Jump to content

Psiho kauč


Alen13ASC

Recommended Posts

Mislim da ljudi trebaju resavati probleme na neki nacin preventivno, cim osete neku psihicku nestabilnost. Prvi korak jeste psiholog, ali ne bas cesto oni rese taj problem. Pricom svakako moze da se resi neki problem,ali moje neko misljenje da je psihijatar taj koji resava probleme. U principu prava terapija traje izmedju 1-2 godine, nikako prekidati bez psihijatra i da onda moze po potrebi da se predje na socijalni zivot koji ne sme biti zapostavlje. Tipa izlazak,setnja i ne treba cutati o problemima, vec treba imati osobe kojima mozes da se otvoris i kazes sta ti je na dusi bez straha da ces naici na neku vrstu ukora od tih prijatelja, ali kad izbacis to iz sebe mnogo je lakse.

 

Negde sad zavrsavam terapiju,ajde mozda do aprila od smrti mog druga pre 13. meseci i bas sam bio u qrcu, kockao se, pjan..bezao iz toga, sve me je to jako potreslo..cak i u poslu sam bio los i nikakav. Onda sam otisao kod psihijatra i pogodio mi lekove iz prve, posle mesec dana, sam postao fit i ovo zatvaranje je lose uticalo,pa sam krenuo cesto na ruckove,klopu, kafice sa razlicitim ljudima,posle sam poceo i da treniram posle 15-20 godina :))). Nijedan proces nije dugacak kad se radi o psihickom zdravlju, to ako ode, nema tu vise posle leka.

 

Ne treba se zatvarati kad krenu problemi, vec se bukvalno otvarati na silu i raditi na tome da sto pre preokrenes situaciju, slazemse i sa tim da je vreme jedini lek,ali kroz to vreme moras imati neku pomoc jer lako covek danas ode u qrac.

 

Nije bas da sam resio sve probleme, ali ne pijem od tad,popio sam casu rakije i casu viskija za dva rodjenja dece, ako Bog da i za svoje cu jednu casu. Svakako preporucujem ljudima da se otvore, zatvaranje u sebe je najgora stvar moguca, posebno konzumacija i vid alternative u kocki, drogi, alkoholu ili sedenju kuci, svaka je pogubna na svoj nacin. U drogu ubrajam i lekove koje vam doktor nije namenio i ne spada u normalnu terapiju tj doktorevu vec vi sami sebi dajete, bensedine, leksilijume, ksalole, bromazapeme i ostala sranja. Posle se sa toga teze skinuti nego sa heroina.

 

Nisam dugo pisao ovde,ali da malo osvezim temu koja je po meni jako bitna. Steta sto ovde nemamo nekog psihijatra pa i psihologa da malo bolje obrazlozi od mene.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants Odličan ti je ovaj post. Drago mi je što ti je bolje..

 

Nisam ni psihijatar a ni psiholog, ali sticajem okolnosti znam ponešto i o F bolestima i o lekovima.

 

U zavisnosti od težine psihičkog poremećaja nekada lečenje potraje i duže od 2 godine. 

 

Da bi neko ozdravio ili bio u dužoj remisiji kada je depresija npr u pitanju, mora da želi da mu bude bolje.

 

Ne mogu razgovor sa psihijatrom i lekovi da budu čarobni štapić za ozdravljenje. 

 

Na forumu posvećenom depresiji postoji mnogo ljudi- forumaša koji su se "ušuškali" u svoju bolest, napravili neku svoju zonu komfora pa im je depresija ili anksioznost ili iritabilnost alibi za to što nigde ne rade, i kad se negde zaposle kukaju..jer oni su osetljivi, pa se plaše kolega...

 

Oni zapravo nemaju želju da im bude bolje, ne čine ništa da im bude bolje...ali postoji velika mogućnost da se zaista osećaju mnogo loše i da nemaju snage da naprave neki korak ka ozdravljenju...verovatno su se kasno javili svom lekaru i psihijatru.  

