Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

Luniju ostavljaju dosta prostora i on to koristi i jos doda extra sosa zato sto su Kleber i Powell papci.

 

Sto opet pokazuje kakva je Ayton klopusina mlohova u zalosti. 

 

Ne da mu ne bih dao max...

 

Naravno ne rastu Loniji za 5 miliona na grani ali nesto za 10-15 miliona sto odradjuje posao uvek moze da se nadje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LordOfTerror said:

Luniju ostavljaju dosta prostora i on to koristi i jos doda extra sosa zato sto su Kleber i Powell papci.

Sto opet pokazuje kakva je Ayton klopusina mlohova u zalosti. 

 

pa jeste ali opet sa aytonom kleber može da visi na trici, pa sunsi moraju da biraju da li da ayton ode od koša ili da daju kleberu otvorenu tricu.

sa looneyjem i draymondom nema te opacije, oni su sa powellom i kleberom svugde, nema nikakve opcije za mavse da naprave prednost.

 

kada pogledaš game log aytona protiv mavsa, vidiš da ih je on punio u napadu osim u drugoj (zbog 4x faula ranih) i sedmoj tekmi, koju nešto nije ni igrao puno.

opet, samo je u prvoj imao 20 pokušaja, što bi meni bilo logično kao standard ako igraš protiv nedoraslih centara, plus 16 (10-16 iz igre) u šestoj tekmi.

 

možda je tu nešto i do trenera i plejmejkera a možda i nije, pojma nemam.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, LordOfTerror said:

Luniju ostavljaju dosta prostora i on to koristi i jos doda extra sosa zato sto su Kleber i Powell papci.

 

Sto opet pokazuje kakva je Ayton klopusina mlohova u zalosti. 

ne bih ja to tako crno belo gledao

ayton u napadu zavisi, pre svega, od toga sto mu pointgod slash budjavi_floper, eventualno mladji kardashian pripreme

kad je zaribao cp3, iluzorno je bilo ocekivati da ayton tu nesto sam u napadu izdominira

dok starac kevon koristi sve benefite napada dubsa sa puno kretanja, gravitaciju stefa, kreaciju drejmonda i ostalo

ako pogledas samo hajlajce kevona iz ovog PO, tu se vidi iz koliko je razlicitih situacija, koje su mahom kreirane timski poentirao

i da, naravno da pomaze kada te brane pauel i kliba

 

slazem se da u ovom trenutku puma nije max igrac, ali ne bih se kladio da sunsi nisu(svesno ili nehotice)  sami do toga doveli

opet, i takav je, overall, puno bolji igrac od kevona

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

pa jeste ali opet sa aytonom kleber može da visi na trici, pa sunsi moraju da biraju da li da ayton ode od koša ili da daju kleberu otvorenu tricu.

sa looneyjem i draymondom nema te opacije, oni su sa powellom i kleberom svugde, nema nikakve opcije za mavse da naprave prednost.

 

kada pogledaš game log aytona protiv mavsa, vidiš da ih je on punio u napadu osim u drugoj (zbog 4x faula ranih) i sedmoj tekmi, koju nešto nije ni igrao puno.

opet, samo je u prvoj imao 20 pokušaja, što bi meni bilo logično kao standard ako igraš protiv nedoraslih centara, plus 16 (10-16 iz igre) u šestoj tekmi.

 

možda je tu nešto i do trenera i plejmejkera a možda i nije, pojma nemam.

Verovatno ima i do toga sto nije dobijao dovoljno loptu ali sve mi u glavi kad masi one zicere na centimetar od kosa umesto do kuca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kvarim priču, ali meni je Looney skroman finišer za NBA nivo. To kažem na osnovu neke šire slike. Nije nešto eksplozivan igrač, nema ni neki osjećaj u rukama. Nekada me podsjeti na Kuzmića, često predugo vremena traje to njegovo dizanje na šut ili na kucanje. Njegov forte je definitivno dobar osjećaj za skok i solidno pozicioniranje u odbrani. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Ne bih da kvarim priču, ali meni je Looney skroman finišer za NBA nivo. To kažem na osnovu neke šire slike. Nije nešto eksplozivan igrač, nema ni neki osjećaj u rukama. Nekada me podsjeti na Kuzmića, često predugo vremena traje to njegovo dizanje na šut ili na kucanje. Njegov forte je definitivno dobar osjećaj za skok i solidno pozicioniranje u odbrani. 

Ako pod solidnim pozicioniranjem u odbrani smatras jedan od najboljih visokih na perimetru kad dodje do preuzimanja onda se slazem.

 

Sve to deluje neugledno dok se gega i izbaci jezik kao da je na samrti ali sve zatvara.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva dominacija starog Lunija, fantasticno.

 

Malo je falilo da nas kostaju minuti Karijevog brata u zakonu, nadam se da vise nece videti teren do kraja serije.

 

Dosta mi se svidja sto timovi nastavljaju da napadaju Karija kroz pnr. Dalasov downfall je poceo kad su krenuli to da rade negde na kraju 2Q. Prime Hardenu nije uspevalo da ga kazni kroz pnr, nece ni James Cordenu sigurno.

 

Sad u G3 da zabodemo dagger Cordenu u ovih 60% masti u tijelu i da cekamo rasplet druge serije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Već sam pomenuo zašto ne navijam za GSW generalno - suviše kvaliteta koncentrisano u jednom timu, praktično 5 igrača na all star nivou (u istom timu igraju najbolji šuter u istoriji, jedan od najboljih u istoriji takođe, jedan od najboljih odbrambenih u istoriji itd.). 

