Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Pa jebemu majku jel mogu da pogledam jednu dobru utakmicu.

 

Skandalozan plejof, narocito kad se uzme u obzir da nema nekih izrazitih favorita za titulu, pa bi samim tim morao da bude zanimljiviji, ali je ovo bas uzasno.

Jasan favorit postoji od otprilike polusezone, tad se to moglo videti a u plejofu su valjda otvorili oci svima.Samo je pitanje da li neka jaka odbrana sa istoka moze da ih "prebije" i uspori, napravi brejk pa cuva domaci.Fighting chance u projektovanom duelu su imali i basketasi iz Bruklina ali su oni vrlo brzo pokazali svoje pa sad igraju GTA i rade ono u cemu su ipak najprirodniji,prave dramu.

Boston ce verovatno doci do moje prognoze za njih ali mozda ne na nacin na koji sam ocekivao.Tatum ponovo ne doprinosi konstantno,desavaju mu se stone cold partije i manje vise ga zato jos ne uvrstavam u mega zvezdu ili klasifikujem medju najbolje, kakogod.

 

U globalu za plejof ne znam sta bih rekao,mnogo toga se menja tokom prelaznog roka ali kako sada stvari stoje ni sledeci plejof nece biti znatno bolji,par jakih fransiza bi morali da menjaju stvari iz korena ako hoce napad na titulu tipa Utah a ima ih jos.A ko uradi odmah jak rebuild za napad na titulu svaka cast,s druge strane imamo ove povredjene za koje je uvek pitanje kako ce izgledati tipa Denver,LAC tj koliko ce im plafon zapravo biti veci.Mada valjda moraju biti jaci nego ove,tu liga dobija.Pokazatelj lutanja fransiza i igranja neke druge kosarke u NBA zarad brojki u regularnom delu pokazuju Voriorsi,koji oni bese na kraju regularnog dela a za koplje oybiljniji od pojedinih,verovatno ce osvojiti a ustvari su samo neka bledunjava verzija njih od nekih ranijih godina(ne kazem da igraju lose vec je cisto poredjenje koliko su timovi slabiji poslednje 2 3 sezone).Imamo i slucajeve cistog bacanja talenta u vodu poput igraca iz Bruklina i LAL.Da LAL mogu da kazu povrede ali da jedan Lebron ne stigne do plejofa i KD i Irving budu pometlani u prvoj to je cisto lose vodjenje ekipe i sklapanje iste.A to se desava zbog tih razloga van kosarke da kazem,to sto je Lebron GM i sto Nash kao trener jednog contedera(glavnog favorita) nema nikakvu ulogu sto takticki sto disciplinski na ekipu ili je jednostavno smesno los.

Kazem menja se tokom prelaznog sve naglavacke ali Voriorsi su vec favoriti za sledecu sezonu jer su medju jedinima sa racionalno sklopljenom ekipom i top na talentom na vrhu toga,u ovogodisnjem plejofu diskotovao bih i jedini.

 

 

Nakon ovog mora da sam jinx-ovao GSW,ako ih ni ovo ne spreci dzabe gledate utakmice.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ta'veren said:

 

LeBronove ekipe igraju na najvecem broju obrtaja u drugoj i trecoj sezonii, a titula u takvim okolnostima je predstavljala veliki bust. Videlo se kako su odigrali narednu sezonu i PO, apsolutno je bilo opravdano dovodjenje Durenta kako bi se sprecio nalet Klivlenda. Dovodjenje Durenta u naredne tri sezone je donelo sigurna tri finala i u svakom ste bili vidjeni kao pobednici na pocetku sezone. GS je pomogao Durentu i obratno, posto bez Durenta to titula u tom trogodisnjem ciklusu bila samo kad bi se neke stvari poklopile. Postojao bi i narativ da je ekipa osvojila titulu zato sto su se zvezde protivnickih timova ispovredjivale, a u drugoj sezoni kada su padali rekordi ste zamalo ispali od OKCa, a zatim ispustili protiv Klivlenda 3:1. Nije se pokazalo da su mentalno stabilna ekipa, nego da su labilni. Bez Durenta, jedna titula manje i jedno finale i nizi plafon za ekipu, a tezi se maksimizaciji ucinka u datim okolnostima. Za Durenta je pitanje kada bi video finale, zato sto bi tu bilo mnogo vise nepoznatih. Uglavnom i pre Klivlenda je ova ekipa pokazala znake ranjivosti protiv OKCa, a u narednim sezonama bi je cekali SA i Hjuston. A opet i u istoriji americkih sportova ima timova koje taj jedan kljucan play ili zavrsnica sjebe psihicki, pa ne mogu finalu da primirisu u narednom periodu zato sto se nisu oporavili od zavrsnice. Nema boljeg leka od takvog poraza nego dovodjenje Durenta.

