Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

20 minutes ago, realno *w said:

Ne stižem da pratim previše, je l se pojavilo neko logično objašnjenje trejda Gobera u Sotu?

Iskreno, ne znam za Sotu ali za Jutu je jasno, oslobadjaju salary cap za sledecu sezonu i pikovi. Danny Ainge😀 

Kontam u Sunsima da proklinju GM Sote😀

4 minutes ago, DameTime said:

Dolazi jedan od top 3 igrača NBA koji je poznat po tome da podvije rep čim mu nije po volji. Durent je nedvosmisleno uvek u top 3 igrača kad je potpuno zdrav i sigurno jedan od najboljih napadača koje sam gledala, ali ja za njega ne bih povukla takav potez. Da je bilo ko drugi - Jokić, Lenard, čak i Lebron, pa i hajde. 

 

 

Što se mene tiče ne, ja nemam ništa protiv Sansa, čak su mi i simpatični. Zato im i ne želim KD-a.

Kawhi je okej ali KD nije? Sta je Kawhi radio Spursima? Lebron sta radi kroz karijeru je ok ali KD ne. Dvostruki arsini...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Kawhi je okej ali KD nije? Sta je Kawhi radio Spursima? Lebron sta radi kroz karijeru je ok ali KD ne. Dvostruki arsini...

 

Mojne meni o dvostrukim aršinima, ti koji sve posmatraš kroz prizmu Lejkersa gde bi svi da igraju za čast i kikiriki. Kavaj je igrač koji donosi titule, za njega i vredi rizikovati. Moje mišljenje o Lebronu je dobro poznato ali i on je veća garancija od Durenta kad je to u pitanju. 

 

Uostalom, zabole me, nek trejduju za koga hoće, njihova propast ili njihov uspeh. Samo nek je nas zaobišao taj superstar KD koji donosi titulu na tacni.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Mojne meni o dvostrukim aršinima, ti koji sve posmatraš kroz prizmu Lejkersa gde bi svi da igraju za čast i kikiriki. Kavaj je igrač koji donosi titule, za njega i vredi rizikovati. Moje mišljenje o Lebronu je dobro poznato ali i on je veća garancija od Durenta kad je to u pitanju. 

 

Uostalom, zabole me, nek trejduju za koga hoće, njihova propast ili njihov uspeh. Samo nek je nas zaobišao taj superstar KD koji donosi titulu na tacni.

Jel Monk potpisao za Lejkerse ili za Kingse? Ugovor bogatiji za 2 mil po sezoni. Nesto ne bih rekao da je tu cast i kikiriki u pitanju. Takvih primjera imas koliko hoces. Svakom je bitno da finansijski sto bolje prodje ali imas igraca koji hoce titulu pa ce uzeti nesto manje novca da bi igrali u contenderu. To bi bila situacija sa Finiksom i sa dolaskom KD.

 

Kawhi donio Torontu titulu jer su Raptorsi rizikovali i isli all in i isplatilo im se. Jesu otisli i on i Green odmah posle toga? Jesu ali niko od navijaca ne kuka jer su dobili i vise nego sto su mislili. Odlicna regular season ekipa i nista vise od toga do dolaska Kawhija i Greena.

 

Imali su Sunsi dobrih ekipa '90tih pa '00tih ali nisu napravili taj iskorak. To bi im se ponovilo sa ovom ekipom sada. Nek probaju sa KD-om, rizik jeste ali rizik koji bi svako zivi prihvatio jer ne dovodis nekog dobrog Allstar igraca vec superstara. Taj superstar kosta ali ga imas na 4 godine. Hoce da ode? Opet ces dobiti nesto za njega jer ga imas na 4 godine. Kosarke u KD ima itekako za te 4 godine.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne donosi niko titule na tacni, ali glava za glavu jedino ne bih dao Luku za KD, sve druge bih dao bez problema ako gledamo samo igrački . Druga je stvar što su neke ekipe pravljene oko nekih igrača pa recimo KD za Jokića nije dobar trade.

Ja sam prvi verovao u Finiks, raspravljao se što ih ljudi i na ovom forumu gledaju potcenjivački, gledao kako od babla idu samo gore i onda ih ispraši Dalas .

Finiks je sad tamo gde je Juta bila prošle godine ili idu all in ili ih čeka rebuild. Ako ideš all in onda je KD top priča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O ovome svemu ne bismo raspravljali sad da je bilo više pameti u Sunsa i da je Luka bio prvi izbor. Evo opet ja ću iskreno. Naknadna pamet i sam osobno nisam mislio i vjerovao da će Luka biti tako vraški dobar u tako kratkom vremenu.

