Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

i za 50 godina je bilo puno aktivnih igraca

 

sto ne znaci da nece neki od njih uci u sledecoj turi

 

i mislim da nisu svi sa top 50 liste ostali

Od aktivnih tada Igrali su MJ, Pippen, Barkley, Shaq,Hakeem Robinson, Malone, Stockton, Ewing mislim da je Draxler igrao mada pri kraju karijere.

 

Sto se tice top 75, svih 50 sa prve liste su ostali. 

Sada je ubaceno 11 aktivnih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Samo ne znam po čemu to Vestbruk zaslužuje, a ne recimo Jokić.

Ovo vec postaje zabrinjavajuce koliki hejt prema Russu od odredjenih ljudi jujuju.

Decko sa 4 TD sezone, najvise TD ikada, ima priznanja, igrao na visokom nivou godinama. Ne znam sta nije jasno?

Edited by Miki28
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

Ako je to kriterijum onda je Vestbruk najveći igrač u istoriji loptanja. Sumnjiv je kontekst u kojem je Vestbruk nabijao tu statistiku, to je neka kamikaza košarka. Glavom kroz zid, grlom u jagode. 

Hoces da kazes da ti je izbor Wbrk u top 75 sporan? Ko da je jedini kosarkas ikada koji je budzio statse?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dracarys said:

Pa i Jokić ima najbrži TD u istoriji NBA, da je njemu bitna statistika kao Vestbruku, on bi ih još laganije ostvarivao. TD nije nikakvo merilo dostignuća.

 

Ako TD nije nikakvo merilo dostignuća, zašto se Jokić i Dončić smatraju bogovima i zašto odbijate da priznate da je Janis najbolji evropski igrač u NBA? Znači taj hejt prema Rasu jer ne donosi lovorike vašem miljeniku Lebronu je degutantan.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

 

Ako TD nije nikakvo merilo dostignuća, zašto se Jokić i Dončić smatraju bogovima i zašto odbijate da priznate da je Janis najbolji evropski igrač u NBA? Znači taj hejt prema Rasu jer ne donosi lovorike vašem miljeniku Lebronu je degutantan.

Smatraju se bogovima, jer su po naprednim statstima mnogo efikasniji od kornjače. Njima je prirodno po visini da hvataju dosta skokova, a ne kao Vestbruk koji čitave karijere zvrji oko koša da bi pokupio skok dok mu protivnički igrači peglaju trice, plus on nije ni blizu dobar dodavač kao Luka ili Jokić. On nikad nije bio veliki faktor u košarci da bi se smatrao TOP75.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...da je njemu bitna statistika kao Vestbruku...

 

Znači Vestbruk je široj javnosti poznat kao sinonim nabijanja statistike, jer inače nijedan NBA igrač to ne radi. Svi oni igraju za džabe i dobijaju ugovore na lepe oči. Prvo svaki igrač logično želi da se prikaže kao najbolji jer je kod većine njih snažna ta kompetitivna komponenta, a kao drugo zamisli: ti statsi im donose ugovore. Zamisli, Jokić će dobiti supermax od nekih 250 M ne zato što je nekom lepo da gleda njegovo lice, nego jer čovek isporučuje brutalne brojke.

 

@DracarysMeni je stvarno smešno ovo svaljivanje hejta i krivice za igru Lejkersa na Rasa ili Dejvisa, kako na koju nogu ti ili tvoj drugar ustanete. Ali stvarno je smešno i ne verujem da dve odrasle osobe ozbiljno pišu takve stvari i udaljavaju se od realnosti. Podsetiću te samo da Ras ima najveći % pobeda svojih ekipa kad postigne TD, na ogromnom (najvećem) uzorku TD. Za Jokića mogu da razumem jer ima izuzetan PER, ali Dončić i efikasnost u istoj rečenici...

Edited by DameTIme
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTIme said:

...da je njemu bitna statistika kao Vestbruku...

 

Znači Vestbruk je široj javnosti poznat kao sinonim nabijanja statistike, jer inače nijedan NBA igrač to ne radi. Svi oni igraju za džabe i dobijaju ugovore na lepe oči. Prvo svaki igrač logično želi da se prikaže kao najbolji jer je kod većine njih snažna ta kompetitivna komponenta, a kao drugo zamisli: ti statsi im donose ugovore. Zamisli, Jokić će dobiti supermax od nekih 250 M ne zato što je nekom lepo da gleda njegovo lice, nego jer čovek isporučuje brutalne brojke.

