Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Holins je nepotreban bio ovakvoj ekipi, zasto je doveden nije kriv on, vec onaj ko ga je birao.

Holinsu svaka cast na zelji i trudu, ja mu ne zameram nista, samo zelim da igra u nekom drugom timu gde ce biti korisniji.

Ako bi se desilo da dodje umesto njega bek(u oravom smislu te reci), onda bi mogao doci Jovic, a Ivanovic biti na 2. Uz pojacanje na 5, Mitar bi bio treci centar, a uz povratak Vajta, uloge Simonovica i Davidovca bi bile mizerne, sto bi nam ustedelo koju godinu zivota.

Kad smo kod njih dvojice, Simon izgleda besprekorno fizicki, Deda moze da se postidi svog izgleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fale Ivanović i White i to su nam u napadu dva igrača koja itekako doprinose, njih dvojica su predviđeni da budu nosioci ovog tima uz Woltersa i Kalinu i njihov izostanak je veliki hendikep posebno imajući u vidu kako je White igrao u pripremnim tekmama.

 

Iako od samog starta sezone imamo neverovatne probleme sa izostancima Lazica,Cirbesa, Ivanovića,Whitea,Holinsa i uz to pripreme u fullu nisu prosli Dobric i DeDa plus raspored gde igramo svaki drugi dan mi izgledamo fantastično do sada.

 

Do pre par godina ( isto sa Radonjom) nas je Himki drao po 30 razlike sa sve full ekipom tako da rezultati za sada nisu loši.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja bih ipak rekao da je jedan od najvecih problema

i jeste doveden na mesto beka sutera, nije ni plej ni krilo

samo je trenutno mnogo los u tome sto mu je primarni zadatak

verujem da moze bolje, ali ne verujem da cemo to videti u kkcz

 

sto se cene tice, nisam siguran da je mnogo jeftiniji od cifre koju je loyd imao kod nas

 

.

 

Rekao bih 50% 🙂...Lojd je dosao na pocetku prelaznog roka, NBA iskustvo...

 

Holins na kraju avgusta, posle Francuske , Finske, Nemacke i Par sezona Zenita dok to nije bio skup tim kao igrac rotacije,  dolazi kod nas...On je los, ali nije nas najveci problem...On je cak mnogo jeftiniji i od onog sto bi Walden kod nas dobijao u drugoj sezoni ugovora...

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

nevezano za hollinsa, mislim da je loyd jedan od skupljih igrača u zvezdi ikada. čovek je došao sa ozbiljnom reputacijom i za razliku od većine takvih nije došao da oporavlja karijeru ili da izađe iz neke povrede.

nisam ubedjen u to...mada stoji da nemam nikakav konkretan info

na osnovu prethodnih igraca/cifara koje se vrte za igrace sa EL iskustvom rekao bih da je holins nekih 400k

u trenutku dolaska u kkcz ima 2 EL sezone iza sebe

 

loyd u trenutku dolaska ima 1 EL sezonu

pre toga sedeo na kraju klupe u nba, i jedna sezona u hapoelu i G-league

450-500k max

njegov CV bih recimo uporedio sa jenkinsom u trenutku dolaska u kckz

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni said:

Holins je nepotreban bio ovakvoj ekipi, zasto je doveden nije kriv on, vec onaj ko ga je birao.

Holinsu svaka cast na zelji i trudu, ja mu ne zameram nista, samo zelim da igra u nekom drugom timu gde ce biti korisniji.

Ako bi se desilo da dodje umesto njega bek(u oravom smislu te reci), onda bi mogao doci Jovic, a Ivanovic biti na 2. Uz pojacanje na 5, Mitar bi bio treci centar, a uz povratak Vajta, uloge Simonovica i Davidovca bi bile mizerne, sto bi nam ustedelo koju godinu zivota.

Kad smo kod njih dvojice, Simon izgleda besprekorno fizicki, Deda moze da se postidi svog izgleda.

