Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ne postoje baš toliko pouzdane infromacije da će biti kontramitinga jer niko iz opozicije nije počeo da ga najavljuje, ali čak i kada bi se odžala dva mitinga istovremeno, može da se govori o sukobima demonstranata. Čuo sam priču o građanskom ratu XY puta još od devedesetih, a najbolji odgovor na to je neko dao na tadašnjem Studiju B - ovde nema kapaciteta ni za seljačku bunu. Da bismo izbegli gađanje terminima, za građanski rat su potrebne dve vojske, obično ono što zovemo regularnom vojskom i paravojska. Obe moraju imati zajedničke karakteristike, kao što su kompetentan kadar, ljudstvo, naoružanje i slično. Ako pogledamo šta postoji kod nas, postoje vojska i policija. Vojska i policija neće međusobno ratovati. Nije mi poznato ni da postoji neki wannabe Apis, Gadafi ili neko takav. Dalje, ako gledamo drugu stranu, tj. civile koji su protiv režima, oni militantni možda imaju neki komad oružja, ali ne i organizaciju ili kadar. Ne postoji ni neki realan okvir za gerilsko ratovanje u smislu ciljeva, tj. ko bi zauzimao šta, protiv koga bi ratovao i kako. Nekoliko čobana sa tandžarama bi mogli da osvoje seosku zadrugu ili podrum pića, a to nisu ratni ciljevi. Za ratovanje je potrebna i logistika, a nije mi poznato da je neko zainteresovan da to pruži nećemu što zapravo ne postoji. Jedino što može da se desi jeste da par budala sa transparentima razmene nekoliko šamara, a to se zove seljačka tuča, a ne građanski rat.

 

Ja danas gledah Milivojevića i Vesnu Pešić na N1...kažu svakog petka i da ne znaju na koliko će zatvoriti "Gazelu" .... pominjao je 2-3 sata....

 

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

Poenta je u boldovanom. DW prenosi, a pisao je Tageszeitung. To što neko tako piše ili prenosi ne znači da će njihovi političari i reagovati. Nije to Informer pa da prenosi ono što režim misli, već medijum koji može da se slobodno suprotstavi onome što političari na vlasti rade. Sećam se da je ona Violina fon Krampon odavno kritikovala ovdašnji režim, ali džabe je trošila reči i papir kad to baš i nije uspelo u praksi. Ne može se očekivati da neko u inostranstvu skine s vlasti ovdašnji režim kada je to želja birača. Njima je bitno da nema lokalnih ratova, da kojekakve Linde prodaju svoje pinkle, da je izrada para gaća jeftinija nego u Slovačkoj i da se do Crnog mora ili Istanbula može doći bez izbegavanja ratnih zona. To što ovde vole da se valjaju u blatu zaista nije njihov problem.

Naklapao je o tome Bugajski još pre tri četiri godine. Velika Srbija, Velika Hrvatska i Velika Albanaja....čuš. KAo što rekoh gore, tek je to generator sukoba i rata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bohumilo said:


SPS je broj 1. Izvor, temelj, osovina, početak i kraj, alfa i omega. X-osa. Koštunica i DSS su broj 2. Y-osa. Oni razapinju kompletanu ravan, kompletan vektorski sistem ovdašnjeg varvarstva i zla. Tek se u njemu, kao tačke sa nekim koordinatama (alfa-i, beta-i) mogu naći i Vuk i Vulin i Vučić i Vučelić i svi drugi tragični fenomeni današnje Srbije.

 

Da li je moj recency bias da ce Vucic biti gori, ne od SePeSea, ali da od Kostuvonjavog, kada nas skroz zarobi u kineske kredite i koncesije?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Ja danas gledah Milivojevića i Vesnu Pešić na N1...kažu svakog petka i da ne znaju na koliko će zatvoriti "Gazelu" .... pominjao je 2-3 sata....

To je zakazano za sutra, a kontramiting je dve nedelje kasnije. Koliko sam saznao sa N1, sutra je u 18h okupljanje ispred Skupštine, a za tačan program ostalih mitinga je prerano govoriti.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

Neprovjerena vijest- smjena Bajtovica 

Mnogo je bio crven u licu u poslednje vreme....da vidimo ko će ga naslediti...Ružić ?