Link to comment
Share on other sites

O ovome se ne bi raspravljalo da je Ejton dobio ugovor kad je trebalo. Ja ne mislim da je tolika greška što je izabran Ejton pre Luke - jbg draft je lutrija, ko je znao da će Dončić biti toliko dobar + Ejton stasava u sjajnog igrača, dečko nije bust. Ali nedavanje ugovora i takav tretman, to jeste greška i to ogromna.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Durant koji bi dosao u trejdu je post achilles, 33yo Durant sa burnerima. Dakle, nema price u vakuumu, i ne moze se sadasnji trejd ocenjivati na osnovu slike ideale, prajm verzije igraca od pre x godina. Geriatric park nije resenje za uzimanje titula. Niti je to danas, niti je to ikada bio slucaj.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Durant koji bi dosao u trejdu je post achilles, 33yo Durant sa burnerima. Dakle, nema price u vakuumu, i ne moze se sadasnji trejd ocenjivati na osnovu slike ideale, prajm verzije igraca od pre x godina. Geriatric park nije resenje za uzimanje titula. Niti je to danas, niti je to ikada bio slucaj.

 

ea44cf85ec2f95f679a5011b63b639d1558a79c7

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DameTime said:

Dolazi jedan od top 3 igrača NBA koji je poznat po tome da podvije rep čim mu nije po volji. 

 

nije poznat po tome. 15 vrhunskih sezona u nba i ovo je prvi put da trazi trejd a bunio se nula puta. 

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Durant koji bi dosao u trejdu je post achilles, 33yo Durant sa burnerima. Dakle, nema price u vakuumu, i ne moze se sadasnji trejd ocenjivati na osnovu slike ideale, prajm verzije igraca od pre x godina. Geriatric park nije resenje za uzimanje titula. Niti je to danas, niti je to ikada bio slucaj.

Najiskrenije me zanima pošto dosta pratiš Finiks šta bi po tebi bilo rešenje, input za ovu sezonu, a da konačni output bude titula, tj.borba za istu?

OK napravljeno je sranje sa Ajtonom, generalno je prethodno dobra regularna sezona  usrana porazom od realno lošije ekipe, bilo pa prošlo. Šta dalje?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne donosi niko titule na tacni, ali glava za glavu jedino ne bih dao Luku za KD, sve druge bih dao bez problema ako gledamo samo igrački . Druga je stvar što su neke ekipe pravljene oko nekih igrača pa recimo KD za Jokića nije dobar trade.

Ja sam prvi verovao u Finiks, raspravljao se što ih ljudi i na ovom forumu gledaju potcenjivački, gledao kako od babla idu samo gore i onda ih ispraši Dalas .

Finiks je sad tamo gde je Juta bila prošle godine ili idu all in ili ih čeka rebuild. Ako ideš all in onda je KD top priča.

 

Glava za glavu, ne bih dao Janisa za KD-a. Ni Jokića. Ni Luku. Ni Karija. Zdravog Kawhia -- pojma nemam?

 

KD je zaista surovi strelac, i tačno je da niko ne donosi titule -- ali on jednostavno nije čovek-tim, koji može da radi sve na parketu i povuče tim i saigrače i napravi od njih koherentniju celinu. Svi su videli protiv Bostona koliko se mučio kad je trebalo minimum plejmejkinga da obezbedi.

 

Možemo da se pravimo slepi, ali on je u dve sezone pobedio jednu PO seriju.

 

Stoga, ima tu još gomila igrača koje bih možda dao, možda ne, ali ne vidim da bi Boston bio nešto posebno jači da da Tatuma i još nekog rotacijskog igrača za KD-a; naročito uzimajući u obzir godine. Slično važi i za druge (nadolazeće) superstarove.

 

Ni Lebron nije garant titula, ali jeste bio garant da će uspeti kako tako da posloži ekipu i saigrače i da garantuje  minimum finalne konferencije, a skoro uvek i veliko finale (mada na poslovično slabijem istoku). KD je u svojih 11 godina košarke, van GSW-a, došao do jednog finala u kojem je skoro pa ometlan.

