju civilizacijske vrednosti a ne deru se kao ludi protiv njih, su veći prioritet, nego neki tamo anticivilizacijske elementi koji jedino što znaju je da se deru protiv civilizacije i da prizivaju njen kraj, sad opet idu razne psovke, i za koje je pokojna Koko gorila etalon civilizovanosti. Ona je umela da pokaze oko 1000 reci znakovnog jezika, i razumela jos oko 2000 reci ljudskog jezika, cak je imala ljubimce, usvajala razne mačiće pa se brinula o njima,  a sta ovi umeju osim da se dernjaju i da uništavaju?

 

Ako se to desi, oni su to i hteli, šta im fali, ta oni su posebni i samo svoji, rogata marva bez premca, pa ako nemaju za hleb, neka jedu jedni drugima ono čega su puni, njihova stvar. Sve to znači "biti otpisan" i još mnogo toga. Šta su tražili, to su dobili. To se zove pravda.

 

Ako im se ne sviđa pravda, rekli smo milion puta, na to je trebalo da misle pre nego što su smislili da je do jaja raspirivati ludost, umesto lečiti je, ako se pojavi, kao kod njih što se odavno pojavila. Naročito kod njihove maloumne "grok elite" kako ih je nazvala Pletilja onomad :thumbsup:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobro, ali sta znaci to slovo? Znam da je propaganda na koju se loze ali znacenje?   Da nije Zeitgeist? Ili Tsar? Ili sam se previse udaljila od nekog prizemnijeg znacenja...  

 

 

Zelensky ?

Zimbabve?

Zurbrigen?

ZZ top....

 

Kaladont....[emoji847]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U pravu je Basara, ovo je samo neki tupson umislio da je bilo kakva provokacija umetnicki performans u rangu Marine Abramovic. I od ideje da se od sranja napravi performans ostalo samo sranje.

Inace, Basara ne menja pricu iako je u Kuriru. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

 

Nije dobro kada uspevaju da te setaju ... trebalo bi ipak imati licni stav a ne da te jedan basara vrti kao list na vetru

...  i basara svakako ne menja narativ, njega niko ne moze da seta da bude cas ovakav cas onakav - isti je uvek. Ljudi koji citaju nisu.

 

 

...a ja bez nagadjanja da li je nesto verovatno ili nije, tvrdim da basara nije humorista koji zasmejava, on samo drzi ogledalo okrenuto ka drustvu, pojedincu i pojavama - znaci to je smesno kada se drustvo ili pojedinac ili pojava ugleda u tom ogledalu

 

Nije lepo ni citirati pakosni Smailovickin izraz tipa `basarina baljezganja` posebno ako ti ta gospodja nije idol koji bi da citiras.

1.basra je nekada bio kul lik, od koga se imalo sta cuti i procitati..medjutim, u edjuvremenu, nesto s epromenilo, da li su godine,da li alkohol ne znam, probao sam da citam ono sto pise u Kuriru, i meni ej to brat bratu, ocajno, mislim, ne ocekujem od Kurira ne znam sta, ali, Basara je ili poptuno izlapeo, ili se namerno prilgodio toaletoidu, pa i pise tekstove koji su verbalna wc solja javnog wc, ili i jedno i drugo..ne znam sta Ljilja Smajlovic goovri i pise, gledoa je u par emisija, i sa toliko,zena mi je iritantna za 100, jedva sam nesto znao o njoj, do emisije Junaci doba zlog od pre mesec dana..delovala ranije, pre SNS vladavine, kao talentovana novinarka, bez obzira na nsleaganja, ali to su impresije na osnovu mozda emsije,dve..slobodno izvolite ucitavati i da sam nekakav desnicar, fasista, znam da  ovde ljudi tesko prihvataju stav koji odudara od prosecnog forumskog, odmah vade srebro i beli luk:lol_2:

Edited by Harmonika
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bugarski poslanik u Evropskom parlamentu Angel Džambaski komentarisao je izjavu premijerke Srbije Ane Brnabić na temu prekida tranzita ruskog gasa kroz Bugarsku i nazvao je „gubernatorom ruske provincije Srbija“.