4 minutes ago, DJ_Vasa said:

To je zakazano za sutra, a kontramiting je dve nedelje kasnije. Koliko sam saznao sa N1, sutra je u 18h okupljanje ispred Skupštine, a za tačan program ostalih mitinga je prerano govoriti.

Ups....elem...Milivojević je rekao svaki petakm do ispunjenja zahteva, i da je zakupljena bina-razglas, a mislio sam da će i ovi sutra, još zezam ženu, da li je dobila instrzjciju da mora da ide u BeGe...izvinjavam se, moja greška.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ups....elem...Milivojević je rekao svaki petakm do ispunjenja zahteva, i da je zakupljena bina-razglas, a mislio sam da će i ovi sutra, još zezam ženu, da li je dobila instrzjciju da mora da ide u BeGe...izvinjavam se, moja greška.

 

Ma nisi ti pogrešio jer si samo preneo šta je rekao, a ja samo mislim da je rano za ovakva obećanja, ma ko da ih daje. Svašta su obećavali i za dosadašnje proteste, ali su neslavno završili.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ters said:

Neprovjerena vijest- smjena Bajtovica 

Nismo mi te srece....

 

A ako koji slucajem i ode, zamenice ga ili jos jedan SePSas ili neko iz radikalskog dela sns catch-all cirkusa. Ne daju kgb i gru na svoje. Nece se Srbija osloboditi te kuge nikada... 😞 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, FrediB said:

Nismo mi te srece....

 

A ako koji slucajem i ode, zamenice ga ili jos jedan SePSas ili neko iz radikalskog dela sns catch-all cirkusa. Ne daju kgb i gru na svoje. Nece se Srbija osloboditi te kuge nikada... 😞 

Najmanje 4 nezavisnq izvora ali ni jedan provjeren - ne znam Te ljude, ali se relativno brzo siri. Vijest je da ga mijenja “Nebojsa iz Beograda”  

Edited by ters
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Danas sam imao prilike da gledam deo policijske akcije "Izi". Došlo je 50-ak policajaca, pripadnika SAJ, BIA.....vršili su pretres stana od 12,00-20.00....a bilo je uhapšenih i Leskovčana. "Čuveni" Gaga Panter je prvi u Leskovcu zaglavio iza rešetaka, za sada, a inače se radi o Draganu Đorđeviću, koji je u junu prošle godine dobio upravljačka prava u firmi “Parking i garaže” koja obavlja komunaklne delatnosti održavanja javnih prostora za parkiranje i rešenje stacionarnog saobraćaja na teritoriji grada.

“Parking i garaže” je početkom 2020. godine kupila “Metroparking jug” za 100.000 evra, preduzeće koje je u 2009. godini sa lokalnom samoupravom potpisala ugovor o obavljanju komunaklne delatnosti održavanja javnih prostora za parkiranje i rešenje stacionarnog saobraćaja na teritoriji Grada Leskovca. Znači blizak vlasti.

 

E sad, zašto je ta vest interesantna....meni, zbog sledećeg:

Quote

 

Pored Leskovčanina Dragana Đorđevića, u velikoj međunaradonoj akciji „Izi“ u kojoj su uhapšeni pripadnici „balkanskog kartela“, uhapšen je i Milan Mitić iz ovog grada.

Nakon pisanja beogradksih medija, Đorđevićevo hapšenje su našim novinarima potvrdili i njegovi pravni zastupnici.

Kako saznajemo, i Mitić i Đorđević su uhapšeni u Beogradu.

Inače, Mitić je postao poznat široj javnosti prošle godine kada su mu trojica muškaraca mačetama naneli čak 50 povreda u po bela dana u prepunoj kafani pred njegovom ženom i dvogodišnjim detetom.

 

https://resetka.rs/jos-jedan-leskovcanin-uhapsen-u-velikoj-akciji-srpske-policije-zbog-sumnje-da-je-umesan-u-medjunarodnu-trgovinu-drogom/

 

Gradjanska Srbija.....

