Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

5 minutes ago, Angelia said:

 

btw ovo je Cicada:

h4Nrp09.jpg

Užasne su. Meni jako smeta njihovo “zujanje”, tj. muški koji tako zavode ženske, valjda što glasniji…😃

13-17 godina od jedne do druge pojave. Ove godine kod Andje, onda sledeće dve tajac do 2024. Pogledajte ovde, interesantno je: cicadas.UConn.edu/brood_10/

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ControlFreak said:

Užasne su. Meni jako smeta njihovo “zujanje”, tj. muški koji tako zavode ženske, valjda što glasniji…😃

13-17 godina od jedne do druge pojave. Ove godine kod Andje, onda sledeće dve tajac do 2024. Pogledajte ovde, interesantno je: cicadas.UConn.edu/brood_10/

 

Iskreno receno - ja nisam propustila nijednu godinu da me maltretiraju, nemam pojma sta je prica o 17 godina, mislim da je to jedna generacija.

Ali ja ih imam svake godine.

Deru se ko cela bara zaba, i kriju se u krosnjama drveca pa ako prodjes ispod moze neka da ti padne na glavu.

Ako ih vidis direktno lice u lice, i lice na zabu sa onim buljavim ocima.

I zalecu se u prozore uvece ako okasne na spavanje.

16 minutes ago, ControlFreak said:

Sveća?

sVaGKW3.jpg

 

:18:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu sinhronizovani, haha. Pričam o istočnim kod tebe, periodical cicadas. Kod nas takodje zato što ih ima više vrsta, oko tuce, imaju kraći underground ciklus od vašeg brood X.

 

ok…moj red, ali moram da uradim domaći prvo. Hang on!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ControlFreak said:

Nisu sinhronizovani, haha. Pričam o istočnim kod tebe, periodical cicadas. Kod nas takodje zato što ih ima više vrsta, oko tuce, imaju kraći underground ciklus od vašeg brood X.

 

Pa da. Ove godine u junu cujem na radiju najavu "nakon 17 godina cicade izlaze ove godine" pazi mene 😳 a sta me svake godine otera iz baste uvece? To I zelena cudovista, leteci skakavci, koje ja zovem helikopter, tako zvuce kad lete.

Ok mislim da je jasno da imam fobiju od insekata 😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onako usput anegdota, prve godine u US svako vece slusam ja hor zaba (Evo ih I sad se deru napolju, kakva tisina nocu) I nakon nedelju dve pitam komsijku, odakle cujem tolike zabe, nema nigde bare....ona me gleda, kakve zabe? Objasnim ja sta cujem, I ona ce aaaaa cicade, to su insekti...ja nikad cula pa pomislim neka glasna buba. Nije proslo nedelju dana, mislim I da sam negde na starom forumu pricala to, izadjem ja ujutru na deck sa kafom, kad na ogradi sedi zelena zaba...gledam ja nju, gleda ona mene...kad zaba rasiri krila I odleti 😳

A zeleni "skakavci", jednom mi jedan uleteo u kucu, lovila ga ja metlom...to kad ga uhvatis vristi ko da beba place, ima krila pa skoro ko vrabac.

10 minutes ago, ControlFreak said:

spacer.png

Ok ovo je neki muzicki instrument, ili Hawaii, ali vise verovatno native American, New Mexico ili Arizona 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ControlFreak said:

Andrej…blizu si. Ne mogu da snimim iz drugog ugla. Ovo je slikano kod prijateljice u Santa Fe. Ona je iz Indonezije i prvi put sam to videla kod nje i ukapirala. Hint, obrati pažnju i na pozadinu.

 

Da nije neki objekat sa kojim se gnjeci neka trava ili neko semenje za kuvanje?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ControlFreak said:

Pokušaću da ostanem budna još malo, ipak sam ja gospodža u godinama 🙂
Hint: stolnjak je povezan u smislu čemu objekat služi i gde se nalazi….

 

Evo da pokusam jos jednom i odustajem. Nisam nikada videla ovako nesto da ima svrhu. Ali ako je na stolu, na stonjaku i ima veze sa kuvanjem, onda mora da je nesto za jelo. Mogu smo da pretpostavim da je za gnjecenje necega, jer nije noz, nije kasika, nista cime hrana moze da se unosi. 

 

Pretpostavljam da nije drzac stonjaka 😄 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...