Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

13 minutes ago, drakon1 said:

Moze biti tacno, ali to nikako ne mora da bude. Ako je Radonjic tvrdoglav i nece nikog da dovede iako mu to Covic namece ili omogucuje, onda ok.

 

Pre ce ipak biti ili da nema dovoljno para za dovodjenje igraca u augustu. Ili da taj u kojeg se Radonjic zaljubio nije dostupan 

 

Ako uzmemo u obzir prethodne sezone uvek je bilo neke doselekcije kad stvari krenu nizbrdo pa sto bi sada bilo drugacije iz ugla kluba? Drugacije je to sto ako uzmemo Radonjine sezone u obzir uvek smo poradjali mecku da dovedemo dodatnog igraca. Kvinsi Miler sezona je pokazala da je i ta odluka je bila zakasnela tj cekali smo poraze i sa 30 razlike da bi odreagovali, a format takmicenja je sada drugaciji pa treba reagovati brze i odlucnije kad vec nismo u startu. 

Link to comment
Share on other sites

Sad su problem Ivanović i White a prošle sezone smo bili nemilosrdni prema SO i navijači i uprava iako je takođe redovno imao nekog pozitivnog i jedno 10 utakmica izgubljenih u zadnjoj sekundi.

 

Za sada nema nagovještaja nekog napretka u odnosu na prošlu sezonu, predobri za aba preslabi za el. Odbrana je puno bolja ali u napadu nemamo produkciju kakvu su donosili Loyd i Walden.

 

Selekcija je jako upitna, 5 krila i 0 bekova što je vjerovatno jedinstven slučaj u svijetu košarke. Dovođenje debelog rekreativca iz UAE je vjerovatno najgori dejanov potez u karijeri. Ne sporim da nam jako nedostaju 2 igrača ali dok oni zaigraju mi ćemo braniti predzadnje mjesto od najezde Žalgirisa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

dobra zapažanja @medobrundo & @bekrinjo, kao i obično uostalom. drago mi je da su se makar sporadično aktivirali na zvezdinoj temi. ako negde nedostaje ovakvih upisa (tj nikad dosta ovakvih), to je na zvezdi i partizanu.

 

elem :lol_2: medo je pomenuo plavšića. nije me iznervirala tekma, nekako se većim tokom videlo kuda ide, bilo da dobijemo ili jok.

ali prevrnuo mi se želudac kada je najpre stidljivo a onda i full-on krenuo u upiranje prstom ka hollinsu.

 

on valjda tripuje da time štiti domaće igrače od neukog plebsa, šta li. i zaštitiće ih verovatno ali ja stvarno ne mogu da slušam još jedan njegov lov na stranca.

mada mu je sad laganeze, pošto ovaj stvarno igra neki mindfuck u napadu. kad je izgurao poseravanje po lorenzu, sad može sve.

 

kao što je rekao medo, nek' ide prvi ako možemo da nađemo bolje rešenje, nikome nije iz oka ispao ali ovo je stvarno degute i prostački.

 

@Hogar, živo me interesuje jel' ovo plavšićevo pregalaštvo vidiš kao zabijanje noža u leđa uživo u tv prenosu ili kao vojnika kluba na tajnom zadatku?

Zasto je Plavsic degutantan ako kaze ono sto je u potpunosti tacno? Usput da opet podsetim, on je prozvao i Davidovca mada ne tako izricito kao Hollinsa. Mozda to nije kod nas obicaj, ali da novinari prozivaju nekoga zbog lose igre je po meni ok. Manje je bitno, da li je nekog iz nekog razloga "zaboravio" ili zbog cega on to radi, osim ako nije neka prljava kampanja. Uz to, mi ne znama sta je Plavsicu u glavi pa samo mozemo da nagadjamo zasto je, za nase ovdasnje uslove, toliko jasan i izrazit u kritici. Meni je draze ovako,, nego nekakvo diplomatsko uvijanje do granice bola i mazohizma. Nek' se Hollins i Davidovac poprave, krive Drine cemo posle toga lako ispravljati i postaviti Plavsicu pitanje sto verbalno ne bicuje nekog drugog. Ovi igraci nisu lose placeni i u opis radnog mesta ide i kritika (cak i ona nezasluzena) ne samo ovde u forumu nego i u novinama i TV-u. Uz to i mislim, da njih ta kritika manje dotice nego neke od nas pogotovo ako su svesni sta trenutno isporucuju na terenu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drakon1 said:

Zasto je Plavsic degutantan ako kaze ono sto je u potpunosti tacno? 

 

odgovorio je već delpiero;

da tako otvoreno kaže za dobrića, davidovca, simonovića, kuzmića do pre par nedelja, sve bi bilo okej. iskren komentator oštrog jezika. 

ovako je samo sisa koja ne sme da kaže ništa domaćima jer bi imao problema da sa njima sarađuje, pa onda da za sve njih posere lika koji je tu sezonu ili kraće.

