Jump to content

Humanitarna pomoc


BojanaCZV

Recommended Posts

Zdravo svima. 🌸

 

Bliži nam se proleće što znači da će mnogim klincima koji žive u Beogradu bez stalnog smeštaja biti potrebna nova garderoba. Sigurna sam da svi vršimo sezonska raspremanja garderobera te da prilikom zamene odbacimo dosta toga jer nam više ne odgovara, ne nosimo ili su deca (ko ih ima) prerasla. Ovim putem ću vas zamoliti da razmotrite donaciju Svratištu za decu Beograda. Ovde vreme provode deca uzrasta od 5-15 godina i u pitanju su klinci koji žive ili rade na ulici i tu provode samo deo dana. Prisutni su na dve adrese: Krfska 7a (Zvezdara) i Bulevar Arsenija Čarnojevića 145 (NBg). 

 

Sajt: https://cim.org.rs/programi/

Stvari možete odneti tokom radnog vremena, kad god, a naravno ne mora da bude samo garderoba (mogu i stvari za higijenu, školski pribor, bojice, igračke itd).

 

Pored toga, kad ne znate gde da sednete na kafu ili čaj, ovo je odlično mesto: https://www.instagram.com/zvucisrca/ 

Zvuci srca  je kafić, radionica i shop (nalazi se na Vračaru) u kom rade osobe sa smetnjama u razvoju, tako da im na taj način pomažete da zarade za sebe :)) 

Edited by DameTime
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Dobri ljudi, ima li neko da zna nekog ko zna nekog u Tirsovoj??

 

Ja vec dva meseca saljem emails na sve adrese koje sam mogla da nadjem i koje sam dobila od nekih lekara, saljem reminders redovno i niko nista!

 

Hocu da doniram posteljinu za decje krevetice u bolnici u Tirsovoj, i treba mi informacija koliko krevetica imaju i koje su dimenzije.

 

Izgleda da je lakse meni da kupim sve to, nego njima da odgovore na email 😞

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State nije tako lako institucijama da prihvataju donacije (koje nisu novac). Trebaju im silna odobrenja. Vrtic (barem kod mene) da bi dobio novu klimu (sto iziskuje minorne radove) morao je da dobije odobrenje, za preciscavac vazduha, TV je proslo lakse, a za igracke nije bilo nista potrebno. 

 

Mogu samo da misim da je u bolnicama jos kompleksnija procedura. 

 

Posteljina se pere, verovatno ima neka procedura oko toga, to odrzavanje, mozda je vrlo unificirano to kako ne bi bio problem ako se mesa sa odeljenja na odeljenje... Pa onda ne primaju nista sa strane jer onda im to komplikuje tu proceduru, nego na javnoj nabavci kupe za sva odeljenja isto. Ne znam, samo nagadjam sta bi moglo biti problem. Ali je bezveze da niko ne odgovori. 

 

Uvek mozes da pokrenes pricu i na drustvenim mrezama, medijima, pa da vidis kako ce odmah da reaguju. 

 

p.s. lepo od tebe 👍

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

Dobri ljudi, ima li neko da zna nekog ko zna nekog u Tirsovoj??

 

Ja vec dva meseca saljem emails na sve adrese koje sam mogla da nadjem i koje sam dobila od nekih lekara, saljem reminders redovno i niko nista!

 

Hocu da doniram posteljinu za decje krevetice u bolnici u Tirsovoj, i treba mi informacija koliko krevetica imaju i koje su dimenzije.

 

Izgleda da je lakse meni da kupim sve to, nego njima da odgovore na email 😞

 

Koliko se sećam, potrebno je odobrenje Ministarstva zdravlja, a tu je bilo nekih polemika oko funkcionisanja procedure. Evo dve vesti da vidiš o čemu se radi:

https://www.euronews.rs/srbija/drustvo/97146/polemika-zbog-nove-odluke-ministarstva-zdravlja-bice-potrebno-zeleno-svetlo-za-donacije-zdravstvenim-ustanovma/vest

https://nova.rs/vesti/drustvo/novi-dopis-ministarstva-zdravlja-je-smrtna-presuda-za-bolnice-van-beograda-dr-milic-heroj-iz-nisa-upozorava-propali-smo/

 

Mislim da je najbolje da prvo kontaktiraš Ministarstvo zdravlja, a bolnicu kojoj si namenila donaciju probaj da pozoveš telefonom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kooineeperk said:

Posteljina se pere, verovatno ima neka procedura oko toga, to odrzavanje, mozda je vrlo unificirano to kako ne bi bio problem ako se mesa sa odeljenja na odeljenje... Pa onda ne primaju nista sa strane jer onda im to komplikuje tu proceduru

 

Hvala na odgovoru! 