 

Inače, Domovi zdravlja su, do izbijanja pandemije COVID 19 vršili preventivne preglede i za depresiju ( za sve preko 18 godina, koliko mi se čini )

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 2:59 PM, Devil In My Pants said:

Mislim da ljudi trebaju resavati probleme na neki nacin preventivno, cim osete neku psihicku nestabilnost. Prvi korak jeste psiholog, ali ne bas cesto oni rese taj problem. Pricom svakako moze da se resi neki problem,ali moje neko misljenje da je psihijatar taj koji resava probleme. U principu prava terapija traje izmedju 1-2 godine, nikako prekidati bez psihijatra i da onda moze po potrebi da se predje na socijalni zivot koji ne sme biti zapostavlje. Tipa izlazak,setnja i ne treba cutati o problemima, vec treba imati osobe kojima mozes da se otvoris i kazes sta ti je na dusi bez straha da ces naici na neku vrstu ukora od tih prijatelja, ali kad izbacis to iz sebe mnogo je lakse.

 

Negde sad zavrsavam terapiju,ajde mozda do aprila od smrti mog druga pre 13. meseci i bas sam bio u qrcu, kockao se, pjan..bezao iz toga, sve me je to jako potreslo..cak i u poslu sam bio los i nikakav. Onda sam otisao kod psihijatra i pogodio mi lekove iz prve, posle mesec dana, sam postao fit i ovo zatvaranje je lose uticalo,pa sam krenuo cesto na ruckove,klopu, kafice sa razlicitim ljudima,posle sam poceo i da treniram posle 15-20 godina :))). Nijedan proces nije dugacak kad se radi o psihickom zdravlju, to ako ode, nema tu vise posle leka.

 

Ne treba se zatvarati kad krenu problemi, vec se bukvalno otvarati na silu i raditi na tome da sto pre preokrenes situaciju, slazemse i sa tim da je vreme jedini lek,ali kroz to vreme moras imati neku pomoc jer lako covek danas ode u qrac.

 

Nije bas da sam resio sve probleme, ali ne pijem od tad,popio sam casu rakije i casu viskija za dva rodjenja dece, ako Bog da i za svoje cu jednu casu. Svakako preporucujem ljudima da se otvore, zatvaranje u sebe je najgora stvar moguca, posebno konzumacija i vid alternative u kocki, drogi, alkoholu ili sedenju kuci, svaka je pogubna na svoj nacin. U drogu ubrajam i lekove koje vam doktor nije namenio i ne spada u normalnu terapiju tj doktorevu vec vi sami sebi dajete, bensedine, leksilijume, ksalole, bromazapeme i ostala sranja. Posle se sa toga teze skinuti nego sa heroina.

 

Nisam dugo pisao ovde,ali da malo osvezim temu koja je po meni jako bitna. Steta sto ovde nemamo nekog psihijatra pa i psihologa da malo bolje obrazlozi od mene.

Sta je to sto zameras sebi i sto te cini tako ranjivim?

Sta je razlog da bezis od toga?

Da li imas snage da se suocis sa svojim demonima?

Ova 3 pitanja treba da postavis sebi svaki put kada te napad panike uhvati i od iskrenog odgovora na njih zavisi i tvoj oporavak.

Dobar psiholog ili psihijatar ce te naterati da se suocis sam sa sobom: razbices se u parcice - ali ces se sastaviti u nesto mnogo jace ngo sto si ikada bio.

Oni su samo znakovi na tom putu, nikako vodici - vodic si ti i ti jedino mozes sebe da izvedes iz toga.

:smiley33:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 2:59 PM, Devil In My Pants said:

Mislim da ljudi trebaju resavati probleme na neki nacin preventivno, cim osete neku psihicku nestabilnost. Prvi korak jeste psiholog, ali ne bas cesto oni rese taj problem. Pricom svakako moze da se resi neki problem,ali moje neko misljenje da je psihijatar taj koji resava probleme. U principu prava terapija traje izmedju 1-2 godine, nikako prekidati bez psihijatra i da onda moze po potrebi da se predje na socijalni zivot koji ne sme biti zapostavlje. Tipa izlazak,setnja i ne treba cutati o problemima, vec treba imati osobe kojima mozes da se otvoris i kazes sta ti je na dusi bez straha da ces naici na neku vrstu ukora od tih prijatelja, ali kad izbacis to iz sebe mnogo je lakse.