 

isto su ljudi pomenuli lorenzo brown - princ felipe situaciju.

ovaj levo najbolji ili jedan od najboljih u timu ali on bez dlake na jeziku preuveličava svaku njegovu grešku i proi tome biva bezobrazan kao da na forumskom lajvu komentariše, dok za čovića ne znaš da li je filip ili john stockton malo zarđao ali se vidi klasa.

Edited by oubrevo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

@oubrevo. Što se tiče naših sportskih komentatora opšte je poznato da oni iskren i pošten komentar hoće da daju samo prema stranim igračima i to je tako u svim sportovima. Domaće prilično štede i uvijaju u oblandu ako treba da kažu nešto loše. Kada su u pitanju stranci tu su direktniji. Jednostavno u pitanju je autocenzura prema našima  iz mnogo razloga.

Što se tiče komentara vezano za Holinsa i Brauna po meni on tu nije ništa preterano pogrešio

Mozda zato sto strance nasa TV bas ne interesuje ili jednostavno ne razumeju kad ih Plavsic i slicni spomenu... 🙂 kod domacih je verovatno drugacije, jer i s njima ces nekada hteti neobavezno da popricas ili radis intervju pa je sansa veca da te odbiju jer su kritiku culi i razumeli. Opet, Plavsic je juce spomenuo i Davidovca i to ne jedanput.

 

Sto se tice sadrzajnosti kritike, za Hollinsa je u pravu, za Davidovca takodje. Sto se Browna tice, to je islo prosle sezone kad je ovaj bio sa Fenerom u Beogradu (koliko se ja secam). To bas nisam razumeo, to naknadno kritikovanje. Ali, ovaj mu se "osvetio" sa kosem za pobedu u zadnjoj sekundi tako da.... 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Mozda zato sto strance nasa TV bas ne interesuje ili jednostavno ne razumeju kad ih Plavsic i slicni spomenu... 🙂 kod domacih je verovatno drugacije, jer i s njima ces nekada hteti neobavezno da popricas ili radis intervju pa je sansa veca da te odbiju jer su kritiku culi i razumeli.

pa upravo to je jajarski deo

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Tovari ga i nakon zvezde, na svakom mecu koji prenosi.

Ono mora da je nesto licno, nemam drugo objasnjenje.

Nisam primetio osim u utakmici protiv Fenera u Pioniru prosle godine, a ako jeste bas zabole Lorenza sta neki Plavsic misli o njemu.

1 hour ago, Del Piero said:

Plavsic ima ponekad taj direktniji pristup i sve bi bilo u redu da taj pristup nije selektivan. Hollinsa trpa, a kod Dede je to losa forma. Oseti se da bi Plavsic i njega polio kofom govana, ali ne sme. Onda lepo cutis i ne istresas nervozu na jednom coveku.

Pa sta je kod Hollinsa, ako ne losa forma? Nije valjda da namerno igra lose? Mislim da ni Plavsic ne tvrdi nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa upravo to je jajarski deo

Ako to radi svesno, da. Mada, to nije toliko bitno. Mene interesuje da Hollins, Davidovac ili bilo ko vec isporuci sta se od doticnih ocekuje. Da li je ovaj jajar ili ne, meni svejedno ako nije slagao.

 

Imamo precih problema.

Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

napisao si "pa da mitrovic igra na 4", što je apsolutno neizvodljivo pošto on ne šutira uopšte.

verovatno postoji dobar razlog zašto ne šutira.

To je misterija. Juce je imao par puta mogucnost i za dugu dvojku a i za trojku. Ali, nije u tom trenutku ni gledao prema kosu. U proslom mandatu je on do povrede kolena svakako bio opcija za sut izvana. Posle toga se vratio sa katastrofalnim izbacajem i za ne poverovati procentima za tri. Sve zaboravio?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, drakon1 said:

Mozda zato sto strance nasa TV bas ne interesuje ili jednostavno ne razumeju kad ih Plavsic i slicni spomenu... 🙂 kod domacih je verovatno drugacije, jer i s njima ces nekada hteti neobavezno da popricas ili radis intervju pa je sansa veca da te odbiju jer su kritiku culi i razumeli. Opet, Plavsic je juce spomenuo i Davidovca i to ne jedanput.

 

Sto se tice sadrzajnosti kritike, za Hollinsa je u pravu, za Davidovca takodje. Sto se Browna tice, to je islo prosle sezone kad je ovaj bio sa Fenerom u Beogradu (koliko se ja secam). To bas nisam razumeo, to naknadno kritikovanje. Ali, ovaj mu se "osvetio" sa kosem za pobedu u zadnjoj sekundi tako da.... 🙂

 

.

 

Holins je los...Ali kosarka je timski sport, i Holins je mozda najmanji problem od svih problema koje imamo...pogotovo ako pretpostavimo da nije doveden na mesto beka sutera, jer on to nije, cak ni njegova cena nije ni blizu onoga sto je dobijao recimo Lojd..U tom slucaju njegova igra nije njegova krivica vec onog koji je sklopio ovakav roster...