 

Dakle, on kao dodatak na neki super jak i posložen tim -- cheat code. On kao stožer tima -- ništa specijalno bolji od gomile drugih igrača. Stoga, ne vidim zašto bi neko bio spreman da istovari pola tima za KD-a. Pritom će on, sa istorijom ozbiljnih povreda, u narednom PO biti na pragu 35. godine.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opa došli smo do toga da je skoro i KD go kurac, fool's gold etc. Najbolje da se prebacim na NHL jer eto i na mom matičnom topiku režu vene već jedno 10tak dana pa sam se odlučio malo odjaviti.vidim da ni tu nema sreće. Pa odoh malo da prokomentiram Avse i njihov hockey dream team 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bron's bane

 

Vrv najveci outlier u istoriji lige. Niko ne ume da objasni kako je tada proslo, kamoli sad. Nadati se da bi ovaj tim sunsa modeliran prema ovome mogao ponoviti rezultat je fool's hope.

 

Kako modeliran prema Dalasu '11? Sunsi imaju Bookera koji koliko ima, 25 godina, tako nesto? Ulazi u prajm. Imao bi KD koji je i dalje u prajmu ili polako izlazi iz njega ali sigurno da mu nece opasti produkcija drasticno u naredne barem 3 sezone. Okej, imas CP3 ali CP3 ako koristis sporadicno, sacuvas od povreda tebi treba taj floor general koji povezuje sve. Vjerujem da CP3 moze to iznijeti ove sezone. Ostatak tima kreiras sa FA i ovog sto imas, dovedi tijela. Evo npr Sroder je FA, odlicno resenje kao 6th player i zamjena za CP3. Vidjeti neke krilne igrace dovesti. Ima tu prostora itekako za napad na titulu. 

 

Samo treba napraviti taj korak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Najiskrenije me zanima pošto dosta pratiš Finiks šta bi po tebi bilo rešenje, input za ovu sezonu, a da konačni output bude titula, tj.borba za istu?

OK napravljeno je sranje sa Ajtonom, generalno je prethodno dobra regularna sezona  usrana porazom od realno lošije ekipe, bilo pa prošlo. Šta dalje?

 

Iskreno, nemam ideju kako se iscupati iz ovog sranja. Mislim barem iz ugla tim menadzmenta, posto je jasno da je najurivanje onog ljigavog imbecila Sarvera uslov svih uslova da se prodise. 

 

Da se ne vracamo u dalju proslost i opet na temu nebiranja Doncica ili ideje da se draftuje Anunoby, predlagao sam ranije neke tada rizicne poteze tipa Garland, taj brod je otplovio. Murray je takodje propao, nemamo nikakav plan b, nikakvog naslednika za Paula... Za draft sam se takodje nadao da ce biti vise pameti, i tu se moglo/moralo doci do preko potrebnih igraca na ruki ugovoru zarad buduce fleksibilnosti. Predlagao sam i trejd Aytona kada se to moglo uciniti tako da se nesto i dobije, a pre sve ove drame oko ugovora i nezadovoljstva koje se prelilo i na rezultate. Sada osim cekanja da se Paul skine sa payrolla i jos jednog tanka zarad jos jednog top asseta, ne vidim nacin niti resurse da se napravi pomak.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, medobrundo said:

 

Glava za glavu, ne bih dao Janisa za KD-a. Ni Jokića. Ni Luku. Ni Karija. Zdravog Kawhia -- pojma nemam?

 

KD je zaista surovi strelac, i tačno je da niko ne donosi titule -- ali on jednostavno nije čovek-tim, koji može da radi sve na parketu i povuče tim i saigrače i napravi od njih koherentniju celinu. Svi su videli protiv Bostona koliko se mučio kad je trebalo minimum plejmejkinga da obezbedi.

 

kao što smo do sada videli, jedino je luka čovek-tim po takvim kriterijumima

 

duvali su ga svi ovi drugi nabrojani u prvoj-drugoj rundi protiv jačeg tima. luka je lord vejder 2.0

al' dobar je i durant  ( :

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, medobrundo said:

 

Glava za glavu, ne bih dao Janisa za KD-a. Ni Jokića. Ni Luku. Ni Karija. Zdravog Kawhia -- pojma nemam?

 

KD je zaista surovi strelac, i tačno je da niko ne donosi titule -- ali on jednostavno nije čovek-tim, koji može da radi sve na parketu i povuče tim i saigrače i napravi od njih koherentniju celinu. Svi su videli protiv Bostona koliko se mučio kad je trebalo minimum plejmejkinga da obezbedi.

