Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Na vrijeme je stigla i deklaracija Evropskog Parlamenta koja je proglasila ruski drzavni aparat za sponzora terorizma:

https://www.reuters.com/world/europe/european-lawmakers-declare-russia-state-sponsor-terrorism-2022-11-23/

 

Osuda citavog kontinenta za z-likovacki rezim.  Rezultat: 494 za deklaraciju, 58 protiv. 

 

A nadje se i poneki slucajni gradjanin u Rusiji koji misli slicno kao Putin:

 

 

Edited by ters
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Na vrijeme je stigla i deklaracija Evropskog Parlamenta koja je proglasila ruski drzavni aparat za sponzora terorizma:

https://www.reuters.com/world/europe/european-lawmakers-declare-russia-state-sponsor-terrorism-2022-11-23/

 

Osuda citavog kontinenta za z-likovacki rezim.  Rezultat: 494 za deklaraciju, 58 protiv. 

 

A nadje se i poneki slucajni gradjanin u Rusiji koji misli slicno kao Putin:

 

 

Ti sto su protiv su 100% iz Madjarske, Nemacke, Austrije, Grcke i jos par zemalja u kojima je puno ''neutralaZa''. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ras kass said:

Inace kad je krenula mobilizacija, Ruskinje jurile mobilisane da se vencaju, da bi kad ovi poginu dobile nadoknadu. 

Kao ona prica, pogine im sin, dobiju neke pare, zena pokupi pare i pobegne od muza

Nešto odvratnije nisam pročitao na forumu, od Puzigaćine "jebanje dece".......

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To je istinita prica nazalost, nisam izmislio. 

Odvratnije je kad obicni Rusi pricaju da Ukrajince treba potamaniti ili kada intervjuisu ruske majke sa Krima a one na pitanje brinu li se da ce im sinovi poginuti, kazu nema veze imam jos dece. 

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Constantin said:

Nešto odvratnije nisam pročitao na forumu, od Puzigaćine "jebanje dece".......

 

Mozda zvuci odvratno, ali ti jadni mobilisani ljudi koji su u bezizlaznoj situaciji jer ih zlikovci salju u rat imaju one o cijoj buducnosti moraju razmisljati i koje zele obezbijediti u slucaju da im se nesto dogodi i zbog toga formalizuju svoje odnose.

 

https://www.themoscowtimes.com/2022/10/23/russia-sees-wedding-boom-as-draftees-rush-to-tie-the-knot-a79145

 

 

Anastasia and Oleg decided to get married the moment Oleg received his draft papers in Russia’s “partial” mobilization announced last month by President Vladimir Putin. 

“We had begun making wedding plans before,” said Anastasia, who declined to provide her surname. 

“But when we heard the news about mobilization we immediately decided to get married.”

For some couples, the risk of death in Ukraine has crystallized their intentions toward each other. For others, formalizing their relationship is a way to get access to benefits — including free public transport and payouts for children — that are promised to serving men’s families, as well as compensation of over 5 million rubles ($81,443) in the event of death in combat. 

Link to comment
Share on other sites

Ne pričamo o istim stvarima. Ne mislim na brakove iz veze, o čemu članak govori. Boldovao sam.

Koliko se ja sećam, za rodjenje jednog deteta je potrebno, uglavnom, devet meseci pa ti je valjda jasno, verujem.

A i ovo kako Ruskinje jure regrute u nadi da će isti izginuti na ratištu da bi se okoristile o nadoknadi za smrt istog je generalizacija, ali to ovde prolazi. Ne očekujem da se neko složi s amno. Još koju etiketu, verovatno.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je o cemu pricas, samo sam probao dati svoje razumijevanje odakle potice prica da ruskinje "jure regrute" u nadi da ce izginuti.

 

Mislim, mozda postoji i poneki takav slucaj, ima ljudi bez skrupula u svakom narodu, ali mislim da vecina ima drugacije motive o kojima sam vec govorio. 

Link to comment
Share on other sites

Zli gnom razgovarao sa "majkama" vojnika.

Govoreći o ruskim vojnim gubicima, Putin kaže da je 'smrt neizbježna.' Ruski diktator Vladimir Putin tijekom susreta s majkama vojnika usporedio je gubitke zemlje tijekom invazije na Ukrajinu s brojem ljudi koji su poginuli u prometnim nesrećama.
"U našoj zemlji u prometnim nesrećama (godišnje) pogine oko 30.000 ljudi. Otprilike isto toliko umre od alkohola", rekao je. "Svi smo mi smrtni i svi ćemo jednog dana napustiti ovaj svijet. To je neizbježno."

He died in 2019 !

 

Операција „трула харинга“: Путин води информациони рат против Запада.

Новинарка Џесика Аро показује како функционише руска „армија тролова“.

 

Spoiler

Пре неколико недеља, амерички Стејт департмент упозорио је пријатељске амбасаде широм света на руске кампање дезинформисања. Од 2014. Москва је уложила најмање 300 милиона долара и покушала да има дестабилизујући утицај на политику у око двадесетак земаља.