 

Bold: Ovo je netacno i projekcija samo odredjenog dela navijaca. Iscudjavali ste se sto je GS bio pre pocetka sezone bio u top5 favorita po kladionicama(ispred samo Netsi, Lejkersi, Sansi i Milvoki). Istina u celoj prici je bila da su ljudi vise verovali vama nego mnogim ekipama koje ili coukuju u PO ili nemaju titulu na svom kontu ili imaju sumnjive superstarove. Nema tu romanticne robinhudovske price, samo su prethodne dve sezone stvorile pogresnu sliku u glavama navijaca GS.

Ne bih rekao da je većina percipirala GSW u top 5 favorita da igraju finale. Ovo je po meni više rezultat organskog rasta , odnosno napretka Pula koji je taj tas na vagi koji ih je pogurao.

Dakle , Pul je razlika između očekivanja i realnosti pre sezone i onog što je trenutno, a sumnjam da je bilo mnogo ljudi koji su to predviđali čak i u samom GSW

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poole je svakako najveći upgrade u odnosu na očekivanja, ali rekao bih i Wiggins. Niko nije bio baš oduševljen njime od kada se brzo videlo da nije nikakav novi Lebron kako su ga predstavljali uoči drafta već atletični empty stats padder. Preokrenuo je svoju igru, stavio fizikalije u kontekst tima i odbrane, a svakako je i dalje dosta kompetentan strelac, međutim staje u stranu kad bolji šuteri imaju svoje trenutke. Ja bih rekao i da je Klay lepa priča, daleko je to od onog igrača pre povrede i zna da ima baš loše partije ali je, rekao bih, ipak pozitivan igrač i velika opasnost iz drugog plana. 

 

Denver i Clippersi sledeće sezone moraju uskočiti u priču ako budu iole zdravi. I polovni Murray je upgrade u odnosu na bekovski čemer Nuggetsa iz ove sezone, a valjda ne treba podsećati ko je i šta je Kawhi, nije isključeno da se i on vrati u terminatorskom modu u kome je automatski top 5 igrač lige.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

97afff80-3119-11ec-a7fc-9ac9e0dd78b3

 

Mrzi me dalje da kopam, jednostavno nije istina - svi su davali GSW negde između 4. i 5. mesta...

 

Istina je da su opet potcenili pre svega Kerra i ono što je u stanju da iskombinuje, zatim Stefa kao poslednjeg iz oldskul ekipe trpača koji može da gura ekipu kroz plejof, Poole-a, koji će uskoro, bože zdravlja, zameniti Kleja u petorci i na allstaru, Wigginsa i njegovu sposobnost da maksimalno uprosti igru, igra jaku odbranu, pripaljuje kada je sam i ostalo prosleđuje loptu i ubode sa GP2 i Otto Porterom.

 

Kerr vs Spoelstra bi, što kaže Delgado, bilo jako dobro finale, dva ubedljivo najozbiljnija državotvorna i najbolja trenera u ligi.

 

i da...

Spoiler

 

 

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja da sam Spolestra ili bilo koji trener koji igra protiv Bostona stavio bih najboljeg defanzivca na Smarta i žestoko ga pritisnuo, sve bih  napao od lopte , do linija dodavanja...nekako sam stekao utisak da je on za napad Bostona glavni igrač

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ja da sam Spolestra ili bilo koji trener koji igra protiv Bostona stavio bih najboljeg defanzivca na Smarta i žestoko ga pritisnuo, sve bih  napao od lopte , do linija dodavanja...nekako sam stekao utisak da je on za napad Bostona glavni igrač

 

Smart jutros nije ni igrao, pa opet stoka razlike za Boston.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Derrick White je fino odigrao, iako je baš loše šutirao, i uprkos čestom pritisku na njega. Stekao sam utisak da mali broj izgubljenih lopti Bostona možemo pripisati, pored činjenice da je trener stavio akcenat na to posle 25 izgubljenih, i igranju Vajta umesto Smarta, koji baš ume da uđe u seriju gluposti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

 

 

Ima li neko poređenje sa prethodnim sezonama? Nemam predstavu o nekim podacima, ali deluje mi neverovatno da je ikada bilo ovako.

 

Elem, morao sam da bacim pogled na meni omiljenu seriju ikada, finale Čikago Juta 97, Bulsi dobili seriju 4:2, koš razlika u celoj seriji +2. Ali ok, ne uzimamo to za poređenje, jasno je da je u pitanju kultna serija.