Premijerka Srbije Ana Brnabić je, komentarišući pitanje o mogućnosti prekida tranzita gasa, izjavila da je nedopustivo da se razmatra takva mogućnost i da bi ta odluka bila neviđeni presedan.

Džambaski je premijerku Srbije nazvao „gubernatorom ruske provincije Srbija“, koja ne želi da se suprotstavlja „svojim gazdama“. On je naveo da će ukidanje gasa Bugarskoj imati posledice i za susede i pozvao premijerku Srbije da „izabere stranu“.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Harmonika said:

 pise tekstove koji su verbalna wc solja javnog wc, ili i jedno i drugo..ne znam sta Ljilja Smajlovic goovri i pise

 

O pa to je jos snaznija misaona povezanost ako ne znas sta Ta zena govori i pise,

jer upravo kada je rec o Basari, Ta zena kaze isto sto i ti.

 

17 hours ago, Harmonika said:

..slobodno izvolite ucitavati i da sam nekakav desnicar, fasista, znam da  ovde ljudi tesko prihvataju stav koji odudara od prosecnog forumskog, odmah vade srebro i beli luk:lol_2:

 

Nisam sigurna u kojoj meri i da li uopste tvoji stavovi odudaraju od prosecnog forumskog, ali ukazujes da ne odudaraju od prosecnog vanforumskog.

 

17 hours ago, Harmonika said:

 pre SNS vladavine, kao talentovana novinarka

 

A ovo je kao neki kresendo...lagano ali sigurno nesto sto je vec zlo samo po sebi

pod uticajem sns vladavine postaje jos vece i vece? Stvarno verujes u to sto kazes? Zapravo nemamo mi ovde sta da verujemo ili ne verujemo, samo se informisemo pre verovanja.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mama_mia said:

 

O pa to je jos snaznija misaona povezanost ako ne znas sta Ta zena govori i pise,

jer upravo kada je rec o Basari, Ta zena kaze isto sto i ti.

 

 

Nisam sigurna u kojoj meri i da li uopste tvoji stavovi odudaraju od prosecnog forumskog, ali ukazujes da ne odudaraju od prosecnog vanforumskog.

 

 

A ovo je kao neki kresendo...lagano ali sigurno nesto sto je vec zlo samo po sebi

pod uticajem sns vladavine postaje jos vece i vece? Stvarno verujes u to sto kazes? Zapravo nemamo mi ovde sta da verujemo ili ne verujemo, samo se informisemo pre verovanja.

 

 

 

 

Zazalicu, odnosno vec zalim sto odgovaram, i upustam se, kapiram da sma budala,ali ajde..Ljiljana je smao takav utiska ostavila, na osnovu par emisija..rekoh pre SNS vladavine, jer tek od kada SNS vlada, i to poslednjih godinu i nesto, jer, kazem, ne pratim zenu uopste, povrsno je znam, vidim kakva je..nisam se  bavio likom i delom Ljilje Smajlovic, nije mi zena opsesija..reci za pisanija basare za Kurir da su pijana baljezganja, jeste, bas sam od Ljilje Smajlovic to trebao cuti, tesko je sam formirati takvo vidjenje..o verovanjima ne bih, ti i dalje verujes da je Ceda Jovanovic nekakv heroj..ne bih s eopet hvatao za to, nego, ti se  hvatas za svaku moju rec..ovde mi s ebroji i koliko sma puta Djilasa spomenuo, tako da..a spominjem ga jeidno u kontekstu lidera najjace opozicione kolacije, koja jeste pre draspadom, ne jer se  ja radujem tome, naprotiv, mislim da  su nasli momenat, bas, svaka im cast..nebitno, nastavite vi, ja vas ne bih zadrzavao..

3 minutes ago, Darth Bane said:

Ako je slovo "Z" simvol ruske agresije onda treba ukinuti i slovo Z??!!!?! Ili da ga modifikujemo? Ovo je apropo diskusije o stocicima u obliku Z na rts-u.

Glupost ziva, nego se  pojedini napalili kao mladi majmuni..ovi koji samo cekaju neki povod..Antonela Riha rece da to nema  veze sa  zivotom..ako je i ona fasistkinja,e onda nista..

