Jump to content

Filmska revija


Drug Crni

Recommended Posts

Nominacije za oskara :

 

 

Best Picture

“The Father” (Sony Pictures Classics) 

“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.) 

“Mank” (Netflix) 

“Minari” (A24) 

“Nomadland” (Searchlight Pictures) 

“Promising Young Woman” (Focus Features) 

“Sound of Metal” (Amazon Studios) 

“The Trial of the Chicago 7” (Netflix) 

 

Best International Feature Film

“Another Round” (Denmark) 

“Better Days” (Hong Kong)

“Collective” (Romania) 

“The Man Who Sold His Skin” (Tunisia)

“Quo Vadis, Aida?”(Bosnia and Herzegovina) 

 

Mene raduje :

 

 

Best Actor in a Supporting Role

Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”) 

Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”) 

Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”) 

Paul Raci (“Sound of Metal”) 

Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

 

Ostale nominacije :

 

https://variety.com/2021/film/news/2021-oscars-nominations-list-nominees-1234928711/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Top 20 filmova po Stivenu Spilbergu :

 

It’s a Wonderful Life – Frenk Kapra (1946)

The Godfather – Frensis Ford Kopola (1972)

Fantasia – Volt Dizni (1940)

A Guy Named Joe – Viktor Fleming (1943)

Guardians of the Galaxy – Džejms Gan (2014)

War of the Worlds – Bajron Haskin (1953)

Psycho – Alfred Hičkok (1960)

2001: A Space Odyssey – Stenli Kjubrik (1968)

Lawrence of Arabia – Dejvid Lin (1962)

The Untouchables – Olivije Nakaš i Erik Toledano (2011)

The Dark Knight – Kristofer Nolan (2008)

The 400 Blows – Fransoa Trifo (1959)

Day for Night – Fransoa Trifo (1973)

Citizen Kane – Orson Vels (1941)

Captains Courageous – Viktor Fleming (1937)

The Best Years of Our Lives – Vilijam Vajler (1946)

The Searchers – Džon Ford (1956)

Tootsie – Sidni Polak (1982)

Seven Samurai – Akira Kurosava (1954)

Dumbo – Volt Dizni (1941)

 

https://citymagazine.danas.rs/kultura/film-tv/ovo-su-omiljeni-filmovi-stivena-spilberga/

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajde ovo ću ovde. Pošto sam pogledao sve filmove u kategorijama koje me zanimaju evo mojih predviđanja. Daću mog ličnog favorita i ono što mislim da će pobediti. Čisto da bude zanimljivije čekati rezultate 🙂 

 

Moj favorit je plave boje a ono što mislim da će žiri da dodeli je crvene.

 

ACTOR IN A LEADING ROLE

 

 

RIZ AHMED

Sound of Metal

CHADWICK BOSEMAN

Ma Rainey's Black Bottom

ANTHONY HOPKINS

The Father

GARY OLDMAN

Mank

STEVEN YEUN

Minari

 

Iako sam bio ubeđen da će Oldman ovo dobiti više nisam toliko jer osim Riz Ahmeda ova četvorica su odradili odlične uloge a mislim da će Boseman dobiti čisto da se obeleži ovaj glumac koji je preminuo prošle godine. Više kao nagradu za odličnu karijeru nego što je ovaj film razvalio. Hopkins i Yeun su takođe bili odlični ali mislim da neće dobiti.

 

 

 

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

 

SACHA BARON COHEN

The Trial of the Chicago 7

DANIEL KALUUYA

Judas and the Black Messiah

LESLIE ODOM, JR.

One Night in Miami...

PAUL RACI

Sound of Metal

LAKEITH STANFIELD

Judas and the Black Messiah

 

Ne nije greška, mislim da će Kaluuya dobiti jer je uloga fantastična i odradio ju je odlično. U principu njih dvojica su u stvari dve glavne uloge tako da zbog toga ostavljaju jak utisak. Moj lični favorit je u početku bio Cohen ali realno ovo je ipak bolje ostvarenje. Od ostalih vredi spomenuti i Leslie Odom-a, osatli nemaju šanse.