 

Možemo da se pravimo slepi, ali on je u dve sezone pobedio jednu PO seriju.

 

Stoga, ima tu još gomila igrača koje bih možda dao, možda ne, ali ne vidim da bi Boston bio nešto posebno jači da da Tatuma i još nekog rotacijskog igrača za KD-a; naročito uzimajući u obzir godine. Slično važi i za druge (nadolazeće) superstarove.

 

Ni Lebron nije garant titula, ali jeste bio garant da će uspeti kako tako da posloži ekipu i saigrače i da garantuje  minimum finalne konferencije, a skoro uvek i veliko finale (mada na poslovično slabijem istoku). KD je u svojih 11 godina košarke, van GSW-a, došao do jednog finala u kojem je skoro pa ometlan.

 

Dakle, on kao dodatak na neki super jak i posložen tim -- cheat code. On kao stožer tima -- ništa specijalno bolji od gomile drugih igrača. Stoga, ne vidim zašto bi neko bio spreman da istovari pola tima za KD-a. Pritom će on, sa istorijom ozbiljnih povreda, u narednom PO biti na pragu 35. godine.

Slažem se da on nije vođa poput Luke ili Lebrona, ali sa druge strane nije ni Kavaj koji je i skloniji povredama i veća prsotina, o Hardenu i sličnima da ne pričamo. KD se na teret stavlja GSW, ali koliko su oni koristili njemu toliko je i on njima.

Iz ugla Finiksa on je baš to, dodatak na već postojeću osnovu, pri čemu je Finiks kao grad jedna od poželjnijih USA destinacija pa ni FA potpisa i Vet minimuma ne bi manjkalo. 

Finiks bez ovog zicera koji ima upada u limb u kojem su Portland, Indijana i slični 1st, 2nd round exitaši. Dovoljno jaki da uđu u PO nedovoljno jaki da osvoje

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Iskreno, nemam ideju kako se iscupati iz ovog sranja. Mislim barem iz ugla tim menadzmenta, posto je jasno da je najurivanje onog ljigavog imbecila Sarvera uslov svih uslova da se prodise. 

 

Da se ne vracamo u dalju proslost i opet na temu nebiranja Doncica ili ideje da se draftuje Anunoby, predlagao sam ranije neke tada rizicne poteze tipa Garland, taj brod je otplovio. Murray je takodje propao, nemamo nikakav plan b, nikakvog naslednika za Paula... Za draft sam se takodje nadao da ce biti vise pameti, i tu se moglo/moralo doci do preko potrebnih igraca na ruki ugovoru zarad buduce fleksibilnosti. Predlagao sam i trejd Aytona kada se to moglo uciniti tako da se nesto i dobije, a pre sve ove drame oko ugovora i nezadovoljstva koje se prelilo i na rezultate. Sada osim cekanja da se Paul skine sa payrolla i jos jednog tanka zarad jos jednog top asseta, ne vidim nacin niti resurse da se napravi pomak.

OK, onda se u principu slažemo, da postoje 2 puta, all in ili rebuild, samo što sam ja za all in.

Naravno Server je veliki problem 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milos 3.14 said:

OK, onda se u principu slažemo, da postoje 2 puta, all in ili rebuild, samo što sam ja za all in.

Naravno Server je veliki problem 

Evo sad, hipoteticki odluce se za rebuild. Kako ces to objasniti Bookeru? Imas mogucnost da napadnes titulu sa dovodjenjem KD ali ae ne, nek ode Ayton, CP3 cemo sledece ljeto isplatiti 15 miliona i idemo iznova. Imamo tebe i Mikala bice to sve dobro.

Okej, Booker nije pravio probleme do sada ali jel to znaci da ce to mirno prihvatiti, da se ide u rebuild dok je on u svom prajmu? Sigurno da sada kad je osjetio plejof, kad je osjetio svjetla velikog finala, da hoce da se tu vrati i da uzme titulu.

 

Ne kontam te zelje da se glumi SA ili GS. Jednostavno kosarka se promijenila, desice se sigurno da neko kroz draft napravi ekipu koja napada titulu ali mnogo cesce ce to biti kroz FA i trejdove. Sad citam da je svega 14 aktivnih igraca koji su u jednoj fransizi od dolaska u ligu a da su potpisali makar jedno produzenje. Sve cesce i cesce ce se mijenjati sredine. 

Edited by Miki28
typo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...