Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Evropska kosarka nikad nece dati odgovor ko je stvarno najbolji, velike su tu razlike u budzetu da bi se pisalo nesto vise. Efes svakako radi dobar posao jer godinama je to jedan isti tim kao i kod Reala. Npr Zvezda ne moze da zadrzi na dve sezone trenera, o igracima sem ovih nasih raspada isto tako.

 

Nema tu ni prostora za napredak, generalno americki sport je najbolji bas zbog tog ugla da svako ima manje vise istu sansu. Evropa je diskutabilna pa CSKA je igrao dvadeset F4 turnira samo sa Duloom nisu uspeli jedne sezone.

 

Nadam se da ce jednog dana uci Pariz u EL, svakako da i London to moze ako su voljni da uloze 30m funti jer bila bi tamo puna dvorana.

 

Mali timovi tj iz malih gradova ne mogu biti konkurentni.

Link to comment
Share on other sites

Meni je Teodosic nas najprecenjeniji igrac ikad. Sto zato sto je flashy (i stvarno, njegove asistencije su poslastica) sto zato sto je bio jedan od protagonista nekih svetlih trenutaka reprezentacije i tako zaduzio mnoge srpske kosarkaske fanove.

 

Ali sam se zato nagledao utakmica, gde je Teo bio najmeksi, i gde je CSKA recimo gubio bio bas zbog njega. Dodajmo na to da je streaky shooter, minus u odbrani, generalno spor i da zivi ne bas sportskim nacinom zivota sto ga je sprecilo da ostvari sav svoj raskosan talenat.

 

Al jbga, i takav bio je nas najbolji plej preko jednu deceniju.

 

Na klupskom nivou, Vasa je Tea prestigao.

 

Na rep nivou, naravno da nije, niti verujem da ce ikada, osim ako sledecih par prvenstava ne budu bas epohalna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Horium said:

Na klupskom nivou, Vasa je Tea prestigao.

 

eto na prethodnoj strani je izložen suri učinak tea i vase u klupskoj košarci.

ako zanemarimo trajanje na vrhu, koje vasa može teoretski da stigne, razlika je u dve titule naspram jedne

 

što se same igre tiče, i vasa ume da bude streaky šuter, i vasa je često minus u odbrani, uprkos fizikalijama, asistencije da ne pominjemo

 

btw, ne vidim zašto bi morali sad da se odlučimo ko je bolji, vasa ima makar 5 godina vrhunskog basketa da igra, možda i malo više

Link to comment
Share on other sites

Nek nam i Vasa donese neku medalju u reprezentaciji kao Teo pa da uporedjujemo. 😄 Svaka mu cast na ove dve titule sa Efesom, ponosni smo ali jednom je jedan covek izneo zanimljiv stav o ovome:

 

 

Edited by necke
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vasa ce kod mene dobiti respekt kakav zasluzuje, tek kad i u reprezentaciji postane lider ranga Tea.Za sve uradjeno poslednje 4 sezone na klupskom nivou, veliki respekt, jer je definitvno postao najbolji evropski plej, ali da bi mogao da stane rame uz rame sa Teom, mora da postane pravi lider i najbolji igrac nacionalnog tima, jer po kvalitetu to zasluzuje. Iz jos rigidnijih razloga, Nikolu Jokica nikada necu ceniti.

Dakle svaka cast Vaso, ali kad dodje po neka medalja sa tobom na celu, onda cu te porediti sa Teom, do tada je Teo za mene apsolutna legenda, i to nema veze sa bilo kakvim eye testom

Edited by Gudura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne mora (imo) da postane lider ranga tea, niti je to obavezno najpoželjniji put;

neće mu biti lako u repki, pisali smo ili sam bar ja pisao, kako je veliki izazov za vasu da se prilagodi nekoj ulozi koja nije bliska ovoj iz eesa, gde većinu odluka donosi on. ali jebeš to, treba uživati u ovim partijama u datom trenutku  ( :

Link to comment
Share on other sites

Jokic je u Americi, a to je glavno, cenjeniji od Divca, Saleta, Bodiroge... Ali, nikada nece biti ni priblizno biti bitan vecini ovde. Statistika, MVP urlici, hvalospevi, dablbablatrabl ucinci... Svaka cast, ali muda Saletova i Dejanova su ono sto Jokic nikada nije pokazao, a i ne interesuje ga da ih pokaze. 

