Jump to content

Toronto/Montreal ----> Sinsinati :)


Boxy

Recommended Posts

 

https://www.atptour.com/en/corporate/rulebook

deo VII

strana 159:

Quote

F. Hindrance. A hindrance may result (1) from a corrected call by an official or (2) from an inadvertent event that occurs on-court:

 

Quote

2) Inadvertent or Deliberate event. A distraction occurring on-court may be ruled inadvertent (unintentional) or ruled deliberate.
     a) Inadvertent distractions may include the following (a “Let” may be called in these cases): a ball rolling onto the court; a ball falling out of a pocket; a hat falling off; or an involuntary sound or exclamation (ex. verbal reaction to an injury) from a player. Any player who created the hindrance must be advised that the next time play is stopped by the Chair Umpire because of that player’s similar actions; it shall result in a loss of point.


    b) Any distraction caused by a player may be ruled deliberate and result in the loss of a point (intentional or unintentional). Deliberate is defined as the player meant to do what it was that caused the hindrance or distraction.


   c) Care must be exercised to ensure rulings do not result in providing a player(s) with two opportunities to win a point

 

Quote

G. Hindrance Cases

 

Quote

Opponent Makes Noise
Case: During play, a player thinking he has hit a winner, shouts “vamos”, “come on”, “yes”, etc. as his opponent is in the act of hitting
the ball.

Decision: If the Chair Umpire rules that a hindrance has occurred then, as the sound or exclamation that caused the hindrance was
deliberate, the point shall be awarded.

 

Medvedev je rekao "sorry" u trenutku kad je lopta isla ka njemu (Medvedevu) - znaci: sam je sebe "omeo", nije omeo Bublika!

Edited by wwww
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam smela ništa da pišem do kraja meča :classic_biggrin:

Feliksu očigledno ne prija domaći teren, ispromašivao je sve što je mogao.

Siner izgubio od Dakvorta, nisam gledala ali komentator reče da ga muči neka povreda.

 

Edit: i Rebeka Marino dobila Badosu, bravo :thumbsup:

Edited by alcesta
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Simpatične su mi obe, ali Rebeka se vratila tenisu posle debele depresije i svaka pobeda joj znači, pogotovo na ovakvom turniru pa još kod kuće. A inače navijam za Badosu otkako je bila onakav baksuz u Australiji.

Simona je baš imala očajan žreb, posle ovoliko meseci pauze baš Kolinsova koja je u velikom naletu posle dva osvojena turnira.

 

Link to comment
Share on other sites

E svasta, kako je Duci glupavo prosuo set protiv ovog dunstera i balonka Ruda ..................... covek nema nijedan element u svojoj igri da kazes vau (cak mu je bekhend prilicno los), sem sto je u stanju da bespomucno vraca lopticu, ok, to mozda prolazi na sporijim sljakastim terenima, ali ovde na betonu ......................

Link to comment
Share on other sites

ne pomaze Duciju ni ta njegova cura, on je izgubljen slucaj za fine stvari u tenisu ...................... inace, primetno je da mu je fizicka sprema dosta problematicna ...................... ja iskreno ne znam, sta ce mu kog klinca vise Hoze Perlas, jer su ocigledno postigli sve sto su mogli i da postoje limiti u toj saradnji ................................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Ne znam čemu toliko potcenjivanje Ruda, nije ni Lajović nekakva sila van šljake. Sve što mu trenutno nedostaje u igri da se popraviti, za razliku od Lajovićeve glave.

 

Kad sam videla da je Monfis konačno dobio meč i to protiv Milmana, odmah sam pomislila na Boxy :classic_biggrin:

 

Kanađani prošli ko bosi po trnju pred svojom publikom, a čini mi se da sam neki dan čitala izjavu Šapovalova kako je pun samopouzdanja i može da pobedi svakoga :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Izneru da u 36 godina ovako igra.

Msm na želju, motivaciju...

Doduše malo mi čudno koliko se Rubljev '' treskao'' na izgubljene poene pogotovo na Servisu Isnera.

Kao da ne zna da ovaj raketira lopticu iz servisa.

 8 aseva u 1. pa 12 u 2. setu.

Edited by Ciomi
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, alcesta said:

Ne znam čemu toliko potcenjivanje Ruda, nije ni Lajović nekakva sila van šljake. Sve što mu trenutno nedostaje u igri da se popraviti, za razliku od Lajovićeve glave.