 

ACTRESS IN A LEADING ROLE

 

VIOLA DAVIS

Ma Rainey's Black Bottom

ANDRA DAY

The United States vs. Billie Holiday

VANESSA KIRBY

Pieces of a Woman

FRANCES MCDORMAND

Nomadland

CAREY MULLIGAN

Promising Young Woman

 

Ovo će da bude ekstra tesno, svih 5 su razvalile, jedino otpisujem Violu jer njena uloga nije klasična glavna uloga. Moj izbor bi bio Kirbi, toliko je dobro odradila ovaj film da ću definitivno da joj poklonim više pažnje, odnosno njenim ulogama. Mcdormand je sa druge strane iz filma koji je žešće hajpovan pa mislim da će to da prelomi na njenu stranu.

 

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

NOMINEES

MARIA BAKALOVA

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

GLENN CLOSE

Hillbilly Elegy

OLIVIA COLMAN

The Father

AMANDA SEYFRIED

Mank

YUH-JUNG YOUN

Minari

 

Korejka je ovde za mene izraziti favorit ali mislim da će Amanda dobiti prednost kod žirija. Glen Klose je isto bila odlična ali taj film je dosta kontroverzan pa mislim da će je zaobići nagrada zbog toga.

 

CINEMATOGRAPHY

 

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH

Sean Bobbitt

MANK

Erik Messerschmidt

NEWS OF THE WORLD

Dariusz Wolski

NOMADLAND

Joshua James Richards

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

Phedon Papamichael

 

Za one koji ne razlikuju ovo je nagrada za fotografiju kako se to kod nas kaže koju mnogi brkaju sa nagradom za najbolji film (picture). Nagrada se dodeljuje snimateljima ili direktorima fotografije i tome slično. Obzirom da je Nomadland razvalio na tom polju ovo mislim da je sigurica.

 

DIRECTING

 

ANOTHER ROUND

Thomas Vinterberg

MANK

David Fincher

MINARI

Lee Isaac Chung

NOMADLAND

Chloé Zhao

PROMISING YOUNG WOMAN

Emerald Fennell

 

Režiju će isto tako skoro sigurno dobiti Nomdland, mada po mom ukusu je više Mank, vredi spomenuti i Danca.

 

BEST PICTURE

 

THE FATHER

David Parfitt, Jean-Louis Livi and Philippe Carcassonne, Producers

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH

Shaka King, Charles D. King and Ryan Coogler, Producers

MANK

Ceán Chaffin, Eric Roth and Douglas Urbanski, Producers

MINARI

Christina Oh, Producer

NOMADLAND

Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey and Chloé Zhao, Producers

PROMISING YOUNG WOMAN

Ben Browning, Ashley Fox, Emerald Fennell and Josey McNamara, Producers

SOUND OF METAL

Bert Hamelinck and Sacha Ben Harroche, Producers

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

Marc Platt and Stuart Besser, Producers

 

I na kraju najbolji "film" . Po svemu sudeći Nomadland ali ovde moram reći da koliko se slažem za druge nominacije mislim da ovu nagradu nije zaslužio jer radnja nije ništa posebno, odnosno već je viđena samo ne ispričana na tako interesantan način. Po mom ukusu su Juda i Mank ali Judu otpisujem iz istog razloga kao i Nomada tako da bi ja lično voleo da Mank dobije ovu nagradu.

 

Ostale nominacije nisam detaljno ispratio pa ću samo ukratko. Šminku i kostime će pokupiti taj Bozmanov film, potpuno zasluženo, kod stranaca Another Round je odličan film i pobeđuje skoro sigurno. Jedino još što planiram da odgledam je taj neki crtani "Soul" pošto vidim da ga hvale naveliko i proglašavaju da će sigurno uzeti oskara. Obično kada svi hvale nešto to onda vredi pogledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze li mala pomoc?

Posto ovih dana imam malo vise vremena,dao bih sansu filmu "Liga pravde" Zeka Snajdera. Vidim da na HBO GO postoje dva filma istog imena. Sad,ja znam da je film izasao pre nekoliko godina,a onda je ove godine reditelj objavio svoju verziju..tako nesto.. Koja od ovih verzija je "prava" za pogledati? (navodno traje cetiri sata)
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Meni svi hvale tu novu verziju, kažu da je mnogo bolja. Ali posle ove prve koju sam nekako do kraja odgledala, prilično sumnjam da mi se dovoljno isplati da izgubim još 4 sata.

Super sto si ovo napisala,ali nisi mi dala odgovor :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Navodno su ta dva filma toliko različita, da nemaju veze mnogo jedan s drugim. Pogledaj samo ocene publike na rotten tomatoes.