 

Negde sad zavrsavam terapiju,ajde mozda do aprila od smrti mog druga pre 13. meseci i bas sam bio u qrcu, kockao se, pjan..bezao iz toga, sve me je to jako potreslo..cak i u poslu sam bio los i nikakav. Onda sam otisao kod psihijatra i pogodio mi lekove iz prve, posle mesec dana, sam postao fit i ovo zatvaranje je lose uticalo,pa sam krenuo cesto na ruckove,klopu, kafice sa razlicitim ljudima,posle sam poceo i da treniram posle 15-20 godina :))). Nijedan proces nije dugacak kad se radi o psihickom zdravlju, to ako ode, nema tu vise posle leka.

 

Ne treba se zatvarati kad krenu problemi, vec se bukvalno otvarati na silu i raditi na tome da sto pre preokrenes situaciju, slazemse i sa tim da je vreme jedini lek,ali kroz to vreme moras imati neku pomoc jer lako covek danas ode u qrac.

 

Nije bas da sam resio sve probleme, ali ne pijem od tad,popio sam casu rakije i casu viskija za dva rodjenja dece, ako Bog da i za svoje cu jednu casu. Svakako preporucujem ljudima da se otvore, zatvaranje u sebe je najgora stvar moguca, posebno konzumacija i vid alternative u kocki, drogi, alkoholu ili sedenju kuci, svaka je pogubna na svoj nacin. U drogu ubrajam i lekove koje vam doktor nije namenio i ne spada u normalnu terapiju tj doktorevu vec vi sami sebi dajete, bensedine, leksilijume, ksalole, bromazapeme i ostala sranja. Posle se sa toga teze skinuti nego sa heroina.

 

Nisam dugo pisao ovde,ali da malo osvezim temu koja je po meni jako bitna. Steta sto ovde nemamo nekog psihijatra pa i psihologa da malo bolje obrazlozi od mene.

 

  Ja sam i ranije pisao o tome da stanja koja su posledica nekih lomova u zivotu , kao sto su smrti, kolapsi u braku/vezi, sa poslom ili kombinacije svega toga..  odlicno leci boravak u prirodi.. pogotovo na reci.. Ali i to da se gleda da se ode tamo gde nema ljudi - jer vecina tih kolapsa je i doslo zbog delovanja ljudi..

   I sam imam dosta tih raznih kolapsa i problema...  Ali jako mi pomaze  da odem na obalu Dunava.. i to tamo gde ljudi retko dolaze- tek pokoji pecaros- i to onaj ozbiljan tih i cutljiv a ne vikendas koji se dere i pije vise nego sto peca...  Verujem da dva sata sedenja na obali Dunava izvuce vise te nagomilane negativne energije nego svi ti zepami i bensedini...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Doc Holiday said:

 

  Ja sam i ranije pisao o tome da stanja koja su posledica nekih lomova u zivotu , kao sto su smrti, kolapsi u braku/vezi, sa poslom ili kombinacije svega toga..  odlicno leci boravak u prirodi.. pogotovo na reci.. Ali i to da se gleda da se ode tamo gde nema ljudi - jer vecina tih kolapsa je i doslo zbog delovanja ljudi..

   I sam imam dosta tih raznih kolapsa i problema...  Ali jako mi pomaze  da odem na obalu Dunava.. i to tamo gde ljudi retko dolaze- tek pokoji pecaros- i to onaj ozbiljan tih i cutljiv a ne vikendas koji se dere i pije vise nego sto peca...  Verujem da dva sata sedenja na obali Dunava izvuce vise te nagomilane negativne energije nego svi ti zepami i bensedini...

Njegovo pecanje bi pre bilo

 

fraser-fish.gif

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2022 at 7:43 PM, Kronostime said:

Sta je to sto zameras sebi i sto te cini tako ranjivim?

Sta je razlog da bezis od toga?

Da li imas snage da se suocis sa svojim demonima?

Ova 3 pitanja treba da postavis sebi svaki put kada te napad panike uhvati i od iskrenog odgovora na njih zavisi i tvoj oporavak.