Međutim, evo zašto ne mogu da budem ni mnogo protiv njih, tj. da ih mrzim: ovaj tim igra košarku koja se može nazvati naslednikom SAS škole (poezija u pokretu) koju obožavam. NBA je liga poznata po "zvezdocentričnosti", dok GSW igra nesebično - lopta uvek kruži, traži se najbolja pozicija, slabost protivnika, zato redovno imaju značajan učinak "autsajderi" poput GP2 ili Lunija. To je basket mnogo bliži mom shvatanju igre gde je samo tim bitan, ne pojedinac, i mnogo je lep za gledanje. 

On a side note, pročitao sam komentar vezan za Batlera koji otprilike sumira moje mišljenje o njemu u ovom trenutku:

"He's got an average all star's game with a superstar

mentality which brings out special performances and
stretches but a true superstar will always beat him in the
end." Videćemo hoće li se to potvrditi, posebno što i Tejtum tek treba da pokaže da li je superzvezda ili samo zvezda. Nema kontinuitet fenomenalnih igara dovoljan da bih doneo definitivan zaključak. 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, displejnejm said:

Međutim, evo zašto ne mogu da budem ni mnogo protiv njih, tj. da ih mrzim: ovaj tim igra košarku koja se može nazvati naslednikom SAS škole (poezija u pokretu) koju obožavam.

 

1fcd9ac78a8faa743f164d876aeedc0d.jpg

 

Ovo je ono što ja pričam 100 godina - Boston Celtics 1986 - San Antonio 200x - GSW 2022

bjutifulgejm

Nije čak ni stvar navijanja za neku ekipu ili neke igrače nego više stvar percepcije kako bi igra trebalo da se igra, barem što se mene tiče.

 

By popular demand evo ponovo u spojleru:

 

Spoiler

 

 

Luni nije mator, jednostavno je i kao klinac bio, ono što se pre govorilo markantan muškarac. I dvadesetogodišnje nisko krilo zarobljeno u tijelu centra od 54 godine iz italijanske serie B.

Edited by freethrow
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Carl Johnson said:

Drejmond -19 na terenu nocas.

 

Drejmond se sramoti jer očigledno nije u stanju da gura i podkastersku karijeru i da pokuša da sačuva ostatke svoje karijere u NBA. Nadam se da će ga Stef svojim autoritetom ili uozbiljiti za ovi preostalih 7 8  utakmica ili da će mu smanjiti minutažu maksimalno. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

bice zanimljivo ispratiti poteze mavsa u of-sezoni

ne znam kakva je situacija trenutno sa ugovorima, pa pisem malo napamet, ali ovo je neki moj tejk:

- dinvidi cist visak

- novi centar pod obavezno. gober kapiram da nije realan, ali neki turner, capela ili mitch rob bi trebalo da jesu

- od odbrane na 3,4,5 imaju samo dfs i tu im treba najvece pojacanje

- ako centar bude defanzivno prisustvo, onda fali to neko malo vece defanzivno telo na 3 ili 4. uzeti najbolje dostupno, a dfs ionako moze da se salta gde treba

 

za trejd dostupni svi sem luke i dfs

buloka i timija bih gledao da zadrzim, ali mogu da idu za neki ok paket 

 

opet kazem, ne znam detaljno situaciju i planove tamo, pa sam mozda nalupetao nesto...ali ovako mi lici iz mog ugla

 

edit: vidim da je mitch rob UFA, on bi mi bio prva i kapiram realna meta
edit 2: i brunson je UFA, ako ne mogu da ga zadrze, onda treba jos jedan ballhandler spolja, samo i dalje mislim da to nije dinvidi

 

 

 

hardawaya bih prvog trejdovao, cak i nema toliko los ugovor, koji je svake godine manji, pa bi mozda bilo moguce i nesto dobiti za njega.

bertansa odmah iza njega za trejd. problem je sto mu je ugovor negativan pa bi trebalo nesto poslati uz njega.

 

brunsona bih produzio, dinwiddiea bih ostavio. bullock i dalje vise nego koristan, kleber takodje.

 

powell i nije toliko los, ali je suvisan ako se cilja centar sa boljom odbranom i/ili sutem za tri. gobert nije neralan ako su spremni da se oslobode par pikova prve runde i ako su spremni da im cap bude pun narednih nekoliko godina. siguran sam da bi cuban bio spreman da placa porez npr.

turner ne bi bio los, ali nije neki rim-runner pa da se iskoristi i taj deo igre sa doncicem. to bi vise smisla imalo sa capellom, samo on ce biti dostupan jedino ako atlanta moze naci nekog drugog centra...robinson mi je meh, previse povredjen i upitna radna etika. mozda bi se to promenilo kada bi konacno zaigrao sa plejmejkerom.

 

inace, nije samo dfs jedini dobar defanzivac. ne mozes biti sedmi u ligi sa samo jednim dobrim defanzvicem, pogotovo sto nije u pitanju centar. bullock i kleber su isto vrlo dobri bili u defanzivi ove sezone a i generalno igraju dobru timsku odbranu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Polako sa shutdownovanjem Dalasa, možda osvoje ligu, možda uzmu Zapad, a i da ne uzmu finale zapada nije nešto što bi trebalo da povlači radikalne rezove... Moram da pohvalim Stefena ovde, sjajno je odigrao, dozirao je poene i dodavanja, peglao disciplinovanu "šuga" obranu (kada izbegava uvlačenje u pikenrol i izleće da pipne Dončića). Čovek ima potpuno suludu kondiciju i za svoje godine i za nekog 10 godina mlađeg.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...