 

Jesi ti siguran da je već izašao na HBO? Navodno 25.05. treba da izađe u digitalnoj verziji. Ja ne mogu da ga dočekam, čak sam pre mesec dana odgledao The Man of Steel i Batman vs. Superman da se pripremim.

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2021 at 9:49 PM, Klotzen said:

Ajde ovo ću ovde. Pošto sam pogledao sve filmove u kategorijama koje me zanimaju evo mojih predviđanja. Daću mog ličnog favorita i ono što mislim da će pobediti. Čisto da bude zanimljivije čekati rezultate 🙂 

 

Moj favorit je plave boje a ono što mislim da će žiri da dodeli je crvene.

 

ACTOR IN A LEADING ROLE

 

 

RIZ AHMED

Sound of Metal

CHADWICK BOSEMAN

Ma Rainey's Black Bottom

ANTHONY HOPKINS

The Father

GARY OLDMAN

Mank

STEVEN YEUN

Minari

 

Iako sam bio ubeđen da će Oldman ovo dobiti više nisam toliko jer osim Riz Ahmeda ova četvorica su odradili odlične uloge a mislim da će Boseman dobiti čisto da se obeleži ovaj glumac koji je preminuo prošle godine. Više kao nagradu za odličnu karijeru nego što je ovaj film razvalio. Hopkins i Yeun su takođe bili odlični ali mislim da neće dobiti.

 

Na kraju matori Hopkins pokupio. Moram reći da mi je drago da sam omašio, pogotovo što je to film koji je jako težak za gledanje a ova nagrada će doprineti da ga što više ljudi pogleda.

 

Quote

ACTOR IN A SUPPORTING ROLE

 

SACHA BARON COHEN

The Trial of the Chicago 7

DANIEL KALUUYA

Judas and the Black Messiah

LESLIE ODOM, JR.

One Night in Miami...

PAUL RACI

Sound of Metal

LAKEITH STANFIELD

Judas and the Black Messiah

 

Ne nije greška, mislim da će Kaluuya dobiti jer je uloga fantastična i odradio ju je odlično. U principu njih dvojica su u stvari dve glavne uloge tako da zbog toga ostavljaju jak utisak. Moj lični favorit je u početku bio Cohen ali realno ovo je ipak bolje ostvarenje. Od ostalih vredi spomenuti i Leslie Odom-a, osatli nemaju šanse.

 

Danijel dobio ovde smo se i ja i žiri složili. Uz napomenu još jednom da ovo nije sporedna uloga nego glavna uloga. Ruku na srce ovde je jedina prava sporedna uloga Paul Raci iz "Sound of Metal" a njega niko nigde nije isticao kao mogućeg dobitnika.

 

Quote

ACTRESS IN A LEADING ROLE

 

VIOLA DAVIS

Ma Rainey's Black Bottom

ANDRA DAY

The United States vs. Billie Holiday

VANESSA KIRBY

Pieces of a Woman

FRANCES MCDORMAND

Nomadland

CAREY MULLIGAN

Promising Young Woman

 

Ovo će da bude ekstra tesno, svih 5 su razvalile, jedino otpisujem Violu jer njena uloga nije klasična glavna uloga. Moj izbor bi bio Kirbi, toliko je dobro odradila ovaj film da ću definitivno da joj poklonim više pažnje, odnosno njenim ulogama. Mcdormand je sa druge strane iz filma koji je žešće hajpovan pa mislim da će to da prelomi na njenu stranu.

 

Frances dobila nagradu, zasluženo nema šta.

 

Quote

ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE

NOMINEES

MARIA BAKALOVA

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

GLENN CLOSE

Hillbilly Elegy

OLIVIA COLMAN

The Father

AMANDA SEYFRIED

Mank

YUH-JUNG YOUN

Minari

 

Korejka je ovde za mene izraziti favorit ali mislim da će Amanda dobiti prednost kod žirija. Glen Klose je isto bila odlična ali taj film je dosta kontroverzan pa mislim da će je zaobići nagrada zbog toga.

 

Drago mi je da sam se ogrešio o žiri i da su na kraju dodelili nagradu korejki. Odlična uloga.