Dobar psiholog ili psihijatar ce te naterati da se suocis sam sa sobom: razbices se u parcice - ali ces se sastaviti u nesto mnogo jace ngo sto si ikada bio.

Oni su samo znakovi na tom putu, nikako vodici - vodic si ti i ti jedino mozes sebe da izvedes iz toga.

:smiley33:

Mnogo gledas filmove. Ja sam svoje demone preizvljavao i razbio odavno. Ranjivim me cini kad promasim masive bet 🙂smrt druga me je unistila, bas meje pomerila,bio sam u totalnom ofsajdu.

 

Zivimludim zivotom, to je bilo pre, sad na mao drugaciji nacin...mada mislim da mi krene sv super da sam sebi podmetnem nogu da bih se nasao u losem polozaju jer negde valjda volim taj polozaj gde mora da se bori, prtisak...bez pritiska ne mogu da fukncionisem kvalitetno.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Doc Holiday said:

 

  Ja sam i ranije pisao o tome da stanja koja su posledica nekih lomova u zivotu , kao sto su smrti, kolapsi u braku/vezi, sa poslom ili kombinacije svega toga..  odlicno leci boravak u prirodi.. pogotovo na reci.. Ali i to da se gleda da se ode tamo gde nema ljudi - jer vecina tih kolapsa je i doslo zbog delovanja ljudi..

   I sam imam dosta tih raznih kolapsa i problema...  Ali jako mi pomaze  da odem na obalu Dunava.. i to tamo gde ljudi retko dolaze- tek pokoji pecaros- i to onaj ozbiljan tih i cutljiv a ne vikendas koji se dere i pije vise nego sto peca...  Verujem da dva sata sedenja na obali Dunava izvuce vise te nagomilane negativne energije nego svi ti zepami i bensedini...

Zivim ceo zivot pored Dunava i slazem se, pecanje samo ne volem, ali volem na cardu da odem i da uzivam u smudju 🙂 voda ima dobro dejstvo,ali sad sam zbog deteta kupio kola pa sam prestao i da setam,plus zena bila trudna pa sam skroz smanjio to..semodlazak na cardu mada je zima pa nisam bas pored Dunava.

 

Sad ce klasika prolece,strand dorucak, trening, sauna i onda sam kao nov 🙂 do 12h 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Zivim ceo zivot pored Dunava i slazem se, pecanje samo ne volem, ali volem na cardu da odem i da uzivam u smudju 🙂 voda ima dobro dejstvo,ali sad sam zbog deteta kupio kola pa sam prestao i da setam,plus zena bila trudna pa sam skroz smanjio to..semodlazak na cardu mada je zima pa nisam bas pored Dunava.

 

Sad ce klasika prolece,strand dorucak, trening, sauna i onda sam kao nov 🙂 do 12h 🙂

 

pisao sam ranije ovde, ali da ponovim...  Ja inace pecam.... ali imali smo dva profesora , nastavnici u skolama u penziji.. Dolazili na Dunav , nisu pecali..  Dodju biciklom, donesu kamperske stolice, knjigu i sednu uz obalu i citaju...  otrce jedno parce na nasipu, leti otplivaju malo...

 

  Carda jeste ok ali tamo ima isto ljudi...  za terapiju je najbolje da nema nikog...  camci sa alasima u prolazu se ne racunaju...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

 

pisao sam ranije ovde, ali da ponovim...  Ja inace pecam.... ali imali smo dva profesora , nastavnici u skolama u penziji.. Dolazili na Dunav , nisu pecali..  Dodju biciklom, donesu kamperske stolice, knjigu i sednu uz obalu i citaju...  otrce jedno parce na nasipu, leti otplivaju malo...

 

  Carda jeste ok ali tamo ima isto ljudi...  za terapiju je najbolje da nema nikog...  camci sa alasima u prolazu se ne racunaju...