Руски хакерски напади и утицај на медије и јавност доказани су од 2016. године у контексту бројних великих политичких догађаја, од избора Трампа и гласања за Брегзит до протеста француских жутих прслука. Намера хакера и лобиста које контролише Москва је увек да подстакну сукобе, да поткопају кохезију нападнутих друштава и да подрже политичаре које Русија преферира на слободним изборима. Финска новинарка Јесика Аро је сигурна: У области информативне политике Путинов рат против Запада је у пуном јеку. То угрожава националну безбедност нападнутих земаља. Борба против њега мора имати статус националне одбране.

 

40 посто лажи

Ароова књига, првобитно објављена на финском 2019. године, даје преглед праксе руских кампања дезинформисања. Ауторка из сопственог искуства зна последице по погођене. Она истражује и разоткрива тактику руских интернет тролова од 2014. године и од тада је и сама била мета напада и клеветања, због чега је повремено морала да ради под заштитом полиције, па чак и да привремено напусти Финску.

Оно што је ново у вези са информационим ратовима 21. века јесте то што, у поређењу са државном пропагандом у нацистичкој Немачкој и Совјетском Савезу, они више немају за циљ само да обликују климу мишљења у својој земљи, већ и широм света. Русија у својим кампањама дезинформисања прибегава историјским методама. „Метода 40 до 60“, којом се већ хвалио нацистички министар пропаганде Гебелс, предвиђа да је 60 одсто информација које се шире истинито или чак одговара интересима непријатеља; што се онда чини веродостојнијим пропорција лажи. Методом „лење харинге” довољно је да се на мету закачи сумња и тако трајно дискредитује њен кредибилитет.

Оклеветан као дилер дроге

Колико је овај приступ ефикасан илуструје пример који је документовао Аро шведског научника који је критичан према Русији, којег су интернет тролови блиски Кремљу и глобално активне руске ТВ станице толико тврдоглаво представљале као апологета НАТО-а и агента западне тајне службе да су чак и изоловани западни медији објавили су да Москва преузима жељени наратив.

Ароови налази о обиму руске инфилтрације су узнемирујући, ако не и изненађујући. Али након читања остају позитивне ствари. Као прво, чини се да контроле квалитета угледних западних медија раде, са неколико изузетака. Активности руских интернет тролова углавном су ограничене на релевантне дигиталне платформе и друштвене мреже. С друге стране, Аро је показао да се може бранити од клевете на интернету. На крају правног процеса који је спровела, биле су велике казне за њене финске онлајн клеветнике под руском контролом.

 

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Interesantan tread o psiholoskoj prirodi i dinamici razvoja konflikta na primeru ruskih zatvora.

 

 

Simonyan: Jel nam dosta 1 novi satelit u orbiti da bi bili ispred Kine i postali konkurentni u svemiru (upravljanje excaliburom i himarsima)?
Odgovor stručnjaka: Da bi došli na 2. mjesto trebali bi ih lansirati na stotine godišnje 🤣

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo videh na Tw, pa piomislih da nije možda neka stara vest koju sam, čini mi, se čuo pre mesec-dva...

Kad ono... opet:

 

Russian colonel killed himself at boss’s desk

 

Quote

A high-ranking Russian colonel who played a role in President Vladimir Putin’s partial mobilization efforts “executed” himself with five gunshots to the chest in his commander’s office after allegedly being set up to take the fall for some of the problems plaguing the invasion of Ukraine, according to his widow.

 

Samoubistvo sa 5 metaka u grudi.

Džizs. :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 5:06 PM, ters said:


I takve vijesti prolaze u ruskoj javnosti da niko ne zastane I upita se imaju li ikakvog smisla. 

 

Kaže udova da se više puta upucao da bi poslao poruku?!? Po meni ili su ga ubili pošto se pominje nekakva istraga zbog neispravnih vojnih vozila pa da ne priča ili je koristio kalašnjikov onda više metaka nije uopšte nelogično. Mozda i neki automatski pistolj npr nešto ala škorpion.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Kaže udova da se više puta upucao da bi poslao poruku?!? Po meni ili su ga ubili pošto se pominje nekakva istraga zbog neispravnih vojnih vozila pa da ne priča ili je koristio kalašnjikov onda više metaka nije uopšte nelogično. Mozda i neki automatski pistolj npr nešto ala škorpion.


Nije broj metaka u pitanju, nego to sto je pucao u grudi… Valjda da ubije “siroku dusu” a ne hladni razum koji je naucen da prezire…

Link to comment
Share on other sites

Da ne bi bilo sumnje, evo ruskog izvora sa još jednom fotografijom i imenom škole i medija koji je izvorno objavio:

Quote

 

 

Direktan link na objavu:
https://penza.bezformata.com/listnews/vipuskniku-shkoli-nikite-kleymenovu/111956917/

 

Definitivno je u pitanju osnovna škola:

Spoiler

МБОУ центр образования № 1 г. Пензы

 
16 ноября - Международный день толерантности. В 6-7 классе прошло мероприятие, посвященное дню толерантности.
KpwdoSS.jpg
http://pnzce1.ucoz.ru/

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...