Jump to content

Pariz


Boxy

Recommended Posts

Odlicna partija Alkaraza, on ako ovako nastavi ima da bude ozbiljna pretnja najboljima u narednim godinama. Siner solidan, ali za mrvicu slabiji u razmenama u ovom mecu.

Jel se zna ko ce od ovih pretendenata za mesto na zavrsnom koji su ispali da igra u Stokholmu?

Link to comment
Share on other sites

Stokholm bi trebalo da igraju:

Zverev, Ruud, Sinner, Hurkacz, FAA, Norrie, Diego, Shapo, Evans, Fritz, Sonego, Dimitrov, de Minaur, Fucsovics, Bublik, Filip, RamosVinolas, ADF, Ivashka, Endi.

2WC jos fale i 2 SE + 4 kvalifikanta

 

Alternative: Tiafoe, Mannarino, Duckworth, McDonald, Millman, Giron, T Paul

od njih Tiafoe, Mannarino, Duckworth se nisu prijavili za kvalifikacije

Milojevic u kvalifikacijama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, sjećam se kad sam počeo da pratim Sinnera nokon senzacionalnog osvajanja čelendžera u Bergamu početkom 2019. Do tog turnira je imao samo jednu pobjedu na čelendžerima, praktično nepostojeću juniorsku karijeru, a za njega u Italiji nije znao niko. No na turniru u Bergamu sam odmah vidio da bi od njega moglo biti nešto. Nakon Bergama nastavlja niz pobjeda i osvaja 2 prva fjučersa. Odmah potom odigra čelendžer u Alicanteu na šljaci gdje ga je u prvom kolu čekao još petnaestogodišnji Carlos Alcaraz Garfia (da, još koji mjesec je koristio i majčino prezime). Alcaraz dobija 2:1.

Sada, dvije i po godine nakon tog meča konačno se sastaju na ATP touru. Nadam se da je to početak velikog rivalstva, ali samo pod uslovom da ono ne pođe u jednom smjeru, tj u Alcarazovom. Ljudi koji ne prate italijanske medije pogotovo novinare specijalizovane za tenis, koji nijesu slušali opširne intervjue Sinnera i Piattija, ne mogu ni pretpostaviti količinu profesionalizma kod Sinnera i ogromnu posvećenost tenisu. Za njega postoji samo tenis, sve ostalo je periferno. Jedini problem za njega je taj što je Alcaraz isti takav i to se vidi iz aviona. Odlična stvar za tenis je da imamo dvojicu tako mladih profesionalaca, samo što ja ne vidim potencijalne prednosti Sinnera u odnosu na Alcaraza. Vidjećemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, jevrem69 said:

Siner solidan, ali za mrvicu slabiji u razmenama u ovom mecu.

Meni se cini da Sinerovoj kao i Feliksovoj igri fali vrlo bitan zacin, a to je žar kojeg kod Alcaraza ima u izobilju.

“A Jannik ho fatto vedere tantissime partite di Federer, Nadal e Djokovic, ma solo nelle parti in cui giocano male. Si deve rendere conto che succederà anche a lui e imparare a uscire da quelle situazioni”.  Piati

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

Stokholm bi trebalo da igraju:

Zverev, Ruud, Sinner, Hurkacz, FAA, Norrie, Diego, Shapo, Evans, Fritz, Sonego, Dimitrov, de Minaur, Fucsovics, Bublik, Filip, RamosVinolas, ADF, Ivashka, Endi.

2WC jos fale i 2 SE + 4 kvalifikanta

 

Alternative: Tiafoe, Mannarino, Duckworth, McDonald, Millman, Giron, T Paul

od njih Tiafoe, Mannarino, Duckworth se nisu prijavili za kvalifikacije

Milojevic u kvalifikacijama

Ko se kvalifikuje ili se već plasirao u Torino nije valjda lud da igra Stokholm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milica said:

Meni se cini da Sinerovoj kao i Feliksovoj igri fali vrlo bitan zacin, a to je žar kojeg kod Alcaraza ima u izobilju.

“A Jannik ho fatto vedere tantissime partite di Federer, Nadal e Djokovic, ma solo nelle parti in cui giocano male. Si deve rendere conto che succederà anche a lui e imparare a uscire da quelle situazioni”.  Piati

 

 

Cini mi se da ce prevagu odneti onaj koji bude bio bolji na travi i brzom betonu, a to ce se videti tek za koju godinu. Ali definitivno Alkaraz ima vise varijacija u svojoj igri, verovatno i vise zara, a cenim da ce Siner ispraviti neke od svojih nedostataka i biti najkonstantniji igrac na svim podlogama, u odnosu na konkurenciju. Ono sto je Zverev trenutno u odnosu na Medu i Cicipasa.

I tako je na kraju pobedu u ovom cudnom mecu, nekako izvojevao ljubimac pariskih predgradja, a Manarino je jos jednom pokazao da ce mu najveci domet u singlu ostati ona povesna sansa da sredi Federera, u cemu ga je omela povreda .......................

Ovog i ovakvog Monfisa bi i ovaj poluspremni Novak trebao da pojede za veceru ...............................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navijao sam da prođe dalje Monfis, da se gleda još jedan, a verovatno i poslednji duel dva tenisera istog godišta. Sledeće godine on i Novak već imaju 35 i mala je verovatnoća da ćemo gledati opet taj meč. Novak vodi 18:0, a verovatno i poslednja nada za Francuza da se omrsi, nakon 16 godina dugog rivalstva

 

Dođosmo u fazu da i gledamo poslednje godine Novaka na vrhuncu svoje igre, jer neće još zadugo ovako.

 

Što se tiče Sinera, žao mi je što se nije izborio za Torino, ali mlad je, samo dvadeset leta, igraće on završnih mastersa veoma puno. Vreme radi za njega.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Duci limitiran igrac i kada je kretanje i namestanje na udarac u pitanju. Njegova glava je naravno posebna prica.

Ono sto mi i dalje nije jasno, zasto i dalje saradjuje sa Hose Perlasom, posto je ocigledno da on u igrackom smislu tavori vec drugu sezonu?

Link to comment
Share on other sites

 

12 minutes ago, Boxy said:

Monfils ne moze da pobedi Djokovica i to da ovaj igra levom rukom i skakuce na jednoj nozi...

Nije da nije bilo i baš takvih situacija :classic_biggrin: ali eto, da se pribeleži.

Nemam uopšte nameru da gledam Lajovića i Zvereva, to je praktično mazohizam.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

 

Nije da nije bilo i baš takvih situacija :classic_biggrin: ali eto, da se pribeleži.

Nemam uopšte nameru da gledam Lajovića i Zvereva, to je praktično mazohizam.

Verovala ili ne, Zverev igra ocajno na mrezi, odigrao je par diletantskih voleja, plus sipa dvostruke servis greske ................ Duci je upravo vratio brejk, Bersi je na nogama 😂  ............ a sada Rus sa nemackim pasosem trazi i medicinski tajm aut ..................

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...