Slazem se sa tobom, voda je majka. Mogu vise na bazen, saunu...opustanje bas na Dunavu cesto radim sa psom leti, odem sa njim ranopa po sat vremena se brckamo u plicaku i to me opusti...posle odemo u njegovom omiljeni kafic na vodi i budem fit. Idem redovno na masaze, sauna, poceo sam i da vezbam. Samo malo i ishranu da sredim i bice ok 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Slazem se sa tobom, voda je majka. Mogu vise na bazen, saunu...opustanje bas na Dunavu cesto radim sa psom leti, odem sa njim ranopa po sat vremena se brckamo u plicaku i to me opusti...posle odemo u njegovom omiljeni kafic na vodi i budem fit. Idem redovno na masaze, sauna, poceo sam i da vezbam. Samo malo i ishranu da sredim i bice ok 🙂

 

leti je majka... jos se nakrljam divljih kupina ...  milina

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Dobra priča  :classic_smile:


Tuga i bes (iz knjige Priče za razmišljanje)

 
U dalekom kraljevstvu do koga ljudi nikada ne mogu stići, ili kojim ljudi možda neprestano prolaze, a da toga nisu svesni, u čarobnom kraljevstvu u kome se neopipljive stvari materijalizuju, bilo jednom jedno prekrasno jezero.

 
Rukavac kristalno bistre i čiste vode, u kojem su plivale ribe svih mogućih boja i na čijoj su se površini neprestano odražavale sve nijanse zelene.


Tom čarobnom i prozirnom jezeru, sa namerom da se zajedno okupaju, približili su se Tuga i Bes. Oboje se razodenuše, i goli zakoračiše u jezero.

 
Pomahnitalo (jer bes je uvek takav), užurbano, i ne znajući zašto, bes se na brzinu okupa i izađe iz vode.


Ali bes je slep, ili barem stvarnost ne razaznaje jasno, pa kad je onako go i užurban izašao iz jezera, obukao je prvo na šta je naišao.


Tako se desilo da odeća koju je na sebe navukao nije bila njegova, nego je pripadala Tugi. Ogrnut tugom, bes ode.


Vrlo mirna i staložena, prema svom običaju, spremna da ostane tamo gde se nalazi, Tuga završi sa kupanjem, i bez imalo žurbe (ili bolje rečeno, bez ikakvog poimanja vremena), polako i sporo, Tuga izađe iz jezera.


Na obali je Tuga ustanovila da njene odeće više nema. Svi dobro znamo da Tuga nikako ne voli da bude ogoljena, pa je iskoristila jedino što je pronašla pored jezera - odeću koju je ostavio bes.


Govori se da od tog dana, kad susretnete slepi, okrutni, strašni i ljutiti bes, videćete da se iza lica besa u stvari krije Tuga.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Znate li prepoznati gaslighting? 

 

Tekst: https://nepopularna.org/znate-li-prepoznati-gaslighting/

 

Quote

Radnja filma "Gaslight" (te drugih adaptacija i predstave iz 1939. godine) temelji se na muževim nastojanjima da manipulira svojom ženom, iskrivi njezinu percepciju i koristi brojne tehnike kojima želi umanjiti važnost i, čak, demantirati događaje koje žena doživljava kao stvarne i činjenične. Riječ je o psihološkom trileru u kojem muškarac zavede i oženi nećakinju svoje žrtve (koju je ranije ubio zbog njezina bogatstva) i useli u njihovu kuću, u kojoj se zapravo nalazi razlog iza cijele radnje – vrijedni nakit koji nije uspio pokupiti uoči ubojstva.

 

Quote

Gaslighting u psihologiji

 

S obzirom na to da je sam izraz potekao iz filma i odnosi se na oblik manipulacije, „gaslighting“ u psihologiji kao takav ne postoji. Ovaj se termin smatra samo kolokvijalnim izrazom (prema stavu APA-e), odnosno ono što APA navodi jest da gaslighting predstavlja manipulaciju koja je toliko ekstremna da inducira psihičku bolest ili onu koja opravdava predaju osobe (kojom se manipulira) u psihijatrijsku instituciju, no u današnje se vrijeme koristi mnogo općenitije, češće i u kontekstu manje ekstremnih oblika manipulacije.