Dakle, reprezantacija kao reper pre svega. A tu je Teo naspram Vase iznad.

Edited by berti
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Svaka cast Atamanu. Posle one nesrecne izjave kada je ubijen Jagoda, uvek se ponasao normalno i davao korektne izjave.

Ovaj nazovi novinar bi bilo kakvu Vasinu izjavu nekako predstavio kako.je vec smislio u svojoj tintari. Provociranje onomad u Kaunasu, provociranje u Bgd... Idemo dalje...

Očekujem grdna sranja u sledećem meču Zvezde i Žalgirisa

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ako napišeš da je vasa sve stekao krvavim radom a da je teodosić najtalentovaniji posle jokića, jasno impliciraš kakva je radna etika ovog drugog. 

pri tome, to uopšte nije problem, jer teo zaista nije neki gym rat, već ne vidim razlog da se buniš zbog logičnog zaključka do koga sam i ja a verovatno i drugi došli.

 

Impliciram kakva mu je radna etika, a ne da nije radio ništa i da mu je bogom dano. Malo manje učitavanja nekih zaključaka. 

 

Da bi ispunio svoj potencijal, onaj ko je talentovaniji mora mnogo više i da radi; Teodosić nikad nije ispunio svoj pun potencijal i to može nekom smetati a nekom ne, ne ulazim u to, ali je fakt da je Vasa svoje potencijale prevazišao. Zbog toga respekt od mene i staviću ga ispred onog ko nije iskoristio svoj talenat. 

 

Quote

 

što se vase tiče, postigao je sigurno više nego što su fanovi basketa očekivali nakon sporog starta profesionalne karijere.

međutim, treba reći i da su on i miljenović još kao klinci klinci bili projektovani kao talentovani plejmejkeri i da je vasa, kao dudino kumče, (srećom i za košarku i za njega) u startu dobio mnoge prilike i opcije koje neki random talentovani igrač i ne bi.

 

što je takođe potpuno okej, pogotovo kada gledamo in hindsight šta je sve postigao i kako je završio ovu euro-sezonu.

ipak, ako pričaš "o mitu o teodosiću" a onda kažeš da je "vasa sve postigao krvavim radom", zapravo romantizuješ i vasinu situaciju iz najboljih namera ( :

 

Ne romantizujem Vasinu situaciju, nego to što je on manje talentovan (plejmejker) od Tea. Ili ćeš mi reći da je uvek bio talentovaniji? 

 

Quote

 

u svakom slučaju, niti jedan vrhunski igrač ne može da bude tamo (na vrhu) 5 ili 10 godina bez požrtvovanja i rada.

neko je radniji, neko ne toliko ali su svi oni ozbiljni profesionalci i veliki talenti naravno.

 

Ovo je ok, opšte mesto.

 

2 hours ago, Del Piero said:

Ako su ti bitni komentari i ocekivanja, ko je ocekivao da Teodosic bude MVP Evrolige sa 23 godine kada je sezonu ranije igrao jedva 10 minuta po mecu? Kakvi li su tada bili komentari.

 

Sta se to Teu tacno zaboravlja, a sta se kome tacno pamti? 

 

Iz glave, polufinale EL protiv Olyja 2015, ako se ne varam. 🙂 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Svaka cast Atamanu. Posle one nesrecne izjave kada je ubijen Jagoda, uvek se ponasao normalno i davao korektne izjave.

Ovaj nazovi novinar bi bilo kakvu Vasinu izjavu nekako predstavio kako.je vec smislio u svojoj tintari. Provociranje onomad u Kaunasu, provociranje u Bgd... Idemo dalje...

I Zoca su isto litvanski novinari jurili da daje izjave za rat. Treba im se srdacno zahvaliti za provokacije prvom sledecom prilikom

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Ne romantizujem Vasinu situaciju, nego to što je on manje talentovan (plejmejker) od Tea. Ili ćeš mi reći da je uvek bio talentovaniji? 