Oteras polusutera, i dovedes hronicno povredjenog nesutera, a jedinom koji pored Voltersa ume sa loptom u rukama i moze nesto da iskreira za sebe, a uzgred takodje nije vrsni suter, uzmes loptu tako sto ga pomeris na beka sutera...meni to ne zvuci kao pakleni master plan za popravljanje nase napadacke impotencije🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

Oteras polusutera, i dovedes hronicno povredjenog nesutera, a jedinom koji pored Voltersa ume sa loptom u rukama i moze nesto da iskreira za sebe, a uzgred takodje nije vrsni suter, uzmes loptu tako sto ga pomeris na beka sutera...meni to ne zvuci kao pakleni master plan za popravljanje nase napadacke impotencije🤔

Jedna kombinacija:Jovic, Bek, Kalina, Vajt, Kuzmic

Druga kombinacija:Volters, Ivanovic, Dobric, Kalinic, Centar.

Link to comment
Share on other sites

Jenkins nije imao nikakvo evro iskustvo a Loyd je ipak igrao i to sasvim solidno za jedan ozbiljan evropski klub pre nas. Nije ni bitno uostalom, koliko god da su platili Loyda on je svoj ugovor i više nego pošteno odradio. 

 

Ja se slažem da rezultat 2-4 nije katastrofalan (može se reći da je samo poraz od Albe razočaranje, a pobeda u Tel Avivu pozitivno iznenađenje), međutim ova rovokopačka igra sa sve tanjom rotacijom nije dovoljna za 40 minuta. Nas niko nije odvalio do sada, ali prosto ostanemo bez gasa jer je potrošnja energije ogromna. Ja sam ipak optimista jer za sada promašujemo brdo otvorenih šuteva, moraće ti procenti da krenu u vis. Nekako nisam komforan da se rade šilbovanja dok nismo videli kompletnu ekipu na delu, čini mi se da je mašina sasvim dobra kad je kompetna, čim neki deo fali to je problem, naročito kad fali nekoliko ozbiljnih delova, s tim što neki igrači poput Simonovića, Zirbesa, pa sve više i Davidovca nisu delovi mašine nego ekseri u točkovima. 

 

Ponavljam, stvarno mi je razumljivo što nismo dovodili zamenu za Whitea za tih par meseci, to je luksuziranje, niko nije očekivao da je Davidovac baš u ovakvom stanju, dok se za Simona moglo pretpostaviti da je neupotrebljiv. Ostaje misterija Lazarevića i gubitka uloge.

 

Na 5 sam već elaborirao pre neki dan šta mislim, Luka je gotov kao x faktor, Zirbes je neupotrebljiv.

 

Možda ne bi bilo loše dovesti nekog bekčića a bez prethodnog šilbovanja, ne mora to da bude neka EL klasa već prosto igrač koji zna da zavrti pikenrol i može da pogodi nešto spolja, neki Needham ili tako neki igrač, pun evrokup takvih. Sad bih voleo i Langstona Halla da imamo da zakrpi malo.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stvorila se atmosfera kod jednog dela forumaša da mi igramo u ovom sastavu zato što je Radonja tvrdoglav, a da nije tako sutra bi došla dva mamojeba i svi naši problemi bi bili rešeni. Ne znam na osnovu čega?

Formiran je jedan solidan tim, ne preterano skup, ali ni malo jeftin za uslove u kojima egzistira naš KK.

Meni se čini da je Radonja formirao tim otporan na kašnjenje plate i za koji je siguran da će završiti sezonu, da neće biti bežanije u januaru.

Za koliko će to biti dovoljno, videćemo.

Samo puna podrška treneru i igračima, uz povremeno hebanje keve na Live temi. 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jenkins nije imao nikakvo evro iskustvo a Loyd je ipak igrao i to sasvim solidno za jedan ozbiljan evropski klub pre nas. Nije ni bitno uostalom, koliko god da su platili Loyda on je svoj ugovor i više nego pošteno odradio. 

kazem opet, ako je evropsko iskustvo kljucno, holins ga je imao i vise od loyda - 2 EL sezone, slicnih brojki kao Loyd

naravno da je loyd za 2 klase bolji igrac, samo bih rekao da nije i 2 puta skuplji, vec neznatno(pricamo o trenutku dolaska u kkcz)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

kazem opet, ako je evropsko iskustvo kljucno, holins ga je imao i vise od loyda - 2 EL sezone, slicnih brojki kao Loyd

naravno da je loyd za 2 klase bolji igrac, samo bih rekao da nije i 2 puta skuplji, vec neznatno(pricamo o trenutku dolaska u kkcz)

 

Ja mislim da evropsko iskustvo (a posebno EL iskustvo) diže cenu igraču i da su ovi G league ili garbage time nba igrači koji dolaze prvi put u Evropu prilično jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pavijan2 said:

Stvorila se atmosfera kod jednog dela forumaša da mi igramo u ovom sastavu zato što je Radonja tvrdoglav, a da nije tako sutra bi došla dva mamojeba i svi naši problemi bi bili rešeni. Ne znam na osnovu čega?