 

Juce smo u drugoj cetvrtini stigli 10 razlike sa petorkom Volters,Dobric, Holins, Kalinic, Kuzmic...

 

Holins je prakticno u tih 2-3 minuta ispunio svoju statistiku...Trojka, ukradena lopa, asistencija..Posle toga ulazi Uskokovic... pa Cirbes...Holins igra top odbranu, na top igracima, i koliko bi to ne izgledalo cudno, mi nemamo mnogo takvih igraca..osim Lazica...

Ako pogledas hajlajt iz Zenita prosle godine, covek je bio u petorci gde se nije ocekivalo da on trpa..Pengos ili Beron, Rivers...i Visoki Vil Tomas, Tarik...Moj je utisak da Dobricu spremana veca uloga ove godine, ali on je propustio pripreme..Ivanovic se jos nije snasao, a sad ga i nema...Na mestu Waita , mi imamo tragicne Davidovca i Simonovica...Kalinic trazi sebe u novoj ulozi..

 

Juce ..takav je utisak jedini dobri bili su Wolters i Kuzmic...i to su jedini igraci koji u stvari igraju ono sto igraju celu karijeru...mi imamo veoma cudan tim...I nije iskljuceno da moze da bude veoma zajeban kad se svi vrate, i dodje igrac koji moze da promeni ritam na 10-15 minuta, nista vise...

 

.

Edited by attolini
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Imamo 2 - 4 u ligi gde smo samo 2 utakmice igrali kao domacini, gde se igra 34 kola, a mnogi se vec oprastaju. Da smo juce pobedili onda bismo verovatno mogli na F4, ali ovako je kraj sezone u decembru... Ide nam laksi raspored i u ABA i u EL, nista nije izgubljeno, sem meca juce. 

 

Btw, mi smo one sezone kad smo imali 16 - 14 krenuli sa 4 -7, pa smo imali 8-1 u narednih 9 meceva. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, attolini said:

Holins je los...Ali kosarka je timski sport, i Holins je mozda najmanji problem od svih problema koje imamo...pogotovo ako pretpostavimo da nije doveden na mesto beka sutera, jer on to nije, cak ni njegova cena nije ni blizu onoga sto je dobijao recimo Lojd..U tom slucaju njegova igra nije njegova krivica vec onog koji je sklopio ovakav roster...

ja bih ipak rekao da je jedan od najvecih problema

i jeste doveden na mesto beka sutera, nije ni plej ni krilo

samo je trenutno mnogo los u tome sto mu je primarni zadatak

verujem da moze bolje, ali ne verujem da cemo to videti u kkcz

 

sto se cene tice, nisam siguran da je mnogo jeftiniji od cifre koju je loyd imao kod nas

 

ali da, kriv je i onaj koji je doveo takvog igraca na vec postojeci roster koji vristi za nekim ko ume da vodi loptu

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sto se cene tice, nisam siguran da je mnogo jeftiniji od cifre koju je loyd imao kod nas

 

nevezano za hollinsa, mislim da je loyd jedan od skupljih igrača u zvezdi ikada. čovek je došao sa ozbiljnom reputacijom i za razliku od većine takvih nije došao da oporavlja karijeru ili da izađe iz neke povrede.

Link to comment
Share on other sites

s ozbirom na okolonsti sa kojim sastovom mi igramo ove utakmice, tacnije gubimo ih, rezultati su fenomalni, s tom razlikom sto  se to tako ne gleda..

 

ali radonjic je svesno usao u sve ovo, ne postoji ni jedno racionalno objasnjenje da se ne dovede zamena za startera koji ce biti odsutan min 3 meseca, pogotovo u situaciji gde je znao da na tu povredu, u prve 2 nedelje nece moci da racuna na 4-5 povredjenih, kojima ce opet trebati min 2 nedelje da bi uhvatili kakav takav ritam, plus tu je i korona, plus i sitne povrede koji su sastavni deo kosarke jelte..

 

dakle rezultati su fenomalni(s ozbirom na sastav, s obzirom na tebelu nisu), ali koji trip ima radonjic to ne mogu da razumem, da si ti svestan da moras da se ubijas na treningu igras utakmice na svaka 3 dana i ako odigramo na 120% gubicemo od 2-10 razlike, ako odigramo na 90% gubimo 20+..

dakle to nije ni mazohizam, to je nivo iznad mazohizma, gde moras da se pocepas, a nagrada ti je castan poraz, opciju pobede ni nemas..

 

pri tom ne pricamo o tome da nam treba 2+m kao sto je partizan dao za pantera i lideja(sto bi nam dobro doslo jelte, al nebitno sad), vec o 50-60k..

 

ne znam vise, koju posluku porati, kome?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...