Jump to content

EUROLEAGUE 2021/22, devotion still in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

34 minutes ago, Borca said:

Sto se tice CSKA Urbonas je u podcast-u koji ima redovno sa jos jednim (cini mi se) Litvancem rekao da Moskovljani i dalje "jure" Pengos-a i nude mu ugovor posto ovaj bas nesto i nema prostora za igru u Klivlendu.

 

Pa zar nije kraj perioda za registraciju u EL?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa zar nije kraj perioda za registraciju u EL?

 

 

Produzen je taj period, cini mi se da je sada do 24. Februara krajnji rok. Ono sto je proslo je "mini" prelazni rok izmedju EL klubova (da igrac predje iz jednog u drugi EL klub) i to je bila u pitanju jedna nedelja na polu-sezoni izmedju 17-og i 18-og kola EL (ista "sema" je i za prelazni rok izmedju klubova u ABA ligi).

Edited by Borca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Borca said:

 

Produzen je taj period, cini mi se da je sada do 24. Februara krajnji rok. Ono sto je proslo je "mini" prelazni rok izmedju EL klubova (da igrac predje iz jednog u drugi EL klub) i to je bila u pitanju jedna nedelja na polu-sezoni izmedju 17-og i 18-og kola EL (ista "sema" je i za prelazni rok izmedju klubova u ABA ligi).

 

Aha, hvala. Ja sam zbog "kolektivni harakiri" atmosfere na kkcz topiku bio ubeđen da je deadline prošao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mi je zao Dejana Radonjica.

 

U pitanju je gospodin covek, vrlo posvecen, cini mi se i sa izuzetno postenim odnosom i prema svojima i prema protivnicima, a objektivno i sasvim dovoljno uspesan u evropskim okvirima.

 

Vec dve i po sezone su potpuno nenormalne zbog zdravstvene krize i svoditi ucinak trenera ili igraca, svejedno, na ono sto bi bilo u normalnim okolnostima nije na mestu.

 

To ne znaci da mu zelim uspeh sa aktuelnim klubom, ali svakako ima moju podrsku i postovanje da istraje kao sportski radnik, uz nadu da niti cita forume niti mu neko saopstava sta se tamo pise.

 

Edit: sve isto ovo vazi i za Sasu Obradovica.

Edited by Isiah
Sasa
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Xpert said:

Ozbiljno se zakuvalo nakon zavrsetka utakmice u Milanu. "Manekeni" ispizdeli na Gudurica, izgleda. A posle nastao opsti metez. I treneri ispizdeli.

Sale smirivao sve dok nije naleteo na Rodrigeza 😄

Ne znam sta je fora sa spanskim kosarkasima...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, odupri se ludilu said:

Španci su u tome je stos😊

Spanci su mi u glavnom super likovi i generalno mi je tamo uvek do jaja. Spanski kosarkasi i kosarkaski klubovi - jadare jadne najjadnije. Neki fenomen

Edited by jedibojan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, jedibojan said:

Sale smirivao sve dok nije naleteo na Rodrigeza 😄

Ne znam sta je fora sa spanskim kosarkasima...

 

Kakav idiot... klasični Španac. Sale smiruje, taman se malo dovodi u kontrolu situacija, ovaj uleće i pravi sranje.

 

*****

 

Pre nekog vremena je ovde komentarisano kako će biti nikad slabija borba za TOP8, da su se tih 8 ekipa već izdvojila i  teško da će neko tu zakuvati. 

 

Posle toga, pad u formi Olimpijakosa, Uniksa, a Monako, Bajern i Fener povezali neke pobede. Gotovo potpuno otvorena situcija, jasno je da je Efes favorit, ali moraće za to da se pomuče dobro.

 

Monako sada duplo kolo sa 2 pobede u gostima, a sada im dolaze Uniks i Fener. Do kraja, od 9 tekmi. 6 kod kuće. Komentarisao sam da je otkaz Mitroviću loš potez, al eto u zadnjih 7 tekmi imaju 6 pobeda, jedini poraz od Reala u Madridu. I to 4 pobede na strani.