 

 

skroz različiti igrači su u pitanju. vasa je snažan skorer pa onda plej. teodosić nije sitan ali mu je logika igre recimo drugačija, da iz razigravanja saigrača otvori tekmu, pa makar isprangijao 6 poslednjih šuteva. to su različite veštine ili ako hoćeš, talenti (mada ovo zvuči kao da su talenti dati a ne da se vežbaju. što nije naravno tačno)

 

u tom smislu ne razumem ni ovo da je valjda vasa danas talentovaniji. uvek je bio talentovaniji u onome u čemu je i danas, kao i teo uostalom  ( :

a romantizovanje je bilo na temu krvavog rada, koji je nesmunjivo tu, samo sam ti napomenuo kakav je njegov status od malena i hvala bogu što je tako, jer ga je zaslužio.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Pero_Cameron said:

Očekujem grdna sranja u sledećem meču Zvezde i Žalgirisa

Sigurno

3 minutes ago, drperce said:

I Zoca su isto litvanski novinari jurili da daje izjave za rat. Treba im se srdacno zahvaliti za provokacije prvom sledecom prilikom

Žoc ih bese poklopio fino tada.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

skroz različiti igrači su u pitanju. vasa je snažan skorer pa onda plej. teodosić nije sitan ali mu je logika igre recimo drugačija, da iz razigravanja saigrača otvori tekmu, pa makar isprangijao 6 poslednjih šuteva. to su različite veštine ili ako hoćeš, talenti (mada ovo zvuči kao da su talenti dati a ne da se vežbaju. što nije naravno tačno)

 

u tom smislu ne razumem ni ovo da je valjda vasa danas talentovaniji. uvek je bio talentovaniji u onome u čemu je i danas, kao i teo uostalom  ( :

a romantizovanje je bilo na temu krvavog rada, koji je nesmunjivo tu, samo sam ti napomenuo kakav je njegov status od malena i hvala bogu što je tako, jer ga je zaslužio.

 

Poštujem tvoju želju da ne porediš igrače glavu-za-glavu, čak i ako je u pitanju ista pozicija, uvek sam za to. 🙃 Alii, mislim da se ovde može porediti koliko je neki od njih dvojice talentovan, i Teo je uvek jednostavno bio više. Njegova rešenja na terenu i pregled igre su daleko intuitivniji. 

 

Da ne bude da ja omalovažavam Tea, ovde govorim o klupskim učincima. U reprezentaciji (koja mi je kao svetinja) malo ko može biti ispred Miloša, možda samo Bogdan (govorim o poslednjih 15ak godina). On je veliki razlog moje emotivne vezanosti za reprezentaciju. Ali, u klupskom smislu, Tea smo uvek malo više romantizovali i ukazujem na to.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drperce said:

I Zoca su isto litvanski novinari jurili da daje izjave za rat. Treba im se srdacno zahvaliti za provokacije prvom sledecom prilikom

 

Ako bi mogla koreografija 4 Z na sve 4 strane hale, to bi im pokazalo.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Litvanca, dovoljno je pročitati njihove komentare po netu. Da ne bude da generalizujem, ali 99% ljudi stavlja Srbiju u koš sa Rusijom, kao da Srbija ratuje.

 

Mislim nikad ih nešto nisam gotivio ali sad su se baš pokazali kao govna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, deez nuts. said:

 

Ako bi mogla koreografija 4 Z na sve 4 strane hale, to bi im pokazalo.

Zabole me za Z, ali ako je tebi pljuvanje nasih igraca u Kaunasu, uvredljivo skandiranje na racun Srbije, ucestale provokacije litvanskih novinara ok meni nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drperce said:

Zabole me za Z, ali ako je tebi pljuvanje nasih igraca u Kaunasu, uvredljivo skandiranje na racun Srbije, ucestale provokacije litvanskih novinara ok meni nije.

 

Uh, uvredljivo skandiranje, novinarske provokacije. Skandalozno.

 

Srecom, Dileje su neka moralna vertikala vazda bile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drperce said:

Zabole me za Z, ali ako je tebi pljuvanje nasih igraca u Kaunasu, uvredljivo skandiranje na racun Srbije, ucestale provokacije litvanskih novinara ok meni nije.