 

Quote

CINEMATOGRAPHY

 

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH

Sean Bobbitt

MANK

Erik Messerschmidt

NEWS OF THE WORLD

Dariusz Wolski

NOMADLAND

Joshua James Richards

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

Phedon Papamichael

 

Za one koji ne razlikuju ovo je nagrada za fotografiju kako se to kod nas kaže koju mnogi brkaju sa nagradom za najbolji film (picture). Nagrada se dodeljuje snimateljima ili direktorima fotografije i tome slično. Obzirom da je Nomadland razvalio na tom polju ovo mislim da je sigurica.

 

Ovo je za mene iznenađenje, ali kad razmislim logičan odabir žirija. Moja greška u predviđanjima. Oba filma imaju odlične fotografije ali Mank je crno beli i potpuno dočarava to vreme u Holivudu a pride podseća i na samog "Građanina Kejna".

 

Quote

DIRECTING

 

ANOTHER ROUND

Thomas Vinterberg

MANK

David Fincher

MINARI

Lee Isaac Chung

NOMADLAND

Chloé Zhao

PROMISING YOUNG WOMAN

Emerald Fennell

 

Režiju će isto tako skoro sigurno dobiti Nomdland, mada po mom ukusu je više Mank, vredi spomenuti i Danca.

 

Chloe je ovde potpuno zasluženo dobila nagradu

 

Quote

BEST PICTURE

 

THE FATHER

David Parfitt, Jean-Louis Livi and Philippe Carcassonne, Producers

JUDAS AND THE BLACK MESSIAH

Shaka King, Charles D. King and Ryan Coogler, Producers

MANK

Ceán Chaffin, Eric Roth and Douglas Urbanski, Producers

MINARI

Christina Oh, Producer

NOMADLAND

Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey and Chloé Zhao, Producers

PROMISING YOUNG WOMAN

Ben Browning, Ashley Fox, Emerald Fennell and Josey McNamara, Producers

SOUND OF METAL

Bert Hamelinck and Sacha Ben Harroche, Producers

THE TRIAL OF THE CHICAGO 7

Marc Platt and Stuart Besser, Producers

 

I na kraju najbolji "film" . Po svemu sudeći Nomadland ali ovde moram reći da koliko se slažem za druge nominacije mislim da ovu nagradu nije zaslužio jer radnja nije ništa posebno, odnosno već je viđena samo ne ispričana na tako interesantan način. Po mom ukusu su Juda i Mank ali Judu otpisujem iz istog razloga kao i Nomada tako da bi ja lično voleo da Mank dobije ovu nagradu.

 

Nažalost dobio je Nomadland, nažalost iz razloga koje sam već naveo. Ali očekivalo se ovako nešto jer je film žešće hajpovan. Nije nezasluženo da me neko pogrešno ne shvati samo po mom ukusu mislim da je bilo boljih ostvarenja.

 

Quote

Ostale nominacije nisam detaljno ispratio pa ću samo ukratko. Šminku i kostime će pokupiti taj Bozmanov film, potpuno zasluženo, kod stranaca Another Round je odličan film i pobeđuje skoro sigurno. Jedino još što planiram da odgledam je taj neki crtani "Soul" pošto vidim da ga hvale naveliko i proglašavaju da će sigurno uzeti oskara. Obično kada svi hvale nešto to onda vredi pogledati.

 

Ovo je sve došlo kao što sam i očekivao. Jedino bih još dodao komentar za nagradu zvuk. Dobio ju je "Sound of Metal" ali ne zbog dobrog zvuka nego zbog odsustva istog. Naime u tom filmu pošto glavni glumac postaje gluv neki kadrovi su urađeni bez tona da bi nam dočarali kako gluve osobe doživljavaju neke stvari. Potpuno zaslužena nagrada jer filmu je svuda nešto falilo za oskara ali u toj kategoriji je 100% zaslužio.

 

Ostale nagrade :

 

https://www.oscars.org/oscars/ceremonies/2021

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Teska srca i sa velikim osecajem srama moram priznati da, sem "Aide", nisam pogledao bukvalno nijedan film kandidovan za Oskara ove godine :59:

Jednostavno - urnisala me situacija sa usranim virusom..bioskopi nisu maltene radili,a inace nisam tip za torente..potpuno sam izgubio entuzijazam za nova ostvarenja sto me zaista cini tuznim..

Svaka cast @Klotzensto si sve pogledao i ispratio :thumbsup: Mozda negde usput pokupim koji od ovih naslova koje si naveo,ali je cinjenica da ce mi 2020-ta ostati kao jedna rupa u filmskoj produkciji,a sve se bojim da ce tako biti i sa 2021. :classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...