 

Bajern zadnjih 5 mečeva, 4 pobede i poraz u Barseloni, a i tu tekmu je Trinki pripremio dobro, mučili su ih dugo.

 

Fener isto 4 vezane pobede, uglavnom lakše tekme, ali opet ok, sa obzirom da igraju bez 2 najbolja igrača. Sada čekaju Bajern, pa idu u Monako, posle toga će neko završiti priču o borbi za top8.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Гио94 said:

Како за кога 😄 

 

Монако има 6 утакмица кући до краја и само 3 гостовања..нису лаке утакмице, али ако наставе у овом ритму, ето њих у 8.

 

Gde im se zagubila jedna utakmica? Koliko vidim na flashscore, odigrali 24, a imaje 34 kola. Znači još 10 utakmica

Link to comment
Share on other sites

Broj pobeda u odnosu na broj utakmica odigranih kod kuce

 

Real  +7

Barsa +6

Armani, Zenit, Oly  +3

Cska, Monaco  +2

Unics, Efes  +1

Bajern, Fener, Macabi  0

Asvel, CZV  -3

Alba  -4

Basconia  -5

Pao  -6

Zalgiris  -7

 

Dakle, imamo 6 ekipa koje su vec ispale. po mom misljenju u top 8 idu sigurno REA, BAR, ARM, ZEN, OLY, CSK i EFE, Osmog bih trazio izmedju MON i FEN, mozda MAC, uz prednost MON. UNI i BAY nece izdrzati

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Слажем се за првих 6 екипа, за Ефес ћемо да видимо, вјероватно улазе у 8 јер имају најлакши распоред до краја од свих тих екипа које су у борби за пролаз даље.
Игра не обећава, мучили су се вечерас и против Асвела који лоше игра у посљедње вријеме. Ипак, искуство и страшан појединачни квалитет је на њиховој страни, те су тако добили масу мечева у неизвјесној завршници..у посљедње вријеме чак 3; против Звезде, Панате (тројка Моермана за побједу чини ми се) и у Москви неки дан.
 

Осмо мјесто вјерујем да ће узети неко од прошлогодишњих финалиста Еврокупа. Монако има одличан распоред прије свега јер играју већину утакмица кући..опет Уникс држи све у својим рукама, имају фину предност у односу на остале (13-10) иако имају благи пад у игри. Да добију све до краја кући, и Басконију у гостиам и ето их на 19 побједа...мислим да ће то бити довољно за 7 или 8 позицију. Вечерас су однели изузетно битну побједу.  Фенер игра добро, али мислим да немају довољан квалитет да изнесу до краја ову борбу. Гостују Монаку, Униксу и Ефесу, све екипама које су директни ривали у борби за 8 мјесто. У сваком случају жестока борба нас чека у финишу регуларног дијела..неизвјесности неће изостати.

Link to comment
Share on other sites

Ima još oko 13 kola do kraja i previše rano je za bilo kakve kalkulacije. Jedini izvesni za top 8 su Real i Barsa,a svi ostali manje više mogu da ispadnu iz trke.

Recimo Monako ima dosta utakmica kući,ali u sledećih par kola im dolaze Uniks, Fener,Efes i Oli gde ne bi bilo iznenađenje da izgube sve 4 utakmice.

 

Između četvrtog Zenita i desetog Bajerna je razlika samo 2 pobede i dovoljno je da Zenit veže 2,3 loše nedelje i lako ispada iz 8.

 

Feneru se uskoro vraćaju Veseli i Dekolo,a svejedno su digli igru i formu.

 

Za sada Zenit i Uniks stoje neverovatno visoko i videćemo da li mogu da izdrže taj tempo,a pogotovo Zenit koji igra bez prvog pleja od početka sezone.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...