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Constantin said:


Džambaski je premijerku Srbije nazvao „gubernatorom ruske provincije Srbija“, koja ne želi da se suprotstavlja „svojim gazdama“. On je naveo da će ukidanje gasa Bugarskoj imati posledice i za susede i pozvao premijerku Srbije da „izabere stranu“.

 

Koliko miliona puta je potrebno da im se kaze da izaberu stranu ... zasto uopste da im neko drugi govori?

 

aha! `na zalost` Basara je pokrio i to

(Upozoravam da sledeci skraceni c/p sadrzi cudne insinuacije, konjske asocijacije i ruzne reci neprimerene ozbiljnim ljudima naviklim na nebeske metafore a ne klozetske)

 

Lepo kaže naš narod: dok jednom ne smrkne, drugom ne svane. Ima „naš narod“ još iha-ha mudrih izreka na razne teme i za razne situacije, nevolja je što, bar kad su u pitanju spoljna posla, ne postupa u skladu sa svojim mudrostima. Kad su u pitanju unutrašnja posla, uvek se usaglasi s mudrostim tipa „povijenu glavu sablja ne seče“ i „vezuj konja gde ti gazda kaže“.

 

Ali na višenamensku narodnu mudrost „uzdaj se u se i u svoje kljuse“ „naš narod“ ne daje ni pet para i neprestano čini dirljive napore da njegova posla umesto našeg kljuseta obavi neki inostrani dorat. Inostrani dorati ponekad i obave poneki posao, ali naposletku dara ispadne skuplja od mere, a ćar uvek naguzi vajdu.

Link to comment
Share on other sites



 
Koliko miliona puta je potrebno da im se kaze da izaberu stranu ... zasto uopste da im neko drugi govori?


U skladu sa pomenutim "narodnim umotvorinama"...magare se j**e kad u blato upadne. Mi smo od svih suvih puteva, našli u blato da zaglavimo. Pa još da trpimo kritike u Bugara...."istorijskim prijateljima"....uostalom, termin "bugarska politika" davno je rodjen.
Link to comment
Share on other sites

Ali oni jos i kukaju na ovim mislilackim sajtovima, kao "mrski zapad nikad nece odustati" da ih muci, tako sto ih teraju da se ponasaju normalno. Ajde! A kad ce patrijote odustati da idu stepenicama u kontra smeru, dok svi idu kako treba, pa ih onda ti svi stapno guraju, jer svima smetaju, e, o tome jos nisu razmisljali. Muke su to.

Link to comment
Share on other sites

Glupost ziva, nego se  pojedini napalili kao mladi majmuni..ovi koji samo cekaju neki povod..Antonela Riha rece da to nema  veze sa  zivotom..ako je i ona fasistkinja,e onda nista..
Kad vam nije jasno, šta da se radi...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, erwin said:

 

Vucic ako hoce da promeni diskurs morao bi da malo regulise i neke medije, na kojima svako jutro gostuju rusofili i protivnici NATO i Zapada. Morace da rastera tu bandu, koja svakodnevno slobotomira mozgove populacije. To se mora promeniti makar napraviti neki balans da ima podjednak broj i ovih i onih! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil: Moram da kažem da je bio nesporazum u vezi sa izveštajem sa puta koji je napisao senator Marfi, gde su ljudi nekako shvatili da su se tih 60 dana, koji su se ticali jednog ekonomskog pitanja, u stvari ticali sankcija – što nije tačno. Ja sam bio tamo i nije bilo u vezi sa sankcijama. (predsednik Srbije je takođe demantovao da je bilo reči o sankcijama, prim.nov) Ali, SAD poručuju Srbiji da nije pitanje da li idete na Istok ili Zapad, već postoji samo jedan pravac i na Srbiji je da odluči koliko brzo želi da stigne tamo…Rusija sada teško može biti uzor, nije zemlja koju biste želeli za prijatelja ili saveznika. I mislim da postaje sve jasnije šta zemlje treba da urade. Konačno, na tim je zemljama da odluče i niko nikoga ne pritiska, ljudi u Srbiji treba da odluče u kom pravcu žele da idu.

https://www.glasamerike.net/a/6552490.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne moze opozicija da se ujedinjuje jer apsolutno nikome iz opozicije nije problem Vucic kao neprikosnoven vladar zemlje i ekipa oko njega koja se svojski trudi da ugasi i ono malo kritickog misljenja (koje se ne svodi "a sto SNS i Vucic ne bi bili vise proevropski/vise nacionalno orijentisani").