 

Ono što danas gaslighting predstavlja jest umanjivanje ili poricanje doživljaja ili osjećaja koje osoba smatra stvarnima, negiranjem postojanja problema i situacija koje su se zaista dogodile. Štetnost je upravo u tome što ovakav oblik manipulacije nije očit te na vrlo suptilan način negativno utječe na samopouzdanje i vlastitu procjenu realiteta i vjerodostojnosti osobe. U tom pogledu, gaslighting je oblik emocionalnog i psihološkog nasilja jer uključuje zadržavanje kontrole, moći i autoriteta osobe koja vrši gaslighting u odnosu (i u interesu mu/joj je zadržati takvu dinamiku odnosa) te, s druge strane, osobu nad kojom se vrši gaslighting, a koja prema ovom ponašanju formira svoj dojam realiteta, traži odobrenje ove osobe i/ili ju idealizira. 

 

Primjerice, takve reakcije tipične su kao metoda persuazije kod diktatora ili voditelja kultova, no odvijaju se i u "svakidašnjijim" situacijama - kod traženja medicinske ili, čak, psihološke pomoći ako se osobi izričito iskaže nevjerovanje u vlastite procjene zdravlja (ne govoreći o hipohondriji za koju je potrebno razuvjeravanje), u radnom kontekstu (npr. kada kolege ili nadređeni poriču vaš osjećaj burnouta), u partnerskim odnosima, u odnosima s obitelji, u političkom kontekstu i drugdje.

 

Quote

Kako se izboriti sa gaslighting-om? 

 

1. Identificirajte problem. 

2. Dozvolite si osjećati. 

3. Dozvolite si žrtvovati što je potrebno.

4. Krenite od donošenja manjih odluka. 

5. Tražite drugo mišljenje. 

6. Imajte suosjećanja za sebe. 

 

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Ne znam da li da otvaram novu temu, ili da pišem ovde. Molim moderatore da, ukoliko bude više komentara-odgovora splituju ovaj moj i ostale komentare u novu temu.

 

Nisam depresivna. Trenutno nemam mnogo razloga za anksioznost, iritabilnost..

 

Imam problem -poremećaj spavanja. Iako je depresija u remisiji već duže vreme i dalje pijem lekove..Ali, ne može više da me uspava Trittico R.

 

Ako čitam zanimljivu knjigu, čitam je do 7, pola 8 ujutru i onda spavam do 2 popodne ili do 3.

 

Ako čitam nešto dosadno, gasim svetlo, vrtim se po krevetu i na kraju ustanem i uključim laptop.

 

Posle 1 maja imam redovnu, šestomesečnu kontrolu kod psih i razgovaraću sa njom o ovom problemu. 

 

Pre mnogo, beskrajno mnogo vremena kratko sam pila prvo Flormidal, i kasnije kratko Sanval.  I rešila sam problem.

 

Nesanica se ponovo pojavila početkom ove godine. 

 

Da li još neko ima nesanicu ili sličan problem sa spavanjem? Kako se borite sa ovim problemom?  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/27/2023 at 8:33 AM, Kronostime said:

Setnja po cistom vazduhu, isprazni mozak od svih misli bar 2 sata pred spavanje, lagana hrana do 18h i ne posle.....

Ima tu i jos drugih saveta, ali vuku dugotrajni ban. :classic_biggrin:

 

Ali ...

 

Spušim dve pakle dnevno,popijem 100 g kafe - sreća pa sam bacio alkohol...

Ali ja sam u biti srećan čo'ek .:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo me nakon brda meseci neaktivnosti. Izvinjavam se. Proredilo se to sa problemom da mi se drugarice ne javljaju itd. Pričao sam o jednoj koja mi mnogo znači, setiće se neko četovali smo na tu temu. Cirne se tu po koja votka od 100ml ali dobro je. Uspevam da se snađem i bez nečega za šta sam mislio da mi je nečije javljanje nešto od čega sam zavistan i preko potrebno. Pozdrav lajno

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni ce zivot proci u poistovecivanju sa patologijama. Desilo se opet veceras.

 

Na jutrosnjem druzenju na kojem sam se nevoljno pojavio me je "zabrinula", tj zainteresovala ta ispraznost, i to sto sam prazna ljustura bez identiteta, pa sam pretrazio net u potrazi za nekim odgovorom.
Pola sata gledanja "edukativnih" videa i na listu samodijagnoza je dospela i psihopatija 🤪

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...