 

Citirala sam ovaj deo, jer prosto ne mogu da verujem da je tako, nakon sto sam videla slike (neko meni drag je, nazalost, bio tamo).

 

Kad sam videla taj jad i tugu i raspar i ispranost, prosto nisam mogla da ne pomislim da pomognem. 😞

 

Da je bar neko iz bolnice odgovorio i objasnio da li i sta mogu da uradim, a ne ovako da se raspitujem unaokolo...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veruj mi, neverovatni jad i beda su u drzavnim ustanovama, a posebno se moze reci da je tako u bolnicama. Osim onih novoizgradjenih eventualno. 

 

Zato i kazem da drustvene mreze i mediji mogu da "dignu zastavicu" nekom tamo da odgovori, odobri... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mozda ce zvucati sebicno s moje strane da cak i kratko privatizujem ovu temu, ali finansijska situacija je vise nego alarmantna zbog nagomilanih dugova zbog kojih na mesecnom nivou placam samo kamatu, bez smanjivanja osnovice, sad vec gotovo u iznosu moje mesecne zarade (85-90% iste) i koja ima tendenciju rasta (kamata, ne zarada, nazalost).

 

Kako su mi vrata zatvorena za sve kreditne proizvode (pisao sam o tome na temi "BANKE U SRBIJI") barem do kraja leta, sa izneverenim poverenjem kod svih blizih i daljih poznanika koji bi mogli da pomognu, ne vidim izlaz iz ovog predikamenta.

 

Vec je @fancy jednom predlozio ovde da mi forumasi priteknu u pomoc ako mogu u pronalasku zaposlenja. To je reseno u medjuvremenu.
Treba mi pomoc u pronalasku drugog posla, ocigledno sa najvisim stepenom urgencije cim pisem ovde. Pretrazio sam infostud i jos par nasih stranica za oglase, ali nisam nasao odgovarajuci oglas. Mogao bih da si priustim 3-4 sata dnevno, posle poslepodneva, kada zavrsim svoj 9-17 posao. Samo ponude za F/T poslove postoje.

36 god, Novi Sad,

generalno dobar u radu sa racunarom,

B2 engleski (samoprocena, dakle bez certifikata),

B kategodija vd (ali bez sopstvenog auta),

ne bih odbio ni fizicke poslove osim ako ne ukljucuju dugo stojanje (diskus hernija), mozda je to i najbolja opcija, iako sam trenutno u takvom stanju da mi treba vestacko disanje nakon 20metarnog trcanja za autobusom.

 

Ako neko ima ponudu, druga/rodjaka kojem bi me preporucio, ili pomogao u potrazi na bilo koji drugi nacin, bio bih beskrajno zahvalan.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2024 at 1:11 PM, RatzenStadt said:

Mozda ce zvucati sebicno s moje strane da cak i kratko privatizujem ovu temu, ali finansijska situacija je vise nego alarmantna zbog nagomilanih dugova zbog kojih na mesecnom nivou placam samo kamatu, bez smanjivanja osnovice, sad vec gotovo u iznosu moje mesecne zarade (85-90% iste) i koja ima tendenciju rasta (kamata, ne zarada, nazalost).

 

Kako su mi vrata zatvorena za sve kreditne proizvode (pisao sam o tome na temi "BANKE U SRBIJI") barem do kraja leta, sa izneverenim poverenjem kod svih blizih i daljih poznanika koji bi mogli da pomognu, ne vidim izlaz iz ovog predikamenta.

 

Vec je @fancy jednom predlozio ovde da mi forumasi priteknu u pomoc ako mogu u pronalasku zaposlenja. To je reseno u medjuvremenu.
Treba mi pomoc u pronalasku drugog posla, ocigledno sa najvisim stepenom urgencije cim pisem ovde. Pretrazio sam infostud i jos par nasih stranica za oglase, ali nisam nasao odgovarajuci oglas. Mogao bih da si priustim 3-4 sata dnevno, posle poslepodneva, kada zavrsim svoj 9-17 posao. Samo ponude za F/T poslove postoje.

36 god, Novi Sad,

generalno dobar u radu sa racunarom,

B2 engleski (samoprocena, dakle bez certifikata),

B kategodija vd (ali bez sopstvenog auta),

ne bih odbio ni fizicke poslove osim ako ne ukljucuju dugo stojanje (diskus hernija), mozda je to i najbolja opcija, iako sam trenutno u takvom stanju da mi treba vestacko disanje nakon 20metarnog trcanja za autobusom.

 

Ako neko ima ponudu, druga/rodjaka kojem bi me preporucio, ili pomogao u potrazi na bilo koji drugi nacin, bio bih beskrajno zahvalan.

Pp

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...