 

@DracarysMeni je stvarno smešno ovo svaljivanje hejta i krivice za igru Lejkersa na Rasa ili Dejvisa, kako na koju godinu ti ili tvoj drugar ustanete. Ali stvarno je smešno i ne verujem da dve odrasle osobe ozbiljno pišu takve stvari i udaljavaju se od realnosti. Podsetiću te samo da Ras ima najveći % pobeda svojih ekipa kad postigne TD, na ogromnom (najvećem) uzorku TD. Za Jokića mogu da razumem jer ima izuzetan PER, ali Dončić i efikasnost u istoj rečenici...

Daj nemoj se blamirati, Vestbrukov TS 52.8 na nivou karijere, dok je Lukin 57TS, a još nije ni zakačio prajm. To mi je dovoljno od napredne statistike za početak da vidim kolika je prevara Vestbruk.

 

Za Vestbruka postoje milioni videa kako čeka kod koša dok mu igrač kog mora da čuva daje tricu, jer naravno, bitniji je TD od timske odbrane. Kod Jokića ili Dončića to vrlo slabo možeš videti. Gde još ima da su ''MVP'' lige posle dve godine šutnuli, jer hoće franšiza da kreće ispočetka. Kakav je to HOF kog niko u ligi ne želi, još dok je bio u Oklahomi. Hjuston ga je uzeo samo, jer je morao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dracarys said:

Daj nemoj se blamirati, Vestbrukov TS 52.8 na nivou karijere, dok je Lukin 57TS, a još nije ni zakačio prajm. To mi je dovoljno od napredne statistike za početak da vidim kolika je prevara Vestbruk.

 

Za Vestbruka postoje milioni videa kako čeka kod koša dok mu igrač kog mora da čuva daje tricu, jer naravno, bitniji je TD od timske odbrane. Kod Jokića ili Dončića to vrlo slabo možeš videti. Gde još ima da su ''MVP'' lige posle dve godine šutnuli, jer hoće franšiza da kreće ispočetka. Kakav je to HOF kog niko u ligi ne želi, još dok je bio u Oklahomi. Hjuston ga je uzeo samo, jer je morao.

 

Ako se neko ovde blamira, to si ti, i to traje duže vreme. Da bi abolirao svog miljenika od Vestbruka želiš da napraviš neku propalicu koja je kriva za apsolutno svaki poraz Lejkersa. Dončić ima potencijal da bude gori od Rasa što se tiče nabijanja statistike. Pa koliko puta je Dalas bio žrtva njegovog silovanja lopte, a još nije zakačio prajm. Tebi je dovoljno da pogledaš TS na nivou karijere vrlo iskusnog igrača i još uvek praktično klinca, da shvatiš da je Vestbruk prevara? Zanimljivo, to govori samo koliko ne znaš.

 

Za Vestbruka postoje milioni videa... Koji su to milioni? I za Dončića se više puta u toku utakmica moglo videti da baca pogled na statse i onda besomučno dodaje ako mu fale asistencije za TD. Pa opet je on vunderkind. Da ne pričam da po logici stvari Dončić ne mora da kupi skokova koliko kupi, dok je Ras oduvek imao najveću prednost u tranzicionoj igri... Bože me sačuvaj. 🤦🏻‍♀️

Edited by DameTIme
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DameTIme said:

 

Ako se neko ovde blamira, to si ti, i to traje duže vreme. Da bi abolirao svog miljenika od Vestbruka želiš da napraviš neku propalicu. Dončić ima potencijal da bude gori od Rasa što se tiče nabijanja statistike. Pa koliko puta je Dalas bio žrtva njegovog silovanja lopte, a još nije zakačio prajm. Tebi je dovoljno da pogledaš TS na nivou karijere vrlo iskusnog igrača i još uvek praktično klinca, da shvatiš da je Vestbruk prevara? Zanimljivo, to govori samo koliko ne znaš.

 

Za Vestbruka postoje milioni videa... Koji su to milioni? I za Dončića se više puta u toku utakmica moglo videti da baca pogled na statse i onda besomučno dodaje ako mu fale asistencije za TD. Pa opet je on vunderkind. Da ne pričam da po logici stvari Dončić ne mora da kupi skokova koliko kupi, dok je Ras oduvek imao najveću prednost u tranzicionoj igri... Bože me sačuvaj. 🤦🏻‍♀️

Što se mene tiče, igrač može da siluje loptu koliko hoće, ukoliko je to statistički gledano u procentima iznadprosečno. Nemam problem sa tim da igrač uzima i 30-35 šuteva ako će imati 57-60TS. To sam pre neku nedelju govorio i za Donovana Mičela u ovododišnjem plej ofu... Da su procenti užasni, ja bih prvi digao glas i rekao da ovo ništa ne valja. Sada ćemo videti narednih nekoliko mečeva šta može Dalas bez Luke. 