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Najmanje 4 nezavisnq izvora ali ni jedan provjeren - ne znam Te ljude, ali se relativno brzo siri. Vijest je da ga mijenja “Nebojsa iz Beograda”  

Ti i takvi vec 10 godina izvestavaju u stilu kao da ce zvalavi zlotvor vec sutra pasti sa vlasti i naravno - corak. 😞 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Danas sam imao prilike da gledam deo policijske akcije "Izi". Došlo je 50-ak policajaca, pripadnika SAJ, BIA.....vršili su pretres stana od 12,00-20.00....a bilo je uhapšenih i Leskovčana. "Čuveni" Gaga Panter je prvi u Leskovcu zaglavio iza rešetaka, za sada, a inače se radi o Draganu Đorđeviću, koji je u junu prošle godine dobio upravljačka prava u firmi “Parking i garaže” koja obavlja komunaklne delatnosti održavanja javnih prostora za parkiranje i rešenje stacionarnog saobraćaja na teritoriji grada.

 

Deluje kao neki fini gospodin. Mora da je nosio gajbice u mladosti.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

Deluje kao neki fini gospodin. Mora da je nosio gajbice u mladosti.

Nije on ni mator, ali....veza SNS, 6,5 tona kokaina, "Hasan seckati", kupovina firme, pranje para....Dragan Đorđević zvani Gaga navodno je bio uhapšen posle spektakularne pljačke Pink poantera u Dubajiju 2008. godine za koju se veruje da je organizovao Milan Ljepoja, ubije u kući strave u Ritopeku.

spacer.png

 

Telektualac bate....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Constantin said:

Nije on ni mator, ali....veza SNS, 6,5 tona kokaina, "Hasan seckati", kupovina firme, pranje para....Dragan Đorđević zvani Gaga navodno je bio uhapšen posle spektakularne pljačke Pink poantera u Dubajiju 2008. godine za koju se veruje da je organizovao Milan Ljepoja, ubije u kući strave u Ritopeku.

 

Pa eto, fin gospodin :classic_tongue:

21 minutes ago, ters said:

Jeste neka izlucevina...

 

Da nije ona koja počinje na g, završava se na o, a u sredini ima ovn?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:


A što se uvek očekuje od nekog drugog da nam reši probleme?

Kad smo vec dozvolili da ovuda vršljaju razni jer smo takvi kakvi smo, kad nema generacija sa državotvornim potencijalom, kad smo dozvolili da od zemlje pobednice nad fašizmom postanemo rasadnik nacionalizma, remetilački faktor na Balkanu, neko mora da nas dovede u red. I zato sto u politickoj istoriji nema nevinih. Ako je medjunarodna politika partija šaha a jeste, onda treba da važi i geslo "jedan smo rod", uvek.

A ima malo i onog "što je babi milo (meni!) to joj se i snilo"

Edited by Pletilja
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bohumilo said:

SPS je broj 1. Izvor, temelj, osovina, početak i kraj, alfa i omega. X-osa. Koštunica i DSS su broj 2. Y-osa.

 

Svojevrsna je tragedija da SPS ne bi ni mogao da bude sklonjen s vlasti bez DSS, da je SRS vec par godina pre 2008. dobijao ogromne procente. SRS i SPS su imali zajedno vecinu u tom periodu. Nije Tadic legitimisao SPS, SPS nije smeo da bude politicka opcija posle 2000. Reci da je njegova koalicija sa SPS greska znaci istovremeno da bismo prihvatili da SRS i SPS dodju na vlast cca 2007. Mozda bi brzo pali s vlasti, a mozda bi nasli nacin da se zadrze do sad, samo u onoj izvornoj formi. Ko to sad moze da zna?

Jedino u sta sam siguran je ono s pocetka:

1. SPS i sve rezimske stranke 90ih trebalo je 2000. trajno zabraniti.

2. Jedina osoba koja je mogla da nas pobedom uopste dovede do te mogucnosti, bila je protiv takve vrste 'revansizma'.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ako bi Bajatovic zglajznuo to bi bio znak da prekidamo veze sa Rusijom. Sto ne znaci da bi se sustinski i vrednosni odnosi promenili, samo da ih pustamo niz vodu. Sto se mene tice, pakuj i vozi.

Sto? Danica Draskovic ceka k`o zapeta puska, a treba i Ruzica, Slinu i gomilu negde udomiti i obezbediti reket za partiju.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ako bi Bajatovic zglajznuo to bi bio znak da prekidamo veze sa Rusijom. Sto ne znaci da bi se sustinski i vrednosni odnosi promenili, samo da ih pustamo niz vodu. Sto se mene tice, pakuj i vozi.
A možda su našli novog priveska u obliku Ružića?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...