 

ni meni ne prijaju provokacije ili pljuvanje igraca, medjutim, mogu isto tako da razumem da neko sa strane (iz litvanije npr) dodje do zakljucka da mi ovde vecinski podrzavamo rusku govnariju, posto meni iznutra, tj iz srbije, cesto izgleda kao da nas iskljucivo pritisak evrope deli od eksplicitnog stajanja na rusku stranu. 

 

a to nije bas cest slucaj u evropi, ako i ima takvog pored nas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

ni meni ne prijaju provokacije ili pljuvanje igraca, medjutim, mogu isto tako da razumem da neko sa strane (iz litvanije npr) dodje do zakljucka da mi ovde vecinski podrzavamo rusku govnariju, posto meni iznutra, tj iz srbije, cesto izgleda kao da nas iskljucivo pritisak evrope deli od eksplicitnog stajanja na rusku stranu. 

 

a to nije bas cest slucaj u evropi, ako i ima takvog pored nas. 

 

Litvanci vazda bili poznati kao pravdoljubivi i na pravoj strani

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Horium said:

 

Da bas cudno sto ne vole zemlju koja ih je vise puta okupirala...

 

Pa su zbog toga resili da se svete srpskim kosarkasima?

 

Nesto nisu voleli ni jevreje pre 80ak godina ali ko ce sad o tome

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drperce said:

 

Litvanci vazda bili poznati kao pravdoljubivi i na pravoj strani

 

ma vidi, samo kažem kako mogu da zamislim kako to nekome izgleda spolja. sve ukupno, od podrške rujama na ulici, gde su bili i zvaničnici vlade, preko onog našeg nesrećnog odbijanja da se drži stop the war zastava jer je na ukrajinskoj zastavi pa sve do prenemaganja vučića da objasni putinofilskom narodu da su mu jaja u procepu.

 

ti isti ukrajinci su bili i jesu na našoj strani kada je tema kosovo; osim što ga nisu priznali, slali su pomoć svakojaku eksplicitno nama, iako to nije popularno bilo 99e i početkom 2iljaditih u evropi. tako da je u tom smislu naše pravdoljublje ovde neka naša lična satisfakcija oko famoznog licemerja, gde smo opet okrenuti sebi i svojim svetskim fantazijama. a to nema veze sa pravdom, već sa našim poimanjem pravde za naš slučaj a ne ukrajinsko-ruski  ( :

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drperce said:

 

Pa su zbog toga resili da se svete srpskim kosarkasima?

 

Nesto nisu voleli ni jevreje pre 80ak godina ali ko ce sad o tome

 

Mhm, bas. Samo sto ima 800 i kusur litvanaca koje su od jevreja proglaseni kao prijatelji Izraela zbog svoje pomoci njima tokom drugog svetskog rata.

 

Uostalom, sta ja pricam. Litvanija je bila okupirana od strane i SSSR-a i Nacista, to sto su oni imali neke svoje Nedice nije bas mnogo relevantno.

 

A sto se tice toga da se svete srpskim kosarkasima, ne svidja se ni meni sto Livanci mesaju politiku u sport. A sto im je zanimljivo da provociraju narod koji se otvoreno svrstava na stranu njihovih neprijatelja, i to u trenutku kada cela Evropa osudjuje agresiju tog istog neprijatelja... to bas i nije cudno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

ma vidi, samo kažem kako mogu da zamislim kako to nekome izgleda spolja. sve ukupno, od podrške rujama na ulici, gde su bili i zvaničnici vlade, preko onog našeg nesrećnog odbijanja da se drži stop the war zastava jer je na ukrajinskoj zastavi pa sve do prenemaganja vučića da objasni putinofilskom narodu da su mu jaja u procepu.

 

ti isti ukrajinci su bili i jesu na našoj strani kada je tema kosovo; osim što ga nisu priznali, slali su pomoć svakojaku eksplicitno nama, iako to nije popularno bilo 99e i početkom 2iljaditih u evropi. tako da je u tom smislu naše pravdoljublje ovde neka naša lična satisfakcija oko famoznog licemerja, gde smo opet okrenuti sebi i svojim svetskim fantazijama. a to nema veze sa pravdom, već sa našim poimanjem pravde za naš slučaj a ne ukrajinsko-ruski  ( :

 

Ali tad Ukrajina nije bila nacisticka zemlja, a sad jeste!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...