 

Kad sam videla da je Monfis konačno dobio meč i to protiv Milmana, odmah sam pomislila na Boxy :classic_biggrin:

 

Kanađani prošli ko bosi po trnju pred svojom publikom, a čini mi se da sam neki dan čitala izjavu Šapovalova kako je pun samopouzdanja i može da pobedi svakoga :classic_rolleyes:

Ja Ruda ne potcenjujem, prosto mi se ne dopada to sto igra, a racunam da Lajovic, kakva god da mu je glava, ipak ima znatno vise iskustva igranja na betonu. Ali, sta je, tu je, ovo ce ne racunajuci onaj plasman u cetvrto kolo AO, verovatno biti i najgora Ducijeva teniska godina, od kako je usao u top 100  ................... nego racunam da ce Cicipas danas da pokaze Rudu gde mu je mesto .....................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislila da je dunster potcenjivački izraz, ali dobro kad ti kažeš :classic_tongue:

Ovde bi stvarno moralo da bude finale Medvedev-Cicipas, evo im prilike za popravni posle Majamija.

 

A Monfis me baš iznenadio, da ga nije to brak preporodio? :classic_biggrin:

 

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Opelka u finalu mastersa :Hail:

Došao opet do izražaja Cipijev ritern, tj. nedostatak istog.

Valjda će Meda sprečiti finale Iznera i Opelke, to bi bilo baš negledljivo. 

 

Kod žena Đorđi izgleda napreduje otkako nema tate na tribinama, a počela je i da konsultuje O'Šonesija, totalno mi to ne liči na nju ali se zasad isplaćuje :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Finale mastersa izmedju umetnicki nastrojenog bombardera Opelke i vremesnog Iznera jeste antipropaganda tenisa, ali bi to pomoglo Novaku da na kraju godine bude ponovo prvi ...........................................................

Meni je i ovo prvo polufinale bilo samo na trenutke gledljivo, taman recimo od rezultata 4: 3 u drugom za Opelku ................. 😂

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jevrem69 said:

Finale mastersa izmedju umetnicki nastrojenog bombardera Opelke i vremesnog Iznera jeste antipropaganda tenisa, ali bi to pomoglo Novaku da na kraju godine bude ponovo prvi ...........................................................

Meni je i ovo prvo polufinale bilo samo na trenutke gledljivo, taman recimo od rezultata 4: 3 u drugom za Opelku ................. 😂

Ameri bi ipak voleli, bez obzira što se igra u Kanadi...

Ali ne da Medo...🤗

Novak treba sam da se bori za mesto, ne da zavisi od ovog ili onog....😇

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jevrem69 said:

ali bi to pomoglo Novaku da na kraju godine bude ponovo prvi

Ne može biti prvi doveka, a svakako boh radije da ga nasledi Medvedev nego Cicipas. Mada je nažalost neminovno da i Grk bude prvi kad-tad.

 

10 hours ago, noćna frajla said:

 

Cicipas ovo radi stalno, ok ne ovoliko dramativno, Monfa glumata, ali cesto se krece po liniji tamo-amo u trenutku servisa protivnika.

To radi dosta igrača, i Ferer je skakutao, ali ovo Monfisovo je baš baš preterano. Cicipas ionako ima dovoljno drugih stvari koje mi idu na živce :classic_biggrin:

 

Kamila Đorđi stiže do finala. Eto šta znači uključiti mozak na terenu i poslušati nečiji savet, za promenu. Koliko je samo godina straćila, ali bolje ikad nego nikad.

Link to comment
Share on other sites

Cicipas ima tu jednu finu prednost u odnosu na Medvedeva jer je izvrstan i na sljaci, tako da bih ja pre ocekivao od njega da u doglednoj buducnosti bude prvi. Ali ko zna, sto se ove sezone tice, sve ce biti jasno posle US Opena. Bude li Novak dosao makar do polufinala, usao u finale, ili ako Bog da, osvojio turnir, sigurno ce biti prvi. Kakav bi to cirkus bio, kada bi igrac sa osvojena tri Slema, bio drugi na kraju sezone. Elem, zna li se sta je sa Timom, jel on ove sezone i definitivno izgubljen za tenis, ima li sanse da se vrati gladan pobeda i trofeja naredne sezone?

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...