 

 

Na osnovu iskustva. Ja jos uvek cekam da dodje AJ Price. 

 

Ne mora da dodje mamojeb, ali nesto bi trebalo promeniti sem ako nam i dalje cilj nije 17o mesto u EL i hendlovanje kasnjenja plata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Ja mislim da evropsko iskustvo (a posebno EL iskustvo) diže cenu igraču i da su ovi G league ili garbage time nba igrači koji dolaze prvi put u Evropu prilično jeftiniji.

ja se slazem sa tobom

zato i kazem - Holins 2 EL sezone, Loyd 1 EL sezona pre dolaska u kkcz

slicne brojke, verovatno slicna i cena(verujem da je Loyd ipak nesto skuplji zbog ukupnog CV-a, ali ne 50% ili 100%)

Link to comment
Share on other sites

Lojd nije bio prva violina u Valensiji, zato je i dosao kod onoga ko ce da mu da kljuceve u napadu. Tek je kod nas eksplodirao. Stoga mi ne lici da je previse cenom odstupao od uobicajenih stranaca. Holins je verovatno nesto jeftiniji zbog losijeg statsa ali ne verujem da je to nesto kapitalno jer ni on nije mutav. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Crni said:

Jedna kombinacija:Jovic, Bek, Kalina, Vajt, Kuzmic

Druga kombinacija:Volters, Ivanovic, Dobric, Kalinic, Centar.

To su dva nova igraca umesto Holinsa, Jovic i taj virtuelni bek.Ja nisam tako shvatio tvoj post, pomenuo si samo Jovica umesto Holinsa, a da se Ivanovic pomeri na 2

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mmajstor said:

 

Na osnovu iskustva. Ja jos uvek cekam da dodje AJ Price. 

 

Ne mora da dodje mamojeb, ali nesto bi trebalo promeniti sem ako nam i dalje cilj nije 17o mesto u EL i hendlovanje kasnjenja plata. 

Kašnjenje plata je zagarantovano.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 Na 5 sam već elaborirao pre neki dan šta mislim, Luka je gotov kao x faktor, Zirbes je neupotrebljiv.

 

Luka ni ne treba da bude x faktor, već rezervna petica; koja kada je razigrana odigra i više minuta od startne. Juče je odigrao najslabiji meč do sada, a i Kuzmić je bio toliko razigran da nije ni bilo previše prostora za Luku. Plus, jasno je da mu protivnik nije ležao i da energetski nije bio na nivou (što se tiče građenja koša, rotacija).

 

Ipak, nije fer reći da je pročitan i da je "završio" svoje. On je na tri od šest EL utakmica bio dvocifren (poslednji put u prošlom kolu), na preko 50% je za 2, u 4 od 6 mečeva je imao više od pet skokova. U ABA ligi, protiv Cedevite je za relativno kratak period na terenu ubacio 13 poena, protiv Budućnosti bio ponajbolji igrač...

 

Luka nema neki signature move, a inteligenciju je najteže pročitati. Zna da podeli pravovremen pas, da povuče kontru, da završi sa obe ruke, solidno zida i ima dobru tehniku. Pritom, može da učestvuje u dobroj timskoj odbrani. Mislim da je jako značajno da i on bude svestan šta su osnove, i njegove i timske igre. To su pre svega pravovremena odbrana od pika i građenje i skok u odbrani. Tu ne sme da bude bušan. Odatle će i doći samopouzdanje i kredit da eksperimentiše u napadu, pa i da ima 10+ utakmice. Jasno je da mu neki protivnički centri ne leže (svakako neće biti na njemu da npr čuva Tavaresa) i to će Radonja morati da hendluje (rukometnim izmenama)

 

Na kraju, nama je pozicija pet za sada najbolji deo tima -- i u timskoj odbrani, i u disciplini/strpljenju u napadu, a u poslednje vreme i poenterski.

Edited by medobrundo
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...