 

 Ja bih mogao ruku da stavim na panj da prajm Vestbruk nikad ne bi bio u stanju da otme 3 pobede kompletnim Klipersima, sem naravno ako nema Durenta iza sebe ili kojim slučajem Pola Džordža, ali je i to vrlo upitno, jer su prašeni od Portlanda i Jute njih dvojica u duetu.

 

Ako bih uporedio plej of efikasnost, taj jaz između Luke i Rasela je veći, jer Rasel ima 50.8 TS, a Luka 58.2 TS. Meni je sve tu jasno. Rasel je uspešno prevario NBA, pokupio lovu i svaka mu čast na tome. Mene ne može da prevari.

 

 

Što se tiče tranzicione igre, to ne može da bude odgovor da bi visio oko koša dok protivnički igrač trpa trice.

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dracarys said:

Što se mene tiče, igrač može da siluje loptu koliko hoće, ukoliko je to statistički gledano u procentima iznadprosečno. Nemam problem sa tim da igrač uzima i 30-35 šuteva ako će imati 57-60TS. To sam pre neku nedelju govorio i za Donovana Mičela u ovododišnjem plej ofu... Da su procenti užasni, ja bih prvi digao glas i rekao da ovo ništa ne valja. Sada ćemo videti narednih nekoliko mečeva šta može Dalas bez Luke. 

 

 Ja bih mogao ruku da stavim na panj da prajm Vestbruk nikad ne bi bio u stanju da otme 3 pobede kompletnim Klipersima, sem naravno ako nema Durenta iza sebe ili kojim slučajem Pola Džordža, ali je i to vrlo upitno, jer su prašeni od Portlanda i Jute njih dvojica u duetu.

 

Ako bih uporedio plej of efikasnost, taj jaz između Luke i Rasela je veći, jer Rasel ima 50.8 TS, a Luka 58.2 TS. Meni je sve tu jasno. Rasel je uspešno prevario NBA, pokupio lovu i svaka mu čast na tome. Mene ne može da prevari.

 

 

Što se tiče tranzicione igre, to ne može da bude odgovor da bi visio oko koša dok protivnički igrač trpa trice.

 

Donovan Mičel i Luka Dončić ni blizu... Pogotovo u PO Mičel je pouzdaniji, za sada. Ali da se vratimo mi na te % koje ti toliko voliš da spominješ, priupitala bih te gde si bio u Dončićevim slavnim momentima kad je šutirao 20% za 3p a znao da ispali po 10 trojki na meču? Ako neko beži od protivničkog igrača kog treba da čuva u reket i kupi skokove, to je upravo on. Kornjača bar ima "opravdanje" u brzini i tranziciji.

 

Ali da se manemo toga da poredimo TS u plej ofu dva takva igrača, gde imamo potpuno različit uzorak utakmica i drugačije okolnosti (ne znam zašto i spadoh na to), ja se iskreno nadam da se ti zajebavaš. Prosto mi je neverovatno da na sve to spominješ Durenta, čoveka koji nije u stanju da postigne rezultate van supertima (očigledno ni sa njim), ili Pol Džordža kom se skrati ruka u svakom PO (ruku na srce ovu sezonu igra odlično).

 

Ništa mi ne bi pričinilo više zadovoljstva nego da Lejkersi osvoje titulu i Ras bude FMVP, a čak i ne navijam za njih.

Link to comment
Share on other sites

Zadnjih 5 minuta PO utakmice, mogao bi da nabrojim barem 75 aktivnih igraca kod kojih bih pre voleo loptu nego kod RW.

 

Uspeo je maltene samostalno da napravi luzera od jednog od najboljih napadaca u istoriji ove igre. 

 

Svaka ekipa iz koje ode procveta nakog toga.

 

Hebes ti tu listu ako je jedan RW ispred Parkera...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva promaja u reketu, Konaton skida ofanzivne skokove kao da je Tristan Tompson ...  Kakva tuzna ekipa, svaki put kad prime manje od 120 poena bice uspeh..  Ne zna ni Vogel vise sta ce sa ovim mucenicima, sad mu Jordan DNP-ovan a bio mu je starter. Utakmicu gledam jedino iz razloga sto je tu Horton-Fucker, dok Milvoki ne ode na neku veliku razliku... Decko igra stvarno lepo i kvalitetno, i jedini koji igra odbranu ovde. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...