Ali ako pogledam neku rendom godinu, utisak je isti. Tipa serija 4:2, bar 2 tekme na jednu loptu, jedna na 6-7 razlike. Ali čak i kada pogledaš te neke koje su bile 10, 15+, to su tekme koje su se često lomile 40 minuta, pa onda prevagnula neka ekipa.

 

A ne ovo, 25+ poluvreme i kraj tekme.

 

nema sanse da je ikada bilo ovako, da je utakmica resena vec u prvoj ili drugoj cetvrtini. i to u 3 od 4 utakmice. u ovoj seriji poslednja promena vodjstva je bila u prvoj cetvrtini druge utakmice. ukupno cetiri. 

 

 

5 hours ago, realno *w said:

 

Evo pogledah 209. plejof.

 

Zapad GSW - Portland metla bila, pa opet 2 tekme na jednu loptu, jedan produžetak i jedna prelomljena u zadnja 2-3 minuta.

 

bila metla a portland vodio u svakoj utakmici 10+...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije vise mudrost reci da je TLord najveci faktor u seriji, posto ta nesto visa postava sa njim i Horfordom na 4 plus Tatum, Brown, Smart/White prilicno otezava zivot Majamiju sajzom, TL odmah na startu hvata off skokove i Boston ima multiple oportunitis za skoring. To je i Jeff Van Gundy pomenuo vise puta tokom ovih prenosa. TL otezava zivot Adebaju vise nego zajedno Grant Williams i Horf. 

 

  Majami nema razloga da panici -> U situaciji gde imaju +15 na poluvremenu, znaju da Butlera nema do kraja utakmice (celo poluvreme) & upitan za sledecu plus Herro koji ne igraju sledecu. Boston bez Timelorda, koji se potencijalno vraca u G4 --> znali su da se G3 mora iskopati i da to bio crushing loss, svakako nisu racunale na 2 brejka. Morali su da vode racuna i o rovitosti svojih igraca, kao da su izasli samo da izgube. Svakako sraman perfomans, ali potpuno je realno bilo ocekivati da Boston izadje u desperation modu i da ih pregazi. Uveren sam da ce u G5 izaci sa mnogo vise energije, hasla, da ce sut biti bolji i da ce biti aktivna, mozda i klac tajm utakmica.

 

 Sto se uzbudljivosti tice, playoff is the place where blowout happens. Ozbiljnih unistavanja medju ozbiljnim ekipama i contenderima uvek je bilo, podseticu i na WCF 2016. GS-OKC, kada je OKC imala 2 bas masna blowouta kuci za 3-1, pa su opet izgubili seriju. Prva tekma je bila sasvim dobra, Boston je vodio i onda je Majami izasao sa jakom trecom cetvrtinom, nesto sto se cesto desava u PO. G3 je Majami gazio, ali na kraju je odlucio jedan sut Strusa na 2:20 do kraja.. Slazem se da plejof nije nesto, ali povrede su ponovo najveci faktor za to. I ove sto su se desile tokom sezone i onemogucile neke ekipe ili ih osakatile (LAL, BKN, LAC) ili same povrede tokom plejofa - Middleton, Morent pre svih a onda i ovi sto malo igraju malo ne ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

morace se malo ozbiljnije porazmisliti o ovome da se svakog drugog dana igra playoff utakmica punog intenziteta ili bar priblizno punog intenziteta. siguran sam da se ni ligi ne svidja ovo da su utakmice resene vec na poluvremenu. moraju se igraci zastititi i dozvoliti im da se redovno odmore i regenerisu. nazalost, ne izleda da se planira neko ozbiljnije smanjenje broja utakmica tokom sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moram da se osvrnem na mehaniku šuta Ređijja Buloka, koja je imho užasna. Lenj pristup, samo se digneš i pripališ, gledajući otprilike samo dole gde se otprilike nalaziš na terenu. Nije čudo što je ultra streaky, nema nikakvu kompenzaciju, rotacija je relativno slaba, putanja onako... => Baš mi se ne sviđa.

Link to comment
Share on other sites

Koliko mrzim ovaj ove utakmice kada je 0-3 ili 1-3 a imas prilicno zajebanog protivnika.

 

Tipa sad ce da navlace da se ne zavrsi serija metlom pa onda razmisljas da li ce Doncic da otvori sledeci mec kao u game 2 i ocas posla se zagovnjaju stvari. Ajde za prolaz manje vise ali svaka sledeca utakmica je mogucnost vise za povrede.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...