Jump to content

Šta je na slici?


Div

Recommended Posts

Andrej, pokušaću...

Kao prva asocijacija ~ jelka, što znam da nije, pa ću nabaciti par drugih mogućnosti.

Crveni ili ružičasti džindžer cvet, sumnjam jer na ovoj ima daleko više latica (kako god se to zove) i nisu zaokrugljene kao u džindžer cvetu...Bromeliad, nije ni to...

 

Svo vreme pomišljam da ću zaist biti ljuta na sebe ako ovu biljku imam u dvorištu, a ne mogu da pogodim 😄

 

Link to comment
Share on other sites

Liči na crveni-ljubičasti kupus po boji, ali nije sigurno...nije ni artičoka...listovi se poklapaju u istom smeru...nisam sigurna da znam više od ovoga...a,možda nije povrće, možda je cvet ili nešto drugo.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ControlFreak said:

Da. Zaista ne znam odgovor.

Armor crab … ako tako nešto postoji

 

Zove se pillbug, mislim da je na srpskom podrumarka. Zivi na vlaznom (ja sam je bas cesto vidjala) i zna da bude stetocina jer jede i biljke i zivotinje u raspadu, a i u zive biljke, pa unistava useve. Zovu je zemaljski rak zbog oklopa, ali spada u armada zivotinjice. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.pngEvo jos jedna laka za danas:

 

 

 

3 minutes ago, ControlFreak said:

@Baby gde bih mogla da nadjem neki naš rečnik, ali za biljni i životinjski svet. Tek sada vidim na ovoj temi koliko mi je siromašan taj rečnik.

Nisam bolja ni za ostalo, ali na ovoj temi mi je baš zasmetalo.

 

Ne znam, ja isto imam muku da prevedem neke biljke i zivotinje sa jednog na drugi. Nesto znam na engleskom, nesto na srpskom i onda se mucim to da pronadjem na netu jer direktan prevod ne postoji. Obicno trazim kada mi nesto treba po opisu. Lakse je naci ako znas na srpskom pa na engleskom, nego obrnuto, jer na postoji tolika baza podataka na srpskom o biljnom i zivotinjskom svetu. 

Edited by Baby
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...