Jump to content

Premier League 2021/22


mr clutch

Premier League 2021/22  

64 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

  2. 2. Za koga navijate?



Recommended Posts

Koonacno Spursi deluju dobro, posle stvarno podugog perioda u kome su neretko pruzili beskrvan, anemican fudbal pod Murinjom, potom i Nunom (+onaj poodmakli deo pred smenu Poketina) --> moze se reci da ekipa igra u skladu sa njenim kvalitetom i potencijalom. Videcemo da li je to odrzivo, ali sada vec ovo daje obrise onog Totenhema 18/19, najuspesnijeg ikad, gde ekipa kreira sanse, nize akcije, igra ubitacne kontre... Bilo je tu i dobrih predstava, ali i totalnog mrtvog, bezidejnog i alibi fudbala u poslednje 2 godine...

 

  Osveta Kristal Palasu istom merom, 3-0 + crveni karton rivalu, Moura je i pre gola imao dobru sansu glavom, sut Skippa, sut Sona koji je odbranio golman... Pretili su Spursi od samog pocetka i kada je Kane naceo mrezu, jasno je bilo u kom smeru ce ici utakmica. Uz malo srece, i Liverpool se mogao dobiti, sto bi bio ozbiljan poduhvat, iako je i ovaj bod i prikazana partija veoma pozitivna prica. Samo da je Dele govedo uspeo na onakav asist Sona da savlada Allisona, ko zna sta bi bilo jbg. U svakom slucaju, bio sam skeptican da l uopste i Konte moze trgnuti ovu uspavanu druzinu Spursa da konacno zaigraju fudbal... Za sada ide ok, videcemo za dalje...

 

----

 

Za Siti sta reci, najbolja ekipa Evrope vec nekoliko sezona, prosle god prava tragedija sto nisu uzeli LS konacno, a to se moze reci i ove god ako ne uzmu.. kad se setim samo onog pacerskog ispadanja od Liona '20-te, pa bas protiv Spursa ispadanja pre toga, valjda se jednom kockice konacno sklope. Deluju kao da mogu da daju gol kad god pozele, a i odbrana kako sezone odmicu sve mocnija. Bilo je opustanja protiv Lestera nakon 4 komada, ali brzo su to sanirali... 

Link to comment
Share on other sites

Eto, brzo se Spursi vratise u njihovu tmurnu realnost. Nije pocelo dobro, fantastican gol Ward-Prowsea i onaj fels i lelujava lopta koja se ne brani, potom penal nad Sonom + realizacija Kejna +  crveni karton, idealna situacija za drugo poluvreme i ostade razocaravajucih 1-1. Poserem se na var i ponistavanje Kejnovog gola i propadanje bas dobre akcije, ono ni nakon povlacenja onih linija i gledanja nije jasno, onde su neki nanometri & polozaji tela odlucivali, bas frustrirajuce koliko ovo sranje ubija fudbal i uzbudjenje. Bilo je opasnih napada pri kraju i nekih pokusaja, al sacuvase se Sveci i iscupase bod... 

Na slican nacin je ponisten i drugi gol Laportu vcrs protiv Brentforda, mada rutinirao je to Siti. Fasciniran sam podatkom da je DeBrujne upisao tek prvu asistenciju u sezoni, bilo je velemajstorsko dodavanje i zavrsnica Foddena. Obradovali su me i rezultati Liverpula i Celzija, nisam ocekivao od Leicestera da mogu i bod da otkinu, mislio sam nakantace ih LIV, al eto malo promasen penal i neke sanse, i ugurase ga Lisice i sacuvase prednost, fino su se borili. 

 

@mr clutch Ma dobro naravno da je Bayern dominantniji tim, da ne pricamo o Realu a i Chelzi ima 2 trofeja u poslednjoj deceniji, meni je nekako bas i tuzno kako Siti razocarava u LS gde uvek izgaze grupnu fazu i 1/8 gde dobiju nekog lakseg rivala, a onda najcesce izginu u 1/4... Da se igra liga sampiona kao liga, verujem da bi tu bili apsolutni favoriti, i dokazuju kroz prejaku PL koliko su jaki i konstantni iz sezone u sezonu, al jbg, dzaba kad se na najvecoj sceni igra na 2 ili 1 dobijenu pa je margina greske mnogo manja...  Valjda ce jednom uzeti uska, bilo bi tragedija da ne uspeju... 

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Poznato je da Pepovim timovima bolje leze ligaska takmicenja (ne racunam Barsu, ali tu mu je u LS pomoglo sto ima prajm Mesija, Xaviniseta). Mislim da je bas Pep zeznuo City u KO fazi LS, barem protiv timova gde je bio potpuni favorit, to jest njegov overthinking. Ostalo mi je u secanju da je protiv Liona izveo formaciju 3-4-3 koju je retko upotrebljavao te sezone, i eksperemntisao sa sastavom. Umesto da izvede najbolji svoj sastav u uigranoj formaciji koju najcesce primenjuje i daje rezultate. I protiv Monaka je eksperimentisao ako ne gresim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Romantik said:

Kako ovo nije penal za Arsenal!?

Golman jasno startuje na nogu igrača i pri tome ni milimetar ne dodiruje loptu, gleda se u VAR sobi i ne sudi penal. Bolje ukinuti VAR nego što postoji i daje legitimitet pogrešnim odlukama.

Čist penal.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...