 

Na primer, u Izraelu se ujedinilo skoro sve (osim dve ultraortodoksne partije i jedne ekstremno desne koalicije) u nastojanju da Bibi vise ne bude premijer - zato je sada premijer Bennett iz desnicarske Yamine.

Pa onda i u CG imamo siroku koaliciju svega i svacega, znaci i oni mogu da prevazidju ideoloske razlike ili su barem to pokusali. Ti pokusaji postoje i u Madjarskoj i u Turskoj.

 

Ko god (bilo da dolazi iz partije koja je orijentisana desno/nacionalno/konzervativno ili one koja je orijentisana levo/liberalno/gradjanski/progresivno) prica kako postoje vaznije teme od Vucicevog unistavanja zemlje koje traje vec duze od 10 godina koja je zasluzna za pojavu svega najgoreg sto postoji u politici na vlasti, kao i za gusenje demokratije i nade u smenu vlasti - taj jednostavno ne moze da se nazove opozicijom i taj je saradnik rezima.

 

Epizoda koja najbolje oslikava svu nakaradnost ovog rezima je zakon o istopolnim zajednicama - za cije se usvajanje zalagala bivsa DS poslanica Gordana Comic (koja je postala ministarka iako lista na kojoj je ona bila nije dobila vise od 1%), da bi predsednik drzave "presekao" i rekao da on nema nameru da stavi svoj potpis na donosenje takvog zakona. Pa cekajte, dakle moze i donosenje zakona i da se bude protiv, moze i premijerka Brnabic i Martinovic koji optuzuje DS da je u udzbenicima gurao LGBT propagandu, moze i Sormaz i Djukanovic, moze i Natasa Jovanovic i Zorana Mihajlovic, mogu i Vesic i Sapic. To, prosto, nije normalno.

 

Normalno bi bilo da postoji debata u ovom drustvu po svakom vaznom drustvenom pitanju, pa kako vecina odluci. Naravno, kao i u svakim drugim drzavama, svi ce nositi posledice odluka vecine, pa je potrebno da politicari budu mudri, sposobni, vesti u odnosu sa javnoscu, da znaju da povlace prave poteze - inace, ako je bitno samo donositi odluke za koje je neko procenio da su "ispravne", daj da ukinemo izbore i da neko drugi vlada u nase ime. Postoji i za to naziv.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to jeste sve šizofrena situacija, ali prema svecu i tropar. Evo u Danasu jedan kuka kako ono veličanje Putina i Rusije u tabloidima nije bilo dobro, valjda zato što samo podstiče već urođeno anticivilizacijsko opredeljenje, i pravu prirodu te većine koja treba da odlučuje, a nije kaže dobro ni ovo sad što pišu, gde osuđuju i kritikuju Putinov besmisleni rat valjda pripremajući rulju za nešto, to pa kaže kod njih (kod rulje) izaziva osećaj prinude i solidarnost sa Putinom. Aha.

 

A i sasvim OK , pomirljivi pa i inspirativni spotovi koje je pravio na primer Rio Tinto, ili američka ambasada, ili čak ona serija što je bila "Mile protiv tranzicije" (tvrde da je to bilo vređanje) ni to na njih ne deluje, da bar razmotre opciju da ne budu više anticivilizacijski orijentisani, da ne vide sebe kao posebne i samo svoje, nego kao deo mrskog im "zapada" itd. A neće ni pare, ni 60 komada jaja.

 

Pa šta onda hoće, i šta bi delovalo na njih da se unormale i prestanu da budu šizofreni? Da li bi im se možda sviđale javne egz... altacije tom njihovom veličanstvenom načinu koji je do sada dao ove zavidne rezultate? Možda bi to više voleli. Možda bi onda prestali da se ponašaju anticivilizacijski i da podržavaju i identifikuju se samo sa nečim zaumnim.

 

 

More gazi Vučiću, Kristoferu Hile, ko hoće...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...