Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

46 minutes ago, Klotzen said:

Mi ukupno nemamo 1000 km autoputeva

 

Tako je, zvanično 953, realno 30 km više pošto je nedavno zbog završetka poluprstena obilaznice reklasifikovana 30 km deonica kroz centar Beograda (sada je to zvanično samo put IIb reda, istog kao npr. put Kaluđerske Bare - Mitrovac - Zaovine) i dalje suštinski autoput.

 

U izgradnji je još 117 km.

 

https://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/referentni-sistem/2.2.1_spisak_drzavnih_puteva_IAreda.pdf (podaci su na dnu stranice)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Klotzen said:

 

Dosta sumnjive cifre na obe strane. Mi ukupno nemamo 1000 km autoputeva a po ovome ispade da su 1000 napravili. Pa gde se onda računa Titov autoput i ona sića što je Sloba radio ? Pre će biti da su u ovoj cifri i rekonstrukcije i opravke a ne samo izgradnja.

 

Moguće je i da su računali oba smera. Samo A2, poznat i kao Miloš(ev) Veliki, ima oko 130km, pa puta dva i nakupi se.

Link to comment
Share on other sites



Što se autoputeva tiče, u Titovo vreme je bilo od Šida do Niša, to je nešto oko 350 km, posle je rađeno od Niša do Dimitrovgrada, Beograda do Subotice,  to je rađeno pre 2012, nisam siguran šta je završeno. Ovi su radili Niš Preševo, Miloš Veliki i Moravski koridor. Može da bude ukupno oko 1000 km zajedno sa obilaznicom oko BG koju su svi radili i još će.


U Titino vreme autoput od Beograda ka Nišu je bio završen do Pojata (skretanje za Kruševac) i jedan deo oko Aleksinca (Al.Rudnici - Draževac)...znači smanji 50-ak km. Ali je završeno, komplet, do Niša pre dolaska radikala na vlast.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče autoputa BG-NS-SU. Tito je sagradio poluprofil autoputa (praktično tri trake) BG-NS i od NS do Feketića, uključujući tu i veliki most kod Beške. Sloba je završio poluprofil od Feketića do SU i mađarske granice. Zatim je za vreme DS i DSS završen drugi poluprofil BG-NS-SU.

 

Mislim da je sloba sagradio i neku siću dole na jugu ali zaboravio sam koja je deonica to bila.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:


 

 


U Titino vreme autoput od Beograda ka Nišu je bio završen do Pojata (skretanje za Kruševac) i jedan deo oko Aleksinca (Al.Rudnici - Draževac)...znači smanji 50-ak km. Ali je završeno, komplet, do Niša pre dolaska radikala na vlast.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

Ja Titovo vreme računam do devedesete, bar do 87. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Do 87. je Drug Stari je odradio vipe požarstva na loženju kazana, tamo gde je otišao emoji23.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ja sam čuo da je dotad već uveo samoupravljanje tamo. I  bratstvo-jedinstvo. To je možda poneo i odavde, nama više nije trebalo, našli smo novu zabavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Do 87. je Drug Stari je odradio vipe požarstva na loženju kazana, tamo gde je otišao emoji23.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

6 minutes ago, Div said:

 

Ja sam čuo da je dotad već uveo samoupravljanje tamo. I  bratstvo-jedinstvo. To je možda poneo i odavde, nama više nije trebalo, našli smo novu zabavu.

Ko odavde prvi ode tamo - nek` zaduzi oveci kotlic i nek` odrzava vatricu dok i mi ostali ne stignemo.

Ako moze i neku pecaru da nadje - cisto da ne karabudzimo nesto.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ras kass said:

Gruzijski pederi slave status kandidata satanisticke EU. Denacifikuj putine, i ovi izdali pravoslavlje.

Jedan od većih strahova moskovske neo-despotije između ostalog jeste i to da će ih neka zemlja "njihove tradicionalne sfere" prešišati po pitanju kvaliteta života, standarda i slično.

 

Zato su sve vreme od 1991. do 2014. oni,  a ne nekakav "zapad" držali Ukrajinu na nivou Afrike, a npr. Gruziju osakatili i dva puta napali: prvi put u doba "demokratskog" Jeljcina, a drugi put 2008. U Belorusiji drže onog psihopatu već skoro 30 godina itd.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deonice do Sofije i Preševa su mnogo zahtevnije i skuplje od svega što je DOS obnovio i sagradio. Na to dodati i brzu prugu, Prokop, aerodrom u Nišu, ovogodišnji rekord broja putnika aerodroma u Beogradu itd.

 

Vučić je na polju infrastrukture oduvao DOS. Nije ni čudo da mu je to najglavniji i jedini adut u svim kampanjama.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da neću morati da teram nekog sa vrata sutra ujutro (Za razliku od prošlog puta). Ili da su bar zapamtili kod koga jedino imaju prođu u mojoj zgradi (Tako će me zaobići. Nadam se). U slučaju da se ipak desi, valjda neću nikog od tih videti na biračkom mestu. Oko samog glasanja videću kad idem: Ako hoću da odem ujutro onda me više mrzi, a ako bih popodne onda ću verovatnije upasti u gužvu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...